انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 15 مهر1403 - 9:53am

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 287 , 288 , 289 , 290 , 291 , 292 , 293 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

به نطر من بزارید یه سری از دوستان از جمله خودم این دوتا فرکانس رو وزن گیری کنیم این جوری بهتر میشه نتیجه گرفت نمیشه با 1 یا 2تاتست به نتیجه رسید شاید برای ما برعکس باشه پس دوستان هم این نتایج تستهارو اینجا بزارن که ایا برای اونا هم یکی هست یا نه.من روی دستگاه کلید گذاشتم برای تلسکوپیها. هم بیسیم هم با سیم تستهارو میزارم وقتی با سیم هست دیگه تلسکوپیها قطع میشه با زدن کلید وقتی بیسیم هست سیمهارو در میارم باید در همه شرایط تست بشه حالا شاید یه سری از دوستان این کلیدهارو نزاشته باشن خلاصه من همه جوره تست میکنم نتایج رو هم میزارم.

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

دوشنبه 12 اسفند1392 - 5:36pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

kavoshgar نوشته است:
با سلام خدمت همه دوستان
چند روز پیش برا ردیابی یه جایی رفته بودم نتیجه دقیقا همون چیزی بود که استاد همزه برام گفته بودن
چند روز پیش برا ردیابی رفتم خونه یه نفری که میگفت حدود 150 سال پیش میگن مادر بزرگ مادربزرگم یه دیگ مسی که توش پر سکه نقره بود رو داخل حیاطمون قایم کرده عمقش رو خودش گفت فکر میکنم حدود 1 متری باشه
من با مود مس خود دستگاه یه جایی رو با وزن 3.5کیلو گرفتم مگنت هم تا 85 برام داد عمق رو هم 70--80 سانت گرفتم ولی با مود 2 نقره دستگاه همونجا رو با 100 گرم میگرفت و بیشتر از اون جواب نمیداد دیگه چیز دیگه ای رو امتحان نکردم به صاحب خونه گفتم من یه استادی دارم اجازه بدین با اون یه مشورتی بکنم تا نتیجه قطعی رو براتون بگم همونجا با استاد همزه تماس گرفتم وایشون فرمودن که چیز به درد بخوری نیست و من احتمال میدم اونجا یه تیکه حلبی اندازاه کف دست باشه من هم همین حرف رو به صاحب خونه گفتم که خیلی ناراحت شد گفت من که میبینم دستگاهت داره اونجا رو میگیره چرا دروغ میگی واز این حرفها . منم به صاحب خونه گفتم تشخیص استاد اینجوری بوده اگه خودت میخای همونجا رو بکن ایشالا به مال میرسی حلاصه با ناراحتی و گله مندی صاحب خونه از اونجا خارج شدیم فرداییش دیدم دوباره زنگ زد گفت خداییش اون استادی که باهاش مشورت کردی کارش حرف نداره بدون اینکه زمینو ببینه درست تشخیص داده گفتم چطور ؟
گفت همونجا رو بعد شما کندیم حدود نیم متری یه قوطی کنسرو بیرون اومد تا 1.5 متری هم رفتیم پایین هیچی به هیچی
استاد دمت گرم واقعا @};- @};- @};- استادی @};- @};- @};-

زنده باشي جناب كاوشگر عزيز.هدف ما موفقيت همه دوستان اين سايت هستش.با تمرين و بالا رفتن تجربه كار با ردياب بسيار روان تر خواهد شد و ايشالله شاهد موفقيت شما و دوستان خواهيم بود. ;)

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

دوشنبه 12 اسفند1392 - 7:42pm
مدیر کل
مدیر کل

قابل توجه دوستان محترمی که از ما ردیاب 35 رو خریداری کردن تغییراتی در این دستگاه بوجود اومده که ایشاالله خودتون میتونین با توضیحاتی که میدم و عکسهایی که میذارم بتونین به اسانی تغییرات رو اعمال کنید .
البته کسانیکه جدیدا دستگاه رو تهیه میکنن تغییرات کلید و اتصالات انجام میشود.
خب قبل از هرکاری اول یه توضیح بدم بابت فیشها چپ و راست و انتن تلسکوپی ها این فیشها که بصورت افقی قرار دارد امواج رو بصورت افقی ارسال میکردند و تلسکوپی ها هم بصورت عمودی بخاطر همین بود بعضی ها احساس میکردند انتن داره گیج میزنه البته این نظر بنده هست شاید از نظر علمی مهندس حمید نظرشون چیز دیگه ای باشه بخاطر این مسئله کلیدی که تعبیه میشه دو حالته هست یک طرف اون فقط انتن تلسکوپی وصل میشه و این فیشها قطع میشوند و یک طرف اون فیشها وصل میشه و انتن تلسکوپی ها کاملا قطع میشوند اینطوری اگر قرار بود این انتن تلسکوپی ها و فیشها تداخلی تو امواج ایجاد کنند مرتفع میشوند .
لطفا به عکسها دقت کنید .

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جهت سفارش فلزیاب FPI (نسخه فول اصلی) و یون یاب تریشر فایندر میتوانید پیغام خصوصی دهید.

http://www.aparat.com/felezjoo
viewtopic.php?f=17&t=3526

دوشنبه 12 اسفند1392 - 9:00pm
مدیر سایت
مدیر سایت

درود
دوستان با توجه به بحثهایی که اخیرا درباره ناخالصیهای موجود در آلیاژها ی طلا شد فکر کردم شاید این اطلاعات برای دوستان مفید باشه
اینجوری با توجه به طلایی که مورد تست هست میتونیم انتطار وجود چه عناصر دیگه ای رو داشته باشیم و در بررسی فرکانسها بدرد میخوره
((به دلیل نرمی بالای طلای خالص (عیار ۲۴) آن را با فلزهای دیگر آلیاژ می‌کنند تا بتوانند به آن شکل و کاربرد بازرگانی بدهند. آمیختن طلا با دیگر فلزها بر شکل پذیری، سختی، نقطهٔ ذوب و دیگر ویژگی‌های آن تاثیر می‌گذارد. طلاهای با عیار پایین تر مانند ۲۲، ۱۸، ۱۴ یا ۱۰ دارای درصد بالاتری از مس یا دیگر فلزهای پایه مانند نقره یا پالادیم اند. مس در میان فلزها بیشترین کاربرد را دارد و باعث قرمزتر شدن رنگ آلیاژ می‌شود.

طلای با عیار ۱۸ که دارای ۲۵٪ مس باشد در طلاسازی سنتی و باستانی روسیه دیده شده‌است. این طلا که قرمز رنگ است برای عموم مردم کاربرد ندارد. طلای ۱۴ با آلیاژ طلا-مس رنگی همانند برخی آلیاژهای برنز دارد که از هر دوی آن‌ها در ساخت نشان پلیس استفاده می‌شود. از آمیختن طلا با آهن به طلای آبی و از طلا با آلومینیم به طلای بنفش می‌رسیم. این رنگ‌های طلا مگر در کارهای بسیار ویژهٔ گوهرسازی، کاربرد چندانی ندارند. طلای آبی تُرد است و به سختی می‌توان با آن کار کرد.
زیباسازی ابزار چوبی با دادن رنگ‌های گوناگون به طلا

طلای ۱۸ و ۱۴ که تنها از آلیاژ طلا-نقره ساخته شده باشند رنگ زرد مایل به سبز دارند و با نام طلای سبز شناخته می‌شوند. طلای سفید از آمیختن فلزهای پالادیم یا نیکل با طلا بدست می‌آید. طلای ۱۸ که دارای ۱۷٫۳٪ نیکل، ۵٫۵٪ روی و ۲٫۲٪ مس باشد هم رنگ نقره دیده می‌شود. نیکل سمی است و کاربرد آن در اروپا کنترل شده‌است.

فلز پایهٔ دیگر طلاهای سفید، پالادیم، نقره و چند فلز سفید دیگر است. اما آلیاژهای پالادیم از آلیاژهای نیکل گران‌بهاتر است. طلای سفید با عیار بالا نسبت به نقره و نقرهٔ استرلینگ، در برابر خوردگی پایداری بسیار بیشتری دارد. پیشهٔ ویژه‌ای در ژاپن وجود دارد که در آن تلاش می‌شود به صورت لایه لایه رنگ‌های گوناگون به طلا دهند با کمک آن ابزارهای چیدمان چوبی را زیبا کنند. در سمت چپ یک نمونه از این رنگ آمیزی‌های لایه لایه با طلا را می‌توانید ببینید.))
اگر خواستید اطلاعات بیشتری ببینید میتونید به اینجا مراجعه کنید
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B7%D9%84%D8%A7
درود L-)

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

سه شنبه 12 اسفند1392 - 12:33am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان
دو روز پیش با ردیاب انجمن مکانی رو ردیابی کردم و دیشب هم با یکی از دوستان برای حفاری آزمایشی یعنی قصد داشتیم تا 50 الی 100 سانتی متر بکنیم ببینم آثار خاصی اونجا هست یا نه؟که در 40 سانت اولیه با سفالهای قطور و شکسته ایی روبرو شدیم نظر شما چیه دوستان ؟؟؟؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 13 اسفند1392 - 10:01am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

johnlewis نوشته است:
سلام دوستان
دو روز پیش با ردیاب انجمن مکانی رو ردیابی کردم و دیشب هم با یکی از دوستان برای حفاری آزمایشی یعنی قصد داشتیم تا 50 الی 100 سانتی متر بکنیم ببینم آثار خاصی اونجا هست یا نه؟که در 40 سانت اولیه با سفالهای قطور و شکسته ایی روبرو شدیم نظر شما چیه دوستان ؟؟؟؟

سلام !
میشه بفرمائید چه تستهائی انجام دادید وچه عمق و حجمی داشتید و...
این سفال هم میتونه کاربرد های متفاوتی داشته باشه باید دید مکان حفاری چجور جائیه و این خشتها به چه صورتی تو خاک بوده و ...
یا حق.

سه شنبه 13 اسفند1392 - 11:12am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جاوید نوشته است:
Kani نوشته است:

نقل از مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در کنگره جهانی مس به میزبانی کشورمان از دوم تا چهارم آبان :

عیار بهترین معدن مس در جهان به 99.99 درصد می رسد اما عیار مس تولیدی ایران پنج 9 یا 99.999 درصد است.
پس مطمئن باشید که شما ناخالصی مس را گرفته اید.

درود بر شما
اگه ناخالصی هست پس چرا فرکانسه 21.69 حدود 316 گرم بیشتر نمیزنه و فرکانسه 21.04 تا 1200 گرم میزنه همین دیگ مسی 1.5 کیلو گرمی را. پس با این حساب 1200 گرم از این دیگه ناخالصی هست و 300 گرم دیگه مس خالص هست که این منطقی نمیباشه که یه دیگه مسی 300 گرم اون فقط مس باشه و بقیه اون فلز روی باشه جالبتر اینکه این فرکانسها. فلز روی را که جداگانه هست نمی گیرند و ولی وقتی دیگ مسی را با اونها تست میکنی دیگ را میزنه

تسته زیره خاک ه دوباره 600 گرم مس روفرکانسه 27.28برایه من 8گرم به زورمیگیره وبالاترنمیگیره وتسته قطعه دیگه ایی ازمس که 900گرم هست کمی بیشتراز8گرم گرفت..... :-?

سه شنبه 13 اسفند1392 - 11:26am
کاربر فعال
کاربر فعال

در مکان مورد نظر یک نشانه جوغن موجود هست و قبلا با ردیابها و گنج یابهای بقول خودشون حرفه ایی مکانهایی رو حفاری کردیم که هیچ نتیجه ای حاصل نشد تا اینکه مجبور شدیم خودمان یکی تهیه کنیم که خوشبختانه با سایت فلزجو آشنا شدیم و ردیاب انجمن رو تهیه کردیم و شروع به تمرین و در آخر سر به مکان مورد نظر رفتیم
که با فرکانس 1006.0 شروع به ردیابی کردیم
و با فرکانس 37.32 نقطه اصلی رو پیدا کردیم
حجم فک کنم مابین 90*70 بود البته دقیقش رو بخاطر ندارم
عمق تقریبا 3 متر
و در ضمن از مودهای خود ردیابم هم استفاده کردیم بخصوص گلد 4 و 5 که نتیجه همین بود

سه شنبه 13 اسفند1392 - 11:54am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: البرز
johnlewis نوشته است:
در مکان مورد نظر یک نشانه جوغن موجود هست و قبلا با ردیابها و گنج یابهای بقول خودشون حرفه ایی مکانهایی رو حفاری کردیم که هیچ نتیجه ای حاصل نشد تا اینکه مجبور شدیم خودمان یکی تهیه کنیم که خوشبختانه با سایت فلزجو آشنا شدیم و ردیاب انجمن رو تهیه کردیم و شروع به تمرین و در آخر سر به مکان مورد نظر رفتیم
که با فرکانس 1006.0 شروع به ردیابی کردیم
و با فرکانس 37.32 نقطه اصلی رو پیدا کردیم
حجم فک کنم مابین 90*70 بود البته دقیقش رو بخاطر ندارم
عمق تقریبا 3 متر
و در ضمن از مودهای خود ردیابم هم استفاده کردیم بخصوص گلد 4 و 5 که نتیجه همین بود

وزن چی شد؟ ;)

سه شنبه 13 اسفند1392 - 12:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

از مود مگنت هم استفاده کردین ؟
فرکانسهای دستی دیگه چی ؟
فرکانسهای فلزات دیگر چی ؟
فرکانسهای خطا مثل سفال و استخوان چی عمق با اونا هم گرفتین ...
یکم دقیقتر بفرمائید ... آخه صرف اینکه 2 تا گلد و دوفرکانس که متاسفانه خطای زیادی هم دارند اگه قیچی بشه که دلیل بر 100 % بودن بار نیست...
شماباید تستهای مختلف رو انجام میدادید ونتایج رو دقیقا میزاشتین تا بهترین راهنمائی رو بگیرین ...
در کل این سفال میتونه مربوط به دیوارچینی ،طاق ضربی و کف حوض یا امثالهم باشه که هر کدوم امکان اینکه در دفینه بکار رفته باشند هم هست ولی امکان اینکه برای مصارف عادی استفاده شده باشند بیشتره... با توجه به نشانه جوغن شما با قبر سرو کار دارید که اگه از این سفال برای دفینه استفاده شده باشه باید یک اتاق مخفی اطراف نشانه باشه ...شما با مود حفره هم تست کن و ببین w تا چه عددی رو میگیره ... جواب این سئوالات رو دقیق بده و تستهائی که انجام ندادی رو مجدد به محل برو و انجام بده ... تا بعد...
یا حق.

سه شنبه 13 اسفند1392 - 12:58pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 287 , 288 , 289 , 290 , 291 , 292 , 293 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 21 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure