انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 14 مهر1403 - 6:59pm

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 308 , 309 , 310 , 311 , 312 , 313 , 314 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام.امشب جایی روردیاب زدم که 15سال پیش :یه سوراخه کوچک موقع ساختمون سازی پیداشده وبعدبازش کردندکه یه غاره به طوله 10متروعرض 1ونیم وارتفاعه 2متربودوتهه غارم یه کوزه خالیه وایساده بعددرشوبستاتاروزه مباداروش خونه ساختن.ضمناوقتی دره غاربازشده بویه بدی بیرون زده به همراهه یک مار وتواین 15سال 2دستگاه خورده همه ازبالایه جاروزدند خب تستابه این شرح:مگنت 51 شدحجمش 2در2وعمقش کمترازفلزقیچی شده ولی عددش یادم نیس . فرکانس 24.37و40انتن بالانیاورده هدفوزدحدود350کیلوووفرکانسه 27.28 که به بدنم خوب جواب داده 100کیلو.مگنته:23.32و23.27هم زد.عمقه فرکانس های فلزهم 2در2بودمثه :مگنت دقیق.21.04 هم نقطه زدم باهاش .22.70هم 100واندی خاطرم نیس .تمومه تستاباتایمر3مین خاموش بوده دستگاه.عمق الان 5متره که ازروخانه زدم که اگه ازکفه غاربگیریم حدوده 2مترکفه غاریه جاروگرفته که اونجایه راهم توغاره میره سمته شمال یعنی نزدیک به تهه غاریه راهه گریزیا...بوده که میفته حدودی اونجاها.چطوریه تست:

جمعه 23 اسفند1392 - 11:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درضمن :ابتداصاحب خانه ازم خاست که بگم غار کجایه این خانه است :بامده حفره از5متری وایسادم دیدم جفت انتن یه جاروگرفت وازیه جاباهم شروع وکله خانه رومثه یه خط رفت جلوووودوباره برگشت سره نقطه اول ودوباره برمیگشت ابتداوانتهایه غاروحفره روکه صاحب خانه گفت دقیق همینجاس س س درسته

جمعه 23 اسفند1392 - 11:22pm

saedkashi نوشته است:
سلام بنده باکمک بسیار اقا مجتبی یه 35خریداری کردم تا چند روز دیگه بدستم میرسه اطلاعات مفیدی بیان میکنم چونمکان زیادی دارم

saedkashi عزیز بهت تبریک میگم
امید وارم که موفق باشی داداش

شنبه 24 اسفند1392 - 10:05am
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

با سلام.دیروز تستهای سر زمین رو همون نیم کیلو مس دفن شده رو که اون سری انتها تا 3متری میرفتن ولی گیج میزدن چون یکی از سیمهای رابطم خراب شده بود و من طبق روند کاریم از بیسیم استفاده کردم.فرکانسهای مربوط به مس 21.69و2104از 40متری تا خود هدف قشنگ سنس شد و راحت هم نقطه شد فرکانس 995.0هم همین طور ولی در حجم گیری چن دفعه که تست کردم با 21.69و21.04حجم در میومد 2.2ولی با 995.0حجم درمیومد 1.1 در تمام شرایط هم رد زنی هم نقطه هم عمق با هم برابر بودن ولی در حجم گیری اختلاف داشتن.انشالله همین تستهارو با سیم و بدون تلسکوپی انجام میدم. @};-

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

شنبه 24 اسفند1392 - 11:01am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

ramin نوشته است:
با سلام.دیروز تستهای سر زمین رو همون نیم کیلو مس دفن شده رو که اون سری انتها تا 3متری میرفتن ولی گیج میزدن چون یکی از سیمهای رابطم خراب شده بود و من طبق روند کاریم از بیسیم استفاده کردم.فرکانسهای مربوط به مس 21.69و2104از 40متری تا خود هدف قشنگ سنس شد و راحت هم نقطه شد فرکانس 995.0هم همین طور ولی در حجم گیری چن دفعه که تست کردم با 21.69و21.04حجم در میومد 2.2ولی با 995.0حجم درمیومد 1.1 در تمام شرایط هم رد زنی هم نقطه هم عمق با هم برابر بودن ولی در حجم گیری اختلاف داشتن.انشالله همین تستهارو با سیم و بدون تلسکوپی انجام میدم. @};-

خسته نباشی
تا اینجا که خوبه و حداقلش نقطه کردن با حجم و با تمام فرکانسهای مس است. ولی فکر کنم دفعه قبل دنبال رد دادن حجم و نقطه دقیقتر بودید.
در صورتی که بازم تست روی مس دفن شده انجام دادید فرکانس 119.5 را هم تست کنید و واکنش آن را بیابید. اگر سنس نکرد 119.4 یا 119.6 را تست کنید و ببینید کدام یک برای شما خوب سنس میکند.

یه نکته که کمی عجیبه با فرکانسهای پایین حجم 2در2 گرفتید ولی با 995 که فرکانس بالایی است حجم یک در یک.
اینو درست گفتید؟

شنبه 24 اسفند1392 - 11:12am
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

بله کانی جان در تست با نقطه کردن رد زدن و عمق یکی بوده ولی حجمش همینه که گفته شده البته میخواستم مگنت هم بگیرم چون زمین خیس و رطوبت داشت میدونستم اگه مگنت بزنم بالا میزنه برای همین نزدم.بله این فرکانسهارو میزنم ببینم چه جوریه .در ضمن از بس این روزا انتن میزنم یکی از فیشهای رابطم قطع شده نمیدونم از فیشهای ویدئویی یا همون 3قلوها که بهم وصل هستند میشه استفاده کرد یا نه چون ظاهرا مرغوبترن.

شنبه 24 اسفند1392 - 11:55am
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

حالا کانی جان به نظر شما و سایر دوستان این فرکانس پاینها مثل 2104و2169 با این ها هم میشه برای طلا هم سنس کرد و نقطه کرد؟ یا نه با فرکانسهای مربوط به خوش باید سنس بشه

شنبه 24 اسفند1392 - 12:20pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

ramin نوشته است:
حالا کانی جان به نظر شما و سایر دوستان این فرکانس پاینها مثل 2104و2169 با این ها هم میشه برای طلا هم سنس کرد و نقطه کرد؟ یا نه با فرکانسهای مربوط به خوش باید سنس بشه

مشخصه که باید با فرکانس طلا سنس شود
ولی چون در طلا مس هم بکار رفته میشه از این فرکانسهای مس هم در تایید استفاده کرد.طبیعتا وزن مس کمتر میاد.
فرکانسهای طلا هم درصد بسیار زیادی از خطاهار رو رد میدند و در کنار این فرکانسهای مس نتیجه بهتری هم حاصل میشود.

شنبه 24 اسفند1392 - 12:44pm
مدیر سایت
مدیر سایت

دوستان باید فرکانسهایی که اعلام شده رو با بدن خودشون تطبیق بدن و فرکانسها رو مقداری بالا و پائین کنن یعنی چند عدد بالاتر یا پائین تر و بهترین عکس العملی که فرکانسها به هدف داشتن اون فرکانس رو برای خودتون ثبت کنید ، مثل فرکانس 995.0 که برای بنده عملکرد خوبی نداشته در صورتی که چند شماره پائین تر مثل 988.0 برای بدن بنده خیلی قوی جواب میده و دقیقتر ، دوست تمام فرکانسهای اعلام شده رو بخوبی با بدن خودتون تست کنید تا بهترین عدد رو بدست بیارید

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 24 اسفند1392 - 1:06pm

hamze2000 نوشته است:
سلام به همه.جعفر جان اين خط رو جديد كشف كرده.ديشب تو يه قبرستان كه وجود بار 100% بود كار كرديم.علت اينكه تا الان كار نكرديم اين بود كه اين قبرستان بغل روستا و تو مسير ورودي روستا بود.اين محل سند داشت ولي تا حالا كسي نتونسته بود بهش دست بزنه.ديشب با اشتباهي كه ردياب البته بهتر بگم من انجام دادم همه برنامه ها خراب شد.ردياب من رو با وزن اولي 2 كيلو و گلد يك برد رو محل.وزن شد 18كيلو و حجم هم 1.5در 2 متر.اشتباه در عمق گيري بود كه من وزن ردياب رو صفر كردم و عمق زني كردم كه شد 1.5 متر.همه فركانس هاي ازاد هم تاييد شدن.علت اينكه وزن و مگنت كه 9 بود كم بود قرار بودن بار در يه اتاقك كاملا پلمپ شده بود.با ترس شروع به حفاري كرديم.بعد از نيم متر به يه سازه گنبدي شكل كه از سنگ هاي بزرگ درست شده بود رسيديم.اين سنگ ها با ماده شبيه اهك بهم محكم شده بودن.خلاصه بعد از يك و نيم متر ديديم زمين داره ميدرخشه.تو اين عمق به موادي شبيه شيشه و يا گوارتز رسيديم كه فهميدم تو عمق زني بخاطر صفر كردن وزن ردياب عمق رو از اينا به عنوان مبنا استفاده كرده.ساعت 4 صبح ديگه بخاطر محكم بودن سنگ ها بي خيال شديم و اومديم.يه نمونه از اين سنگ سفيد هم اوردم كه عكسش رو ميزارم.
براي عمق گيري نبايد از ولوم وزن صفر استفاده كنيم چون اگه رو بار ذرات باشه عمق رو از رو اون ميزنه

بالاخره اون قبرستان كه مي گييد احتمال داشتن بار توش 100٪ بود تكليفش چي شد؟؟؟!!! پس يا تو قبرستان چيزي نبوده يا 35 نزده ؟؟

شنبه 24 اسفند1392 - 2:54pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 308 , 309 , 310 , 311 , 312 , 313 , 314 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 31 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure