انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 16 مهر1403 - 6:56pm

پاسخ به موضوع  [ 6478 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 100 , 101 , 102 , 103 , 104 , 105 , 106 ... 648  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: the hell
دوستان عزیز لطفا اگه ازاین مدارنتیجه گرفتید یک فیلم باکیفیت بروش 4پراپ در4اسکن هراسکن1مترکه میشه 4متر در2مکان مختلف تست کنید توجه کنید هرمتردقیقا اندازه بگیرید هرعددی هم که بدست اومد یادداشت کنید ومجددا پراب ها را درهمان مکان باهمان تغییرعددثبت کنید پای پراب هارا نیزبا آب خیس کنیدتا شرایط تست برای 4پراپ یکسان باشه.
اینوواسه دوستانی میگم که تا102صفحه میگن کارمیکنه آخرشم هیچکس به نتیجه نمیرسه وآخرشم هیچ به هیچ لطفا این مراحل وثبت عددهاروفیلم بگیرید خودتون متوجه میشیدکه این مداردقت نداره ونمیشه روش حساب کردوالسلام حالاهرچی میخوایدبگیداین نتیجه من بوده.

Be The Change You Want To See In The World

چهارشنبه 28 اسفند1392 - 9:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اینم باتصویردقت کنیدهرافزایش عددی دلیل برجنس واقعی وحفره نیست لطف کنیداگه فکرمیکنیدباردیاب حفره زدید وبا این دستگاه مطمئن شدید که بله حفرست بکنیدبعد با اطمینان بگیدحفره زدم .

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 28 اسفند1392 - 9:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: خراسان
hamed نوشته است:
اینم باتصویردقت کنیدهرافزایش عددی دلیل برجنس واقعی وحفره نیست لطف کنیداگه فکرمیکنیدباردیاب حفره زدید وبا این دستگاه مطمئن شدید که بله حفرست بکنیدبعد با اطمینان بگیدحفره زدم .

اگه منظور شما اینه که هرچی فاصله بیشتر بشه خود به خود الکی عددها صدتا دویستا میره بالا و ما فکر میکنیم حفره یا جنس زدیم?اگه اینجوری هست من فاصله پراپارو تا هجده متر که یک متر یکمتر دور میکردم و سبت کردم همچین اتفاقی نکرد.
حتی من جای رفتم که یک چاه بود که فاصله چاه تا پراپها هفتادسانت بود از اونجا هم سنس میکرد،،

شنیدن کی بود مانند دیدن

چهارشنبه 28 اسفند1392 - 11:43pm
YIM
مدیر کل
مدیر کل

حامد عزیز اگر منظور شما اینه که دستگاه جدیدی که خریدین بهتره ؛ خب مبارکتون باشه! ;) بهرحال باید هم بهتر باشه چون روش کار شده! اما این مدار بنوعی یک طرح خام و آموزشی بوده که بنظر من خیلی جای کار داره بدون اینکه کلیت مدار بخواد خیلی عوض بشه! در عین حال این تیپ دستگاهها بدون قسمت تصویری آنچنان هم بدرد نمیخورن. ;) نمایش و ذخیره سازی مقاومت زمین به خودی خود کار شاقی نیست و با مدارات مختلف و نسبتا ساده و ارزان قیمتی امکانپذیره. بدلیل شرایط مختلف خاک و پراب زنی ؛ دقت فوق العاده دستگاه دیگه معنی پیدا نمیکنه! اگر بخوایم دقت رو خیلی بالا ببریم خواهید دید که خود خاک هم جا به جا مقاومتش بصورت جزئی عوض میشه! پس شما اگر این رو قبول کنین متوجه میشین دقت خیلی بالا در اندازه گیری لازم نیست.
این مدار همونطور که اشاره کردم ایراداتی داشت که منجر به بی ثباتی میشد و قسمتیشو اشاره کردم و دوستان هم تا حد زیادی برطرف کردن. قسمت تصویریش هم که راه افتاد و دوستان جواب خوبی گرفتن. حالا مونده اون کسی که واقعا اهل کاوش هست از این دستگاهها در عمل استفاده کنه. وگرنه تست خشک و خالی نه با این دستگاه نه با دستگاه شما و نه حتی اگزاماینر فایده ای نداره.

چهارشنبه 28 اسفند1392 - 11:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون مهندس حواستون به همه چیزهستا :D
کلامن منظورم به اون دسته از افراده که براحتی میان میگن بله افزایش عددما مربوط به هدف یاجنسه یاحفرست دیگه هیچ چیزه دیگه ای رومدنظرقرارنمیدن این مدارمقاومت زمین رونشون میده یادستگاههایی که دراین خانواده هستن برخی دوستان این مداروبافلزیاب اشتباه گرفتن بنده نمیگم جواب نمیده اماخدایی یکی بیاد باهدف واقعی تستایی که گفتم انجام بده اصلا هدف واقعی هم لازم نیست فقط تستایی که گفتم انجام بده متوجه میشیدکه دقت نداره. خودتون هم میدونید که ایران منطقه ای هست که زیردریابوده ومن نقاطی رو درهمین قزوین میشناسم که تا نیم متربکنی به آهک وسیلیس و....چیزای دیگه که زیاد به زمین شناسی آشنانیستم بر میخوریم.
پس افزایش عددما تا اونجای که من فهمیدم ازاین قرارندالبته اینم بگم این دستگاه خوراکش فقط نقطه هایی هست که شک داریم مثل گبرها زمین های مشکوک که این مکان ها هم اپراتوری خودشومیپذیره ومهارت خاصی میخواد.
1.رطوبت بیش ازحدخاک
2.شوره زاربودن زمین چون لب ساحل آب تست کردم
3.سنگ های بزرگ تخته سنگ
4.آهک سیلیس
5.ریشه درختان
6.رگه های معدنی
پس دوستای گلم این مداروبافلزیاب اشتباه نگیرید وخواهش میکنم اگرساختینش کلی باهاش تست کنیدنکات زیادی رومتوجه میشید نهایت عمق این مدارهم 4متره وهرچه فاصله پراب ها نصبت به هم زیاد بشه نه تنها دراین مدار بلکه دردستگاههای مشابه دقت خیلی پایین میاد.
موفق باشید :ymhug:

آخرین بار توسط hamed در پنج شنبه 29 اسفند1392 - 9:09am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

پنج شنبه 29 اسفند1392 - 8:56am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

keyhanjam نوشته است:
hamed نوشته است:

اگه منظور شما اینه که هرچی فاصله بیشتر بشه خود به خود الکی عددها صدتا دویستا میره بالا و ما فکر میکنیم حفره یا جنس زدیم?اگه اینجوری هست من فاصله پراپارو تا هجده متر که یک متر یکمتر دور میکردم و سبت کردم همچین اتفاقی نکرد.
حتی من جای رفتم که یک چاه بود که فاصله چاه تا پراپها هفتادسانت بود از اونجا هم سنس میکرد،،

نه منظورمن این نیست، این که شمابدونیدروی یک چاه داریدتست میکنیدمساله جداییه چون میدونیداون زیرچاهه منظورم اینه ممکنه افزایش عددشما درجای دیگه زیرش چاه نباشه امیدوارم متوجه شده باشید.
توی تست 18مترهم اصلانوابدا نمیشه روش حساب کرد چون همینجوریشم این مداردقت نداره نهایت 3تا4متر وبهترین فاصله برای تست نیم متر فاصله پراب ها ازهمه.

پنج شنبه 29 اسفند1392 - 9:07am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهندس با این قسمت که گفتید دقت دراین دستگاهها معنی نداره مخالفم.
شما میای یک اسکن 4متری انجام میدی فاصله پراب ها1مترازهم یعنی 4تا اسکن بفرض دراسکن سوم متوجه افزایش چشمگیرعددمیشید ودراسکن چهارم میشه کاهش عدد مجددا برای اطمینان دقیقا تستهارو درجایی که پراب های قبلی روزدیم فرومیکنیم واگه دستگاه ما دقت نداشته باشه بنظرشماچی میشه؟پس دقت مهمه

پنج شنبه 29 اسفند1392 - 9:21am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست من اینجوری هم که شما فکر میکنید نیست
این یه دستگاه پالسی نیست که شما وقتی فلزی رو بهش نزدیک کنی بوق بزنه وقتی دورش کردی صداش قطع بشه
وقتی صحبت فرکانس به میان میاد باید اینو بدونید که وقتی شما مکانی رو سنس کردید اگه بالافاصله دوباره همون جا رو پراپ زنی کنید نتیجه متفاوت خواهد بود
برا این کار باید سیستمتون خاموش بشه بعد از گذشت زمان مشخصی که فرکانس ارسالی به حالت خنثی در اومد دوباره پراپ زنی کنید

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

پنج شنبه 29 اسفند1392 - 10:29am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزیزبنده هم همینودارم میگم من که حرفم همینه!
بله بایدخاموش بشه چراکه اصولا بایدپرابها کاشته بشه بعددستگاه روشن بشه.

پنج شنبه 29 اسفند1392 - 10:35am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خوب دوست من شما میتونستید اینو به این صورت عنوان کنید که برا پراپ زنی مکانی که قبلا پراپ زنی شده باید زمان مشخصی دستگاه خاموش بشه تا با فرکانس های قبلی تداخل ایجاد نشه ( چه بسا این کار رو در ردیابی هم انجام میدن)

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

پنج شنبه 29 اسفند1392 - 10:48am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6478 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 100 , 101 , 102 , 103 , 104 , 105 , 106 ... 648  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 77 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure