انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 14 مهر1403 - 1:23am

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 303 , 304 , 305 , 306 , 307 , 308 , 309 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

ramin نوشته است:
و اینم بگم ما داریم انواع تستهارو انجام میدیم این شرایطی که من دارم میگم تست در زمینهای شماله که شرایطش با خاکهای جنوب یا جاهای دیگه فکر کنم تو بعضی از جاهاش فرق کنه .من میخوام ببینم کدوم روش بهتر جواب میده با سیم؟بیسیم؟ولوم وزن نیم؟یا اخر یا فرکانسهای دستی یا مدهای ردیاب خلاصه باید همه جوره
تستهارو انجام داد و واقعا فرکانس گیری کار طاقت فرساییه که بعضی از دوستان زحمتشونو میکشن منم تمام تستهارو انجام میدم که نتیجه تستها در انواع خاکها دستمون بیاد و به یه نتیجه گیریه کلی برسیم.در ضمن کانی عزیز درسته میگیم حجم اما سر حرف من نقطه کردن اون هدفه که این بهترین ازمایشی هست که دارم انجام میدم تو 3متریه هدف نقطه کردن مهارت میخواد البته روشهای زیادی رو دوستان پیشنهاد دادن که من دونه دونه تستهارو انجام میدم و نتیجه رو اعلام میکنم

من تصور کردم با حجم مشکل دارید. فعلا که فقط آقای جاوید به قول خودشون تونستن حجم رو رد کنند و دقیق نقطه کنند بدون حجم.
در چنین زمینهایی هم که گفتید بله تعداد قیچیها زیاده و باید خیلی دقت شود.
در صورتی که شما هم موفق به چنین کاری شوید بسیار عالیست.البته جاوید جان با فرکانس اینکارو انجام دادن!!!

@};- @};- @};-

دوشنبه 19 اسفند1392 - 7:18pm

با سلام
دوستان عزیز میشه لطف کنید و فرکانس های خطا رو واسه سفال و استوخان و بقیه چیزا رو بگید
با سپاس فراوان از همه ی زحمت کشان این انجمن

دوشنبه 19 اسفند1392 - 8:03pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

tabaluga نوشته است:
با سلام
دوستان عزیز میشه لطف کنید و فرکانس های خطا رو واسه سفال و استوخان و بقیه چیزا رو بگید
با سپاس فراوان از همه ی زحمت کشان این انجمن

دوست عزیز تو خصوصی هم عرض کردم که جدیدترین فرکانسها تو تایپک قفل شده هستش.آدرسشم بهتون دادم.
فرکانسهای خطا به چه دردی میخوره که دنبالشی؟
بعدشم فرکانسهای غیر دقیق داریم نه صرفا فرکانس سفال. مثلا فرکانس طلا داریم که به سفال هم حساسه. خوب باید فرکانسی پیدا بشه که سفال رو نزنه و فقط طلا رو بزنه و همچنین مابقی عوامل خطا.
فعلا که ما فرکانس مختص سفال ندیدم خدمت شما عرض کنیم. بهتره دنبال فرکانس فلزات با ارزش باشیم که خطا نزنه!!!

دوشنبه 19 اسفند1392 - 8:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

hamze2000 نوشته است:
merlin نوشته است:
سلام جناب حمزه عزیز
شما در فرمایشاتتون فرمودید که فرکانس های طلای ردیاب به سفال واکنش نشون میده
آیا بنظر شما عمدا اینطور فرکانس گیری نشده که هم به طلا واکنش نشون بده و هم به سفال
چون اکثر دفینه داخل خمره و این جور چیزها هستند و دهن بعضیشون هم پلمپ هستند ومیشه راحتر ردیابیشون کرد

سلام
مرلين عزيز چيزي كه مشخص هستش واكنش قوي انتن ها به سفال خيس در زير خاك هستش كه بعد از خارج شدن سفال و تخليه شدن گاز ان ديگه ردياب بهش واكنش نداره.چيزي كه مشخص هستش واكنش عجيب فركانس ها به گاز ها هستش كه اين مورد اصلا خوب نيست.بنظر من اين كار عمدا نبوده و كسي كه اين فركانس ها رو گرفته به قدرت گاز هاي جذب شده واقف نبوده.

ممنون دوست عزیز
در مورد واکنش آنتنها به این نوع گازها خود بنده هم برخورد داشتم
اما چیزی که متوجه شدم اینه که جایی که بار نباشه و آنتن ها به سفال خیس
و گازهای حاصل از آن واکنش نشون میدن در روزهای مختلف و زمانهای متفاوت
نوع واکنش فرق میکنه مثلا بعضی روزها قوی وبعضی روزها ضعیف است
انگار که کم وزیاد میشه
اما جایی که بار باشه واکنش اکثر مواقع یکسان است البته این تجربه بنده است
نظر شما چیه

دوشنبه 19 اسفند1392 - 8:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
شب همگی بخیر
چند شبه توی آپارتمان دارم تمرین میکنم
آقا عمرا نمیشه هدف رو پیدا کرد هزار جهت رو نشون میده.از طرفی هم وقت نمیشه بریم بیرون
امیدوارم فقط بیرون ردیابیم اینجوری نباشه ;)
البته میدونم که کار اشتباهی هستش ولی چه کنیم دیگه...ممنون میشم دوستانی که توی این مقوله تجربه دارند بی نسیبمون نذارن @};- @};- @};-

این مملکت بیشتر از دشمن،خائن وطن فروش داره

سه شنبه 19 اسفند1392 - 12:12am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ramin نوشته است:
و اینم بگم ما داریم انواع تستهارو انجام میدیم این شرایطی که من دارم میگم تست در زمینهای شماله که شرایطش با خاکهای جنوب یا جاهای دیگه فکر کنم تو بعضی از جاهاش فرق کنه .من میخوام ببینم کدوم روش بهتر جواب میده با سیم؟بیسیم؟ولوم وزن نیم؟یا اخر یا فرکانسهای دستی یا مدهای ردیاب خلاصه باید همه جوره
تستهارو انجام داد و واقعا فرکانس گیری کار طاقت فرساییه که بعضی از دوستان زحمتشونو میکشن منم تمام تستهارو انجام میدم که نتیجه تستها در انواع خاکها دستمون بیاد و به یه نتیجه گیریه کلی برسیم.در ضمن کانی عزیز درسته میگیم حجم اما سر حرف من نقطه کردن اون هدفه که این بهترین ازمایشی هست که دارم انجام میدم تو 3متریه هدف نقطه کردن مهارت میخواد البته روشهای زیادی رو دوستان پیشنهاد دادن که من دونه دونه تستهارو انجام میدم و نتیجه رو اعلام میکنم

درود بر شما رامین گرامی
رامین عزیز در این آدرس viewtopic.php?f=13&t=1241&start=10#p37535 من دو روش برای پیدا کردن نقطه اصلی هدف در حجم بدست آمده را توضیح داده ام، اگر توانستید این دو روش را امتحان کنید ببینید نتیجه چه خواهد شد :)
البته یک نکته مهم قبل از این کار بالانس کردن دستگاه با وضعیت بدنی خود میباشد. یعنی ابتدا باید با هر فرکانسی که کار میکنید بتوانید با هدف در روی سطح زمین از چهار جهت جغرافیایی (شمال، جنوب، شرق و غرب) به سمت هدف آمده و روی آن با وزن هدف قیچی کنید . آنقدر باید فرکانسهای آزاد بدست آمده را بالا و پایین کنید تا بهترین فاین را برای بدن خودتان بدست آورید و بتوانید قیچی 4 جهته را دقیقا روی هدف داشته باشید، در مورد مدهای ثابت خود دستگاه هم میتوانید با ولوم فاین + یا - آنها را برای خود بالانس کنید @};-
پیروز باشید :YMPEACE:

سه شنبه 19 اسفند1392 - 12:28am
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

bardia نوشته است:
سلام
شب همگی بخیر
چند شبه توی آپارتمان دارم تمرین میکنم
آقا عمرا نمیشه هدف رو پیدا کرد هزار جهت رو نشون میده.از طرفی هم وقت نمیشه بریم بیرون
امیدوارم فقط بیرون ردیابیم اینجوری نباشه ;)
البته میدونم که کار اشتباهی هستش ولی چه کنیم دیگه...ممنون میشم دوستانی که توی این مقوله تجربه دارند بی نسیبمون نذارن @};- @};- @};-

من اتفاقا داخل اپارتمان یا تو حیاط راحت پیدا میکنم ولی چیزی که مهمه هدف تو خاک باشه با توجه به عمقش زمین تا اسمون فرقه تا تو خونه و چیزای دیگه البته در نبود جا و شرایط نرفتن بیرون تو خونه ام خوبه برای یاد گیری تا هوا خوب بشه دوستان برن بیرون.از فلزات مس شروع کنین برای تمرین چون این نوع فلزات فرکانس ضعیفی رو از خود تولید میکنن که با تمرین سر این نوع فلزات ادم بیشتر میتونه حرفه ای تر بشه که بتونه تو حفاریهاش دنبال طلا باشه.انشالله شما هم راه میوفتین با توجه به خوب بودن هوا و شرایط بهتر

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

سه شنبه 20 اسفند1392 - 8:55am

کانی جان تو پست هایی که می خوندم بعضی از دوستان می گفتن فرکانس خطای سفال و استوخان رو استفاده کردیم چیزی سنس نشد و این بیشتر بهشون اطمینان می داد واسه مکان یعنی یه جورایی با این کار می خواستن تشخیص بهتری بدن و اطمینان بیشتری داشته باشن واسه مکان .رو همین اصل پرسیدم شاید استاید فرکانسایی رو معین کرده باشن واسه این موضوع
مرسی از راهنماییتون :-BD

سه شنبه 20 اسفند1392 - 9:43am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

من دیشب یک جا برای ردیابی رفتم که حالت تپه مانند داشت این دفعه با امکانات کامل با ردیاب انجمن و ردیاب to tem ,و نقطه زن گریت من شروع به ردیابی کردم اول یک جا رو با فرکانس 1331.5 با 25 کیلو گرفتم حجمم شد 45 در 45 عمقم شد 1 متر و مس و کربن هم با 200 یا 300 گرم یادم نیست قیچی شد نقطه زن گریت رو روی هدف و دورو برش بردیم تایید نکرد جا رو بعد که نیم متر کندیم من از نوع 200 متر از هدف فاصله گرفتم صاحب ملک جای هدف اصلی رو میدونست سند و مدرک و نسخه هم داشت 3 تا جا رو هم کنده بودن خطا بود که جای خطاشونو با گلدهای دستگاه میگرفت خلاصه از 200 متری یک جا رو با وزن 398 کیلو گرفتم که حجمم شد 1 متر در 1 متر و عمقم هم شد 1.50 حفره شد 40 مگنت شد 80 مس و کربن هم قیچی شد که صاحب خونه گفت نسخه ما همینجاست و نقطه زن هم جا رو تایید کرد ولی این گریت ما رو اول بیچاره کرد تا بالانس بشه بعدش اون جایی رو که خطا بود که اینا 1.50 کنده بودن با حای ما 2.50 فاصله داشت و خودشون میگفتن که جای ما تو 3 نقطش ماله که ما سندشو داریم که شما جای اصلیشو پیدا کردین و ما دیگه ردیاب رو خاموش کردیم کل زمینشونو با نقطه زن گشتیم که یک 3 جا رو گلد زد یک جا که به سمت راست جایی رو که اشتباه کنده بودن نقطه طن روی گلد قفل کرده بود ولی جایی رو که با ردیاب گرفته بودیم روی گلد قفل نمیکرد میخواستیم شروع به کندن کنیم که متوجه شدیم یکی داره ما رو تعقیب میکنه که کا ر رو گذاشتیم چند روز دیگه جاش خیلی خطرناک بود

سه شنبه 20 اسفند1392 - 11:31am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

tabaluga نوشته است:
کانی جان تو پست هایی که می خوندم بعضی از دوستان می گفتن فرکانس خطای سفال و استوخان رو استفاده کردیم چیزی سنس نشد و این بیشتر بهشون اطمینان می داد واسه مکان یعنی یه جورایی با این کار می خواستن تشخیص بهتری بدن و اطمینان بیشتری داشته باشن واسه مکان .رو همین اصل پرسیدم شاید استاید فرکانسایی رو معین کرده باشن واسه این موضوع
مرسی از راهنماییتون :-BD

سلام
منظورشون همون فرکانسهاییست که خطا دارن. مثلا گولد 2 به استخوان واکنش داره و همچنین فرکانس 610 که به سفال خیس و طلا هم واکنش داره و فرکانسهای دیگری هم بودن که از رده خارج شده و استفاده نمیشود.

@};- @};-

سه شنبه 20 اسفند1392 - 11:50am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 303 , 304 , 305 , 306 , 307 , 308 , 309 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 69 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure