انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 15 مهر1403 - 12:00pm

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 286 , 287 , 288 , 289 , 290 , 291 , 292 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
استاد
استاد

Kani نوشته است:
ali7777 نوشته است:
فرکانسه 22.70واسه مس عالیه.من بایه دیگ ه 1.5کیلویی هرکاری میکنم تا25گرم میگیره از31گرم به بالارونمیگیره .شایدانتن تلسکوپی روهم قطع کنم بیشتربشه رددادش نمیدونم ...من هنوزکلیدنذاشتم م م م واسش....البته 21.69 هم خوبه ومن توخاکم توعمقه 1ونیم چکش کردم ولی بایدتوتست واقعی بزنیم م م م.شمام تست کنیداین 2فرکانس رو...البته یه فرکانسه دیگه م هست که من 3هفته س دارم روش کارمیکنم ::فرکانسه 27.28واسه من یه دیگه 1ونیم کیلویی رو تا12گرم میگیره و12به بالاردمیده وعالیییه واسه من ن ن .دوستان این فرکانس روشمام تست کنیدحتما :ymhug:

سلام
بنده اصلا این قضیه رو قبول ندارم که یه فلز مس مثلا 1کیلیویی رو با یه فرکانس 10 گرم بگیرید و بالاتر نگیره و پس این فرکانس خوبه.
خیر دوستان اصلا چنین مطلبی صحت نداره و شما با چنین فرکانسی ترکیباتی از اون فلز رو گرفته اید که ربطی به مس ندارد.
ممکنه در اون فلز یک کیلیویی ، 10 گرم از یه نوع فلز دیگه موجود باشه و با مس ترکیب شده است!!!

@};-

درود بر شما
من با طلا هم تست کردم همینطوریه. فرکانسه مربوطه جواب میده بعد همین فرکانس را با مس تست کردم تا یه وقت فرکانس مس نباشه طلا هم طلای 18 عیار هستش که به جز مس و طلا فکر نکنم قاطی دیگه داشته باشه
این برای من هم صورت گرفته که حتی 400 گرم اهن ربا را هم روی کمتر از 1 گرم بگیرم درد این هست که با طلا و فلز روی و فلز مس و اهن ربا تست میکنم و هر فلز با یکی دو فرکانس اینجوری وزن برای من کم میده
خوب باید یک دلیلی داشته باشه برای من اینجوری بوده برای علی اقا هم گویا اینجوری هست اگه نفر سومی پیدا بشه پس میشه گفت که فرکانسهای هستند که خصوصیتشون در کمتر نشون دادن وزن فلزات هست و اگه این فرکانس عملا اثبات بشه که وجود داره به راحتی میشه مگنت دور فلز و زاویه 45 درجه را به راحتی حذف کرد و به وزن واقعی نزدیکنر شدو جنس واقعی را از مواد معدنی و ذرات تشخیص داد

دوشنبه 12 اسفند1392 - 1:49pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مرس.دیشب که بهم اس ام اس دادن گفتن فلز در اومد تا صبح از خوشحالی نخوابیدم.ارزش مادی نداره اما برای اولین تجربه و اولین حفاری با ردیاب حسابی هیجانی شده بودم.صبح با اقا مجتبی تماس داشتم و از ایشون پرسیدم که فرمودن تو انجمن مطرح کتم.راستش میترسیدم بگم.اخه چند نفر اماتور دیگه مثل من که چیزی پیدا کرده بودن بعد از اعلام به دروغکویی متحم شدند اما خدا شاهده راست میگم.بازم از اقا مجتبی و همه عزیزانی که بی منت کمک میکنن ممنونم.راستی یه تشکر ویژه از کاربر بنیامین 1 هم میکنم که کار با ردیاب و بدون هیچ منتی به من اموزش داد.بازم ممنونننننن

دوشنبه 12 اسفند1392 - 1:52pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

merajx5 نوشته است:
مرس.دیشب که بهم اس ام اس دادن گفتن فلز در اومد تا صبح از خوشحالی نخوابیدم.ارزش مادی نداره اما برای اولین تجربه و اولین حفاری با ردیاب حسابی هیجانی شده بودم.صبح با اقا مجتبی تماس داشتم و از ایشون پرسیدم که فرمودن تو انجمن مطرح کتم.راستش میترسیدم بگم.اخه چند نفر اماتور دیگه مثل من که چیزی پیدا کرده بودن بعد از اعلام به دروغکویی متحم شدند اما خدا شاهده راست میگم.بازم از اقا مجتبی و همه عزیزانی که بی منت کمک میکنن ممنونم.راستی یه تشکر ویژه از کاربر بنیامین 1 هم میکنم که کار با ردیاب و بدون هیچ منتی به من اموزش داد.بازم ممنونننننن

معراج جان استاد حمزه هم خواستن از طرف ایشون بهتون تبریک بگم.
واسه تجربه اول بسیار عالی و خوشحال کننده ست.

دوشنبه 12 اسفند1392 - 1:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ELMIRA نوشته است:
ali7777 نوشته است:
فرکانسه 22.70واسه مس عالیه.من بایه دیگ ه 1.5کیلویی هرکاری میکنم تا25گرم میگیره از31گرم به بالارونمیگیره .شایدانتن تلسکوپی روهم قطع کنم بیشتربشه رددادش نمیدونم ...من هنوزکلیدنذاشتم م م م واسش....البته 21.69 هم خوبه ومن توخاکم توعمقه 1ونیم چکش کردم ولی بایدتوتست واقعی بزنیم م م م.شمام تست کنیداین 2فرکانس رو...البته یه فرکانسه دیگه م هست که من 3هفته س دارم روش کارمیکنم ::فرکانسه 27.28واسه من یه دیگه 1ونیم کیلویی رو تا12گرم میگیره و12به بالاردمیده وعالیییه واسه من ن ن .دوستان این فرکانس روشمام تست کنیدحتما :ymhug:

علی جان خسته نباشی.ازاین که اطلاعات خوب ومفید خودت رو تو انجمن مطرح میکنی ممنون.یه سئوال داشتم به نظر شما اگه آنتن تلسکوپی رو قطع کنی.این مسی که گفتی یک ونیم کیلو است وبا فرکانس 27.28 حدود 12گرم رو میگیره. اون موقع بدونه آنتن حدودی چقدر وزن میده؟ به نظرت نزدیک وزن مس که داری میشه؟یاکمتر میشه؟ممنون :-? @};-

مرسی عزیز...وظیفه ست.بایدتست کنیم امکانش هست بهتربده ه ه وکمتربشه تاچندروزدیگه قطع میکنمش ببینم چی میده ....

دوشنبه 12 اسفند1392 - 1:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Kani نوشته است:
ali7777 نوشته است:

سلام
بنده اصلا این قضیه رو قبول ندارم که یه فلز مس مثلا 1کیلیویی رو با یه فرکانس 10 گرم بگیرید و بالاتر نگیره و پس این فرکانس خوبه.
خیر دوستان اصلا چنین مطلبی صحت نداره و شما با چنین فرکانسی ترکیباتی از اون فلز رو گرفته اید که ربطی به مس ندارد.
ممکنه در اون فلز یک کیلیویی ، 10 گرم از یه نوع فلز دیگه موجود باشه و با مس ترکیب شده است!!!

@};-

من بادوقطعه مس ه 80 ساله ویه دیگه 100 ساله زدم جفتش کم میده ولی بامسه 100درصدکه یه کاسه هم هست میزنم وهدفی زیره خاک که 2ساله پیش گذاشتم ونیم کیلومسه خالص هست ازسیمه برق ق ق ق نتایجشومیذارم .ولی من واستادجاویدخیلی وقته داریم روطلاومس زیرورویه خاک میزنیم که وزنوکم میده داش کانی بهمون ;;) ...

دوشنبه 12 اسفند1392 - 2:03pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

نقل از مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در کنگره جهانی مس به میزبانی کشورمان از دوم تا چهارم آبان :

عیار بهترین معدن مس در جهان به 99.99 درصد می رسد اما عیار مس تولیدی ایران پنج 9 یا 99.999 درصد است.
پس مطمئن باشید که شما ناخالصی مس را گرفته اید.

دوشنبه 12 اسفند1392 - 2:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

merajx5 نوشته است:
سلام.لطفا برداشت و نظرتون رو بگید. دوستان من جایی توی یه قبرستون رو حدود 3 متر کنده بودن که چند طبقه قبر داده بود و فقط یه کوزه داده بود.اینها از من خواستن تا با ردیاب با مود مفرغ برم روی همون قبر که پرش کردن تا ببینم قیچی میشه یا نه؟ منم گزاشتم رو فرکانس 501.2 و با قدرت 10 و با سیم و وزن 200 گرم شروع کرم.انتن ها سریه به من مسیری دادن 3 متر اونطرفتر .خلاصه تو سه متری اونجا انتن ها با قدرت قیچی شدن که حتا با تکان دادن دسن هم باز نمیشدن.متاسفانه هیچ تست دیگری نکردم.اونها هم اون نقطه قیچی رو توی دو شب کندن.د. طبقه اول اونجا قبر بوده اما ظاهرا کار شده بوده قبلا.اونها هم تا 2.60 پایین میرن و به یه قبر دست نحورده میرسن که چند تکه دماغی و گوشواره انگشتر و دو تکه کوچک دیگه که همه از مفرغ بودن رو در میارن.حالا سوالللللل.ایا واقعا ردیاب این چند تکه مفرغ رو توی اون عمق بالا زده؟ ایا ردیاب استخوان توی قبر رو گرفته؟ ایا فلز بزرگتر هم کنار اینها بوده که دوستان ندیده بودن؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

به نظرم باتوجه به سریع رفتنه انتن شماوتوضیحاتتون .شماذراتوگرفتین واینم شانسی دراومده چون قبربوده دراومده چندتیکه ...به هرحال خوبه /:)

دوشنبه 12 اسفند1392 - 3:57pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

merajx5 نوشته است:
سلام.لطفا برداشت و نظرتون رو بگید. دوستان من جایی توی یه قبرستون رو حدود 3 متر کنده بودن که چند طبقه قبر داده بود و فقط یه کوزه داده بود.اینها از من خواستن تا با ردیاب با مود مفرغ برم روی همون قبر که پرش کردن تا ببینم قیچی میشه یا نه؟ منم گزاشتم رو فرکانس 501.2 و با قدرت 10 و با سیم و وزن 200 گرم شروع کرم.انتن ها سریه به من مسیری دادن 3 متر اونطرفتر .خلاصه تو سه متری اونجا انتن ها با قدرت قیچی شدن که حتا با تکان دادن دسن هم باز نمیشدن.متاسفانه هیچ تست دیگری نکردم.اونها هم اون نقطه قیچی رو توی دو شب کندن.د. طبقه اول اونجا قبر بوده اما ظاهرا کار شده بوده قبلا.اونها هم تا 2.60 پایین میرن و به یه قبر دست نحورده میرسن که چند تکه دماغی و گوشواره انگشتر و دو تکه کوچک دیگه که همه از مفرغ بودن رو در میارن.حالا سوالللللل.ایا واقعا ردیاب این چند تکه مفرغ رو توی اون عمق بالا زده؟ ایا ردیاب استخوان توی قبر رو گرفته؟ ایا فلز بزرگتر هم کنار اینها بوده که دوستان ندیده بودن؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

معراج عزيز منم بهت تبريك ميگم.ايشالله با خوب شدن هوا شاهد موفقيت هاي بيشتر دوستان خواهيم بود. ;)

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

دوشنبه 12 اسفند1392 - 3:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

merajx5 نوشته است:

با درود
معراح عزیز خیلی خوشحالم که به این سرعت به موفقیت رسیدی و این نتیجه پشتکار و تمرین شماست
امیدوارم به اهداف بزرگتر دست پیدا کنید
پیشنهاد می کنم قبل از اقدام به حفاری حداقل تستهای مهم از جمله عمق حجم وزن از دور و نزدیک مگنت رو برای تجربه انجام بدین
و صرفآ به قیچی کردن اکتفا نکنید چون اگر این موارد رو تست نکنید احتمال خطا زیاد خواهد شد. با ارزوی موفقیت

https://t.me/joinchat/Aq56qD3yFrsliCQ9iyFDug
نقد و بررسی ردیابها وفلزیابها با حضور اساتید مجرب فلزجو

دوشنبه 12 اسفند1392 - 4:07pm
استاد
استاد

Kani نوشته است:

نقل از مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در کنگره جهانی مس به میزبانی کشورمان از دوم تا چهارم آبان :

عیار بهترین معدن مس در جهان به 99.99 درصد می رسد اما عیار مس تولیدی ایران پنج 9 یا 99.999 درصد است.
پس مطمئن باشید که شما ناخالصی مس را گرفته اید.

درود بر شما
اگه ناخالصی هست پس چرا فرکانسه 21.69 حدود 316 گرم بیشتر نمیزنه و فرکانسه 21.04 تا 1200 گرم میزنه همین دیگ مسی 1.5 کیلو گرمی را. پس با این حساب 1200 گرم از این دیگه ناخالصی هست و 300 گرم دیگه مس خالص هست که این منطقی نمیباشه که یه دیگه مسی 300 گرم اون فقط مس باشه و بقیه اون فلز روی باشه جالبتر اینکه این فرکانسها. فلز روی را که جداگانه هست نمی گیرند و ولی وقتی دیگ مسی را با اونها تست میکنی دیگ را میزنه

دوشنبه 12 اسفند1392 - 4:20pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 286 , 287 , 288 , 289 , 290 , 291 , 292 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 103 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure