انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 7 مهر1403 - 11:45am

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 210 , 211 , 212 , 213 , 214 , 215 , 216 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم alirezaii21 عزیز. نقطه Vt که مشخصا سر سمت چپ مقاومت 1 هست البته در شرایطی که در قسمت روی فیبر مقاومت 1 در بالا قرار داشته باشه. وقتی شما مقاومت 1 رو کلا حذف کردین سر سمت چپ که به کلکتور ترانزیستور 1 هم متصل هست رو به ولتاژ مثبت خروجی مبدل وصل میکنین. این رو از بس که نوشتم انگشتهام مو دراورد! :D
بهترین مقدار برای خازن 26 بنظر من 1000 میکرو 25 ولت هست. لزومی نداره از خازن ظرفیت بالاتر یا ولتاژ بالاتر استفاده کنین چون فقط جای بیشتری میگیره و فایده ای هم نداره! اما اشکال دیگه ای ایجاد نمیکنه.
نوع خازنهای 8 و 11 هم اهمیت زیادی نداره. فکر کنم این مورد رو هم بالای 10 بار صحبت کردیم!
فقط خازن 1 لازم هست حتما 200 ولت به بالا باشه. برای سایر خازنهای غیر الکترولیت این مدار ولتاژ تفاوتی نمیکنه چون عملا هیچ کدوم لازم نیست بالای 25 ولت باشن و اگر هم باشن در کارکرد تاثیری نداره.

شنبه 2 اسفند1392 - 3:07am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
سلام و درود بر شما مهندس عزیز :ymapplause: مهندس جان ببخشید تکراری بود صفحات تاپیک خیلی زیاد شده. پایه چپ مقاومت 1که حذف شده رو به سیم پیچ نویز گیر بعد به +ورودی مبدل وصل کنیم بعد +خروجی مبدل ولتاژو به پایه کلکتور ترانزیستور 1 وصل بشه درسته؟ ^:)^ :D

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

شنبه 3 اسفند1392 - 1:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام اقا حمید این مشکل سنس دستگاه که فقط باید فلز رو تکون بدی با تعویض قطب های j 11 حل نشد حتی عملکرد دستگاه کاملا مختل شده .حتی از pn 4393 هم استفاده کردم ولی باز مشکل دارم .دوستان خواهشا کسی اگه این مشکل رو داشته و حل کرده بگن چی کار کردن .در ضمن دوستانی که مشکل ندارن یه عکس از برد مدار بزارن/ ممنون

شنبه 3 اسفند1392 - 1:55pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس جان
خوبی

به خدا شرمنده همش سوال میپرسم....

مدارم خوبه...دیگه هیچ مشکلی نداره....همه چی عالیه

صدا هم داره...موقع نال کردن و کار با ولوم ها صدا داره....اما وقتی تنظیمش میکنم و فلز بهش نزدیک میکنم به جای اینکه صدااش با نزدیک و دور شدن فلز تغییر پیدا کنه....برعکس تازه صداش قطع میشه.....
به این صورت که وقتی نال میکنم میذارم یک صدای وز خیلی ضعیف داشته باشه....تا متوجه سنس فلز بشم...وقتی فلز بهش نزدیک میشه صداش قطع میشه اما از روی میتر میفهمم که سنس داره با دور و نزدیک کردن فلز عقربه میتر تکون میخوره اما صدایی خارج نمیشه...و به محض اینکه فلز رو از دستگاه دور کنم صدای وز دوباره به وضوح شنیده میشه...

ترانزیستور 3..4..5 رو همراه با pn4393 تعویض کردم....اما همچنان مشکل پا برجاست...یک بار 4011 رو به تنهایی عوض کردم جواب نداد و دوباره تمامی ای سی ها رو به همرا 4011 تعویض کردم....از نظر اتصالی و قطی چک کردم همه چی درسته اما نمیدونم چشه که این جوری میشه....

شنبه 3 اسفند1392 - 3:40pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس این مدار افزایش ولتاژ هم واسه من داستان شده ها .. پتانسیومتر و ولوم روش تعویض کردم (هم پتانسیومتر سالمه هم ولوم) اما دریغ از یه تغیر کوچولو تو خروجی.فقط با تغیر ولوم آی سی داغ میکنه و با تغیر ولوم از یه جایی شروع میکنه به صدا دادن. آخه مدار ساده ای هست اما اینکه چرا جواب نمیده نمیدونم. @-)

the trouble is , you think you have time

شنبه 3 اسفند1392 - 7:56pm
مدیر کل
مدیر کل

alirezaii21 نوشته است:
سلام و درود بر شما مهندس عزیز :ymapplause: مهندس جان ببخشید تکراری بود صفحات تاپیک خیلی زیاد شده. پایه چپ مقاومت 1که حذف شده رو به سیم پیچ نویز گیر بعد به +ورودی مبدل وصل کنیم بعد +خروجی مبدل ولتاژو به پایه کلکتور ترانزیستور 1 وصل بشه درسته؟ ^:)^ :D

خواهش میکنم عزیز من.
عزیز من خواهشا دقت کنین من نمیدونم چند بار باید توضیح بدیم! این چه مدل اتصال دادن مبدل هست؟! =(( :D شما ورودی ولتاژ مبدل رو که مستقیم به دو سر باطری اصلی مدار میزنین. یعنی باطری شما همزمان هم به ورودی مبدل متصل میشه و هم به ورودی ولتاژ مدار ساشو. شما سیم مثبت خروجی مبدل رو فقط به نقطه Vt وصل میکنین. آقا نویزگیر هم پیشکش شما! بدون نویزگیر هم خیلی خوب کار میکنه. شما یک سیم رو درست وصل کنین نویزگیر دیگه نمیخواد. :D

شنبه 3 اسفند1392 - 8:29pm
مدیر کل
مدیر کل

saeednew نوشته است:
مهندس این مدار افزایش ولتاژ هم واسه من داستان شده ها .. پتانسیومتر و ولوم روش تعویض کردم (هم پتانسیومتر سالمه هم ولوم) اما دریغ از یه تغیر کوچولو تو خروجی.فقط با تغیر ولوم آی سی داغ میکنه و با تغیر ولوم از یه جایی شروع میکنه به صدا دادن. آخه مدار ساده ای هست اما اینکه چرا جواب نمیده نمیدونم. @-)

همونطور که فرمودین مدار مبدل ساده تر از این حرفاست! اما نکتش بیشتر سیم پیچ هست. شما نوع سیم پیچ رو عوض کنین. ظرفیت این سیم پیچ زیاد مهم نیست ولی مدلش خیلی مهمه! بنده خودم همین مبدل رو ساختم و فقط با سلف بشکه ای بدرستی کار کرد. البته حالتی که شما فرمودین هم عادی نیست چون اگر مدار سالم باشه لااقل باید تا حدی ولتاژ بالا رو در خروجی داشته باشین. شما تمام قطعات مدار رو چک کنین. احتمال آسیب دیدن مقاومت و دیود و خازن و آیسی همگی وجود داره!

شنبه 3 اسفند1392 - 8:33pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ahmadesgh نوشته است:
سلام مهندس جان
خوبی

به خدا شرمنده همش سوال میپرسم....

مدارم خوبه...دیگه هیچ مشکلی نداره....همه چی عالیه

صدا هم داره...موقع نال کردن و کار با ولوم ها صدا داره....اما وقتی تنظیمش میکنم و فلز بهش نزدیک میکنم به جای اینکه صدااش با نزدیک و دور شدن فلز تغییر پیدا کنه....برعکس تازه صداش قطع میشه.....
به این صورت که وقتی نال میکنم میذارم یک صدای وز خیلی ضعیف داشته باشه....تا متوجه سنس فلز بشم...وقتی فلز بهش نزدیک میشه صداش قطع میشه اما از روی میتر میفهمم که سنس داره با دور و نزدیک کردن فلز عقربه میتر تکون میخوره اما صدایی خارج نمیشه...و به محض اینکه فلز رو از دستگاه دور کنم صدای وز دوباره به وضوح شنیده میشه...

ترانزیستور 3..4..5 رو همراه با pn4393 تعویض کردم....اما همچنان مشکل پا برجاست...یک بار 4011 رو به تنهایی عوض کردم جواب نداد و دوباره تمامی ای سی ها رو به همرا 4011 تعویض کردم....از نظر اتصالی و قطی چک کردم همه چی درسته اما نمیدونم چشه که این جوری میشه....

lمهندس جون کمک :ymblushing: :(( =((

شنبه 3 اسفند1392 - 9:14pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم احمد جان. من هر چی به نظرم برسه عرض میکنم ولی دیگه ظاهرا نکات داره ته میکشه و کار رسیده به تکرار چندین و چند باره مسائل! دوستانی هم که خودشون ساختن و دستگاهشون کار میکنه متاسفانه بنده رو تنها گذاشتن! این دوستان توجه داشته باشن به این صورت بخواد باشه بنده پشت دستم رو داغ میکنم حتی یک مدار معمولی دیگه بذارم توی انجمن! :D
احمد جان در مورد مشکل شما چیزی به ذهنم نمیرسه و تا الان هم یادم نمیاد کسی این مشکلو داشته. در واقع مدار آنالوگ به نسبت پیچیده ای هست که معلوم نیست با هر اشکال و اشتباه خاص در یک قسمتش دقیقا چه اتفاقی ممکنه رخ بده! شما وضعیت و جهت لوپهای خودتون رو بررسی کنین. همینطور تنظیم خازن 7 رو. اگر میتر درست کار میکنه و صدا برعکس هست شما وضعیت ترانزیستورهای 3 و 4 رو هم چک کنین. دقت کنین همیشه تعویض قطعه شاید لازم نباشه و کمک هم نکنه! شما باید سیمکشی و اتصالات مدارتون درست باشه و ترجیحا با ذره بین چک کنین. همینطور مقادیر مقاومتها و خازنها رو.

شنبه 3 اسفند1392 - 9:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
حمید نوشته است:
alirezaii21 نوشته است:

خواهش میکنم عزیز من.
عزیز من خواهشا دقت کنین من نمیدونم چند بار باید توضیح بدیم! این چه مدل اتصال دادن مبدل هست؟! =(( :D شما ورودی ولتاژ مبدل رو که مستقیم به دو سر باطری اصلی مدار میزنین. یعنی باطری شما همزمان هم به ورودی مبدل متصل میشه و هم به ورودی ولتاژ مدار ساشو. شما سیم مثبت خروجی مبدل رو فقط به نقطه Vt وصل میکنین. آقا نویزگیر هم پیشکش شما! بدون نویزگیر هم خیلی خوب کار میکنه. شما یک سیم رو درست وصل کنین نویزگیر دیگه نمیخواد. :D

سلام مهندس جان ممنون ببخشید اشتب شد :-BD

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

شنبه 3 اسفند1392 - 9:28pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 210 , 211 , 212 , 213 , 214 , 215 , 216 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 5 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure