انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 7 مهر1403 - 5:47am

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 220 , 221 , 222 , 223 , 224 , 225 , 226 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: digger land
دوستان خوشابحالتون که مدارتون کارمیده ..من چهار ماهه دور مدارمم متاسفانه دستگام اصلا تولید صدانمیکنه .تمامی قطعاتش روهم عوض کردم وهم چک کردم .. خدابهم صبر بده که تاقبل از عید درست بشه :-\

توماس ادیسون : نود و هشت درصد موفقیتها عرق روی پیشانی است و تنها دو درصد الهام از درون است.

جمعه 16 اسفند1392 - 10:13pm
کاربر فعال
کاربر فعال

تقی جان دستگاه من فقط صدا میده ! اگه خواستی صدا رو تفدیم کنم به درد من که نمیخوره صدای خالی ! :D نمیدونم مشکلش چیه فقط بوق ممتد داره و به هیچ درد دیگه ای نمیخوره ! منو تو غم خودت شریک بدون !

the trouble is , you think you have time

جمعه 16 اسفند1392 - 10:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با اجازه استاد حميد عزيز
سلام تقي جون منم اين مشكلو داشتم كه يكي از ژايه هاي t4قطع بود و دستگام صدا نداشت ظاهرا پايه لحيم بود ولي با اهم متر جواب نميداد بايد تمام مسيرها روبا اهم متر چك كني چون مدار توباكس خيلي ظريفه و احتمال قطعي توش زياده

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

جمعه 16 اسفند1392 - 10:49pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: digger land
ممنونم از دوستانم . خیلی ممنون. من الان دوباره از اول دارم مدارمو خیلی بادقت روی یک فیبر دیگه میچینم فکر کنم تادوروز دیگه تمام بشه.

توماس ادیسون : نود و هشت درصد موفقیتها عرق روی پیشانی است و تنها دو درصد الهام از درون است.

جمعه 16 اسفند1392 - 10:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

استاد حميد عزيز يه نگاهي هم به سوال ما بنداز ممنونم گلم

جمعه 16 اسفند1392 - 11:10pm
مدیر کل
مدیر کل

saeednew نوشته است:
حمید جان اینکه در حالت کویل ادجاست میتر به صفر میچسبه و در حالت سرچ به ته میچسبه طبیعیه ؟
کدوم قسمتها باید چک و احیانا تعویض بشه ؟ از اول بسازم ؟ :(

ببخشید مهندس سوالها تکراریه.من رو بحث ساخت از صفحه اول نت برداری کرده بودم اما تو بحث عیب یابی و اپراتوری شاید باید از صفحه اول شروع کنم به مطالعه.

شما اگه محبت کنید کمک برسونید زودتر متوجه بشم اشکال از کجاست و چه قطعاتی باید تست یا تعویض بشن ممنون میشم.

سعید جان من هر چه بنظرم میرسید عرض کردم! اگر در حالت تنظیم لوپ عقربه فقط به صفر چسبیده پس شما نمیتونی لوپ ها رو نال کنی! این هم میتونه دلایل مختلف داشته باشه. مثلا فرستنده درست کار نمیکنه. یا لوپ ها ایرادی دارن. یا خازن 6 و 7 کلا میزون نیست. یا حساسیت میتر شما خوب نیست! از این گذشته ممکنه مدار شما بیش از یک اشکال داشته باشه! شما باید همه چیز رو چک کنین.

جمعه 16 اسفند1392 - 11:12pm
مدیر کل
مدیر کل

archilO نوشته است:
سلام مهندس حمید امیدوارم حالت خوب باشه
مهندس توباکس من با حرکت دادن فلز سنس میکنه و میدونم که به این موضوع اشاره شده اما من متوجه چگونگی تغییر پایه های t9نشدم اگه میشه لطفا توضیح بدین ممنون

خسته نباشین دستگاه قشنگی ساختین.
بله بارها اشاره شده و ظاهرا مساله از ترانزیستور 9 هست! شما باید ببینین از چه شماره ای استفاده کردین و اون شماره رو سرچ کنین تا تصویر مربوط به ترتیب پایه ها رو پیدا کنین. اسم پایه ها هم که روی فیبر مشخص شده. البته در مورد شماره J111 ظاهرا دوستان اشاره داشتن که ترتیب پایه ها با تصویری که ما گذاشته بودیم فرق داره! اما شماره 4393 ترتیب پایه هاش مطابق تصویری هست که گذاشته شده.

جمعه 16 اسفند1392 - 11:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

استاد من كتاب مشابهاتشو دارم وترتيبش همونه و از تحاظ پايه گذاري هم با شماتيك مطابقت داره ولي كماكان مشكل پا بر جاس.
ميگم استاد اين فت تو چه كلاسي كار ميكنه به اصطلاح چي مشتركه؟

جمعه 16 اسفند1392 - 11:24pm
کاربر فعال
کاربر فعال

راستی پایه 16 آیسی 4046 باید چند ولت بده ؟ تو یکی از پستها گفته شده بود 18 ولت . اما من که گرفتم خیلی کمتر از این حرفها بود.در هر صورت من دوباره مدار رو با قطعات جدید روی فیبر دیگه پیاده میکنم.تا ببینیم چه می شود.
مهندس حمید عزیز قسمت فرستنده شامل چه ic یا ترانزیستورهایی میشه ؟ قسمت گیرنده چطور ؟ اگه یه توضیح کلی بهم بدی ممنون میشم.اینطوری یه دید کلی میشه به مدار داشت و سر هر مساله کوچیکی مزاحمتون نمیشم. ( حمید جان میدونم میخوای خفم کنی اینقدر سوالهای بدی میپرسم ولی امیدمون به شماست دیگه ببخشید)

the trouble is , you think you have time

شنبه 16 اسفند1392 - 1:07am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

درود بر دوستان @};-
قسمت فرستنده:
پیوست:
F.gif

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

راه در جهان یکی است و آن راه راستی است

شنبه 17 اسفند1392 - 9:39am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 220 , 221 , 222 , 223 , 224 , 225 , 226 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 22 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure