انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 15 مهر1403 - 4:07am

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 296 , 297 , 298 , 299 , 300 , 301 , 302 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام خدمت اساتید محترم من تو این یکی دو روز که هوا خوب بود 3 تا جا برای حفاری رفتم و گفتم با خودم که اگه خطا هم باشه میکنم خلاصه یک جا رو با 5 کیلو گرفتیم و مگنتم شد 38 و حجم هم شد 15 در 15 و 300 گرم مس زد و 125 گرم کربن و عمق هم شد 1 متر ما یک متر که کندیم زمین پنبه شد و رنگ خاک هم سفید شد که فهمیدیم به رگه مواد معدنی خوردیم دیگه ادامه ندادیم امروزم دارم یک جای دیگه میرم برای حفاری از این به بعد هر جا که خطا هم باشه میکنم ببینم چی رو گرفته تا تجربم بیشتر بشه

شنبه 17 اسفند1392 - 5:18pm
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

ابی جون اینکه میری حفاری خودش خوبه اصلشم همینه ولی چه جوری 5کیلو گرفتی با چه فرکانسی ؟بیسیم یا با سیم؟ایا جایی رو که میری برا حفاری اثار و نشانه داره یا نه همین طوری میری؟این چیزارو مد نظر داشته باشی بیشتر به موفقیت دست پیدا میکنی تا این که همین طوری بخوای فقط حفاری کرده باشی .مهمتر از دستگاه زدن اثار و علائم هست در کنار اینها ردیابم خوبه

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

شنبه 17 اسفند1392 - 5:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جایی که رفتیم آثار هم بود خودش یک بار تو اون محوطه هفت جوش در اورد و یک بار دیگه سکه دوران ساسانی و جام هم در اورده بود من با فرکانس 1331.5 با سیم و تلسکوپی وصل و برای نقطه کردن از 38.93 و من حفاری رو به خاطر تست انجام دادم میخواستم ببینم خطا که تشخیص داده بودم درسته یا نه

شنبه 17 اسفند1392 - 5:50pm
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

بعد رهگیری هدف با سیم برای نقطه کردن از بیسیم استفاده کن از فاصله های 50متری30متری 10متری و5 متری وزنهارو چک ببین تغییر ان چنانی نداشته باشی فرکانسهای طلا رو یکی یکی از این فاصله چک کن یکم باید حوصله به خرج بدی کاری نداره حجم و مگنت یادت نره این تستهارو انجام بده جای که هدف باشه اگه خوب اپراتوریشو انجام داده باشی میتونی موفق باشی.من واسه ردیابم برای انتهای برنجیم کلید گذاشتم البته با سیم و بیسم خیلی فرق نداره اگه جایی هدف باشه میگیره با توجه به تستهایی که اپراتور انجام میده ولی من برای نقطه کردن کلا از بیسیم استفاده میکنم

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

شنبه 17 اسفند1392 - 8:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام .یه مطلب واسم پیش اومده بایدبگم :چندوقت پیش جایی رفتم که سندداشت ومنطقه شم فوق العاده بارخیز..طرف خیلی ازجاش مطمیین بودقبلش 15گرم طلاروقایم کرده بودش که سریع زدم وپیداش کردم ازتوپلاستیک که توش گندم توش بودش بی وجدان طلاروکرده بودتوگندم ولی زدمش پیداش کردم کف کردیاروبرید.رفتیم سره جازمینشون ماله خودشون وسندشونم نسلی بهشون رسیده بودش...سندمیگفت اتاق وخزانه وسکه های تعدادبالاو.... من شروع کردم به زدن تمامه فرکانس های دستی وگلدهای 4و5وهرچی بودزدم م ولی هیچ کدوم اصلاج ندادش حتی چندباردستگاه روچک کردم دیدم همه چی داره کارمیکنه 3ساعت هرکاری کردم نزدوجایه دیگه رومیگرفت که اصلااینجانبودش ....طرف گفت من دستگاهی قبلت اوردم که میله روتوخاک کردوولتازه بالاتوخاک میدادشووکارکردوتاییدکردش ودقیق زده :من گفتم حتماتوهم پیداکرده وچرت میگه گفتم عمرانیس هیچی عمرا:بعدش گفت ما قرارداریم چندروزدیگه کارامونوانجام بدیم وبااپراتورش برگرده شروع کنیم خندیدموبرگشتم گفتم یه مهره م اینجانیس.....این داستان عینه واقعیته به خدا:منم 3ساعت هرچی فرکانس بودش هرچی بودزدم ولی اصلانگرفت به هیچ وجه .امروزیکی ازدوستانم که بچه اون شهربودش باهام تماس گرفت رفتم اونجا:دیدم 8مترونیم عمق بالودرکارکردندواتاق دراومده پره گچ وساروج وهمه یه اونارم ازجمله راننده وصاحب زمین واپراتورو...روهم دستگیرکردندوالان زندانندوبارم دراومده وبردندواون منطقه رم حفاظت شدش کردندحتی امروزمارم تفتیش کردندلبه جاده ش...الان میدونم خیلیادرجواب میگاردیابت مشکل داره خودت مشکل داری ولی واقعیت تلخه چون من هرچی روچک کردم موبه مووانقدازخودم اطمینان دارم تواپراتوری که حاضرم باهرکی بخادتوجنس پیداکردن شرط بذارم .هرچندمنم ناامیدنیستم وبازم کاروتلاشموباوسیله ادامه میدم ....

شنبه 17 اسفند1392 - 10:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خواهشاااابه من نپریدمثه خیلی ازکاربلدهاکه اومدن توسایتووشماپرشون دادین .حرفم واقعیته وخودمم ناراحتم ولی نمیدونم دیگه...بازم تستاروازسرمیگیرم وفرکانس هایه جدیده مس واستادجاویدوخودموکه البته اونجانزدم وفرکانس هایه قبل بوده وخوده ردیاب وخودم به شخصه پایبنده انجمن واستادان وبچه هاش هستم تاتهش ...

شنبه 17 اسفند1392 - 11:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام
علی آقا با این حرفت همه رو شوکه کردی که داداش
من خودم دو شب پیش رفته بودم تو یه قبرستونی که طبق گفته یکی از دوستان قبرستان گبری بوده کل قبرستون رو سوراخ سوراخ کرده بودن همشون هم حدود 1.5 متری کنده بودن کل قبرستون رو زیر رو کردم فقط تونستم 5 تا قبر پیدا کنم که با حفره تا 35 میرفت ولی اصلا توشون خبری نبود اون دوستمون میگفت هرکس ایجا قبر پیدا کرده بدون بار نبوده ولی من اصلا نتونستم چیزی اونجا ردیابی کنم بغیر از این که ردیاب با 1331.5 یه جایی رو میگرفت البته تلسکوپی باز بود وبا سیم و قدرت 10 وزن هم 250کیلو ردش رو گرفتم رفتم حدود 500متر منو تو جنگل کشوند تا رسیدم به یه خونه ای که اون نزدیکی بود و دورش سیمخاردار کشیده بودن که اون دوستمون گفت برگرد تو اونخونه مال هست ولی صاحب خونه ترسو هستش ونمیزاره کسی به اونجا نزدیک بشه بعد اون دوستمون از این ردیاب خیلی خوشش اومده بود که 500 متر اون طرفتر رو تونسته بگیره
حالا من نمیدونم تو اون قبرستون واقعا چیزی نبوده یا بار اون خونه نمیزاره تا اونجا دستگاه درست کار بکنه :-?? :-?? :-??

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

شنبه 17 اسفند1392 - 11:21pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

ali7777 نوشته است:
خواهشاااابه من نپریدمثه خیلی ازکاربلدهاکه اومدن توسایتووشماپرشون دادین .حرفم واقعیته وخودمم ناراحتم ولی نمیدونم دیگه...بازم تستاروازسرمیگیرم وفرکانس هایه جدیده مس واستادجاویدوخودموکه البته اونجانزدم وفرکانس هایه قبل بوده وخوده ردیاب وخودم به شخصه پایبنده انجمن واستادان وبچه هاش هستم تاتهش ...

علی جان لطفا اینطوری صحبت نکنید این چه طرز فکریه. قرار نیست کسی به شما بپرونه.
اگه هم بحثی پیش اومده هدف پیدا کردن مشکل بوده و بس. اینجا با کسی پدرکشتگی نداریم. باید تا الان هدف و مرام همه بچه ها دستت اومده باشه
و چنین برداشت شما دور از انصافه.

اگه نتیجه تستهات در اون زمین رو به یاد داری لطفا اینجا بزار تا بررسی بشه.

@};- @};- @};-

شنبه 17 اسفند1392 - 11:28pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

kavoshgar نوشته است:
با سلام
علی آقا با این حرفت همه رو شوکه کردی که داداش
من خودم دو شب پیش رفته بودم تو یه قبرستونی که طبق گفته یکی از دوستان قبرستان گبری بوده کل قبرستون رو سوراخ سوراخ کرده بودن همشون هم حدود 1.5 متری کنده بودن کل قبرستون رو زیر رو کردم فقط تونستم 5 تا قبر پیدا کنم که با حفره تا 35 میرفت ولی اصلا توشون خبری نبود اون دوستمون میگفت هرکس ایجا قبر پیدا کرده بدون بار نبوده ولی من اصلا نتونستم چیزی اونجا ردیابی کنم بغیر از این که ردیاب با 1331.5 یه جایی رو میگرفت البته تلسکوپی باز بود وبا سیم و قدرت 10 وزن هم 250کیلو ردش رو گرفتم رفتم حدود 500متر منو تو جنگل کشوند تا رسیدم به یه خونه ای که اون نزدیکی بود و دورش سیمخاردار کشیده بودن که اون دوستمون گفت برگرد تو اونخونه مال هست ولی صاحب خونه ترسو هستش ونمیزاره کسی به اونجا نزدیک بشه بعد اون دوستمون از این ردیاب خیلی خوشش اومده بود که 500 متر اون طرفتر رو تونسته بگیره
حالا من نمیدونم تو اون قبرستون واقعا چیزی نبوده یا بار اون خونه نمیزاره تا اونجا دستگاه درست کار بکنه :-?? :-?? :-??

سلام
کاوشگر عزیز از این سنس بسیار خوب شما جدا خوشحال شدم. ولی با دقت بیشتر هم میشه که قبرهارو هم سنس کرد در صورت وجود فلز یا جنس.
انشالله هر چه زودتر به هدف بزنی و مارو هم خوشحال کنی.

@};- @};- @};-

شنبه 17 اسفند1392 - 11:33pm
کاربر فعال
کاربر فعال

علی جان داداش گلم :x ردیابیه دیگه یعنی احتمالات من خودم با ردیاب vr1000 کار میکنم بارها شده که خطا زدم واز همون منطقه ی که من ردیابی کردم بار در اوردن :(( و نمیدونم چرا همیشه مهره و سر نیزه پیدا میکنم البته ی مرتبه هم دستبند طلا پیدا کردم که نزدیک بود صاحب مکان منو بکشه :-s و ... نوش جونش . تو کار ردیابی با تجربه ای که خودم دارم از مغناطیس زمین گرفته تا زاوییه تابش خورشید یا موقعیت ماه و حتی حالت درونیت و خیلی چیزهای دیگه تاثیر زیادی داره که مسبب این میشه که شما به هدف نزنی و مهمتر اینکه خدا رو شکر که ردیابت جایی رو نگرفت چون الان خودت بهتر میدونی کجا بودی ....البته من ردیاب انجمن رو به واسطه ی یکی از دوستام دیدیم و چند روز باش کار کردم که خیلی طلبش شدم دادش گلم امیدت به خدا باشه حتما قسمت نبوده انشاا.. همه ی دوستان به خواسته هاشون برسن.. @};-

شنبه 17 اسفند1392 - 11:34pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 296 , 297 , 298 , 299 , 300 , 301 , 302 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 55 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure