انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 7 مهر1403 - 9:45am

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 213 , 214 , 215 , 216 , 217 , 218 , 219 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم عزیز من.
1- بله طبق تصویر میتونین عمل کنین اما چرا میخواین لقمه رو بچرخونین دور دهن؟! :D عزیز من پتانسیومتر تنظیم روی مبدل خودش ولتاژ رو تغییر میده و در واقع به منزله تغییر قدرت فرستندست! پس شما عوض این همه کار میتونین پتانسیومتر مبدل رو با یک ولوم تعویض کنین و ولوم رو روی جعبه بذارین تا همیشه قدرت در اختیارتون باشه. در اون صورت کمترین قدرت ولوم به منزله خاموش شدن مبدل و استفاده از ولتاژ 12 ولت اصلی هست چون ورودی و خروجی مبدل یکسان خواهد شد. اما وقتی ولوم رو زیاد میکنین به همون نسبت ولتاژ خروجی بیشتر میشه و قدرت فرستنده هم بالا میره.
2- همونطور که عرض کردم سیم پیچ مبدل اهمیت زیادی نداره. من نمیدونم شما چرا چشم رو ول کردی چسبیدی به ابرو! :D وقتی میگم زیاد مهم نیست یعنی دوستان نذاشتن و مدارشون هم خوب کار کرده. حالا شما مدار رو درست راه بنداز اگر خواستی محکم کاری کنی بین خروجی مثبت مبدل و نقطه Vt میتونی هر جور سیمپیچی قرار بدی و فرق هم نمیکنه نزدیک مدار باشه یا نزدیک مبدل باشه.

یکشنبه 4 اسفند1392 - 10:50pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ولی واقعا برام سواله که چرا توباکس من حالت خاصی داره و صدا نداره....

الان یک چی دیگه بهش برخورد کردم...اگه فلز رو از بغل بهش نزدیک کنی صدا داره اونم تو 5 سانتیش و اگه از زیرش باشه اصلا صدا نداره و با عقربه میتر متوجه میشم که سنس داره :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\

یکشنبه 4 اسفند1392 - 10:57pm
مدیر کل
مدیر کل

احمد جان دقت کنین چند بار عرض کردم اگر جهت لوپهای شما درست باشه حساسیت دستگاه بیشتر به قسمت زیرین خودش خواهد بود.

یکشنبه 4 اسفند1392 - 11:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام اقا حمید.نمی دونم این توباکس من چرا جواب نمی ده .خسته شدم از بس باش ور رفتم.الان که داشتم نقشه اصلی مدار رو با پی سی بی چک. می کردم به یه سری اختلاف های با پی سی بی رسیدم .که برام جالبه علتش رو بدونم.مثلا پایه 4 ای سی 4011 وصل شده به خازن 25. ولی تو پی سی بی اینطور نیست و پایه 4 به مقاومت 24 وصل شده .از این موارد چنذ تا هستش .ممنون می شم علتش رو بدونم

دوشنبه 5 اسفند1392 - 10:25pm
مدیر کل
مدیر کل

talar عزیز خودتون رو بی جهت خسته نکنین! فیبر مدار کوچکترین ایرادی نداره. اگر داشت که تا حالا این همه دوستان نباید کلا از مدار جواب میگرفتن! موردی هم که فرمودین مربوط به تعویض گیتهای 4011 موقع طراحی فیبر هست. آیسی 4011 چهار گیت ناند داره که عین هم کار میکنن. به جهت سیم کشی فقط جای گیتها جابجا شده که سیمکشی پایه مربوطه بهتر انجام بشه. هیچ فرقی هم نمیکنه. اینها از نکات پایه ای برای طراحی فیبر هست و کمی با الکترونیک بیشتر اشنا باشین خودتون متوجه میشین.
بهرحال فیبر جز ظرافت هیچ اشکال خاصی نداره! اون هم دیگه با دقت خودتون میتونین از پس مونتاژ درست بر بیاین. مثل خیلی از دوستان.
اینکه مدارتون کار نمیکنه هم دلایل زیادی میتونه داشته باشه که فکر میکنم همه نوعش رو تا الان مطرح کردن و بنده هم به نوبه خودم سعی کردم پاسخ بدم. بیش از این جوابی ندارم و فقط میتونم بگم مدار و فیبر سالم هست و باید در مونتاژ درست قطعات دقت کنین و قطعاتتون سالم باشه.

دوشنبه 5 اسفند1392 - 11:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهندس حمید جان سلام ..من از الکترونیک زیاد سر در نمیارم .فقط یه سوال داشتم ایا این توباکس ثباط و پایداری و عمق کاوشش مثل جی پی هست یا نه ..ممنون میشم جواب بدین..

سه شنبه 5 اسفند1392 - 2:32am
مدیر کل
مدیر کل

معین جان از نظر عمق کاوش که خب قابل مقایسه نیست! بارها توضیح دادیم توباکس رو اصولا برای عمق زنی بالا اما در مورد فلزات بزرگ میسازن! پس مثلا برای سکه کارایی نداره در صورتی که جی پی در اون مورد کارایی بالایی داره. اما برای یک فلز بزرگ مثلا 1 متری جی پی بیشتر از 2 متر نمیزنه ولی توباکس تا 5 متر هم براحتی میتونه همونو سنس کنه.
اما در مورد ثبات بهیچ وجه توباکس رو با جی پی که سهله حتی با پالسی هم نمیشه مقایسه کرد! چرا که اصولا توباکس بدلیل عمق نفوذ بالایی که داره و فرکانس وی ال افی هم که استفاده میکنه به جنس خاک و همینطور حفره ها حساسیت بیشتری داره و چون این توباکس آنالوگ هم هست و به شدت به کیفیت ساخت اسکلت و قطعات هم وابستگی داره ؛ طبیعتا پایین ترین ثبات رو در مقایسه با سایر دستگاهها میتونه داشته باشه. البته همونطور که عرض کردم قسمتی از ثبات به ساخت شما بستگی داره. در عین حال اپراتوری توباکس کلا متفاوت از سایر فلزیابهاست و به سادگی بقیه نیست.
کلا اگر شما اطلاعات کافی در مونتاژ الکترونیک و همینطور مهارت کافی در ساخت اسکلت ندارین اصلا به شما توصیه ساختن این مدار رو نمیکنم! چون مطمئنا جواب خوبی نخواهید گرفت.

سه شنبه 6 اسفند1392 - 3:35am

حمید جان منظورم این مدل کویل بود که مخصوص TM808 هست .اصلا tm 808که کویلش سیم پیچ شبیه توباکس خودمون نیست
پیوست:
Antenna for two box detector like TM808.JPG

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 6 اسفند1392 - 9:48am
مدیر کل
مدیر کل

سامان جان بله این رو بنده هم قبلا دیدم و اگر دقت کرده باشین عرض کردم در مورد نحوه اتصال لوپ و خود لوپ نیازی به این روش نداریم. شما اگر قدرت نیاز دارین که در توباکس ساشو تا حدی قدرت رو میتونیم با ولتاژ مبدل بالا ببریم که دیگه به زمین و زمان بوق بزنه و یک فلز 15 سانتی رو حتی تا 3 متر هم سنس بکنه! خب دیگه چکارش میخواین بکنین؟! :D

سه شنبه 6 اسفند1392 - 5:16pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: digger land
سلام. ایا مداربدون اتصال دوتا لوپ صداش درمیاد؟

توماس ادیسون : نود و هشت درصد موفقیتها عرق روی پیشانی است و تنها دو درصد الهام از درون است.

پنج شنبه 8 اسفند1392 - 2:30pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 213 , 214 , 215 , 216 , 217 , 218 , 219 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 21 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure