انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 16 مهر1403 - 6:56pm

پاسخ به موضوع  [ 6478 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 99 , 100 , 101 , 102 , 103 , 104 , 105 ... 648  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام به همه دوستان
دوستان همون طور که حمید اقا هم فرمودن این سیستم مقدار مقاومت زمین رو اندازه گیری میکنه مثل دستگاهای پالسی نیست که با نزدیک کردن یه فلز مشخص بکنید که مقدار حساسیت اون چقدر هستش من این سیستم رو به یه گروهی داده بودم که در زمینه زمین شناسی فعالیت می کردند طبق گفته اونها نتایجش با دستگاهای اونها تقریبا تا اعماق 7---8 متری مطابقت داشت ولی بیشتر از این تفاوت زیاد بین این سیستمها دیده میشد
البته اینو بگم که دستگاه زمین شناسی این گروه مجهز به یک ژنراتور بود به طوری که این ژنراتور بین پراپها و دستگاه زمین شناسی اونها قرار میگرفت البته دستگاه ژنراتور اونها اندازش تقریبا 30*30*15 میشد طبق گفته اونها این ژنراتور ولتاژ رو تا 120 ولت میرسوند البته این گروه زمین شناسی تو کار شناسایی نوع خاک سدهای آبی فعالیت میکنند و نوع خاک رو نمونه برداری میکنند من اینو گفتم که دوستان متوجه بشند که دستگاه تا این عمق تست شده البته باید اینو در نظر بگیریم که تست انها برا سفتی وشلی نوع خاک بوده نه برای فلز یابی
من خودم یه در بشکه رو از نیم متری تا 1 متری تست کردم بیشتر از اون نتونستم زمین رو بکنم چون واقعا زمین بکر بود و نمیشد کند
موفق باشید

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

جمعه 16 اسفند1392 - 5:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

abasazad نوشته است:
hamid80 نوشته است:
abasazad نوشته است:
با سلام خدمت دوستان و اساتید و حمید خان عزیز
دوستان عزیز برای تقویت خروجی دستگاه زمین شناسی می توانید از مدار زیر استفاده کنید.برای تامین 35 ولت از مبدل انجمن استفاده کنین که تو توباکس ساشو پیشنهاد شده است.

سلام
دوست عزیز این افزاینده ولتاژ رو به کدوم قسمت مدار وصل کردین :-\ اگر لطف کنید بیشتر توضیح بدین ممنون میشم ^:)^

دوست گرامی:
این افزاینده ولتاژ مخصوص مدار تقویت کننده است.ورودی مدار تقویت کننده 35 ولت هستش.شما مدار تقویت کننده رو راه بنداز بعد خروجی دستگاه زمین شناسی رو به ورودی این مدار تقویت کننده وصل کن.بعد خروجی مدار تقویت کننده میشه خروجی آخر که به پرابهای فرستنده متصل میشن.همه چی روشن است.باز هر کجا مشکل داشتین من در خدمتم

سلام يه توضيح ميدين اين قسمت ها كه گفتين به كجا ها وصل ميشن و چه جوري من منظورتون رو متوجه نشدم اگر ميشه يه كم بيشتر توضيح بديد دوست عزيز اگر از روي شكل باشه بهتره.

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

یکشنبه 18 اسفند1392 - 9:50am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: خراسان
سلام
اونای که این سیستم رو درست کردن کجان،دیگه خفری از کسی نیست!!نکنه بار دراوردن :D ;) =p~

شنیدن کی بود مانند دیدن

شنبه 24 اسفند1392 - 1:14pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام من جای رو با ردیاب زدم فضا خالی بوده بااین سیستم زدم تو عمق ۴متری سنس کرد و جواب میده دوستان این سیستم جواب میده

شنیدن کی بود مانند دیدن

چهارشنبه 28 اسفند1392 - 12:51pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درضمن اون بتی که شما از اپراتوریش درست کردین نیست برعکس حیلی راحته

شنیدن کی بود مانند دیدن

چهارشنبه 28 اسفند1392 - 12:57pm
YIM
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون keyhanjam عزیز. به شما تبریک میگم.
بله خب مشخصه این سیستم جواب میده! بخصوص برای حفره میشه گفت عالی جواب میده. متاسفانه مدار اصلی چند ایراد جزئی داشت که قسمتیش رو اشاره کردیم و همینطور قسمت اتصال به کامپیوترش هم نکاتی داره که فکر کنم اونم روشن شده. اگر دوستان استقبال بیشتری میکردن قطعا جا برای بهبود هم زیاد داره.
بهرحال باز هم این نکته رو متذکر میشم که اساس این سیستمها همگی یک چیز هست و تصور نکنین مثلا اگزاماینر با اون همه قیمت و ظاهر شیکش کار خیلی بیشتری صورت میده! در واقع این مدار چون کامل در اختیار ماست حتی میتونیم قدرت عمقزنیش رو هم در صورت نیاز خیلی بالا ببریم تا جاییکه براحتی با ردیاب همراهی بکنه! تنها مساله ای که این نوع سیستمها دارن سختی و زمانگیر بودن اپراتوریشون هست که کاریش نمیشه کرد و همشون به همین صورت هستن.
keyhanjam عزیز خوشحال میشیم اگر شما بیشتر از تجربیات مثبت خودتون با این دستگاه بگین. فعلا مشکل اصلی این دستگاه فقدان اپراتوری واضح و ساده هست ؛ طوریکه همه بتونن به همون راحتی که شما اشاره کردین ازش استفاده کنن.

چهارشنبه 28 اسفند1392 - 1:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خواهش میکنم.من تعجبم چرا دوستان به این راحتی از این سیستم ناامید شدن بدون اینکه باهاش کارکنن یا تست کنن.!!!!!
من از روشی که اقای کاوشگر گفتن و زحمتشو کشیدن استفاده کردم
فاصله فرستنده ها از هم یک متر و فاصله گیرنده ها از هم یک متر بعد گیرنده ها سابت و یک متر یک متر فرستنده ها رو جلو بردم و در هشت متر از هم افزایش عدد داشتم.

شنیدن کی بود مانند دیدن

چهارشنبه 28 اسفند1392 - 1:52pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

کیهان جان خیلی خوشحال شدم که شما تونستین از این سیستم نتیجه بگیرین
دوستان باور کنید اون جور هم که فکر میکنید اوپراتوری این دستگاه زیاد هم سخت نیست
به نظر من این سیستم در کنار ردیاب انجمن میتونن مکمل هم باشن جایی رو که ردیاب گرفته با این سیستم خیلی راحت میتونی بفهمی که ذرات رو گرفتی یا جنس رو . حال اتاقک و فضای خالی که جای خود دارد
با آرزوی موفقیت برای همه دوستان
@};- @};- @};- عید تون هم پیشاپیش مبارک باشه @};- @};- @};-

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

چهارشنبه 28 اسفند1392 - 4:33pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
درسته این دستگاه کاملا کار میکنه و اپراتوریش و وسایلش از جمله سیم و پراپ و ... زیاده.
ولی بهرحال به نسبت قیمتی که دستگاههای مشابه دارن خیلی عالیه.
راستی کاوشگر عزیز منظور از فهم ذرات یا جنس چیه ؟ میشه توضیح بدی لطفا.
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

چهارشنبه 28 اسفند1392 - 4:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

bina نوشته است:
سلام دوستان
درسته این دستگاه کاملا کار میکنه و اپراتوریش و وسایلش از جمله سیم و پراپ و ... زیاده.
ولی بهرحال به نسبت قیمتی که دستگاههای مشابه دارن خیلی عالیه.
راستی کاوشگر عزیز منظور از فهم ذرات یا جنس چیه ؟ میشه توضیح بدی لطفا.
یاحق

سلام،با اجازه اقای کاوشگر
منظور اینه که وقتی با ردیاب جای رو مشخص میکنی با این میشه فهمید که ذررات رو زدی یا درست زدی

شنیدن کی بود مانند دیدن

چهارشنبه 28 اسفند1392 - 6:07pm
YIM
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6478 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 99 , 100 , 101 , 102 , 103 , 104 , 105 ... 648  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 81 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure