انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 7 مهر1403 - 9:43am

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 212 , 213 , 214 , 215 , 216 , 217 , 218 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خب اگر با دوباره پیچیدن لوپ این مشکلات بوجود اومده امکان داره داخل لوپ شما اتصالی وجود داشته باشه یا نیاز باشه جهت نصب لوپ برعکس بشه! چون لوپها باید نسبت به هم فاز درستی داشته باشن.
فرکانس خروجی لوپ فرستنده نباید اینقدر تغییر داشته باشه. این مساله ممکنه به علت این باشه که اون تکه سیمها رو درست عایق نکردین و گاهی اتصالی بوجود میاد و ظرفیت لوپ تغییر میکنه که منجر به تغییر زیاد فرکانس میشه.
ولتاژ خروجی لوپ فرستنده اگر از مبدل استفاده کرده باشین معمولا باید بالای 100 ولت رو نشون بده وگرنه برد پایین میاد.
بنظر من نیاز به زدن فیبر جدید نیست. بهرحال فیبر جدید که معجزه نمیکنه! اگر هم در مونتاژ اشتباهی نکرده باشین دلیلی نداره به فیبر ربط داشته باشه.

مهندس جان این که فرمودید یعنی چی و چه جوری بر طرف میشه؟

نیاز باشه جهت نصب لوپ برعکس بشه! چون لوپها باید نسبت به هم فاز درستی داشته باشن.!!!

یکشنبه 3 اسفند1392 - 12:03am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید جان نبینم غمت رو :D
به خدا شما خیلی حوصله داری باور کن بعضی از مسائل که داری جواب میدی بالای 20 بار گفته شده و دوستان لطف میکنند از ابتدا نمیخونند و دوست دارند همه سوال هاشون جواب داده بشه.خدایش بچه ها کمک مهندس کنید یک بار موشکافانه از ابتدای این تاپیک بخونید و مطالب کاربردی رو یادداشت کنید.اینجوری باشه اول یه ازمون از ابتدای تاپیک تا صفحه اخر میگیریم اونها که 4 تا غلت بزنند از ساخت توباکس محروم میشند تا زمان ازمون بعدی برسه :D

یکشنبه 3 اسفند1392 - 1:11am
مدیر کل
مدیر کل

پوریا جان خیلی ممنون. :ymhug: بله حق با شماست دوستان باید دقت بیشتری داشته باشن و چون حتی در مطالعه مطالب دقت کافی نمیکنن طبیعی هست که در ساخت هم همین مسائل گریبانگیر میشه! بنده خودم قبل اینکه دست به ساخت چنس و تغییرات مورد نظر خودم در اون مدار بکنم ؛ چند روز وقت گذاشتم و 100 صفحه مطلب اون مدار در انجمن روسی رو کاملا مطالعه کردم و نت برداری کردم با اینکه شاید این کار برای من زیاد ضروری نبود ولی روند صحیح کار کردن روی این مدارات به همین صورت هست. حالا در مورد این توباکس که اصلا جز شماتیک هیچ چیز دیگری ازش در دست نداشتیم و قدرت اولیش هم پایین بود ؛ خب 6 ماه طول کشید و کلی کار صورت گرفت تا به یک جایگاه مورد قبولی برسه. بنابراین دوستان باید به همه این مسائل توجه بکنن.
در مورد اینکه از دوستانی که میخوان شروع به ساخت کنن آزمونی بگیریم اتفاقا خوب بود اگر میشد! :D برای همین هست که بارها عرض کردم دوستانی که تجربه کافی در مونتاژ مدارات الکترونیک بخصوص فلزیاب ندارن ؛ ساخت یک فلزیاب براشون شروع خوبی نیست دیگه چه برسه به توباکس که کلا خیلی دردسر داره.

یکشنبه 3 اسفند1392 - 3:26am
مدیر کل
مدیر کل

احمد جان لوپ فرستنده و گیرنده از نظر قطب مثبت و منفی میدان باید وضعیت خاصی داشته باشن. شما میتونین دو سیم لوپها رو جابجا کنین و یا خود لوپ رو برعکس قرار بدین. اگر دقت کنین در یک حالت جهت پیچیدن سیمپیچ دو لوپ یکی در میاد و در یک حالت هم برعکس هم میشه. این رو فقط با تست میتونین متوجه بشین و در نتیجه سنس دستگاه هم نسبت به قسمت زیرین خودش خیلی بیشتر از بالاش خواهد بود که درستش هم به همین صورت هست.

یکشنبه 3 اسفند1392 - 3:28am

سلام حمید جان
آقا به نظر شما میشه از لوپ TM808 در ساشو استفاده کرد.به نظر من چون هردو دارای فیلتر LCهستند با کمی تغییر قابل استفادست.نظر شماچیه؟
یه سوال دیگه هم داشتم.اینکه روشی برای ساخت کویل تخت منظورم سایز و تعداد دور با سیم 0.70 وجود داره؟

یکشنبه 4 اسفند1392 - 2:08pm
مدیر کل
مدیر کل

سامان جان خب باید دید هدف شما از اینکه لوپ رو عوض کنین چی هست؟ اگر میخواین صرفا سایز لوپها کوچک بشه و معادل TM808 که 27 در 21 سانت هست بشه ؛ بله مشکلی نداره ؛ ولی باید توجه داشت تعداد دور های بیشتری باید داشته باشیم که ظرفیت حفظ بشه و فرکانس تغییر زیادی نکنه. در عین حال لوپ کوچکتر به معنی برد پایین تر هم خواهد بود. اما اگر منظورتون روش خاصی هست که در اون دستگاه لوپ متصل میشه فکر نمیکنم بشه و اصلا لزومی داشته باشه که سیستم اتصال لوپ در این مدار رو تغییری بدیم. در مجموع باید دید هدف شما چیه!
اگر صرفا هدف شما ساخت لوپها در ابعاد 27 در 21 باشه ؛ طبق یک محاسبه حدودی 85 دور سیم 0.7 باید با این ابعاد بپیچین تا ظرفیت مناسب و حدود 5 میلی هانری حاصل بشه.
در مورد کویل تخت هم از نوع دو طرفه مثل چیزی که در مدار چنس مطرح شد قابل ساخت هست و فرمول محاسبه حدودی هم داره. اما بنظر من فایده خاصی برای اینجا نداره! چون اصولا سیم پیچ از نوع با کیفیت یا بقول معروف سریع بیشتر در پالسی ها بدرد میخوره و در سیستمهایی که بصورت VLF اونم با موج سینوسی کار میکنن ؛ نظیر چیزی که در اینجا داریم ؛ نوع پیچیدن زیاد تاثیری در کار نداره و با توجه به داشتن 2 لوپ و مشکلات کلی ساخت اسکلت اصلا توصیه نمیکنم از روشی غیر از روش معمولی برای ساخت لوپ استفاده بشه. کما اینکه اکثر توباکسهای معروف دنیا هم از لوپ تخت استفاده نکردن.

یکشنبه 4 اسفند1392 - 5:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
سلام مهندس جان چون لوپها مستطیل هستند مثلا لوپ فرستنده ضلع بزگتر عمود بر زمین باشه یا بالعکس یا اصلا فرقی نداره ممنون

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

یکشنبه 4 اسفند1392 - 9:51pm
مدیر کل
مدیر کل

همونطور که در تصاویر مربوط به توباکسهای مختلف دیده میشه بهتره که ضلع بزرگتر موازی با زمین قرار داشته باشه.

یکشنبه 4 اسفند1392 - 10:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
حمید نوشته است:
همونطور که در تصاویر مربوط به توباکسهای مختلف دیده میشه بهتره که ضلع بزرگتر موازی با زمین قرار داشته باشه.

تشکر مهندس جان :-BD

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

یکشنبه 4 اسفند1392 - 10:18pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس جون خیلی چاکریم...خوبی انشاالله

1.میگم نظرت راجع به این عکس چیه؟؟؟هم بتوینم هم زمان از حالت تقویت شده استفاده کنیم . هم حالته معمولی.کلید اول واسه اعمال ولتاژ به نقطه vt و کلید دوم برای جلوگیری از ورود ولتاژ بالا به مدار....زمانی هم که میخوایم مدار حالت معمولی باشه کلید مبلد خاموش که ولتاژ بالا به نقطه VT اعمال نشه و اون یکی کلید روشن که ولتاژ معمولی مدار که فکر کنم 8 ولت باشه از مقاومت عبور کرده و به vt برسه

2.آیا میشه از سیم پیچ نویز گیر بر روی خروجی مبدل ولتاژ استفاده کرد که دیگه رو مدار توباکس نذاریمش...(جا کم دارم :D ) البته با رعایت اینکه قول بدم بعده سیم پیچی که تو خروجی مبدل میذارم بیشتر از 7-8 سانت سیم کشیم بیشتر نمیشه ;;) :D ;;)

(در ضمن هنوز بدون صدا فلز سنس میکنه :D )
مرسی داری...ممنون

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 4 اسفند1392 - 10:43pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 212 , 213 , 214 , 215 , 216 , 217 , 218 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 6 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure