انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 15 مهر1403 - 9:53am

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 292 , 293 , 294 , 295 , 296 , 297 , 298 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

شب بخیر من امروز یک جا انتن زدم اول با فرکانس ١٣٣١۵ با وزن ١ کیلو رهگیری کردم با قدرت ١٠ با سیم تلسکوپی وصل بعد از رهگیری با فرکانس ٣٨.٩۶ از وزن بالا به پایین رو ٨٠ کیلو با انتن تلسکوپی وصل نقطه رو پیدا کردم و از نقطه قیچی شدن ٣٠ متر فاصله گرفتم و عمق گیری رو وایرلس با تلسکوپی وصل انجام دادم در اومد ١ مترو ١٠ نقره ۶٠٠ گرم زد مس ۴ کیلو حجمو نشد دقیق بگیرم خیلی تاریک بود فکر کنم در اومده بود ۵٠ در۶٠ و فرکانس ریشه درخت کربن و کک و سنگ واهن و برنز بدون واکنش ولی فرکانس ۵٨.٨٠ با ١ کیلو قیچی شدنقطه زن هم اونجا رو تایید کرد موندم که اساتید نظر بدن دیگه نتونستم مگنت رو بگیرم و حفره هم بدون تلسکوپی تا ١٣ جواب داد

پنج شنبه 15 اسفند1392 - 11:47am
استاد
استاد
آواتار کاربر

ebi-gold نوشته است:
شب بخیر من امروز یک جا انتن زدم اول با فرکانس ١٣٣١۵ با وزن ١ کیلو رهگیری کردم با قدرت ١٠ با سیم تلسکوپی وصل بعد از رهگیری با فرکانس ٣٨.٩۶ از وزن بالا به پایین رو ٨٠ کیلو با انتن تلسکوپی وصل نقطه رو پیدا کردم و از نقطه قیچی شدن ٣٠ متر فاصله گرفتم و عمق گیری رو وایرلس با تلسکوپی وصل انجام دادم در اومد ١ مترو ١٠ نقره ۶٠٠ گرم زد مس ۴ کیلو حجمو نشد دقیق بگیرم خیلی تاریک بود فکر کنم در اومده بود ۵٠ در۶٠ و فرکانس ریشه درخت کربن و کک و سنگ واهن و برنز بدون واکنش ولی فرکانس ۵٨.٨٠ با ١ کیلو قیچی شدنقطه زن هم اونجا رو تایید کرد موندم که اساتید نظر بدن دیگه نتونستم مگنت رو بگیرم و حفره هم بدون تلسکوپی تا ١٣ جواب داد

ابي عزيز وزن مس و طلاي زده شده اصلا درست نيستش.اگه جاي طلا باشه گزينه كربن بايد قيچي بشه و اين يك قانون هستش.فيچي شدن نقره نشون از وجود مغناطيس تو اون محل هستش.متاسفانه مورد شما خطا هستش

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

پنج شنبه 15 اسفند1392 - 11:57am
مدیر سایت
مدیر سایت

majid_famali نوشته است:
دوستان عزیزم سلام و خسته نباشید انشاله!
امشب به موضوع جالبی برخورد کردم که اول خیلی بهش توجه نکردم ولی با تست مجدد و یاری چند تن از دوستان به نتیجه ای رسیدم که امیدوارم دوستان هم تست کنن ونتیجه رو اعلام کنن...
توجه : قبل از هرچیز باید عرض کنم هیچ تو جیه علمی برای این موضوع ندارم و فقط با تست خودم و چند تن از دوستان به این نتیجه رسیدم ...
بنده قبل از این موضوع بنا به عادت همیشه قبل از ردیابی دستهام و سر آنتنها رو به خاک محل می زدم و بعد شروع به ردیابی میکردم ...
چند روز پیش در حین ردیابی سُر خوردم و دستم کثیف شد و با آب دستمو شستم و بدون اینکه دستمو خشک کنم دوباره شروع به ردیابی کردم و دیدم حرکت آنتنها نسبت به قبل از شستن دست خیلی بهتر شده ولی توجهی به این موضوع نکردم ... دیروز دوباره با دست خیس ردیابی کردم و دیدم دوباره حرکت آنتنها خیلی قویتر و دقیقتر شد در صورتیکه دقیقا قبل از شستن دست خیلی کند بود ...
امشب به اتفاق چند تن از دوستان این مورد رو چک کردیم و دیدیم دقیقا با خیس بودن دست آنتن حرکت قویتر و دقیقتری داره و با ذهن نمیشه آنتن رو منحرف کرد که این موضوع برای هر 4 نفرمان یک نتیجه ی واحد داشت (البته این موضوع روی فلز تست بوده و واکنش آن روی هدف اصلی تست نشده که انشااله فردا میرم روی هدف واقعی تست میکنم)...
از دوستان عزیز میخوام این مورد رو تست کنن و نتیجه رو اعلام کنن (هم دوستان مناطق خشک و هم مناطق مرطوب و کوهستانی)...
با سپاس فراوان...
یا حق.

با سلام
موضوع تازه و جدیدی بوده ، در ردیابی باید به ریزترین نکته های بدست آمده در تجارب شخصی باید دقت زیادی بشه تا پیشترفتهای بهتری در علم ردیابی بوجود بیاد .. سپاس از شما دوستان زحمتکش و بامرام :-BD دوستان تست کنید و نتیجه رو اعلام بفرمائید .. یاعلی @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 15 اسفند1392 - 12:20pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

دوستان اينم عكسي كه تاثير مغناطيس يه بار بزرگ كه داراي فلزات مختلف هستش رو نشون ميده.البته دوستان توجه كنن اين مربوط به دفينه اي هست كه از چند نوع فلز تشكيل يافته و اگه بار ما فقط از يه نوع فلز باشه موضوع فرق مي كنه.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

پنج شنبه 15 اسفند1392 - 12:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنونم آقا حمزه این نتایج با انتن تلسکوپی وصل بود و لی من دفعه دوم ردیاب رو که زدم با فرکانس 1331.5 و وزن 1 کیلو شروع کردم و بعد از رهگیری با فرکانس 38.93 و انتن تلسکوپی قطع از وزن بالا به پایین شروع کردم که وزنم شد 158 کیلو و نقره 600 گرم شد و مس 4 کیلو و با تلسکوپی قطع دیگه نتونستم عمقو حجم بگیرم و حفره هم با تلسکوپی قطع شد 13 و تو این زمین هم 5 سال پیش مال در اومده بود و جایی هم که قیچی شد با جایی که مال در اومده بود 20 متر فاصله داشت بازم سعی میکنم یک بار دیگه اونجا بتونم دقیق تر ردیابی کنم

پنج شنبه 15 اسفند1392 - 12:48pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

hamze2000 نوشته است:
دوستان اينم عكسي كه تاثير مغناطيس يه بار بزرگ كه داراي فلزات مختلف هستش رو نشون ميده.البته دوستان توجه كنن اين مربوط به دفينه اي هست كه از چند نوع فلز تشكيل يافته و اگه بار ما فقط از يه نوع فلز باشه موضوع فرق مي كنه.

سلام دوستان
ممنون استاد حمزه عزیز
در اینصورت برای قیچی دقیق رو نقطه مرکز فکر کنم بهترین روش همون استفاده از نصف وزن به دست اومده باشه درسته؟
لطفا کامل توضیح بدین.
یاحق
@};-

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

پنج شنبه 15 اسفند1392 - 1:07pm
استاد
استاد

hamze2000 نوشته است:

درود بر شما
اگه عمق یه هدف در ساعت شبانه روز ردیابی بشه ومنراز اون تغییر بکته یه به قول دوستان اگه حجم اون کم و زیاد بشه مظمعن باشید اونجا فلز ی وجود نداره و مواد معدنی هستند که یون های قوی تولید میکنه و دستگاه این حرکت یونها را میگیره. این نکته را در مورد تست با یه هدف متوجه شدم که تقریبا در30 متری تمام فرکانسهای ردیاب و به چز چند فرکانس دستی همه فرکا نسها روی 10 تن نشون داده میشد. در حفاری این هدف در عمق 1 متر بوی امونیاک و تعفن ادم را دیونه میکرد و مرکز هدف حدود20 کیلو مواد معدنی که ذرات براق سراسر اون بود بیرون اومد و و رطوبت در تپه بود که همه ما تعجب کردیم این زیر چرا اینقدر رطوبتی هست در حالیکه تپه بغل اون را لودر ولوو l90 نمی تونست اون را حنی بیست سانت خاک برداری کنه. ناگفته نمونه که با تغییر عمق از 4 متر به 6 متر متوجه شدم مواد معدنی هست که فرمان عدم خفاری را دادم که بچه ها گفتند حالا که اومدیم یکی دو متر بکنیم که سرانجام بعد از حفاری مواد معدنی پیدا شد

پنج شنبه 15 اسفند1392 - 1:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام استاد جاوید عزیز !
اصولا زمینهای خشک و سفت در لایه های زیرن دارای رطوبت زیاد هستند که این لایه ها میتونه تو عمقهای 2یا3 متری باشه و امکان داره درعمقهای بالاتر مثل 7 و 8 متر باشه ...
دقیقا بخاطر همین سختی و خشکی سطح آب کمی که به لایه های زیرین نفوذ میکنه نمیتونه راحت بخار شه و بالا بیاد و در همون سطوح زیر میمونه و همون لایه رو نمناک و مرطوب نگه میداره ... ودر خاکهای معدنی این رطوبت و مواد معدنی موجود در خاک ایجاد بوی بد میکنه که بستگی به نوع کانی های موجود در اون خاک داره ...
یا حق.

پنج شنبه 15 اسفند1392 - 2:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: فلزجو
معین نوشته است:
درود به همه دوستان ...اریانای عزیز در مورد طلا که میگی سریع پیدا میکنی ایا از محلش خبر داری یا پنهان شده توسط شخص دیگریست؟؟؟ممنون برار

سلام معین عزیز

داداش میدم قایم کنن و بعد پیدا مکنم وزن طلای مورد نظرم 3 گرم هستش :ymhug:

حاصلضرب توان در ادعا مقداری ثابت است هرچه توان انسان بیشتر باشد ادعایش کمتر است و هرچه توانش کمتر باشد ادعایش بیشتر است.

دکتر حسابی.

پنج شنبه 15 اسفند1392 - 2:54pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

جاوید نوشته است:
hamze2000 نوشته است:

درود بر شما
اگه عمق یه هدف در ساعت شبانه روز ردیابی بشه ومنراز اون تغییر بکته یه به قول دوستان اگه حجم اون کم و زیاد بشه مظمعن باشید اونجا فلز ی وجود نداره و مواد معدنی هستند که یون های قوی تولید میکنه و دستگاه این حرکت یونها را میگیره. این نکته را در مورد تست با یه هدف متوجه شدم که تقریبا در30 متری تمام فرکانسهای ردیاب و به چز چند فرکانس دستی همه فرکا نسها روی 10 تن نشون داده میشد. در حفاری این هدف در عمق 1 متر بوی امونیاک و تعفن ادم را دیونه میکرد و مرکز هدف حدود20 کیلو مواد معدنی که ذرات براق سراسر اون بود بیرون اومد و و رطوبت در تپه بود که همه ما تعجب کردیم این زیر چرا اینقدر رطوبتی هست در حالیکه تپه بغل اون را لودر ولوو l90 نمی تونست اون را حنی بیست سانت خاک برداری کنه. ناگفته نمونه که با تغییر عمق از 4 متر به 6 متر متوجه شدم مواد معدنی هست که فرمان عدم خفاری را دادم که بچه ها گفتند حالا که اومدیم یکی دو متر بکنیم که سرانجام بعد از حفاری مواد معدنی پیدا شد

كاملا درسته استاد جاويد عزيز.يك بار واقعي تقريبا در همه شرايط يه مغناطيس ثابت داره و بايد وزن حجم و عمق اون در زمان هاي مختلف فرق چنداني نكنه

پنج شنبه 15 اسفند1392 - 3:11pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 292 , 293 , 294 , 295 , 296 , 297 , 298 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 19 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure