انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 15 مهر1403 - 5:52pm

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 276 , 277 , 278 , 279 , 280 , 281 , 282 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

hamze2000 نوشته است:
سلام به همه
دوستان يكي از نكات ردياب 35 كه من بهش رسيدم اينكه يه اپراتور بايد در همه مراحل رديابي از ولوم بالا و 10 استفاده كنه.حالا چه مسافت زياد باشه و چه كم چه عمق كم باشه و چه زياد.در اين ردياب با كم شدن ولوم قدرت نقطه زني ردياب بشدت تغيير مي كنه و در مقوله ي شعاع زني هم تمايل ردياب به گرايش به خطا ها هم افزايش پيدا مي كنه.
حالا دوستان وقتي به محل بار يا خطا نزديك ميشن بهترين كار اينكه يا فركانس ردياب رو كم كنن و يا از گزينه وزن بالاتري استفاده كنن و بنظر من نبايد ولوم قدرت يك درجه هم كم بشه*براي حجم گيري بايد وزن دقيقا وزن بدست اومده باشه و قدرت ردياب 10 و حالت بيسيم استفاده بشه.
براي وزن گيري هم بهترين روش كار ولوم قدرت 10 و حالت با سيم و بدون انتن تلسكوبي بايد انجام بشه
و براي عمق زني دقيق وزن ردياب 80% وزن بدست اومده ولوم قدرت 10 و حالت با سيم باشه.
فركانسي مثل فركانس 21.04 هم اگه دقيقا با وزن بدست اومده در زمان حجم گيري فقط در يه نقطه قيچي بشه و با كوچك ترين حركت باز بشه نشان از وجود خطاي ذرات هستش.موفق باشيد

سلام استاد حمزه عزیز برای حجم گیری و عمق زنی وضعیت آنتن تلسکوپی باید در چه حالتی باشه ؟
خیلی ممنون از انتقال تجربیاتتون
با سپاس

پنج شنبه 8 اسفند1392 - 8:22pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

سلام
وحید جان انتن ها باید بسته باشن.
یکی دیگه از نکات مهم در ردیابی هم اینکه با بالا اوردن انتن ها ردیاب باید بدون گیج زدن مستقیم بره رو محل مشکوک.
شاید این اولین نکته برای ردیابی باشه که انتن ها یه مسیر بدن و شما رو ببرن نه اینکه یه دور شما رو بچرخونن و بعد شما برگردید رو محل اول.البته این حالت در محل های که ذرات تکه های سفال،گاز حاصل شده از فاضلاب های قدیمی و قبرها بیشتر رخ میده و در این حالت اوپراتور بدون اینکه شک کنه باید بگه در این محل باری وجود نداره.متاسفانه خیلی از دوستان هر محلی میرن نمی خوان قبول کنن که محل خطا هستش و این باعث میشه اوپراتور از ردیابی چیزی نفهمه.
خوب پس نکته اول در ردیابی اینکه انتن ها در استارت کار یه مسیر واقعی رو با یه حرکت منظم بهمون بدن.موفق باشید

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

پنج شنبه 8 اسفند1392 - 10:04pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

hamze2000 نوشته است:
سلام
یکی دیگه از نکات مهم در ردیابی هم اینکه با بالا اوردن انتن ها ردیاب باید بدون گیج زدن مستقیم بره رو محل مشکوک.
شاید این اولین نکته برای ردیابی باشه که انتن ها یه مسیر بدن و شما رو ببرن نه اینکه یه دور شما رو بچرخونن و بعد شما برگردید رو محل اول.البته این حالت در محل های که ذرات تکه های سفال،گاز حاصل شده از فاضلاب های قدیمی و قبرها بیشتر رخ میده و در این حالت اوپراتور بدون اینکه شک کنه باید بگه در این محل باری وجود نداره.متاسفانه خیلی از دوستان هر محلی میرن نمی خوان قبول کنن که محل خطا هستش و این باعث میشه اوپراتور از ردیابی چیزی نفهمه.
خوب پس نکته اول در ردیابی اینکه انتن ها در استارت کار یه مسیر واقعی رو با یه حرکت منظم بهمون بدن.موفق باشید

سلام
کاملا درسته
من مدتیست رو فرکانس مفرغ کار میکنم. چندین فرکانس پیدا شده که بعضا بسیار کند میره سمتشو بعضی هم حرکت عادی و چند فرکانس اندک هم هستن که آنتن رو بالا نیاورده هدف رو نشانه میگیره و بسیار هم حرکت سریع هستش.
به نظر منم این نکته در تشخیص بسیار کمک کننده ست.
چندین مورد حفاری بیمورد هم که داشتم و حتی وزن و حجم و عمق هم تا حدودی درست بودن همچنین فاینها ولی حرکت آنتن ها اصلا جالب نبود و بعد از صرف زمان و ناامید کننده مسیر رو میگرفت.که بعد از حفاری هم خطا بود.البته قصدم پیدا کردن عامل خطا بود.
در صورتی که اگر فقط به این نکته بالا آوردن آنتن توجه میشد دستور حفاری داده نمیشد.

@};- @};- @};-

جمعه 8 اسفند1392 - 12:06am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بله کاملا درسته دوستان حرکت سالم آنتن یکی از راههای تشخیص هدف واقعی هست ...
البته هر چه ارتفاع دو آنتن از هم بیشتر باشه آنتنها کمتر دچار گیج زدن میشن و برای نقطه کردن و عمق گیری به روش عقب رفتن بهتره که ارتفاع آنتنها از هم حد اقل 5 سانت باشه ... موضوع دیگری که برای من پیش اومده اینه که وقتی دست راست رو بالاتر از دست چپ نگه میدارم حرکت آنتنها کمی دچار مشکل میشن و وقتی دست چپ بالاتر از دست راست هست حرکت آنتنها خیلی بهتر میشن ... حالا نمی دونم این موضوع برای افراد چپ دست هم به همین شکله یا برعکس میشه که از دوستان تقاضا دارم تست کنن و نتیجه رو اعلام کنن ...
اگه خدابخواد دارم روی یکسری از فرکانسها که دوستان و استاد جاوید عزیز زحمت کشیدن کار میکنم و دارم به نتایج خوبی میرسم که انشااله با کامل شدن تستها روی هدف واقعی حتما اعلام خواهم کرد ...
یا حق.

جمعه 8 اسفند1392 - 12:17am
استاد
استاد

Kani نوشته است:
hamze2000 نوشته است:
سلام

سلام
کاملا درسته
من مدتیست رو فرکانس مفرغ کار میکنم. چندین فرکانس پیدا شده که بعضا بسیار کند میره سمتشو بعضی هم حرکت عادی و چند فرکانس اندک هم هستن که آنتن رو بالا نیاورده هدف رو نشانه میگیره و بسیار هم حرکت سریع هستش.
به نظر منم این نکته در تشخیص بسیار کمک کننده ست.
چندین مورد حفاری بیمورد هم که داشتم و حتی وزن و حجم و عمق هم تا حدودی درست بودن همچنین فاینها ولی حرکت آنتن ها اصلا جالب نبود و بعد از صرف زمان و ناامید کننده مسیر رو میگرفت.که بعد از حفاری هم خطا بود.البته قصدم پیدا کردن عامل خطا بود.
در صورتی که اگر فقط به این نکته بالا آوردن آنتن توجه میشد دستور حفاری داده نمیشد.

@};- @};- @};-

درود بر شما
علت این کار به فرکانس بستگی داره بعضی از فرکانسها خیلی سریع مسیر هدف را پیدا میکنند وبعضی به طور متوسط قدرت ردیابی اونها هست و بقیه اونها هم کند حرکت میکنند. در حقیقت اونی که کند حرکت میکنه همیشه برای فاصله نزدیک فقط میتونه هدف را بگیره در حقیقت فرکانس کندتر مگنت را بهتر رد میده و وزن هم کمتر میزنه و به نظر من نقطه هدف را هم دقیقتر میزنه. فرکانسی که قویی هست و خیلی زود روی هدف زیر خاک میچرخه و ردیابی میکنه احتمال اینکه ذرات یامغناطیس مواد معدنی را گرفته باشه زیاد هست مگر اینکه وزن هدف واقعی بالا باشه که چنین عکس العملی با این فرکانس ها از ردیاب و انتنها دیده شود

جمعه 9 اسفند1392 - 5:28am
استاد
استاد

درود بر شما
به نظر من هر فرکانسی که زاویه 45 درجه رابگیره خذف ذرات نمیتونه انجام بده و درصد اینکه هدف ذرات باشه احتمال اون بیشتر هست
برای گرفتن فرکانس دقیق و فرکانس مطابق با مگنت بدن من اینمورد را تجربه کردم
برای فرکانس مس
21.04
21.69
22.70
تستهای من با یک دیگ مسی 1.5 کیلو گرمی اینجوری هست البته با فاصله 3 متری
با فرکانسه 21.04 تا 1200 گرم ردیاب میگیره و روی 1600 گرم دیگه نمی گیره
با فرکانسه 21.69 تا 316 گرم میزنه اما روی 400 گرم دیگه نمی گیره
با فرکانسه 22.70 تا 25 گرم میزنه
با این حساب یه دلیل وجود داره که این فرکانسهای مس وزنها را کم یا زیاد می گیرند و اون هم فقط مگنت بدن هست که هر فرکانس عکس العمل متفاوت با اون داره وگرنه وزن هدف و مسافت و شرایط اب و هوایی و محیطی برای همه فرکانسها ثابت هست و جالبتر اینکه در چند مورد که ازمایش کردم در ساعات شبانه روز یا گرما و سرما و وزنها تفاوتی نداشتند
اگه موفق بشیم که همچنین فرکانسهای برای طلا هم بگیرم برای ردیابی در زمینهای بدون علامت یا سند و نشونه می تونیم به اسونی ذرات را کلا حذف کنیم

جمعه 9 اسفند1392 - 9:11am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

یه نتیجه گیری ازحمزه وکانی ومجیدکرده باشیم :الان با بالااوردن انتن بایدیه مسیروبگیره وگیج نزنه ...ولی حرکته انتن ضعیفه نتیجه ایاخطاست؟؟؟؟؟توتسته من درصفحه قبل که گذاشتم انتن ضعیفه ولی یهومیپره .اینم شاید بشه یه دلیل واسه خطایاهدف که بعضی اوقات که بالامیاریم انتن هارو:اول بی حرکت ولی بعده چندثانیه حرکتشواغازمیکنه وهدفومیگیره :-\ :-\

جمعه 9 اسفند1392 - 10:02am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ali7777 نوشته است:
سلام من امروزیه جاروتست کردم نتایج تستم به این شرحه :فرکانسه 21.69 البته این فرکانس بامن مچه وکلی بدبختی کشیدم تاتونستم بابدنم مچ بشه.30کیلو.219.9هم 35کیلو.39.51وگلد4هم زدش همین وزن.حفره هم زدحدوده 15.مگنت هم 47میزد.عمق 2ونیم متر.21.04هم رونقطه قیچی میکرد.از20متری فاصله وزن هاتغییری جزیی داشت حدوده 25شد.حرکته انتن ضعیف ولی ...به نظره اساتیدچطوره؟؟؟؟

L-) L-) L-) :-\

جمعه 9 اسفند1392 - 10:28am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جاوید نوشته است:
درود بر شما
به نظر من هر فرکانسی که زاویه 45 درجه رابگیره خذف ذرات نمیتونه انجام بده و درصد اینکه هدف ذرات باشه احتمال اون بیشتر هست
برای فرکانس مس
21.04
21.69
22.70
با این حساب یه دلیل وجود داره که این فرکانسهای مس وزنها را کم یا زیاد می گیرند و اون هم فقط مگنت بدن هست که هر فرکانس عکس العمل متفاوت با اون داره وگرنه وزن هدف و مسافت و شرایط اب و هوایی و محیطی برای همه فرکانسها ثابت هست و جالبتر اینکه در چند مورد که ازمایش کردم در ساعات شبانه روز یا گرما و سرما و وزنها تفاوتی نداشتند
اگه موفق بشیم که همچنین فرکانسهای برای طلا هم بگیرم برای ردیابی در زمینهای بدون علامت یا سند و نشونه می تونیم به اسونی ذرات را کلا حذف کنیم

با درود خدمت استاد جاوید عزیز
ما با این ردیاب که با زاویه 45 درجه سرو کار نداریم اگه میشه منظورتونو از فرکانسی که زاویه 45 درجه رو میگیره بیشتر توضیح بدین

این تستی که برای بدست اوردن فرکانس مناسب مگنت بدن انجام دادین مختص به شماست یا همه میتونن با این روش فرکانس مناسب بدن
خودشونو پیدا کنند
به نظر شما اگه وزن دقیق یه فلز رو در فاصله 3متری با فرکانسی بگیریم اون میشه فرکانس مناسب برای مگنت بدن اشخاص یا روشهای
دیگری برای بدست اوردن فرکانس متناسب با مگنت بدن وجود داره؟ با تشکر از زحمات شما

https://t.me/joinchat/Aq56qD3yFrsliCQ9iyFDug
نقد و بررسی ردیابها وفلزیابها با حضور اساتید مجرب فلزجو

جمعه 9 اسفند1392 - 11:01am
استاد
استاد

بنيامين1 نوشته است:
جاوید نوشته است:
درود بر شما
برای فرکانس مس
21.04
21.69
22.70

با درود خدمت استاد جاوید عزیز
ما با این ردیاب که با زاویه 45 درجه سرو کار نداریم اگه میشه منظورتونو از فرکانسی که زاویه 45 درجه رو میگیره بیشتر توضیح بدین

این تستی که برای بدست اوردن فرکانس مناسب مگنت بدن انجام دادین مختص به شماست یا همه میتونن با این روش فرکانس مناسب بدن
خودشونو پیدا کنند
به نظر شما اگه وزن دقیق یه فلز رو در فاصله 3متری با فرکانسی بگیریم اون میشه فرکانس مناسب برای مگنت بدن اشخاص یا روشهای
دیگری برای بدست اوردن فرکانس متناسب با مگنت بدن وجود داره؟ با تشکر از زحمات شما

درود بر شما
با هر فرکانسی که مبتوان عمق زنی کرد اون فرکانس زاویه 45 درجه را می گیره و تمام این فرکانسها طلا یا فلزات دیگه تا حالا زاویه 45 درحه را برای من گرفته غیر از این سه فرکانس.
اگه با یک فرکانسه بشه در فاصله نزدیک یک وزن 1 کیلویی را با ولوم 1 گرم رد داد این فرکانس برای هدف های که زیر خاک هستند و هاله دارن خیلی خول جواب میده و مگنت حاصله از هاله را تا اندازه زیادی میتونه رد بده

جمعه 9 اسفند1392 - 11:48am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 276 , 277 , 278 , 279 , 280 , 281 , 282 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 179 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure