انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 7 مهر1403 - 5:48am

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 219 , 220 , 221 , 222 , 223 , 224 , 225 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. خب روی نقشه که مشخص هست. حالتی که سر وسط کلید به مقاومت 9 متصل میشه حالت کاوش هست و حالتی که سر وسط کلید به مقاومت 8 وصل میشه تنظیم لوپ هست.

جمعه 15 اسفند1392 - 1:05am
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس جان شرمنده . یه تنه وایسادی به همه کمک میکنی.بقیه بچه ها کجا هستن ؟ اساتید عزیز مجتبی , مهدی وبقیه نیستن .کسایی که ساختن کلا غیب شدن.کسایی که از ساخت دستگاه نا امید شدن هم انگار نیستند.فقط ما تازه کارها موندیم و استاد جمید. حمید جان خدا بهت صبر بده :D

the trouble is , you think you have time

جمعه 15 اسفند1392 - 2:33am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم سعید جان. بقول معروف علی موند و حوضش ؛ حمید موند و توباکسش! =))
والا چه عرض کنم سایر دوستان هم شاید خسته شدن و حوصله ندارن کمکی بکنن و شایدم زیاد از نتیجه توباکس راضی نبودن ولی روشون نشده بگن! بهرحال این واقعیته که برای عمقزنی اهداف بزرگ در سیستم فلزیابی هنوز چیزی قویتر از این مدل دستگاه وجود نداره! حالا اینکه ساختش این همه دردسر داره دیگه حسابش جداست.

جمعه 16 اسفند1392 - 8:42am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید جان شما هم خسته شدی بگو ! :p ما طاقتش رو داریم برادر ! نه .. حالا که فک میکنیم میبینیم نداریم ! یه وقت نری مهندس !! :D

مهندس حمید گل. من یه بار دیگه مشخصات کارکرد دستگاه رو میگم شما ببین پیشنهادی برای این قضیه داری.

1-دستگاه در هر دو حالت سرچ و کویل ادجاست از بوق ممتد خارج نمیشه . البته نمیدونم به خاطر فلزات اطرافه یا اشکال فنی دستگاه

2-در حالت سرچ عقربه میتر به انتها میچسبه و در حالت کویل ادجاست صفر میشه

3-ولتاز شیلد 3.85 ولت

4-ولتاژ T1 و T2 به ترتیب 7.13 و 3.6 ولت

5-ولتاژ دو سر لوپ فرستنده 40-38 ولت ac

6-فرکانس دو سر لوپ فرستنده 11.2 کیلو هرتز

حمید جان این مقادیر درست هستند یا مدار باید جراحی بشه ؟ تستهای دیگه هم اگه هست یا هر کار دیگه ای که لازمه بگین من انجام بدم.به اندازه 5 تا توباکس دیگه من قطعه دارم هر کاری لازم باشه انجام میدم شما فقط امر بفرمایید.

ارادتمند شما @};- @};- @};-

جمعه 16 اسفند1392 - 12:59pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم سعید جان. :D
مشخصات ولتاژ و فرکانسی که فرمودین تقریبا درست هستن و مشکلی ندارن. در حالت تنظیم لوپ شما باید بتونی لوپها رو نال کنی طوری که عقربه به 0 بچسبه. اگر امکان نال شدن وجود داره و تغییر زاویه لوپ فرستنده واقعا روی میتر اثر میذاره پس فرستنده و بخش اول گیرنده سالم هستن. شما باید بیشتر با دستگاه کار کنین و ولومها رو تنظیم کنین و کلید فشاری رو بزنین ببینین تغییری ایجاد میشه یا نه. در نهایت احتمالش هست قسمتی از باقیمانده گیرنده شما ایراد داشته باشه.

جمعه 16 اسفند1392 - 2:21pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس در صورت نال شدن لوپها صدای بوق ممتد باید قطع بشه ؟

جمعه 16 اسفند1392 - 3:17pm
مدیر کل
مدیر کل

سعید جان بارها عرض کردم نال شدن صحیح لوپها فقط نشانه سالم بودن فرستنده و قسمت ابتدایی گیرنده یعنی مدار آیسی 082 هست! اما برای کارکرد کامل مدار در حالت کاوش باید مابقی قسمت گیرنده هم سالم باشه. پس بوق ممتد شما نمیتونه ارتباطی به نال شدن داشته باشه.

جمعه 16 اسفند1392 - 3:43pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید جان اینکه در حالت کویل ادجاست میتر به صفر میچسبه و در حالت سرچ به ته میچسبه طبیعیه ؟
کدوم قسمتها باید چک و احیانا تعویض بشه ؟ از اول بسازم ؟ :(

ببخشید مهندس سوالها تکراریه.من رو بحث ساخت از صفحه اول نت برداری کرده بودم اما تو بحث عیب یابی و اپراتوری شاید باید از صفحه اول شروع کنم به مطالعه.

شما اگه محبت کنید کمک برسونید زودتر متوجه بشم اشکال از کجاست و چه قطعاتی باید تست یا تعویض بشن ممنون میشم.

جمعه 16 اسفند1392 - 4:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام مهندس حمید امیدوارم حالت خوب باشه
مهندس توباکس من با حرکت دادن فلز سنس میکنه و میدونم که به این موضوع اشاره شده اما من متوجه چگونگی تغییر پایه های t9نشدم اگه میشه لطفا توضیح بدین ممنون

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

جمعه 16 اسفند1392 - 5:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

پیوست:
IMG_۲۰۱۴۰۳۰۷_۲۲۱۴۳۷.jpg
پیوست:
IMG_۲۰۱۴۰۳۰۷_۲۲۱۴۴۸.jpg
پیوست:
IMG_۲۰۱۴۰۳۰۷_۲۲۱۵۲۳.jpg
اینم چنتا عکس از توباس من مهندس حمید عزیز
پیوست:
IMG_۲۰۱۴۰۳۰۷_۲۲۱۵۰۰.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

جمعه 16 اسفند1392 - 5:54pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 219 , 220 , 221 , 222 , 223 , 224 , 225 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 24 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure