انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 14 مهر1403 - 4:34pm

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 310 , 311 , 312 , 313 , 314 , 315 , 316 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام به همه ی دوستان عزیز و اساتید محترم !
اولا خوشحالم که میبینم این تاپیک رونق گرفته و یکسری دوستان جدید به جمع گرم و صمیمی این تاپیک اضافه شدن و در حال تبادل اطلاعات هستند ...
در ثانی عذر میخوام بابت عدم حضور فعالانه در این چند روز بعلت گرفتاری کاری که البته این گرفتاری بی ربط به این مبحث هم نیست ...
در حال حاضر مشغول کار روی یکی از پروژه هائی که تست اونو قبلا باستحضار رسوندم هستم که خوشبختانه به نتایج خوبی هم تا حالا رسیدیم و بامید خدا و دعای خیر شما عزیزان و همت دوستان حفار و همیاری هوا به نتیجه ی اصلی هم برسیم ...
قبل از سردی هوا مشغول کار روی یک پروژه دیگر بودم که تجربه ی بسیار گرانبهائی هم در بر داشته که از جمله برخورد و از کار انداختن 2 تله مکانیکی بود که انشااله بعد از اتمام اون کار هم حتما در مورد تله ها و سایر موارد هم اطلاع رسانی خواهم نمود ...
علیهذا از دوستان گرامی التماس دعا دارم که انشااله بعداز به نتیجه رسیدن ... تجربه کار نیز در اختیار سایر دوستان قرار گیرد ...
یا حق.

یکشنبه 24 اسفند1392 - 12:08am
کاربر فعال
کاربر فعال

hamze2000 نوشته است:
saedkashi نوشته است:
به احتمال زیاد بار ازاد بوده و به علت متمرکز شدن بار بر زیر سقف سازه و کم کردن وزن به صفر شما یون رو نقطه زنی کردید شما با فرکانس پایین و وزن روی نه کیلو راحت به عمق دقیق میرسید مشخصات دیگه رو هم بدید وزن در فواصل مختلف وزن مس و غیره

سعيد عزيز اين مورد بر مي گرده به 4يا 5 ماه پيش؟؟؟؟؟
كلا مگنت بار و خطا ها بر سيستم وزن و نقطه زني ردياب تاثير ميزاره.قبلا هم عرض كردم سنس بار هاي بزرگ كار سختي نيست و خيلي هم اسون هستش ولي نقطه زني اون نياز به محاسباتي داره.
چيزي كه من تو اين مدت بهش دست پيدا كردم رو حالت ايينه اسم گذاشتم؟؟
وقتي باري مغناطيس پيدا مي كنه اين مغناطيس به فاصله 6تا 10 متر بطرق شمال مغناطيسي كپي بار رو كه هم قوي تر و هم بزرگ تر هستش رو ايجا مي كنه.يعني قيچي شدن ردياب رو گلد ها و بيشتر فلزات و نجومي شدن وزن ردياب؟؟؟
حالا شما اگه از اين نقطه به فاصله 6الي 7 متر بطرف مخالف شمال مغناطيسي بريد يه نقطه رو ردياب مي گيره (البته يه نقطه ديگه هم وسط بار و مغناطيس به فاصله 3الي 4 متري هم وجود داره كه اونم خطا هستش)كه هم وزن كم هستش و هم مگنت در حد حداكثري 40؟؟؟؟اين نقطه محل اصلي ما هستش.
علم رديابي هم ريشه ي اون بر اين اساس هستش كه مغناطيس باعث جذب ميله هاي برنجي بطرف خودش ميشه كه اين قدرت باعث سنس بار از راه دور شده.در واقع هر وقت رديابي درست بشه كه اين مگنت رو بر اساس قدرتي كه به انتن هاي برنجي تحميل مي كنه رد كنه و بره دنبال فركانسي كه ما بهش داديم اين ردياب اخر تكنولوژي رديابي هستش.
عده اي به اين راز پي بردن ولي بواسطه سواستفاده از اين موضوع يا سكوت كردن و يا رفتن سراغ درست كردن چيزي كه اين خطا رو رد بده و هيچ وقت نيومدن اين موضوع رو فاش كنن.
خيلي از دوستان با همين ردياب بخاطر دقت بالاي كه داره به 10 متري بار هم رسيدن ولي حفاري اشتباه كردن و حسابي دلسرد شدن.
در كل رديابي يعني انعطاف پزيري بالاي اپراتور....

استاد اينكه به 10 متري بار هم رسيدن ولي حفاري اشتباه كردن و حسابي دلسرد شدن , اگر دوباره رديابي ميكردن انتنها همون محل حفاري رو سنس ميكنه يا جايه ديگرو ؟ يا اصلا ديگه سنس نميكنه ؟

یکشنبه 24 اسفند1392 - 12:20am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خوب مشخصا وقتی عامل قویه خطا از بین بره و باری هم موجود باشه اینبار ردیاب بار رو سنس خواهد کرد ...

یکشنبه 24 اسفند1392 - 12:53am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

من با گفته های آقا حمزه موافق هستم چون تو یک زمین که گفتم وزنش شده بود 398 کیلو و مگنتش 80 اول ردیاب منو یک جایی برد نزدیک به 40 متر از جای اصلی فاصله داشت که وزنش شده بود 25 با مگنت 62 که ما اونجا رو 50 سانت کندیم بعد که انتن زدم منو آورد به سمت 398 کیلو ردیاب تو تیم که همون 25 کیلو رو میگرفت که فهمیدیم اون 25 کیلو خطاست من بازم فکر میکنم من اون 398 کیلو رو که گرفتم زاویه 45 درجه هست چجوری باید بفهمم که نقطه اصلی کجاست بدون نقطه زن چون بعضی جاها نمیشه نقطه زن برد البته من نقطه زن چنس رو ساختم با لوپ 20 سانت و دسته تاشو که تو یک کیف کوچیک میتونم حملش کنم که تا 1.50 میتونم ازش جواب بگیرم

یکشنبه 24 اسفند1392 - 1:10am

سلام خدمت اساتید محترم خصوصا آقا مجتبی گل
واقعا جای تحسین داره بابت ساخت ردیاب 35.آقا دست مریزا واقعا گل کاشتی
هر چند که از ردیابی چیزی بلد نبودم ولی دستگاه اینقد جالبه که اولین باری که دستم گرفتم تونستم طلاهای داخل خونه رو تک به تک ردیابی کنم
فقط یه خواهش دارم
یه توضیح کلی درمورد فرکانس ها ؛فاصله دقیق دسته ها؛نحوه و مکان قرار گیری دسته ها نسبت به بدن و سایر توضیحاتی که لازمه رو اگر امکانش باشه در یک فایل آپلود کنین که به صورت کلی در دسترس باشه
مطالب در انجمن وجود دارن ولی اینقد پراکنده هستن که کاملا گیج کنندس.درضمن در مورد هر موضوع چند نوع نظر نوشته شده.هر شخصی نظر شخص دیکه ای رو رد کرده.من که تازه کارم نمیدونم کدوم درسته و کدوم اشتباه
خواهشا یه منبع کلی و کامل رو مهیا کنین که تازه کارایی مثل من و امثال من آموزش های اشتباهی رو نداشته باشن
سپاسگذارم ازتون

یکشنبه 24 اسفند1392 - 3:06am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

majid_famali نوشته است:
خوب مشخصا وقتی عامل قویه خطا از بین بره و باری هم موجود باشه اینبار ردیاب بار رو سنس خواهد کرد ...

موفق باشی اقامجیدددددددددددددد @};- @};- @};- @};- :YMPRAY:

یکشنبه 25 اسفند1392 - 9:11am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ebi-gold نوشته است:
من با گفته های آقا حمزه موافق هستم چون تو یک زمین که گفتم وزنش شده بود 398 کیلو و مگنتش 80 اول ردیاب منو یک جایی برد نزدیک به 40 متر از جای اصلی فاصله داشت که وزنش شده بود 25 با مگنت 62 که ما اونجا رو 50 سانت کندیم بعد که انتن زدم منو آورد به سمت 398 کیلو ردیاب تو تیم که همون 25 کیلو رو میگرفت که فهمیدیم اون 25 کیلو خطاست من بازم فکر میکنم من اون 398 کیلو رو که گرفتم زاویه 45 درجه هست چجوری باید بفهمم که نقطه اصلی کجاست بدون نقطه زن چون بعضی جاها نمیشه نقطه زن برد البته من نقطه زن چنس رو ساختم با لوپ 20 سانت و دسته تاشو که تو یک کیف کوچیک میتونم حملش کنم که تا 1.50 میتونم ازش جواب بگیرم

هههه تازه دارین به حرفایه من میرسین که میگفتم جایی خطاباشه بارم باشه ردیاب خطا رومیگیره ............. بامگنت نقطه شوبزن اون 398کیلوتوببین کجاشومیگیره بعدبروپایین

یکشنبه 25 اسفند1392 - 9:18am
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

ابی جان با لوپ20سانتی تا عمق 1.50؟چه فلزی رو چند د رچند تو چه عمقی؟ ;;)

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

یکشنبه 25 اسفند1392 - 9:24am

ali7777 نوشته است:
ebi-gold نوشته است:

هههه تازه دارین به حرفایه من میرسین که میگفتم جایی خطاباشه بارم باشه ردیاب خطا رومیگیره ............. بامگنت نقطه شوبزن اون 398کیلوتوببین کجاشومیگیره بعدبروپایین

دوستان لطف كنيد بگيد آيا تو مد مگنت ميشه عمق گيري كرد يا خير؟؟؟؟؟؟؟

یکشنبه 25 اسفند1392 - 10:01am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ebi-gold نوشته است:

با درود
دوست عزیز بهترین را استفاده از قطب نما هستش
باید از نقطه ای که قوی تر گرفتین به سمت نقطی جنوب برید و هر جا نقطه شد انجارو با نقطه زنتون بررسی کنید
اون فاصله 40 متری ربطی به نقطه اولیه نداره زاویه 45 نهایتا" 3تا 7 متر با هدف فاصله داره موفق باشید

https://t.me/joinchat/Aq56qD3yFrsliCQ9iyFDug
نقد و بررسی ردیابها وفلزیابها با حضور اساتید مجرب فلزجو

یکشنبه 25 اسفند1392 - 11:03am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 310 , 311 , 312 , 313 , 314 , 315 , 316 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 49 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure