انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 16 مهر1403 - 12:20pm

پاسخ به موضوع  [ 6478 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 98 , 99 , 100 , 101 , 102 , 103 , 104 ... 648  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

بنده به نوبه خودم خدمت abasazad عزیز عرض کردم تا زمانیکه کارایی مدار اصلی کاملا مشخص نشده صلاح نیست تغییر اینچنینی در مدار انجام بشه. چون مهم نتیجه هست که باید بین دو حالت کاملا قابل مقایسه باشه. متاسفانه با اینکه ما این مدار رو 9 ماه پیش در انجمن قرار دادیم و خود مدار هم مشکل آنچنانی نداشت ولی اکثر دوستانی که مدار رو ساختن در عمل تستهای خوب و درست و واقعی ازش نگرفتن! همین مساله باعث میشه ما هیچ ملاکی برای سنجش عمقزنی این دستگاه نداشته باشیم! درسته که ولتاژ خروجی قسمت فرستنده با میزان عمقزنی ارتباط داره اما باید توجه داشت که قسمت گیرنده هم باید بتونه با این افزایش ولتاژ هماهنگ بشه. ضمن اینکه اپراتوری دستگاه هم میتونه کمی تغییر بکنه. شاید مشکل بزرگی نباشه ولی بدون تست توی خاک و در عمق نمیشه از نتیجه مطمئن شد.
در خصوص مساله نویز موافق هستم که اگر از مبدل ولتاژ استفاده بشه ؛ چون نویز قابل ملاحظه ای داره ممکنه روی مدار تاثیر بذاره. این مساله رو هم میشه با فاصله دادن قسمت افزایش ولتاژ تا مدار اصلی یا در نهایت شیلد کردن مدار حل کرد.

چهارشنبه 14 اسفند1392 - 8:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: خراسان
حمید جان مرسی مرسی راهنماییت عالی بود @};-

شنیدن کی بود مانند دیدن

چهارشنبه 14 اسفند1392 - 8:33pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام به اساتید یک نگاه به این سایت بندازید ببینین این دستگاه با این که دوستان ساختن فرق میکنه یا همینه
www.heritagegeophysics.com/resistivity/ ... meters.htm

شنیدن کی بود مانند دیدن

پنج شنبه 14 اسفند1392 - 12:19am
YIM
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
بنده جزو اولین نفرایی بودم که با راهنمایی اقا حمید این مدار رو ساختم ولی متاسفانه چون سیستم تست این مدار زمانبره واسه همین نمیشه این ریسک رو به گردن گرفت .
دستگاههای پالسی اپراتوری راحتی دارن و میتونی ضمن گردش و قدم زدن ازش استفاده کنی ولی این سیستم باید با استفاده از پراپها و سیمهای متصل به زمین و برای عمقهای مختلف تست بشه که زمان زیادی رو میطلبه.
البته دوستانی که شرایط تست دارن لطفا حتما جهت کمک به دوستان این کار رو انجام بدن و نتیجه رو اعلام کنن.
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

پنج شنبه 15 اسفند1392 - 12:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان
حمید جان به نظرت این نوع مدارا به فلز قدیمی حساستر نیستن و تست با فلز جدید درسته؟واین افزایش ولتم فکر نکنم بدون تقویته گیرنده جواب بده؟بعد یه چیزه خیلی عجیب اینه میگن این مدار ۱۱ متر زیر خاکو میزنه البته واسه فلزات قدیمی؟ :-o چنین چیزی میشه؟اگه اینجوری باشه با افزایش ولت فرستنده وتقویته گیرنده ۵۰ متری عمق میزنه. :D :^o
از دوستمونم که زحمت تقویته فرستنده کشیده ممنونم. @};-

پنج شنبه 15 اسفند1392 - 8:24pm
مدیر کل
مدیر کل

سیستم زمین شناسی فکر نمیکنم به اون شکل به فلز قدیمی نسبت به جدید حساستر باشه! چون اساس کارش تغییر مقاومت خاک هست که بواسطه رسانایی فلز ایجاد میشه. طبیعتا باید توجه داشت که تماس مستقیم فلز با خاک اطراف هم مساله مهمی هست.
افزایش ولتاژ قسمت فرستنده پالس بخودی خود قطعا میتونه در میزان عمقزنی تاثیر داشته باشه. من در مورد اینکه همین مدار تا 11 متر عمق جوابگو باشه مطمئن نیستم. ولی بله دستگاههای زمین شناسی ولتاژ بالا وجود دارن که تا 50 متر هم جواب میدن! در واقع عمقزنی این نوع دستگاهها اصلا قابل قیاس با فلزیاب ها نیست.

جمعه 15 اسفند1392 - 12:37am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

من واقعیتش چند روز پیش این مدارو با مدار brn بردم واسه تست مدار brn جواب خیلی خوبی داد تو خاکم عمقش در حد خیلی کمی کاهش داشت ازش راضیم دستت درد نکنه مهندس حمید ولی این مدار فقط یه فیبره مسی ۲۰در۲۰ تو عمق ۳۰ سانتی زد ولی دیگه هر چی زیره ۳۰ سانتی بود نزد طبق روشه کاوشگرم نقطه زنی کردم که دیگه از این مدار دلسرد شدم.حالا شاید من اشتباه کردم یکی از دوستانم اگه بره تست بگیره خوبه.

جمعه 16 اسفند1392 - 11:03am
مدیر کل
مدیر کل

mamad13 عزیز همونطور که عرض کردم سیستمهای زمین شناسی بر اساس رسانایی میتونن فلز رو تشخیص بدن. پس میزان سطحی از خاک که با فلز در تماس هست بسیار تاثیر داره. خیلی ساده میشه گفت که حجم فلز و تا حدی وزنش در میزان سنس تاثیر داره. پس بهیچ وجه برخلاف فلزیاب ؛ یک فیبر مسی ملاک خوبی برای تست سیستم زمین شناسی نیست و میشه گفت تا همین 30 سانت که جواب گرفتین خوب بوده! شما باید یک فلز حجیم حداقل در حد یک قوطی بزرگ رو برای تست انتخاب کنین. البته اگر آهنی باشه چون رسانای ضعیف تری هست سنس هم میتونه ضعیف تر باشه.

جمعه 16 اسفند1392 - 11:26am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام این سیستم بدون افزایش ولتاژ یک فضای خالی دو در دو رو تا چند متری میتونه سنس کنه و با افزایش ولتاژ تا چند متری?ممنون میشم جواب بدین

شنیدن کی بود مانند دیدن

جمعه 16 اسفند1392 - 2:37pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

پس مهندس من اشتباه کردم بازم ببخشید که اشتباه شد فردا میرم یه سینی استیل ۵۰ سانتی توعمق ۱/۵ متری تست میکنم.خوبه؟
اقایه keyhanjam عزیز هنوز کسی تست نکرده وتا تستم نشه نمیشه نظره قطعی داد.

جمعه 16 اسفند1392 - 4:48pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6478 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 98 , 99 , 100 , 101 , 102 , 103 , 104 ... 648  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: alimahmoodi و 22 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure