انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 7 مهر1403 - 4:01am

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 221 , 222 , 223 , 224 , 225 , 226 , 227 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

archilO نوشته است:
استاد من كتاب مشابهاتشو دارم وترتيبش همونه و از تحاظ پايه گذاري هم با شماتيك مطابقت داره ولي كماكان مشكل پا بر جاس.
ميگم استاد اين فت تو چه كلاسي كار ميكنه به اصطلاح چي مشتركه؟

اگر ترانزیستور رو درست گذاشته باشین دیگه چیزی به ذهن من نمیرسه!
این ترانزیستور یک جی فت کانال منفی هست که برای سوئیچ استفاده میشه. فکر نمیکنم مطلب دیگری در مورد کلاسش بشه گفت! :D

شنبه 17 اسفند1392 - 10:53am
مدیر کل
مدیر کل

saeednew نوشته است:
راستی پایه 16 آیسی 4046 باید چند ولت بده ؟ تو یکی از پستها گفته شده بود 18 ولت . اما من که گرفتم خیلی کمتر از این حرفها بود.در هر صورت من دوباره مدار رو با قطعات جدید روی فیبر دیگه پیاده میکنم.تا ببینیم چه می شود.
مهندس حمید عزیز قسمت فرستنده شامل چه ic یا ترانزیستورهایی میشه ؟ قسمت گیرنده چطور ؟ اگه یه توضیح کلی بهم بدی ممنون میشم.اینطوری یه دید کلی میشه به مدار داشت و سر هر مساله کوچیکی مزاحمتون نمیشم. ( حمید جان میدونم میخوای خفم کنی اینقدر سوالهای بدی میپرسم ولی امیدمون به شماست دیگه ببخشید)

سعید جان شما کجا همچین پستی دیدی بمن نشون بده تصحیح کنم! پایه 16 ایسی 4046 مربوط به تغذیه هست که مشخصا نسبت به منفی باطری باید همون 8 ولت اصلی مدار رو داشته باشه! یعنی ولتاژ 8 شما هر چقدر باشه پایه 16 هم همونه.
تصویر قسمت فرستنده رو دوستمون زحمتش رو کشیدن. خیلی ممنون. البته مقاومت 1 رو میدونید که میشه یکسره کرد و بجای اتصال به ولتاژ 8 هم به خروجی مبدل ولتاژ وصلش کرد. بهرحال کل فرستنده همین قسمت هست! گیرنده هم مابقی مدار! یعنی شاید 60 درصد مدار قسمت گیرندست.
البته بخش ترانزیستورهای 6 و 7 و 8 و آیسی 7 بخش تغذیه هستن. ترانزیستور 3 و 4 و 5 هم صرفا مربوط به صدا هستن.

شنبه 17 اسفند1392 - 11:00am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

davood_zzz نوشته است:
سلام بزرگواران
میتونم بپرسم آخرین اطلاعات ویرایش شده برای ساخت این دستگاه رو از کجا میتونم دانلود کنم ؟ راستش مطالعه 218 صفحه واقعا کار نفس گیریه. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

درود
انگار پرسشم رو جای مناسبی نپرسیدم :-S

توانا بود هرکه دانا بود
knowledge is power

شنبه 17 اسفند1392 - 1:35pm
کاربر فعال
کاربر فعال

داوود جان بیشتر تغیرات تو همون پست اول و فایل Sascho_TR_Changes اومده .با مطالعه 20صفحه اول بیشتر تغیرات و نکات اصلی رو متوجه میشی.همون فیبر ویرایش شده رو بزن با قطعات ذکر شده , در ادامه نهایتا چند تا خازن عوض بشه.

the trouble is , you think you have time

شنبه 17 اسفند1392 - 1:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان من هر کاری کردم صدایه مدار کار نمیکنه

شنبه 17 اسفند1392 - 7:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام استاد حميد عزيز من ديشب روي همون فت كار ميكردم كه به نتيجه نرسيدم و دستگامو بستم بعد از چند لحضه كار كردن يه دفعه همه چي به هم ريخت و ديگه بوق ممتد شد و بعد از برسي ديدم فرستنده از كار افتاده و امروز كامل مغازه رو تعطيل كردم و روش كار كردم ولي به نتيجه نرسيدم
كارهايي كه انجام دادم
1-تمام قسمت فرستنده رو تعويض كردم (ترانزيستورها:خازنها:مقاومتها)
2-بعد از به نتيجه نرسيدن تمام اي سي ها رو همعوض كردم
3- ترازيستوهاي 1و2 خيلي داغ ميكنن
4 - سلامتي شما رو از خدا خواستارم

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

شنبه 17 اسفند1392 - 7:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

استاد يادم رفت بگم تمام ولتام خوبه و صدا هم دارم و ميتر هم گاهي يه تكوني ميخوره :-\ :( :(( :YMPRAY:

شنبه 17 اسفند1392 - 7:37pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین archilO عزیز.
چیزی که شما میفرمایین بیشتر بنظر میاد لوپ فرستنده بدرستی وصل نیست! چون در این صورت ترانزیستورهای 1 و 2 بشدت داغ میکنن و احتمال سوختنشون هم هست. شما اتصال لوپ رو بیشتر بررسی کنین.
مقاومتها هیچ کدوم در معرض سوختن نیستن! بین خازنها هم فقط خازن 1 اگر ولتاژ بالا نباشه خراب میشه.

شنبه 17 اسفند1392 - 8:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

لوپ رو هم ازقبل چک کردم درست بود
استاد قبلا هم این عیب رو داشتم که ترانزیستورها داغ میکردم و با تست دیدم که بر اثر فشار روی خازن 1 یکی از پایه هاش کنده شده بود و لحیمش کردم درست شد اما حالا کاملا لحیمه.استاد خازن از نوع پلیستر و 47 نانو - 630 ولت است ،امکان داره که سوخته باشه؟

شنبه 17 اسفند1392 - 11:26pm
مدیر کل
مدیر کل

شما که فرمودین تمام مقاومتها و خازنها رو عوض کردین! حالا اونا شاید ضرورتی نداشته ولی قطعاتی مثل خازن 1 حساس تر هستن و اینطور که شما فرمودین عوض بشه بهتره.

یکشنبه 18 اسفند1392 - 11:06am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 221 , 222 , 223 , 224 , 225 , 226 , 227 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 34 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure