انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 15 مهر1403 - 7:57pm

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 273 , 274 , 275 , 276 , 277 , 278 , 279 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: فلزجو
ali7777 نوشته است:
21.0مگه فرکانسه مسه؟؟؟؟ردیابتوچک کن ببین سالمه

اره علی جان استاد جاوید اخیرا فرمودن این فرکانس مسه که قبلا به عنوان فرکانس طلا استفاده میشد

دوستان من دستگاه رو چک کردم انتن های تلسکوپی گزش دارند و حتی تا سر فیش ها این گزش وجود داره !

اما انتهای برنجی این گزشو ندارن ؟ در کل باید یه فکر اساسی در مورد این دسته ها و انتن های برنجی توسط مهندس مجتبی و مهندس حمید اندیشه شود!

خیلی از دوستان هم قبلا این مورد رو اشاره کردن در کل به نظر بنده دسته ها و انتن های برنجی قابلیت لازم واسه این ردیاب رو ندارن در ثانی خیلی کنترل سختی دارند بنده ار این لحاظ مشکلی ندارم و شاید جزء محدود افرادی بودم که اولین باری که این ردیاب رو دستم گرفتم براحتی طلای پنهان شده رو پیدا میکردم ولی برای کسانی که مبتدی هستن خیلی مشکل ایجاد میکنن!

باید دسته های کاربردی تری و بهتر بگم لایق تر برای این ردیاب ساخته بشه این قضیه بسیار مهم و کلیدی هستش در امر ردیابی لذا از مهندس حمید و مهندس مجتبی میخام یه ترتیبی برای این دسته ها صورت اثر بدن @};-

حاصلضرب توان در ادعا مقداری ثابت است هرچه توان انسان بیشتر باشد ادعایش کمتر است و هرچه توانش کمتر باشد ادعایش بیشتر است.

دکتر حسابی.

سه شنبه 6 اسفند1392 - 1:18pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

با سلام به همه دوستان و اساتید من تازه دستگاه دستم رسیده و شروع کردم . وکل تایپیکهای آموزش اپراتوری 35 رو مرور میکنم لطفا سوالات منم جواب بدین ممنون میشم و اینکه اساتید محترمی مثل جاوید و حمزه و مهدی و دیگر اساتید بعد از چند مدت به کار با ردیاب تسلط پیدا کردن ؟و میشه در مدت یه هفته به کار دسگاه ردیاب تسلط کامل پیداکرد؟ و در مناطق گرم حدود 40 درجه چه مواردی رعایت بشه بهتره ؟ :-B

گاهی وقتها باید دیدو رد شد باید با سکوت تاثیر گذاشت شاید این سکوت ما امیدی باشد برای ناامیدی :-)

سه شنبه 6 اسفند1392 - 2:16pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

دوست من دقيقا بيشتر از يك سال هستش كه من با ردياب 22 و 35 كار كردم و هنوز هم كامل ياد نگرفتم و هر چه قدر هم جلو ميرم باز مي فهمم كه حالا حالاها بخاطر انعطاف پزيري ابن ردياب كار دارم.در كل هواي گرم تاثير كمتري نسبت به هواي سرد داره و مشكل خاصي براي رديابي فكر نكنم وجود داشته باشه.البته شما بايد اول تست هاي خونه رو انجام بدي و بعد فلزات بزرگ رو كه قايم كردن پيدا كني و بعد كه تونستي فلزات كوچيك مخفي شده رو پيدا كني مي توني بري بيرون و ردياب بزني.قبلا هم گفتم تمرين كليد اول تو موفقيت هستش.موفق باشي

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

سه شنبه 6 اسفند1392 - 2:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

همزه و کانی و جاوید جان بنده هر کاری که لازم بود رو انجام دادم متاسفانه به هیچ عنوان یه ماهیتابه مسی رو چه با مود دستگاه و چه با فر کانس های ازاد قابل سنس نیستن و انتن ها گیج میزنن خلاصه روی این فرکانس ها یه بررسی انجام بدید البته تو فضای داخلی منزل ردیابی میکنم :-?

حاصلضرب توان در ادعا مقداری ثابت است هرچه توان انسان بیشتر باشد ادعایش کمتر است و هرچه توانش کمتر باشد ادعایش بیشتر است.

دکتر حسابی.

سه شنبه 6 اسفند1392 - 3:11pm
استاد
استاد

ariana2014 نوشته است:
همزه و کانی و جاوید جان بنده هر کاری که لازم بود رو انجام دادم متاسفانه به هیچ عنوان یه ماهیتابه مسی رو چه با مود دستگاه و چه با فر کانس های ازاد قابل سنس نیستن و انتن ها گیج میزنن خلاصه روی این فرکانس ها یه بررسی انجام بدید البته تو فضای داخلی منزل ردیابی میکنم :-?

درود بر شما
دوست عزیز هر کس باید فرکانسه خودش را پیدا کنه . هر وقت فرکانسی پیدا کردید که اگه به یک عامل مشابه برسه و وزن نجومی نزنه اون فرکانسه خوبه . مثلا اگه روی فرکانس مس یک هدف وافعی را زدی 1 کیلو و حفاری شد و 1 کیلو بود اون فرکانسه برای شما فرکانسه مس واقعی می باشه . مثلا الان فرکانس مس 22.70 برای من یک دیگه مسی 3 کیلویی را روی 20 گرم می زنه اگه بالاتر اون را بزارم دیگه این دیگ مسی را در 1 متری هم نمی گیره. چون فلزاتی که زیر خاک می روند مگنت درست میکنند ولوم وزن زیاد نشون میده ولی اگه روی زمین وزن واقعی را خیلی کم نشون بده میتونه مگنت فلز زیر خاک را هم خیلی زیاد رد بده و به وزن واقعی نزدیک کنه

سه شنبه 6 اسفند1392 - 4:18pm
استاد
استاد

درود بر شما
فرکانسه
22.83
برای قلع و
فرکانسه
23.42
برای فلز روی هست دوستان میتونند این دو فرکانس را تست کنند

سه شنبه 6 اسفند1392 - 4:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جاوید نوشته است:
ariana2014 نوشته است:

درود بر شما
دوست عزیز هر کس باید فرکانسه خودش را پیدا کنه . هر وقت فرکانسی پیدا کردید که اگه به یک عامل مشابه برسه و وزن نجومی نزنه اون فرکانسه خوبه . مثلا اگه روی فرکانس مس یک هدف وافعی را زدی 1 کیلو و حفاری شد و 1 کیلو بود اون فرکانسه برای شما فرکانسه مس واقعی می باشه . مثلا الان فرکانس مس 22.70 برای من یک دیگه مسی 3 کیلویی را روی 20 گرم می زنه اگه بالاتر اون را بزارم دیگه این دیگ مسی را در 1 متری هم نمی گیره. چون فلزاتی که زیر خاک می روند مگنت درست میکنند ولوم وزن زیاد نشون میده ولی اگه روی زمین وزن واقعی را خیلی کم نشون بده میتونه مگنت فلز زیر خاک را هم خیلی زیاد رد بده و به وزن واقعی نزدیک کنه

درود بر استاد جاوید

بله فرمایشات شما کاملا صحیح است و امروز بنده به نتیجه ای که شما فرمودین رسیدم !

در تستی که با فلز مس و طلا داشتم برای تمرین چون مدتی ردیابم در خواب زمستانی بود :D براحتی طلا سنس میشد ولی هر کاری کردیم این فلز مس که پر و پیمون هم بود سنس نشد که نشد به طوری که بعد از تست خابمون گرفت :D

حتی به سلامت ردیاب شک کردم که بعد از وارسی دیدم ردیاب داره کار خودشو انجام میده و مشکل از متابولیسم بدن و عالم ردیابی هستش فکر کنم به نوع سرو غذا هم ربط داشته باشه :))

خلاصه یه چیزی من به بچه ها همیشه میگم ردیاب مثه یه بچه میمونه که باید رفته رفته شاهد رشد و نمو اون باشی و خلاصه به پاش پیر شی تا بزرگ شه و یه روزی ثمر بده و حاصل زحماتتو ببینی البته برا خودمون نه دیگه بلکه برای نوه هامون :))

سپاس

دکتر حسابی.

سه شنبه 6 اسفند1392 - 5:18pm
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

((((در تستی که با فلز مس و طلا داشتم برای تمرین چون مدتی ردیابم در خواب زمستانی بود :D براحتی طلا سنس میشد ولی هر کاری کردیم این فلز مس که پر و پیمون هم بود سنس نشد که نشد به طوری که بعد از تست خابمون گرفت )))) .....اریانای عزیز من دیشب با 170گرم مس یعنی چیزی در حدود فلز مسی به ابعاد12.12 رو در داخل حیاط خونه راحت گرفت و روش قیچی شد دقیق رو نقطه و تا چن روز دیگه میرم تست از راه دور ودر عمق ببینم چیکار میکنه این ردیاب .البته باید بیسم بزنی تلسکوپیها کار خودشونو میکنه نیاز نیست بیرون بیاری ولی دسته ها باید بیسیم باشن روشن که کردی بزار یه 2 دقیقه ای انتها با محیط سازگار بشن و یه سرچی همون اول میکنن بعد اروم اروم برو برای پیدا کردن و نقطه :YMPEACE:

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

سه شنبه 6 اسفند1392 - 5:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ramin نوشته است:
((((در تستی که با فلز مس و طلا داشتم برای تمرین چون مدتی ردیابم در خواب زمستانی بود :D براحتی طلا سنس میشد ولی هر کاری کردیم این فلز مس که پر و پیمون هم بود سنس نشد که نشد به طوری که بعد از تست خابمون گرفت )))) .....اریانای عزیز من دیشب با 170گرم مس یعنی چیزی در حدود فلز مسی به ابعاد12.12 رو در داخل حیاط خونه راحت گرفت و روش قیچی شد دقیق رو نقطه و تا چن روز دیگه میرم تست از راه دور ودر عمق ببینم چیکار میکنه این ردیاب .البته باید بیسم بزنی تلسکوپیها کار خودشونو میکنه نیاز نیست بیرون بیاری ولی دسته ها باید بیسیم باشن روشن که کردی بزار یه 2 دقیقه ای انتها با محیط سازگار بشن و یه سرچی همون اول میکنن بعد اروم اروم برو برای پیدا کردن و نقطه :YMPEACE:

داداش همینه اینارو که میگی فوت ابم و به عبارتی هزار بار اینارو در این تاپیک مرور کردیم! ردیاب درست عمل میکنه منظور من اینه که ردیاب زدن واقعا طاقت فرساست و بسیار نیاز به زمان و صبر و حوصله داره که من ندارم :D

دکتر حسابی.

سه شنبه 6 اسفند1392 - 5:59pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

سلام به همه
دوستان يكي از نكات ردياب 35 كه من بهش رسيدم اينكه يه اپراتور بايد در همه مراحل رديابي از ولوم بالا و 10 استفاده كنه.حالا چه مسافت زياد باشه و چه كم چه عمق كم باشه و چه زياد.در اين ردياب با كم شدن ولوم قدرت نقطه زني ردياب بشدت تغيير مي كنه و در مقوله ي شعاع زني هم تمايل ردياب به گرايش به خطا ها هم افزايش پيدا مي كنه.
حالا دوستان وقتي به محل بار يا خطا نزديك ميشن بهترين كار اينكه يا فركانس ردياب رو كم كنن و يا از گزينه وزن بالاتري استفاده كنن و بنظر من نبايد ولوم قدرت يك درجه هم كم بشه*براي حجم گيري بايد وزن دقيقا وزن بدست اومده باشه و قدرت ردياب 10 و حالت بيسيم استفاده بشه.
براي وزن گيري هم بهترين روش كار ولوم قدرت 10 و حالت با سيم و بدون انتن تلسكوبي بايد انجام بشه
و براي عمق زني دقيق وزن ردياب 80% وزن بدست اومده ولوم قدرت 10 و حالت با سيم باشه.
فركانسي مثل فركانس 21.04 هم اگه دقيقا با وزن بدست اومده در زمان حجم گيري فقط در يه نقطه قيچي بشه و با كوچك ترين حركت باز بشه نشان از وجود خطاي ذرات هستش.موفق باشيد

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

سه شنبه 6 اسفند1392 - 6:38pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 273 , 274 , 275 , 276 , 277 , 278 , 279 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 62 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure