انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 14 مهر1403 - 8:48pm

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 293 , 294 , 295 , 296 , 297 , 298 , 299 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

believe.me نوشته است:
استاد کانی مثل اینکه آدرس مشکل داره باز نمیشه؟ #:-s @};-

شما از این آدرس استفاده کنید
http://www.felezjoo.com/viewtopic.php?f ... 4&start=10

پنج شنبه 15 اسفند1392 - 6:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hamze2000 نوشته است:
دوستان اينم عكسي كه تاثير مغناطيس يه بار بزرگ كه داراي فلزات مختلف هستش رو نشون ميده.البته دوستان توجه كنن اين مربوط به دفينه اي هست كه از چند نوع فلز تشكيل يافته و اگه بار ما فقط از يه نوع فلز باشه موضوع فرق مي كنه.

با درود
افا حمید با توجه به تظر استاد حمزه در مورد نقاط ضعیف و قوی ما چطور می توانیم از قایلیت نقطه زنی ردیاب برای دفینه یا بارهای بزرگ استفاده کنیم
اصلا" چطور می توان تشخیص داد که این یه جنس معمولیه یا دفینه هستش که ما دنیال نقطه ضعیف و قوی بگردیم ایا فقط از طریق وزن می توان ب قدرت
هدف پی برد؟ با این وضعیت اپراتوری رذیاب یه مقدار پیچیده تر خواهد شد تا نظر جنابعالی چی باشه؟با تشکر

https://t.me/joinchat/Aq56qD3yFrsliCQ9iyFDug
نقد و بررسی ردیابها وفلزیابها با حضور اساتید مجرب فلزجو

پنج شنبه 15 اسفند1392 - 7:16pm
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

به نظر من برای ردیابی و جای رو که میخواین برین انتن بزنین حتما باید یه سری نکات رو باید رعایت کنین 1جایی که اثار و نشانه باشه2میدونین که اونجا هایی که قبرهای گبری هست کاووش در این جور مناطق به موفقیت های بیشتری میرسه.3وقتی یه مکان مشکوک رو پیدا کردی بدون اثار و علائم بعد از ردیاب زدن و نقطه کردن اون منطقه یه سری از چیزارو باید رعایت کنی هدف و حجم و عمق مگنت باید پس از چندین بار انتن زدن ونقطه کردن یکی باشه یعنی تغییر نکنه که تو این مساله با توجه به این موارد باید و باید خود شخص حفاری کنه تا همه چیز دستش بیاد تا چن جا نری برای حفاری توضیح دادن بیخوده حالا واسه این تلسکوپیها هم کلید گذاشته شده دوستان باید خودشون تمرین کنن که تو وضعیت بیسیم یا باسیم با کدومش راحت تر میتونن نقطه کنن یا هدف رو سرچ کنن من که با هردو وضعیتش دارم تمرین میکنم .تو موارد اولی که که اشاره کردم خیلی شرطه جایی که اثار و علائم باشه و جایی رو که بار باشه ردیاب امکان نداره نگیره که این قضیه اثار و نشانه بیشترین شانس رو برای حفار داره.به شرطی که اونقدر با ردیاب باید تمرین داشته باشی که این ردیاب تو دستت مثل یه اسباب بازی بمونه یعنی وقتی تو دستت میگیری خود ردیاب میفهمه که ازش چی میخوای و اون کاری رو انجام میده که باید بده.اصل کارا همینه

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

آخرین بار توسط ramin در پنج شنبه 15 اسفند1392 - 7:46pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

پنج شنبه 15 اسفند1392 - 7:33pm
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

هنر ردیاب زدن یعنی کاری که تو بتونی و دیگران نتونن یعنی این که ردیابو وقتی در دستت گرفتی دستات بعد از 20 دقیقه یا نیم ساعت نلرزن خسته نشن انتهای برنجی در حین سرچ کردن تو دستت هی بلا پایین نشن [-X حوصله به خرج بدی و با تمرینات بفهمی که جایی که انتن نصفه قیچی میکنه یا جایی که کامل قیچی میکنه یا بریده بریده قیچی میکنه یعنی چی همه چی بر میگرده به تمرین و ممارست اگه این فاکتورهارو داشتی امکان نداره جایی بار باشه و تو نتونی شکارش کنی. :ymhug:

پنج شنبه 15 اسفند1392 - 7:39pm
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

این جوری اولا هر جایی نمیری برای حفاری جایی هم که بخوای بری میدونی درصد شانست بالاست و اونقدر تمرین و حفاری داشتی که جایی که ذرات یا تشابهات باشه راحت بتونی تشخیص بدی و رد بدی.من به شخصه کاری به بعقیه اپراتورها ندارم خودم با توجه به رعایت این نکاتی که گفتم حتما و حتما میرم برای حفاری تا تجربشو پیدا کنم که علت چی بوده و چرا...این حفاری هست که اپراتور رو حرفه ای میکنه نه با توضیح دادن. اصلا ماجرا همینه که یه سری از دوستان غافلن .رو ی حرفم با یه سری از دوستان هست که تازه پا به دنیای فلز یابی یا ردیابی گذاشتن اولا باید فقط همون ابتدا اونقدر تمرین داشته باشی تا دستات تا چن ساعت هم کار کردن خسته نشن و نلرزن و از کت و کول نیوفتن خیلی ها همینشو درست انجام نمیدن و همینم باعث میشه دلسرد و زده بشن این مطلب رو انجام دادی و توانا شدی خود به خود ردیاب زدن براتون لذت بخش تر میشه و روز به روز شیرین تر..

پنج شنبه 15 اسفند1392 - 8:00pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

سلام
آقای رامین لطفا مطالبتون رو در یه پست بنویسید!

دوستان خیلی به این نکاتی که عرض میکنم توجه کنید و شاید لازم باشه چند بار اینارو مرور کنید و مخصوصا از علی آقای گل میخوام خوب توجه کنند شاید متوجه حفاریهای اشتباه خودشون بشند. البته جایی که چیزی موجود نباشه یا با فرکانس فلزات دیگری سنس انجام بگیره بحثش جداست این مطالب واسه مکانیست که هدفی وجود دارد.

پیرو عکسی که حمزه عزیز گذاشتن منم یه عکس واستون میزارم امیدوارم مفید باشد و ازش استفاده لازم رو ببرید.
من قبلا یه جار رفتم با ردیاب 22 که نتیجه اونو هم در تایپک 22 تابستون گذاشتم و دیدم نکانی که اخیرا بهش اشاره شده در آن نهفته ست.

هدفی که بیرون کشیدم یه سنگ سیاه سیلیس دار و ذرات دار بود.دقیقا حجمی که با نقره گرفتم رو حفاری کردیم و این سنگ درست در لبه جنوبی حجم نقره بیرون اومد نه وسط حجم!!!
شاید تصور میشد که حجمی که میگیریم هدف باید وسط این حجم باشد ولی این هدف وسط حجم نبود درست در لبه جنوبی حجم گرفته شده با نقره بیرون اومد.!!!

هدف به نقطه جنوبی نزدیکتر هستش.!!!

حمزه جان میفرمایند که اگر ما حجم مگنت رو بگیریم هدف ما درست میفته وسط حجم مگنت. اما ما باید با فرکانس فلز مورد نظر هم حجم بگیریم.
مهمترین نکته این دو جمله ست: حجم مگنت بیشتر از حجم فلز درمیاد. همچنین عمق مگنت کمتر از عمق هدف در میاد.این دو نکته در محل برقرار باشد میشه تا حد زیادی به وجود بار پی برد.

این نکات رو استاد آریا با ردیاب خوراکی هم بهش اشاره کرده بودن که اون عکس رو هم اینجا میزارم تا بهتر مطلب رو بگیرید.البته اعدادو ارقام مثال هستند.

@};- @};- @};-
پیوست:
Untitled.jpg

پیوست:
جگونگی وبهترین نوع حفاری در مورد ردیاب.png

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 15 اسفند1392 - 8:42pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

با تشکر از جناب کانی عزیز.
نتیجه گیری مطااب اخیر رو بنده در دو بند برای دوستان قرار میدم که نکات مهمی رو روشن میکنه که اوپراتور باید بهش دقت کنن.
1-هر چه قدر بار بزرگ تر باشه رهگیری اون اسان و راحت ولی نقطه زنی اون سخت و پیچیده هستش
2- هر چه قدر بار کمتر و کوچک تر باشه سنس و رهگیری اون سخت تر ولی نقطه زنی اون راحت تر هستش.
موفق باشید...

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

پنج شنبه 15 اسفند1392 - 11:10pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوستان از زحمات شما کمال تشکر رو دارم و از اینکه مثالهاتون با تصویر همراه ند قابل درک ترند و لطفا این رویه خوب رو ادامه بدین با این کار زودتر مباحث درک میشن و لازم نیست برای فهمیدن یک مطلب پستهای زیادی داد
موفق باشید

گاهی وقتها باید دیدو رد شد باید با سکوت تاثیر گذاشت شاید این سکوت ما امیدی باشد برای ناامیدی :-)

پنج شنبه 15 اسفند1392 - 11:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

نکته ایی که توحفاری هایه قبلم پدیداربودکه قبلانم گفتم:حالاکه حمزه جان راههایه حذفه خطاارائه میده وتوفازه مگنت هستیم:چیزه مشهودکه من خطادیدم وچندین نفره دیگه ام نتیجه هامشابه بوده.مگنته :بالایه 70خطاوذرات و...بوده تااینجا.میمونه:»مگنت 50 به پایین که احتماله زیادمیدم بایدتواین اعدادمگنته فلزباشه.ولی بایدتست بشه ببینیم چی میشه این رنج...

پنج شنبه 15 اسفند1392 - 11:43pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

ali7777 نوشته است:
نکته ایی که توحفاری هایه قبلم پدیداربودکه قبلانم گفتم:حالاکه حمزه جان راههایه حذفه خطاارائه میده وتوفازه مگنت هستیم:چیزه مشهودکه من خطادیدم وچندین نفره دیگه ام نتیجه هامشابه بوده.مگنته :بالایه 70خطاوذرات و...بوده تااینجا.میمونه:»مگنت 50 به پایین که احتماله زیادمیدم بایدتواین اعدادمگنته فلزباشه.ولی بایدتست بشه ببینیم چی میشه این رنج...

بر چه اصل و اساسی میگی مگنت بالای 70 خطا و ذراته؟ تستها و حفاریهای خودتون؟ دلیل نمیشه عزیز.
مثل اینکه یادتون رفته 900 سکه نقره ای که در دو خمره کشف شد مگنتش 80 بود.
بهتره تا قبل از قطعی شدن فرضیه آن را مطرح نکنیم تا گمراه کننده نشه.
هنوز برای نظر قطعی دادن در مورد میزان عدد مگنت زوده و به تستهای بیشتری نیاز هست مخصوصا که طلا به اون صورت کشف نشده و اگه هم شده مگنتش برای ما مشخص نشد.

@};- @};- @};-

پنج شنبه 15 اسفند1392 - 11:53pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 293 , 294 , 295 , 296 , 297 , 298 , 299 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 29 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure