انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 14 مهر1403 - 9:53pm

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 304 , 305 , 306 , 307 , 308 , 309 , 310 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

من فقط اینو متوجه نشدم که برای حجم گیری با مگنت عدد مگنت به دست اومده که مثلان از 5 تا 80 هست این عدد رو باید رو چه عددی بزاریم عدد رو نصف کنیم یا همون 80 رو بزاریم حجم گیری کنیم یا باید با فرکانس مگنت حجم گیری کنیم و اگر تو حجم گیری با مگنت حجم به دست اومده با حجمی که با فرکانس نقطه کردن به دست میاد یکی باشه یا تفاوت داشته باشه مالمون کدومشون پلمپ میشه و کدومشون باز ممنون میشم از اساتید اگه راهنمایی کنید

سه شنبه 20 اسفند1392 - 12:46pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

ebi-gold نوشته است:
من فقط اینو متوجه نشدم که برای حجم گیری با مگنت عدد مگنت به دست اومده که مثلان از 5 تا 80 هست این عدد رو باید رو چه عددی بزاریم عدد رو نصف کنیم یا همون 80 رو بزاریم حجم گیری کنیم یا باید با فرکانس مگنت حجم گیری کنیم و اگر تو حجم گیری با مگنت حجم به دست اومده با حجمی که با فرکانس نقطه کردن به دست میاد یکی باشه یا تفاوت داشته باشه مالمون کدومشون پلمپ میشه و کدومشون باز ممنون میشم از اساتید اگه راهنمایی کنید

سلام
حجمگیری با مگنت معمولا با مود مگنت 2 ردیاب منظوره. میشه از مگنت 1 هم استفاده کرد.
این مودها با ولوم دیگری که ولوم وزن هستش اندازه گیری میشه که در اینجا شما 80 گرفته اید. همین عدد رو بزارید رو 40 میشه نصف به اصطلاح وزن مگنت.

فعلا که فرکانس خوبی برای مگنت نداریم فقط همین دو مود مگنت ردیاب هستش.
اگر حجم مگنت با حجم فلز یکی در بیاد احتمال پلمپ بودن هست البته باید با توجه به تستهای دیگر از وجود بار مطمئن شد.
اگه حجم مگنت بیشتر شد با توجه به تستهای دیگر باید بررسی شود.

عمق مگنت هم باید از عمق فلز کمتر بیاد.

سه شنبه 20 اسفند1392 - 12:56pm
استاد
استاد

درود بر شما
در تست سومی که حفاری روی اون انجام شد در عمق 5 متری در یک تو مولوس یک جسد یک سنگ که با دست روی اون کار کرده بودند چند کیلو گلوله قیر حدود 20 کیلو سفال و کوزه شکسته و یک دیواره ساروجی در عمق 5 متری پیدا شد که به دلیل زدن افتاب و همجواری با دو فراری که توسط دوستان اونجا دسنگیر شده بود و بعد از توافق با اونها برای حفاری.سرانجام در صبح دوستان مجبور به ترک محل شدند و این بار هم حفاری ناقص ماند
در کل 35 این بار هم شکست نخورد با اینکه فلزی بدست نیامدولی چون حفاری ناقص شد مجددا باید در فرصتی دیگر ردیابی و مجددا حفاری صورت گیرد

سه شنبه 20 اسفند1392 - 7:02pm
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

جاوید جان میشه بگی باسیم رد میزنی یا بی سیم؟یا باهردو؟ معمولا با چه فرکانسی رد یابی میکنی و با چه وزنی؟ @};-

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

سه شنبه 20 اسفند1392 - 8:14pm
استاد
استاد

ramin نوشته است:
جاوید جان میشه بگی باسیم رد میزنی یا بی سیم؟یا باهردو؟ معمولا با چه فرکانسی رد یابی میکنی و با چه وزنی؟ @};-

درود بر شما
با حالت با سیم و انتن تلسکوپی بسته ردیابی و نقطه زنی و وزن گیری و عمق گیری میکنم

برای طلا برای ردیابی
23.68
22.96
برای عمق زنی
24.37
24.40
برای مس
21.04
21.69
22.70
برای مگنت
23.32
23.27
23.87
برای قلع یا همون مفرق که قلع توی اون هست
22.83
برای برنج یا روی که در فلز برنج هست
23.42

سه شنبه 20 اسفند1392 - 8:22pm
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

ممنونم جاوید جان.تلسکوپیها بسته یعنی قطع میکنی یا نه سر جاش هست ؟من که تلسکوپیهارو با زدن کلید قطع میکنم حالا نمیدونم شما تلسکوپیهات سرجاشه یعنی بیرون نمیاریش یا نه کلا در حالت با سیم قطع میکنی

سه شنبه 20 اسفند1392 - 8:24pm
استاد
استاد

ramin نوشته است:
ممنونم جاوید جان.تلسکوپیها بسته یعنی قطع میکنی یا نه سر جاش هست ؟من که تلسکوپیهارو با زدن کلید قطع میکنم حالا نمیدونم شما تلسکوپیهات سرجاشه یعنی بیرون نمیاریش یا نه کلا در حالت با سیم قطع میکنی

درود بر شما
من فرصت قطع کردن انتن و کلید گذاری توی مسیر اونها را نداشتم بخاطر همین هم در حالت بسته همیشه باهاش کار میکنم

سه شنبه 20 اسفند1392 - 8:30pm
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

بازم ممنون

سه شنبه 20 اسفند1392 - 8:35pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

این با تلسکوپیو بدون تلسکوپی داستان شده ظاهرا به سه قسمت تقسیم شده اونجوری که من مطالعه میکنم تاپیکهارو تا الان.هم با تلسکوپی و باسیم داریم هم بدون تلسکوپی باسیم و هم با تلسکوپی و بدون سیم.حالا کدومش روش بهتر و راحت تر جواب میده دوستان؟

چهارشنبه 21 اسفند1392 - 11:03am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: فلزجو
بچه ها مدتیه یه مشکلی برام پیش اومده با این ردیاب به هیچ عنوان هیچ فلزی برام قابل سنس نیست :-?

میگم نکنه تو غارم چیزی بوده ولی این نگرفته بنظرتون چرا اینجوری شده؟

انتها هم گزش دارن حالا نمیدونم شاید فقط این نباشه مهندس حمید ممکنه اتفاقی واسه مدار افتاده باشه که ثبای این گزش باشه که صحت کار ردیابو تایید میکنه :-?

دیگه اعصابمو بهم ریخته دیروز اگه جلو خودمو نگرفته بودم زده بودمش تو دیوار خورد و خاکشیرش کرده بودم :-w

البته دوستان ناگفته نماند این مشکل ظاهرا واسه من پیش اومده :-?

حاصلضرب توان در ادعا مقداری ثابت است هرچه توان انسان بیشتر باشد ادعایش کمتر است و هرچه توانش کمتر باشد ادعایش بیشتر است.

دکتر حسابی.

چهارشنبه 21 اسفند1392 - 11:52am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 304 , 305 , 306 , 307 , 308 , 309 , 310 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 24 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure