انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 15 مهر1403 - 9:53pm

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 271 , 272 , 273 , 274 , 275 , 276 , 277 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
استاد
استاد

johnlewis نوشته است:
سلام و خسته نباشید دوباره
داداش جاوید هر کاری که گفتین مو به مو رفتیم تو محل انجام دادیم ولی متاسفانه باز دس از پا درازتر برگشتیم البته چن جا نقطه کرد ولی اشتبا بود دیگه نا امید شدم
اگه زحمت نباشه میتونید کمی در مورد اینکه چه جوری و چه تمریناتی رو انجام دادین که حرفه ای شدین؟
خیلی ممنون

درود بر شما
پیدا کردن فلز جدید روی زمین خیلی مشکل هست در حقیقت بدترین حالت تست برای ردیاب فلز روی زمین می باشد .فلزی که زیر خاک هست یه عالم دیگه داره و ردیاب یه جور دیگه در برابر اون عمل میکنه تنها مشکل ردیاب فقط برای حذف ذرات و تشخیصه فلز واقعی با استفاده از فرکانس ها هست کسانیکه فرکانس گیری کرده باشند اگه خوب توجه کنند ولوم وزن با هر فرکانس درتست با یک هدف با وزن ثابت متغییر هست و هر فرکانس حساسیت به خود در برابر وزن فلز را داره. کلا برای ردیابی تمرین لازم هست و کنترل قدرت ردیاب با فرکانس و ولوم وزن برای هر فلز حتما با تستهای فراوان امکان پذیر می باشد در ضمن فرکانسهای گرفته شده حتما با عوامل خطای بسیار با وزن بالا باید تست بشه که تا بشه بالای 60 درصد نسبت به یک فرکانس اطمیبنان داشت. ذرات و مواد معدنی و فرکانسهای مشابه رد دادن اونها شوخی نیست وگرنه تا حالا صدها شرکت سعی در ارتقا محصول خود برای حذف این عوامل نمی کردند. پس انتظار نداشته باشید که با چندتا تست و بیرون رفتن دیگه هر کجا که ردیاب نقطه کرد هدف دلخواه شما پیدا بشه
هدف من کلا بدست اوردن قدرت 35 و و تست اون با قابلیتهای اون هست که بتونم یه جا اون را یه شکست بدم ولی تا حالا موفق نشدم در کل من هر دو یا سه ماهی یه بار بیرون میرم اون هم به مدت یکی دو ساعت. در حد یه تفریح کم خرج و جذاب به اون نگاه میکنم. کل تستها و فرکانس گیری را در حیاط خونمون انجام میدم و بیرون لازم نیست برم.چون نحوه فرکانس گیری مشخص نیست و کسی تا حالا نبوده که راه و روشی معرفی کنه فقط از طریق ازمایش و خطا و با صدها فرضیه درست و غلط اقدام به این کار میکنم و جایی را هم که مطمعن صدرصدی نباشم فلز دست ساز بشر اونجا هست دستور به حفاری نمیدهم حتی فلزات کوچک را میگم تا حفاری روی اونها صورت نگیره فقط مونده تشخیص فلز طلا و مس و نقره از هم که دارم کم کم فرکانسهای اون را هم پیدا میکنم. در کل 35 باید به اخر برسه و نیاز این کار فرکا نس گیری و تست واقعی و نوع فلز بدست اومده می باشد که ما را به پایان راه نزدیک میکنه

یکشنبه 4 اسفند1392 - 5:02pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

tehrani39111355 نوشته است:
سلام دوستان.تاثیر باد در ردیابی چقدره؟آیا امکانش هست که آنتن های برنجی در خلاف جهت باد ملایم حرکت کنند؟

سلامی دوباره .آیا قدرت آنتن به قدری هست که در جهت باد مخالف (ملایم) حرکت کنه؟چون من هر وقت دارم تست میکنم ،مقداری کمی باد میاد وبرای همینه که وقتی ردیاب چیزی را سنس میکنه،از حرکت اخر آنتن مشکوکم .

***به اندازه ی شناختمان ازدنیا ،بهره مندیم***

یکشنبه 4 اسفند1392 - 6:54pm
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

بله با نظر جاوید جان موافقم اگه به این حرفه بخواد به چشم شغل اصلی نگاه بشه یه مثلی هست که میگه..چیزی که بخواد زود به اوج برسه زودم از نفس میوفته واسه همینه که میگن اهسته هو پیوسته.تو خونه هم چون انواع اقسام فلزات بکار رفته تست مقداری سخت میشه شرایطش انتها همین جوری سرچ میکنن قیچی میشن چپ و راست میرن خلاصه شرایط بیرون با داخل خونه خیلی فرقه ولی چه کنیم که گاهی بخاطر یه سری عوامل ادم مجبوره تو خونه تست کنه تا بعد بره بیرون.و مطمعنا بیرون تست بشه خیلی زودتر ادم با انتها میتونه مچ بشه و حرف انتهارو ادم بهتر میتونه بخونه

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

یکشنبه 4 اسفند1392 - 7:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان.تاثیر باد در ردیابی چقدره؟آیا امکانش هست که آنتن های برنجی در خلاف جهت باد ملایم حرکت کنند؟

سلامی دوباره .آیا قدرت آنتن به قدری هست که در جهت باد مخالف (ملایم) حرکت کنه؟چون من هر وقت دارم تست میکنم ،مقداری کمی باد میاد وبرای همینه که وقتی ردیاب چیزی را سنس میکنه،از حرکت اخر آنتن مشکوکم .

سلام استاده عزیزتهرانی :بله بایدقدرت جنسه زیر زیادباشه که حرکت بده.وهنگام بالااوردنه جفت انتنم بایدسریع حرکتشوشروع کنه جفت انتن باهم.بله ه ه ه ه ه ه ه

یکشنبه 4 اسفند1392 - 10:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جاوید نوشته است:
johnlewis نوشته است:
سلام و خسته نباشید دوباره
داداش جاوید هر کاری که گفتین مو به مو رفتیم تو محل انجام دادیم ولی متاسفانه باز دس از پا درازتر برگشتیم البته چن جا نقطه کرد ولی اشتبا بود دیگه نا امید شدم
اگه زحمت نباشه میتونید کمی در مورد اینکه چه جوری و چه تمریناتی رو انجام دادین که حرفه ای شدین؟
خیلی ممنون

درود بر شما
پیدا کردن فلز جدید روی زمین خیلی مشکل هست در حقیقت بدترین حالت تست برای ردیاب فلز روی زمین می باشد .فلزی که زیر خاک هست یه عالم دیگه داره و ردیاب یه جور دیگه در برابر اون عمل میکنه تنها مشکل ردیاب فقط برای حذف ذرات و تشخیصه فلز واقعی با استفاده از فرکانس ها هست کسانیکه فرکانس گیری کرده باشند اگه خوب توجه کنند ولوم وزن با هر فرکانس درتست با یک هدف با وزن ثابت متغییر هست و هر فرکانس حساسیت به خود در برابر وزن فلز را داره. کلا برای ردیابی تمرین لازم هست و کنترل قدرت ردیاب با فرکانس و ولوم وزن برای هر فلز حتما با تستهای فراوان امکان پذیر می باشد در ضمن فرکانسهای گرفته شده حتما با عوامل خطای بسیار با وزن بالا باید تست بشه که تا بشه بالای 60 درصد نسبت به یک فرکانس اطمیبنان داشت. ذرات و مواد معدنی و فرکانسهای مشابه رد دادن اونها شوخی نیست وگرنه تا حالا صدها شرکت سعی در ارتقا محصول خود برای حذف این عوامل نمی کردند. پس انتظار نداشته باشید که با چندتا تست و بیرون رفتن دیگه هر کجا که ردیاب نقطه کرد هدف دلخواه شما پیدا بشه
هدف من کلا بدست اوردن قدرت 35 و و تست اون با قابلیتهای اون هست که بتونم یه جا اون را یه شکست بدم ولی تا حالا موفق نشدم در کل من هر دو یا سه ماهی یه بار بیرون میرم اون هم به مدت یکی دو ساعت. در حد یه تفریح کم خرج و جذاب به اون نگاه میکنم. کل تستها و فرکانس گیری را در حیاط خونمون انجام میدم و بیرون لازم نیست برم.چون نحوه فرکانس گیری مشخص نیست و کسی تا حالا نبوده که راه و روشی معرفی کنه فقط از طریق ازمایش و خطا و با صدها فرضیه درست و غلط اقدام به این کار میکنم و جایی را هم که مطمعن صدرصدی نباشم فلز دست ساز بشر اونجا هست دستور به حفاری نمیدهم حتی فلزات کوچک را میگم تا حفاری روی اونها صورت نگیره فقط مونده تشخیص فلز طلا و مس و نقره از هم که دارم کم کم فرکانسهای اون را هم پیدا میکنم. در کل 35 باید به اخر برسه و نیاز این کار فرکا نس گیری و تست واقعی و نوع فلز بدست اومده می باشد که ما را به پایان راه نزدیک میکنه

قسمتی که رنگی شده شده از فرمایشات شما ،به نظرتون از سیستم وزن گیری خود ردیاب میتونه باشه؟چون وقتی با ولوم وزن کار می کنیم

قضیه فرکانس کلا عوض میشه ،و به این صورت عمل می کنه که تو ثانیه از همون فرکانس مرجع یک سیکل از اونو

به فواصل بیشتری به انتنها میده .یعنی عملا یه جورایی فرکانس میاد پایین.مثلا اگه فرکانس 500 هرتز باشد

در صورتیکه وزن روی 15 باشد ،از 500 سیکل در ثانیه ،شاید 30 سیکل آن به روی انتنها انتقال داده می شود.

و برا مابقی وزنها جریان به همین منوال فرق می کند.

دوست دارم دوستان نیز نظر بدهند.

دوشنبه 5 اسفند1392 - 7:31pm
مدیر کل
مدیر کل

kamal857 عزیز سیستم کنترل وزن از یک رابطه ریاضی خاص پیروی میکنه که کاملا از عدد فرکانسی که برای ردیابی هدف استفاده میشه مجزاست. اتفاقا این مورد بخصوص رو هم بنده و هم آقا مجتبی در تستهای اولیه بارها انجام دادیم که آیا سیستم کنترل وزن برای فرکانسهای پایین و بالا یکجور عمل میکنه و وزن یکسانی بدست میاد؟ که جواب مثبت بود و تغییر محسوسی وجود نداشت. مثلا برای ردیابی طلای جدید هر 5 مود فرکانسی که از زیر 100 هرتز تا بالای 1000 هرتز هستن وزن مشابهی رو اندازه گیری میکنن. پس حداقل در مورد ردیابی فلز جدید سیستم وزن دقت بالایی داره و به عدد فرکانس ردیابی هم ارتباطی نداره. این مساله در مورد مود آزاد هم دقیقا به همین صورت هست و تفاوتی نداره. تست سایر دوستان هم همین رو تا الان نشون داده. وانگهی سیستمی که برای بازه فرکانسی کنترل وزن استفاده میشه بقدری از لحاظ فرکانسی با فرکانس خود اهداف فاصله داره که هیچ تفاوت محسوسی هم نمیتونه ایجاد کنه. اگر هم تفاوتی وجود داشته باشه ممکن هست برای اهدافی در حد 1 گرم باشه که مثلا با فرکانس های پایین وزن نهایتا 1 درجه کمتر از فرکانسهای بالا در بیاد. اما وقتی وزن هدف در حد چند گرم به بالا باشه بهیچ وجه تفاوتی که مربوط به نکته شما باشه ایجاد نخواهد شد.
مطلبی که جاوید عزیز اشاره کردن مطلب جداگانه ای هست و ارتباطی به سیستم محاسباتی دستگاه نداره و البته تجربه شخصی ایشون هست که سایر دوستان هم باید بررسی بکنن. وگرنه اون چیزی که تا الان ما بهش رسیدیم این هست که یک هدف با فرکانس پایین یا بالا باید توسط تنظیم وزن یکسانی در دستگاه قابل ردیابی باشه. کما اینکه در مورد اهداف واقعی سنس شده توسط دوستان مثلا برای 5 مود طلا هم نتیجه وزنگیری مشابه بوده.

دوشنبه 5 اسفند1392 - 7:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ramin نوشته است:
بله با نظر جاوید جان موافقم اگه به این حرفه بخواد به چشم شغل اصلی نگاه بشه یه مثلی هست که میگه..چیزی که بخواد زود به اوج برسه زودم از نفس میوفته واسه همینه که میگن اهسته هو پیوسته.تو خونه هم چون انواع اقسام فلزات بکار رفته تست مقداری سخت میشه شرایطش انتها همین جوری سرچ میکنن قیچی میشن چپ و راست میرن خلاصه شرایط بیرون با داخل خونه خیلی فرقه ولی چه کنیم که گاهی بخاطر یه سری عوامل ادم مجبوره تو خونه تست کنه تا بعد بره بیرون.و مطمعنا بیرون تست بشه خیلی زودتر ادم با انتها میتونه مچ بشه و حرف انتهارو ادم بهتر میتونه بخونه

سلام رامین جان
بگو ببینم 35 سفارشی گرفتی که آنتنش سخن گو داره ! :))
مگه طوطی که حرف بزنه :))

تو دیگه چرا بیرون نمیری ! تست کنی ! با حفاری !
ما رو هم مطلع کن از نتایجش!
:D :D :D :D

دوشنبه 5 اسفند1392 - 9:21pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

آیا فرکانس طلای جدید با فرکانس طلای قدیم در یک محل فرق دارن؟

گاهی وقتها باید دیدو رد شد باید با سکوت تاثیر گذاشت شاید این سکوت ما امیدی باشد برای ناامیدی :-)

سه شنبه 5 اسفند1392 - 2:19am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان خسته نباشید من دیروز برای دومین بار زدم به دل کوه ودشت ..چند قبرستان وجود داشت که اهالی اونجا بدون دستگاه و با دستگاه جی پی ایکس ..تونسته بودن قبلا جنس مفرقی بیرون بیارن عمق کاوش یک و بیست ...اما بنده پس از دو ساعت پیاده روی از مکانهای صعب العبور دستگاه رو روی فرکانس مفرق گذاشتم پس از 15 دقیقه دستگاه روشن روی وزن 10 گرم شروع به ردیابی کردم ..انتنها به بیل و گلنگ واکنش نشون دادند ....پس از دور کردن بیل و کلنگ.انتنها دیگه حرکت چندانی نداشتن با هردو فرکانسی که اعلام شده برای مفرق ..کسانی که راهنمای ما بودن از وجود بار مطوعن بودن ...ایا به نظر اساتید وجود رطوبت البته نه خیلی زیاد میتونه باعث بشه ردیاب نتونه فرکانس فلزات مورد نظر رو تشخیس بده و گیج زدنش به این خاطر باشه و ایا با خشک شدن کامل زمین امیدی به بهتر شدن عملکرد ردیاب هست ...چون قول دادم برگردم با گرم شدن هوا...اگه میدونستم ردیابی اینقدر دنگ و فنگ داره اصلا سراغش نمیرفتم ...

سه شنبه 5 اسفند1392 - 2:23am
کاربر فعال
کاربر فعال

چرا اطراف یک قبرستوون ردیابی میکنم انتن ها خیلی سریع میچرخن و مسیر میدن.اما زمانی که به محل نزدیک میشم انتنها خیلی خیلی کند کار میکنن؟

سه شنبه 6 اسفند1392 - 6:01am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 271 , 272 , 273 , 274 , 275 , 276 , 277 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 50 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure