انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 15 مهر1403 - 3:55pm

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 280 , 281 , 282 , 283 , 284 , 285 , 286 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ariana2014 نوشته است:
سلام

بچه ها یه نکته رو لازم دونستم که خیلی مهمه و ساده از کنارش رد نشین موضوع مغاطیس زمینه که دوستان بارها و بارها بهش اشاره کردن و امروز برا خودم اتفاق افتاد!!!!!!!!از صبح تا بعدازظهر امرز هر کاری میکردم ردیاب اگه 100 کیلو فلز هم میزاشتی جلوش محل نمیزاشت :D دیگه اعصابمو خورد کرد انداختمش کنار!!
ولی همین الان که روشن کردم خیلی قشنگ داره سنس میکنه پس این نکته رو هم مد نظر قرار بدید و اصلا لازمه هر روز دوستان مغناطیس زمین رو بررسی!!!!

سلام اریانای عزیز !
من بارها آزمایش کردم تو روزهائی که مگنت زمین برای ردیابی مناسب نیست بارهائی که در عمق هستند رو نمیشه راحت گرفت ولی بارهای روی سطح و عمق کم اینطور نیستن ...
البته اگه فرکانسی خالص باشه فک نکنم این موضوع روش تاثیر چندانی بزاره ...

شنبه 10 اسفند1392 - 9:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جاوید نوشته است:
درود بر شما
من تقزببا تجربه برعکس شما داشتم یه نقطه که دارم روی اون کار میکنم ظهر وقتی اونجا را ردیاب میزدی چنان قدرتی داشت که انتنها روی نقطه می خواستند از توی دسته بزنن بیرون و مدام به هم برخورد میکردندو اصلا ثابت نمی ایستادند و همین باعث شد من دنبال راهی باشم که دیگه انتنها اینجور عمل نکنند که سرانجام با فرکانس مس تونستم فقط نقطه زنی کنم و دیگه انتنها حرکت اضافی نداشته باشند.پس اگه این فرکانس برای مس پیدا شده حتما برای طلا هم پیدا میشه

جاوید خان منظورتون 21.04 هست یا فرکانس دیگه ای رو میفرمائید ؟

شنبه 10 اسفند1392 - 9:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: فلزجو
majid_famali نوشته است:
ariana2014 نوشته است:
سلام

بچه ها یه نکته رو لازم دونستم که خیلی مهمه و ساده از کنارش رد نشین موضوع مغاطیس زمینه که دوستان بارها و بارها بهش اشاره کردن و امروز برا خودم اتفاق افتاد!!!!!!!!از صبح تا بعدازظهر امرز هر کاری میکردم ردیاب اگه 100 کیلو فلز هم میزاشتی جلوش محل نمیزاشت :D دیگه اعصابمو خورد کرد انداختمش کنار!!
ولی همین الان که روشن کردم خیلی قشنگ داره سنس میکنه پس این نکته رو هم مد نظر قرار بدید و اصلا لازمه هر روز دوستان مغناطیس زمین رو بررسی!!!!

سلام اریانای عزیز !
من بارها آزمایش کردم تو روزهائی که مگنت زمین برای ردیابی مناسب نیست بارهائی که در عمق هستند رو نمیشه راحت گرفت ولی بارهای روی سطح و عمق کم اینطور نیستن ...
البته اگه فرکانسی خالص باشه فک نکنم این موضوع روش تاثیر چندانی بزاره ...

سلام مجیدجان!

اتفاقا توی منزل ردیابی میکردم با فرکانس های دستگاه و ازاد البته مربوط به فلز مس ولی اصلا انتن ها واکنشی نداشتن :-?

حاصلضرب توان در ادعا مقداری ثابت است هرچه توان انسان بیشتر باشد ادعایش کمتر است و هرچه توانش کمتر باشد ادعایش بیشتر است.

دکتر حسابی.

شنبه 10 اسفند1392 - 9:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

iranian171 نوشته است:
آقایون چی شده مگه من چی گفتم که جواب سوالمو نمی دین؟ :-\

اگه چند حفره یا تونل روی یه تپه باشه. ردیاب گیج نمیزنه؟ این تپه رو سوراخ سوراخ کردن من برای تمرین رفتم روش ولی ردیاب جاهای سوراخو نمیگیره و یه قسمت تپه رو که حفره نداره رو میگیره . شما آقایون که تجربه دارین لطفا یه راهنمایی :YMPRAY:
هر 5 گلدم جواب داد ولی تا وسطای اون مکان که میرم آنتنهای برنجی به عقب برمیگردن #-o
و اگه از مطالب قبلیم ناراحت شدین منظور بدی نداشتم
بد موقع بود نشد کار دیگه ای انجام بدم فقط از سه جهت که امکانش بود همه گلدها گرفتنش در ضمن از این مکان بار در آورده بودن بابت همین افراد زیادی اومدنو بابت سرباری تپه رو تیکه پاره کردن فقط این طرف تپه که مسیر رفت و آمد مردمه و شلوغه سوراخ نشده

دوست عزیز شما در اون قسمت تونل گرفتید یا حفره ؟
در مواقعی عوامل خطا قویتر از هدف واقعی عمل میکنن و آنتن رو به واکنش وا میدارن ...
در رابطه با وجود چند حفره و گیج زدن آنتن هم که فرمودید باید عرض کنم اگه حفره ها تا حدودی هم اندازه باشن و عامل دیگری در مکان نباشه احتمال اینکه ابتدا آنتن گیج بزنه یا بیشتر سرچ کنه هست ولی بعد قویترین حفره رو انتخاب میکنه و بالاخره نقطه میشه.

شنبه 10 اسفند1392 - 9:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جاوید نوشته است:
ariana2014 نوشته است:
سلام

درود بر شما
من تقزببا تجربه برعکس شما داشتم یه نقطه که دارم روی اون کار میکنم ظهر وقتی اونجا را ردیاب میزدی چنان قدرتی داشت که انتنها روی نقطه می خواستند از توی دسته بزنن بیرون و مدام به هم برخورد میکردندو اصلا ثابت نمی ایستادند و همین باعث شد من دنبال راهی باشم که دیگه انتنها اینجور عمل نکنند که سرانجام با فرکانس مس تونستم فقط نقطه زنی کنم و دیگه انتنها حرکت اضافی نداشته باشند.پس اگه این فرکانس برای مس پیدا شده حتما برای طلا هم پیدا میشه

جاوید جان این فرکانس 21.04 اصلا واسه ماسه ما جواب نمیده چیکارش کنیم!!!!!!!!!! عقب جلوش کنیم :D

حاصلضرب توان در ادعا مقداری ثابت است هرچه توان انسان بیشتر باشد ادعایش کمتر است و هرچه توانش کمتر باشد ادعایش بیشتر است.

دکتر حسابی.

شنبه 10 اسفند1392 - 10:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ariana2014 نوشته است:

جاوید جان این فرکانس 21.04 اصلا واسه ماسه ما جواب نمیده چیکارش کنیم!!!!!!!!!! عقب جلوش کنیم :D

کاری نداره داداش بنداز سرازیر یه 2 بده بهش کار میکنه :D
اگه بازم نکرد یکم عقب و جلوش کن و بجای کلاج بهش فاین بده مطمئن باش کار میده ... چجورم کار میده ... ;)

شنبه 10 اسفند1392 - 10:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

majid_famali نوشته است:
ariana2014 نوشته است:

کاری نداره داداش بنداز سرازیر یه 2 بده بهش کار میکنه :D
اگه بازم نکرد یکم عقب و جلوش کن و بجای کلاج بهش فاین بده مطمئن باش کار میده ... چجورم کار میده ... ;)

اخه مجید داش میترسم یاتاقان بزنه :))

دکتر حسابی.

شنبه 10 اسفند1392 - 10:34pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

سلام
امشب رفتم جای که علایم داشت انتن زدم.ردیاب با گلد ها 150 کیلو میزد و تو حالت بدون انتن تلسکوبی 12 کیلو میزد!!
با زدن مگنت 75 فهمیدم که مغناطیس محل تو ردیابی اثر میزاره پس سریع مد های ردیاب رو تست کردم که رو نقره و سرب،اهن و برنز داره ردیاب قیچی میشه.این تست ها بهم نشون داد که گزینه سفال خیس رو اون زیر دارم.پس سریع رفتم رو فرکانس های ازاد و اولین گزینه 21.04 بود که رو وزن بالای دو کیلو نقطه رو داد و فرکانس 23.21 واکنشی نداشت.این تست نکته مخفی واکنش قوی انتن ها رو برام مشخص کرد و معما رو حل کردم.
نکته این بود که خاک اونجا تحت تاثیر ماده شیمیایی طلا قرار گرفته و خاک محل الوده هستش.ردیاب رو خاموش کردم و طرف پرسید چی شد،گفتم این محل تخلیه شده.ایشون با تعجب بهم گفت شما از کجا فهمیدی،گفتم خوب انتن زدم.گفت که این محل رو قبلا یه نفر تخلیه کرده و ما فکر می کریم چیزی باقی مونده.موفق باشید.

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

شنبه 10 اسفند1392 - 11:28pm
مدیر سایت
مدیر سایت

hamze2000 نوشته است:
سلام
امشب رفتم جای که علایم داشت انتن زدم.ردیاب با گلد ها 150 کیلو میزد و تو حالت بدون انتن تلسکوبی 12 کیلو میزد!!
با زدن مگنت 75 فهمیدم که مغناطیس محل تو ردیابی اثر میزاره پس سریع مد های ردیاب رو تست کردم که رو نقره و سرب،اهن و برنز داره ردیاب قیچی میشه.این تست ها بهم نشون داد که گزینه سفال خیس رو اون زیر دارم.پس سریع رفتم رو فرکانس های ازاد و اولین گزینه 21.04 بود که رو وزن بالای دو کیلو نقطه رو داد و فرکانس 23.21 واکنشی نداشت.این تست نکته مخفی واکنش قوی انتن ها رو برام مشخص کرد و معما رو حل کردم.
نکته این بود که خاک اونجا تحت تاثیر ماده شیمیایی طلا قرار گرفته و خاک محل الوده هستش.ردیاب رو خاموش کردم و طرف پرسید چی شد،گفتم این محل تخلیه شده.ایشون با تعجب بهم گفت شما از کجا فهمیدی،گفتم خوب انتن زدم.گفت که این محل رو قبلا یه نفر تخلیه کرده و ما فکر می کریم چیزی باقی مونده.موفق باشید.

:ymapplause:

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

شنبه 10 اسفند1392 - 11:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hamze2000 نوشته است:
سلام

درود
استاد گرامی میشه لطفا توضیح بدید اگر بار واقعی زیر خاک بود شما چطور متوجه میشدین؟
یعنی منظورم اینه که به چه صورت این قضیه نقض میشد؟

این مملکت بیشتر از دشمن،خائن وطن فروش داره

شنبه 10 اسفند1392 - 11:35pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 280 , 281 , 282 , 283 , 284 , 285 , 286 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 305 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure