انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 15 مهر1403 - 2:02pm

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 281 , 282 , 283 , 284 , 285 , 286 , 287 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
hamze2000 نوشته است:
سلام
امشب رفتم جای که علایم داشت انتن زدم.ردیاب با گلد ها 150 کیلو میزد و تو حالت بدون انتن تلسکوبی 12 کیلو میزد!!
با زدن مگنت 75 فهمیدم که مغناطیس محل تو ردیابی اثر میزاره پس سریع مد های ردیاب رو تست کردم که رو نقره و سرب،اهن و برنز داره ردیاب قیچی میشه.این تست ها بهم نشون داد که گزینه سفال خیس رو اون زیر دارم.پس سریع رفتم رو فرکانس های ازاد و اولین گزینه 21.04 بود که رو وزن بالای دو کیلو نقطه رو داد و فرکانس 23.21 واکنشی نداشت.این تست نکته مخفی واکنش قوی انتن ها رو برام مشخص کرد و معما رو حل کردم.
نکته این بود که خاک اونجا تحت تاثیر ماده شیمیایی طلا قرار گرفته و خاک محل الوده هستش.ردیاب رو خاموش کردم و طرف پرسید چی شد،گفتم این محل تخلیه شده.ایشون با تعجب بهم گفت شما از کجا فهمیدی،گفتم خوب انتن زدم.گفت که این محل رو قبلا یه نفر تخلیه کرده و ما فکر می کریم چیزی باقی مونده.موفق باشید.

استاد همزه این فرکانس 23.21 مال چه فلزی است ؟

(( آیا خداوند برای بنده اش کافی نیست)){سوره زمر آیه 36}

شنبه 10 اسفند1392 - 11:41pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

بردیای عزیز نزدن یه فرکانس بهترین دلیل برای نبودن بار هستش.وقتی بار وجود داشته باشه و یا وجود داشت با خودش یه ماده شیمیایی رو داره که میدان مغناطیسی قوی داره.این میدان رو من قبلا تجربه کردم و دیدم که انتن ها بدون کوچک ترین گیج زدن بطرفش میرن.البته زدن کربن تا 100 گرم هم وجود داشت.
مانی جان این فرکانس رو استاد جاوید زده و من اونو با لوح که داشم تست کرده بودم که با 100 گرم قیچی میشد و این لوح هم صد گرم طلا رو داشت.حالا استاد جاوید میاد و میگه این فرکانس کدوم فلز هستش.

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

شنبه 10 اسفند1392 - 11:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

bardia نوشته است:
hamze2000 نوشته است:
سلام
امشب رفتم جای که علایم داشت انتن زدم.ردیاب با گلد ها 150 کیلو میزد و تو حالت بدون انتن تلسکوبی 12 کیلو میزد!!
با زدن مگنت 75 فهمیدم که مغناطیس محل تو ردیابی اثر میزاره پس سریع مد های ردیاب رو تست کردم که رو نقره و سرب،اهن و برنز داره ردیاب قیچی میشه.این تست ها بهم نشون داد که گزینه سفال خیس رو اون زیر دارم.پس سریع رفتم رو فرکانس های ازاد و اولین گزینه 21.04 بود که رو وزن بالای دو کیلو نقطه رو داد و فرکانس 23.21 واکنشی نداشت.این تست نکته مخفی واکنش قوی انتن ها رو برام مشخص کرد و معما رو حل کردم.
نکته این بود که خاک اونجا تحت تاثیر ماده شیمیایی طلا قرار گرفته و خاک محل الوده هستش.ردیاب رو خاموش کردم و طرف پرسید چی شد،گفتم این محل تخلیه شده.ایشون با تعجب بهم گفت شما از کجا فهمیدی،گفتم خوب انتن زدم.گفت که این محل رو قبلا یه نفر تخلیه کرده و ما فکر می کریم چیزی باقی مونده.موفق باشید.

درود
استاد گرامی میشه لطفا توضیح بدید اگر بار واقعی زیر خاک بود شما چطور متوجه میشدین؟
یعنی منظورم اینه که به چه صورت این قضیه نقض میشد؟

با درود به دوستان
با اجازه اساتید ،دوستان اصولا اگر در محلی فلزات زیادی در یکجا رهگیری شود خود یکی از نشانه های خطا و کثرت ذرات در محل میباشد.
با سپاس @};-

یکشنبه 10 اسفند1392 - 12:02am
استاد
استاد

hamze2000 نوشته است:
بردیای عزیز نزدن یه فرکانس بهترین دلیل برای نبودن بار هستش.وقتی بار وجود داشته باشه و یا وجود داشت با خودش یه ماده شیمیایی رو داره که میدان مغناطیسی قوی داره.این میدان رو من قبلا تجربه کردم و دیدم که انتن ها بدون کوچک ترین گیج زدن بطرفش میرن.البته زدن کربن تا 100 گرم هم وجود داشت.
مانی جان این فرکانس رو استاد جاوید زده و من اونو با لوح که داشم تست کرده بودم که با 100 گرم قیچی میشد و این لوح هم صد گرم طلا رو داشت.حالا استاد جاوید میاد و میگه این فرکانس کدوم فلز هستش.

درود بر شما
این فرکانسه مربوط به طلا هست. دوستان هم میتونن این فرکانس را با مس و طلا تست کنند و نتیجه را اعلام کنند

یکشنبه 11 اسفند1392 - 5:03am
استاد
استاد

hamze2000 نوشته است:
سلام

درود بر شما
همزه جان همین قدرت مغناطیس هست که فرکانسها را زمین گیر کرده و همین مگنت بدن ادمی هست که به کمک این مفناطیس فلز دفن شده هست که باعث میشه فرکانس های مشابه توسط ردیاب با فرکانسهای مربوط به طلا سنس بشه و ما خیال کنیم طلا را گرفته.در ضمن فرکانس یون حاصله از مگنت طلا یه قدرت دیگه داره و اصلا هم ردیف با یون فلز روی و مس و یا برنج و یا مفرغ نیست. این فرکانسه 21.04 و فرکانسه 21.69 و 22.70 تقریبا دیگه فرکانس مس را برای من به انتها رسونده البته با توجه به مگنت بدن من. با این فرکانسه 22.70 دیگ مسی 1.5 کیلوگرمی برای من بالاتر از 25 گرم دیگه وزن نمیده پس این فلز مس دیگه برای من کنترل شده هست حالا اگه زیر زمین با این فرکانس بالای یک کیلو وزن بده مطمعن صد درصدی هستم که فلز مس زیر زمین هست. فقط این لامذهب طلا هست که هر کاری میکنم سر هدف واقعی فرکانسها را کاملا حتی در 20 متری فلج میکنه. متاسفانه باید حدود یک کیلو فلز طلا 24 عیار باشه تا بشه بهترین فرکانس ها را از روی اون بدست اورد. و اگه با طلای 18 عیار بخواهیم این فرکانس را بدست اوریم چون مس قاطی اون هست خیلی باید تست کنی تا یه فرکانس متوسط بتونی پیدا کنی. در کل خوشحالم که توی این مورد حداقل شما با مگنت روبرو شدید و اون را لمس کردید و دیگه میدونید که چه بلایی سر فرکانس میاره. به جز یکی از اون فرمانسها که گذاشتم و شما زحمنت تست کردنش با اون لوج کشیدید همه فرکانسها به جز یکی مربوط به طلا بود اگه دقیت کرده باشی با فرکانسهای دیگه وزن طلا برای شما کمنر بود یا صفر بوده پس برای شما هم این فرکانس وجود داره که وزن واقعی فلز روی خاک را خیلی کمتر بگیری هر چه روی خاک فرکانسی وزن واقعی فلز را کمتر بگیره دقت شما با اون فرکانس با مگنت فلز زیر خاک بیشتر هست و و تشخیص اینکه هدف جنس اصلی هست اسونتر میشه و با درصد اطمینان بالاتری میشه گفت که هدف واقعی هست نه کاذب

یکشنبه 11 اسفند1392 - 5:32am
مدیر سایت
مدیر سایت

جاوید نوشته است:
hamze2000 نوشته است:
سلام

درود بر شما
همزه جان همین قدرت مغناطیس هست که فرکانسها را زمین گیر کرده و همین مگنت بدن ادمی هست که به کمک این مفناطیس فلز دفن شده هست که باعث میشه فرکانس های مشابه توسط ردیاب با فرکانسهای مربوط به طلا سنس بشه و ما خیال کنیم طلا را گرفته.در ضمن فرکانس یون حاصله از مگنت طلا یه قدرت دیگه داره و اصلا هم ردیف با یون فلز روی و مس و یا برنج و یا مفرغ نیست. این فرکانسه 21.04 و فرکانسه 21.69 و 22.70 تقریبا دیگه فرکانس مس را برای من به انتها رسونده البته با توجه به مگنت بدن من. با این فرکانسه 22.70 دیگ مسی 1.5 کیلوگرمی برای من بالاتر از 25 گرم دیگه وزن نمیده پس این فلز مس دیگه برای من کنترل شده هست حالا اگه زیر زمین با این فرکانس بالای یک کیلو وزن بده مطمعن صد درصدی هستم که فلز مس زیر زمین هست. فقط این لامذهب طلا هست که هر کاری میکنم سر هدف واقعی فرکانسها را کاملا حتی در 20 متری فلج میکنه. متاسفانه باید حدود یک کیلو فلز طلا 24 عیار باشه تا بشه بهترین فرکانس ها را از روی اون بدست اورد. و اگه با طلای 18 عیار بخواهیم این فرکانس را بدست اوریم چون مس قاطی اون هست خیلی باید تست کنی تا یه فرکانس متوسط بتونی پیدا کنی. در کل خوشحالم که توی این مورد حداقل شما با مگنت روبرو شدید و اون را لمس کردید و دیگه میدونید که چه بلایی سر فرکانس میاره. به جز یکی از اون فرمانسها که گذاشتم و شما زحمنت تست کردنش با اون لوج کشیدید همه فرکانسها به جز یکی مربوط به طلا بود اگه دقیت کرده باشی با فرکانسهای دیگه وزن طلا برای شما کمنر بود یا صفر بوده پس برای شما هم این فرکانس وجود داره که وزن واقعی فلز روی خاک را خیلی کمتر بگیری هر چه روی خاک فرکانسی وزن واقعی فلز را کمتر بگیره دقت شما با اون فرکانس با مگنت فلز زیر خاک بیشتر هست و و تشخیص اینکه هدف جنس اصلی هست اسونتر میشه و با درصد اطمینان بالاتری میشه گفت که هدف واقعی هست نه کاذب

درود
درسته جاوید جان
شما ماشاله همه جوره با فرکانسها ور رفتید و همه رو تست کردید
این صحبت شما مبنی بر اینه که اگر بخوایم یه فرکانس مطمئن و کم خطا برای طلا داشته باشیم باید روی طلای خالص و 24 عیار تست کنیم در این صورت میتونیم اطمینان حاصل کنیم که فرکانس مورد نظر فقط خاص طلا هست و به هیچکدوم از ترکیباتش ربطی نداره
متاسفانه طلای 24 عیار هم در دسترس نیست و با این قیمت سرسام آور طلا هم دسترسی به مقادیر بالای چند گرم اون واسه ما شده افسانه
در هرصورت امیدوارم با تلاش شما دوستان فعال و با دعای خیر ما روزی همه در کنار هم بتونیم موفقیتهامون رو جشن بگیریم
L-)

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

یکشنبه 11 اسفند1392 - 6:29am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

hamze2000 نوشته است:
سلام

حمزه جان حرکته انتن هاایاحرکتی تندبودش درمواجه بااین جا؟؟؟؟؟

یکشنبه 11 اسفند1392 - 9:15am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hamze2000 نوشته است:
سلام

سلام استاد خوبم و خسته نباشید !
حمزه جان اونجائی که بارش رو تخلیه کرده بودن روش حفرش خاک ریخته بودن یا حفره باز بود ؟
آخه چند وقت پیش جائی بودم که بارش حدود یک هفته بود که تخلیه شده بود و حفره رو پر نکرده بودن ولی مگنت بیشتر از 25 نمیگرفت با اینکه توی سندی که دست ما بود (( جا تر بود ولی بچه نبود :-s )) وزن بار اونجا حدود 200 کیلو بوده ... پس بار کمی هم نبوده که بگیم مگنت بخاطر کمی بار تخلیه شده پائین بوده ...

یکشنبه 11 اسفند1392 - 9:34am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: فلزجو
سلام دوستان

بچه ها یه چیزی که واسم روشن شده اینه که با ولوم وزن حساسیت دستگاه خیلی کمتر میشه بنظرم زیاد با ولوم وزن بالا کار نکنید :-?

حاصلضرب توان در ادعا مقداری ثابت است هرچه توان انسان بیشتر باشد ادعایش کمتر است و هرچه توانش کمتر باشد ادعایش بیشتر است.

دکتر حسابی.

یکشنبه 11 اسفند1392 - 9:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: فلزجو
بچه ها این فرکانس 21.04 برای شما روی همین عدد جواب میده یا با تغییرات جواب میده ؟ و اینکه برا شما روی مس جواب میده تا طلا؟ همه چی داشیم این دوگانگی بین طلا و مس هم بهش اضافه شد :-w

حاصلضرب توان در ادعا مقداری ثابت است هرچه توان انسان بیشتر باشد ادعایش کمتر است و هرچه توانش کمتر باشد ادعایش بیشتر است.

دکتر حسابی.

یکشنبه 11 اسفند1392 - 10:01am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 281 , 282 , 283 , 284 , 285 , 286 , 287 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 279 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure