انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 15 مهر1403 - 9:58am

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 288 , 289 , 290 , 291 , 292 , 293 , 294 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

جاوید نوشته است:
Kani نوشته است:

نقل از مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در کنگره جهانی مس به میزبانی کشورمان از دوم تا چهارم آبان :

عیار بهترین معدن مس در جهان به 99.99 درصد می رسد اما عیار مس تولیدی ایران پنج 9 یا 99.999 درصد است.
پس مطمئن باشید که شما ناخالصی مس را گرفته اید.

درود بر شما
اگه ناخالصی هست پس چرا فرکانسه 21.69 حدود 316 گرم بیشتر نمیزنه و فرکانسه 21.04 تا 1200 گرم میزنه همین دیگ مسی 1.5 کیلو گرمی را. پس با این حساب 1200 گرم از این دیگه ناخالصی هست و 300 گرم دیگه مس خالص هست که این منطقی نمیباشه که یه دیگه مسی 300 گرم اون فقط مس باشه و بقیه اون فلز روی باشه جالبتر اینکه این فرکانسها. فلز روی را که جداگانه هست نمی گیرند و ولی وقتی دیگ مسی را با اونها تست میکنی دیگ را میزنه

استاد عزیز توجیه من برای این گفته شما این است که:
بعضی فرکانسها وزن را دقیق نمیزنند!!!

@};-

سه شنبه 13 اسفند1392 - 2:09pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

kavoshgar نوشته است:
با سلام خدمت همه دوستان
چند روز پیش برا ردیابی یه جایی رفته بودم نتیجه دقیقا همون چیزی بود که استاد همزه برام گفته بودن
چند روز پیش برا ردیابی رفتم خونه یه نفری که میگفت حدود 150 سال پیش میگن مادر بزرگ مادربزرگم یه دیگ مسی که توش پر سکه نقره بود رو داخل حیاطمون قایم کرده عمقش رو خودش گفت فکر میکنم حدود 1 متری باشه
من با مود مس خود دستگاه یه جایی رو با وزن 3.5کیلو گرفتم مگنت هم تا 85 برام داد عمق رو هم 70--80 سانت گرفتم ولی با مود 2 نقره دستگاه همونجا رو با 100 گرم میگرفت و بیشتر از اون جواب نمیداد دیگه چیز دیگه ای رو امتحان نکردم به صاحب خونه گفتم من یه استادی دارم اجازه بدین با اون یه مشورتی بکنم تا نتیجه قطعی رو براتون بگم همونجا با استاد همزه تماس گرفتم وایشون فرمودن که چیز به درد بخوری نیست و من احتمال میدم اونجا یه تیکه حلبی اندازاه کف دست باشه من هم همین حرف رو به صاحب خونه گفتم که خیلی ناراحت شد گفت من که میبینم دستگاهت داره اونجا رو میگیره چرا دروغ میگی واز این حرفها . منم به صاحب خونه گفتم تشخیص استاد اینجوری بوده اگه خودت میخای همونجا رو بکن ایشالا به مال میرسی حلاصه با ناراحتی و گله مندی صاحب خونه از اونجا خارج شدیم فرداییش دیدم دوباره زنگ زد گفت خداییش اون استادی که باهاش مشورت کردی کارش حرف نداره بدون اینکه زمینو ببینه درست تشخیص داده گفتم چطور ؟
گفت همونجا رو بعد شما کندیم حدود نیم متری یه قوطی کنسرو بیرون اومد تا 1.5 متری هم رفتیم پایین هیچی به هیچی
استاد دمت گرم واقعا @};- @};- @};- استادی @};- @};- @};-

سلام دوستان
کاوشگر عزیز تجربه جالبیه موفق باشی
راستی جایی که قوطی کنسرو پیدا شده علتش چیه گه مود مس و مگنت اونجا رو زده؟
ممنون میشم اساتید توضیح بدن.
یاحق
@};-

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

سه شنبه 13 اسفند1392 - 2:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: البرز
bina نوشته است:
kavoshgar نوشته است:
با سلام خدمت همه دوستان
چند روز پیش برا ردیابی یه جایی رفته بودم نتیجه دقیقا همون چیزی بود که استاد همزه برام گفته بودن
چند روز پیش برا ردیابی رفتم خونه یه نفری که میگفت حدود 150 سال پیش میگن مادر بزرگ مادربزرگم یه دیگ مسی که توش پر سکه نقره بود رو داخل حیاطمون قایم کرده عمقش رو خودش گفت فکر میکنم حدود 1 متری باشه
من با مود مس خود دستگاه یه جایی رو با وزن 3.5کیلو گرفتم مگنت هم تا 85 برام داد عمق رو هم 70--80 سانت گرفتم ولی با مود 2 نقره دستگاه همونجا رو با 100 گرم میگرفت و بیشتر از اون جواب نمیداد دیگه چیز دیگه ای رو امتحان نکردم به صاحب خونه گفتم من یه استادی دارم اجازه بدین با اون یه مشورتی بکنم تا نتیجه قطعی رو براتون بگم همونجا با استاد همزه تماس گرفتم وایشون فرمودن که چیز به درد بخوری نیست و من احتمال میدم اونجا یه تیکه حلبی اندازاه کف دست باشه من هم همین حرف رو به صاحب خونه گفتم که خیلی ناراحت شد گفت من که میبینم دستگاهت داره اونجا رو میگیره چرا دروغ میگی واز این حرفها . منم به صاحب خونه گفتم تشخیص استاد اینجوری بوده اگه خودت میخای همونجا رو بکن ایشالا به مال میرسی حلاصه با ناراحتی و گله مندی صاحب خونه از اونجا خارج شدیم فرداییش دیدم دوباره زنگ زد گفت خداییش اون استادی که باهاش مشورت کردی کارش حرف نداره بدون اینکه زمینو ببینه درست تشخیص داده گفتم چطور ؟
گفت همونجا رو بعد شما کندیم حدود نیم متری یه قوطی کنسرو بیرون اومد تا 1.5 متری هم رفتیم پایین هیچی به هیچی
استاد دمت گرم واقعا @};- @};- @};- استادی @};- @};- @};-

سلام دوستان
کاوشگر عزیز تجربه جالبیه موفق باشی
راستی جایی که قوطی کنسرو پیدا شده علتش چیه گه مود مس و مگنت اونجا رو زده؟
ممنون میشم اساتید توضیح بدن.
یاحق
@};-

باتشکر از دوست خوبمون که تجربیات خوبشون رو در اختیار ما قرار میدن. وبابت این موضوع خیلی جالبه هم گزینه:مس و نقره ومگنت ok داده.
واز بابت علت این قضییه فکر میکنم استاد حمزه عزیز بهتر بتونند کمک کنند.

سه شنبه 13 اسفند1392 - 3:02pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

سلام به همه دوستان.اهن فلزي هست كه بيشترين مگنت رو توليد مي كنه و فلزاتي مثل مس و نقره هم جز فلزاتي هستن كه مگنت ايجاد مي كنن.فركانس مس و نقره تو رديابي عددي هستن كه رو مگنت هم قيچي ميشن و علت قيچي شدن بعضي از فلزات رو مگنت همين موضوع هستش و اشتباه هستش كه بگيم مس و نقره رو قوطي اهني قيچي شده بلكه نقره و مس رو مگنت اهن قيچي شده.موفق باشيد

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

سه شنبه 13 اسفند1392 - 3:29pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
ممنون استاد حمزه عزیز
پس با علم به این مسائل میشه در جهت کاهش خطا و حفاری بیمورد پیش رفت.
موفق باشین
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

سه شنبه 13 اسفند1392 - 4:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان :من قبلا:یه جاروزده بودم که نتایجشوگذاشتم تو2متری استخون وسفال وبعدذراته بدی دراومدبه رنگه نارنجی وشیشه ایی مانندو...که ردیاب اونوگرفته بودش .منطقه کاملاباستانی بودش وسازه های دیواری تو1ونیم مترپدیداربودش وشیشه های لاجوردی وخرت وپرتوکاسه و...ایناقبلازیاددراومدش ازاونجا...بعده دراومدنه اون ذرات بازم ردیاب زدیم چندوقت پیش ولی هیچ جارونگرفته بودومام گفتیم منطقه پاکه وخالیه خالی شده وگرنه این ذراتونمیگرفت حتماچیزی نبوده که گرفته .امابانهایته تاسف :یکی ازدوستانم:بایه لورنزرفته اونجاوتوچندمتری اون ذراته ما3تادونه پیکان یاسرنیزه مفرقی و2تاتیکه اهنه کوچیک که مثه گوشواره یانمیدونم چیه مثه قلبه پیداکرده وبه ریشه من خندیده وجایه کندنشم امروزنشونم دادش ......نمیدونم والله چی بگم دراین مورددیگه :(( :(( :-\

سه شنبه 13 اسفند1392 - 8:47pm
استادیار
استادیار

محل اقامت: ایران
ali7777 نوشته است:
دوستان :من قبلا:یه جاروزده بودم که نتایجشوگذاشتم تو2متری استخون وسفال وبعدذراته بدی دراومدبه رنگه نارنجی وشیشه ایی مانندو...که ردیاب اونوگرفته بودش .منطقه کاملاباستانی بودش وسازه های دیواری تو1ونیم مترپدیداربودش وشیشه های لاجوردی وخرت وپرتوکاسه و...ایناقبلازیاددراومدش ازاونجا...بعده دراومدنه اون ذرات بازم ردیاب زدیم چندوقت پیش ولی هیچ جارونگرفته بودومام گفتیم منطقه پاکه وخالیه خالی شده وگرنه این ذراتونمیگرفت حتماچیزی نبوده که گرفته .امابانهایته تاسف :یکی ازدوستانم:بایه لورنزرفته اونجاوتوچندمتری اون ذراته ما3تادونه پیکان یاسرنیزه مفرقی و2تاتیکه اهنه کوچیک که مثه گوشواره یانمیدونم چیه مثه قلبه پیداکرده وبه ریشه من خندیده وجایه کندنشم امروزنشونم دادش ......نمیدونم والله چی بگم دراین مورددیگه :(( :(( :-\

دوست عزیز اصلا ناراحتی نداره تمام چیزای که دوستتون با لورنز دراورده 50هزار تومن بیشتر نمی ارزه ;) :D

سه شنبه 13 اسفند1392 - 8:52pm
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

سلام دوستان.
تست امروز من به این شرح میباشد.
هدف تل کوچکی که دراطراف یک جوغن سی سانتی به عمق 20سانت می باشد.
گلد 1تا5باوزن 1کیلو با سیم در فاصله 5متری که پس از بالاآوردن آنتن ،سریع به سمت هدف رفت.مود2نقره روی 100گرم حرکت معمولی.فرکانس 2104باوزن 200گرم حرکت عالی.از چهارجهت ردزدم که مرکز تل را نشانه میرفت.فاصله 50متری باگلد2و3 وزن 200کیلو حرکت آنتن بعداز5ثانیه مایل به کند بود.آنتن خالی به مرکز تل تا 10 متری خیلی خوب سنس میکرد.فرکانس 3891 در20متری حرکت معمولی داشت.تا فاصله ای که آنتن خالی سنس میکرد ،بیشتر فرکانسها سنس داشتند ولی خارج ازاین محدوده گلد123 ومود نقره ی 1و2 وچند فرکانس دستی دیگر حرکت خوبی داشتند.روی نقطه قیچی نداشتم یعنی نتوانستم قیچی کنم.مگنت تا فاصله 10متری عالی بود وتا72سنس داشت.درکل حرکت آنتن تا 10متری دورهدف بسیار قوی بود که تا الان چنین حرکتی نداشتم.چون درتعادل آنتن درقیچی کردن مسلط نیستم عمق وحجم ندارم.یعنی نمی توانم بفهمم که کدام قیچی مربوط به هدفه.شک دارم.تمام تست ها باسیم بودند.

***به اندازه ی شناختمان ازدنیا ،بهره مندیم***

سه شنبه 13 اسفند1392 - 8:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
ali7777 نوشته است:

پس علی جان معلوم شد که مشکل از ردیابی شما است ...
فکر کنم با طرح آنتن هوشی دیگه این مشکلات تاثیر نیروی ذهن و خطای متراژحل بشه انشاالله....
به امید موفقیت

(( آیا خداوند برای بنده اش کافی نیست)){سوره زمر آیه 36}

سه شنبه 13 اسفند1392 - 8:58pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

ali7777 نوشته است:

خوب بالاخره به یقین رسیدم که یا ردیاب شما یا ردیابی شما مشکل داره. علی جان بارها بهت گفته ام که یه مشکلی این وسط وجود دارد!!!
بازم تاکید میکنم باید واسه خودت فرکانسهارو بدست بیاری چون اینطور معلومه که شما با فرکانسهای دقیقی که ما گذاشتیم بارها ریشه و ذرات گرفتی و به ما اعتراض داشتی.
فرکانسهایی که مورد تایید ماست متاسفانه شما بارها ازش ایراد گرفتید که برای ما خیلی عجیب بود.

بهر حال توصیه میکنم کاری که گفتم رو انجام بدید.

@};- @};- @};-

سه شنبه 13 اسفند1392 - 9:07pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 288 , 289 , 290 , 291 , 292 , 293 , 294 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 27 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure