انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 7 مهر1403 - 7:50am

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 215 , 216 , 217 , 218 , 219 , 220 , 221 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم سعید عزیز.
1- همون 3 پایه 2 حالته هم میتونین استفاده کنین که ساده تر هم هست.
2- سیمها رو میتونین مستقیم لحیم کنین. دقت کنین مثبت و منفی هم داره که روی فیبر هم مشخص شده و روی خود میتر هم علامت مثبت و منفی حک میشه.
3- قرار دادن ال ای دی داخل میتر کار ظریفی هست و اگر فنی باشین میتونین انجام بدین. بهرحال باید میتر رو باز کنین و اگر با ظرافت انجام نشه ممکنه خراب بشه! بهرحال اگر بتونین بازش کنین ؛ بنظر من قسمت پایین عقربه جای مناسبی هست که اگر بتونین ال ای دی سفید کوچکی رو جاسازی کنین و سیمش رو به بیرون بکشین چیز جالبی در میاد. برای اتصال ال ای دی هم منفی یا کاتد به منفی باطری و مثبت یا آندش رو میتونین توسط یک مقاومت 2.2 کیلو به مثبت ورودی 12 ولت مدار که در واقع بعد از کلید هست وصل کنین. اینجوری هر وقت مدار روشن بشه صفحه میتر هم روشن میشه.

جمعه 9 اسفند1392 - 11:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام بزرگواران
میتونم بپرسم آخرین اطلاعات ویرایش شده برای ساخت این دستگاه رو از کجا میتونم دانلود کنم ؟ راستش مطالعه 218 صفحه واقعا کار نفس گیریه. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

توانا بود هرکه دانا بود
knowledge is power

جمعه 9 اسفند1392 - 11:32pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ahmadesgh نوشته است:
سلام مهندس جون خوبی انشاالله

یادتون میاد که چند روز پیش خدمتتون عرش کردم که مدارم دچار دو گانگی شخصیت شده( :D )

وقتی فلز بشه نزدیک میکنم صدا ویز ویزش بند میاد.... و وقتی فلز رو دور میکنم صداش در یماد ....ولی من سنس رو از رو میتر متوجه میشم....
بعد از بررسی های فراوان و راهنمایی های شما به جایی نرسیدم...(و تسلط بر اعصاب خود را از دست دادم :D )و مدار رو از نو با تمامی قطعات نو از بازار گرفتم و دوباره ساختم...چیزی که الان جالبه اینه که بدون مبدل 15*15 سانت رو تو یک متر میزنه....مدارو تر تمیز در آوردم و کلی روش وقت گذاشتم...خودمم دارم تعجب میکنم ....سومین مداری هست که درست کردم...

اما نکته جالبتر اینه که دقیقا مشکل مدار قبلی رو داره و دچار دو گانگی شخصیت شده....

اگه یادتون باشه من چند روز پیش هم که مشکلمو مطرح کردم عرض کردم که به لوپ ها شک دارم آخه وقتی با زاویه 90 درچه بودند مدار صدا داشت...وقتی به فرموده شما بازش کردم و از نو پیچیدم با گوشه های مایل و بدون زاویه اینجوری شد....
رو اون مدار قبلی هم هرچی که به ذهنم میرسید و شما فرمودید عوض کردم اما نتیجه نداشت به همین خاطر برای مطمین شدن که عیب از کجای کاره این مدار رو از نو با تمام قطعات جدید ساختم....
حالا دستور بفرمایید عیب از کجاست و چیکار کنم :D :D
در ضمن دلتون بسوزه خودم دوتا مدار توباکس سالم دارم.یکی از یکی دیگه بهتر :p :p

مهندس جان بی صبرانه منتظرم!!!!!

شنبه 9 اسفند1392 - 12:13am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوباره استاد حمید
تو پست قبلی پرسیدم جعبه الومینیومی20*15*8 برا توباکس مناسبه یا بزرگه
2 هفتهای هست که درگیر ساختنش هسنمم وقتی تموم شد عکسشو ممیزارم نظر بدین
اخه حدود

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

شنبه 10 اسفند1392 - 6:21am
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: digger land
باسلام. من این توباکس رو بعداز 2 هفته ساختم ولی اصلا نه میترش حرکت میکنه نه صداش در میاد ونه ولتاژی مصرف میکنه وکلا تمام قطعاتش رو تست کردم سالم بودند.. لطفا اگرکسی چیزی میدونه راهنماییم کنه. :ymsigh:

توماس ادیسون : نود و هشت درصد موفقیتها عرق روی پیشانی است و تنها دو درصد الهام از درون است.

شنبه 10 اسفند1392 - 3:34pm
مدیر کل
مدیر کل

احمد جان دیگه چیزی غیر نکاتی که قبلا عرض کردم بنظرم نمیرسه! جز اینکه اصل مدار سالم هست و بارها ساخته شده و جواب داده. حالا اگر شما چند بار ساختین و هر بار ایراد مشابهی داره حتما ایرادی در کار شما بصورت مشترک وجود داره. حالا یا از جاگذاری قطعات هست یا از خود قطعات. گوشه های لوپ هم تاثیر زیادی نداره فقط اگر بصورت گرد شده باشه بازدهی بهتری داره.

شنبه 10 اسفند1392 - 5:59pm
مدیر کل
مدیر کل

archilO عزیز جعبه آلومینیومی ایرادی نداره و بنظر من باید ثبات خیلی بهتر هم بشه. البته جعبه اگر از حد نیاز برای جا دادن مدار و باطری بزرگتر نباشه بهتره. دقت کنین خود جعبه آلومینیوم رو هم باید با سیم کوتاه و ضخیمی به شیلد مدار متصل کنین و مراقب باشین جای دیگری از مدارتون به جعبه اتصالی نکنه.

شنبه 10 اسفند1392 - 6:01pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: digger land
اقا حمید ببخشید دوباره سوال میپرسم. ایا مدار بدون استفاده از دوتا لوپ بازم صدا میده ؟ اخه مال من صدا نمیده ومیترش هم تکون نمیخوره الان همه قطعاتش روچک کردم سالم بودند ومدارمن کاملا درست لحیم کاری شده ..وهرکاری میکنم تا عکسشو اپلود کنم نمیتونم .

توماس ادیسون : نود و هشت درصد موفقیتها عرق روی پیشانی است و تنها دو درصد الهام از درون است.

شنبه 10 اسفند1392 - 8:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
سلام استاد حمید عزیز مدار منم تموم شد بدنه تمام آلومینیوم و با سیم 8 دهم ساختم موقع نال کردن خیلی راحت نال میشه که زاویه قسمت پایینی لوپ فرستنده نسبت به بدنه کمتر از 90 هست سنس هم دارم توی شیلد 4.11ولت دارم وبرای لوپ گیرنده از همون سیم شیلد دار استفاده کردم این سیم شیلدار برای فرستنده روی کارایی دستگاه ایرادی ایجاد نمیکنه چون گفته بودید سیم کواکسیال استفاده کنیم

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

شنبه 10 اسفند1392 - 8:17pm
مدیر کل
مدیر کل

taghy عزیز بارها عرض کردیم بدون لوپ مدار رو روشن نکنین! چون بدون لوپ فرستنده احتمال آسیب دیدن ترانزیستور 1 و 2 زیاده. اگر هم کلا مدار شما هیچ واکنشی نداره خب احتمالا ایرادی درش وجود داره.

شنبه 10 اسفند1392 - 8:28pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 215 , 216 , 217 , 218 , 219 , 220 , 221 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 7 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure