انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 14 مهر1403 - 7:13am

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 318 , 319 , 320 , 321 , 322 , 323 , 324 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام سال نومبارک باشه بچه هایه انجمن.حاج حمیدبه نظرم بهتره رو35بیشترکاربشه چون به سمته جلوداره میره وکمااینکه :فرکانس هاهمشون بیشترداره به ذرات واگه یه فلزی هم مثلاتوعمقه 2متری هست فرکانس هادارن به سفاله رویه اون فلزواکنش میده و...حالاشانسه یکی فلزباشه کناره این چیزا درمیادنباشه مبنایه جوابدهی فرکانس ها:بیشتراین جورچیزاس ...بایداین موضوع بهبودپیداکنه به نظرم م م م

یکشنبه 3 فروردین1393 - 11:00am
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

Kani نوشته است:
سلام به همه دوستان
اولین حرکت در سال جدید متاسفانه برام جالب نبود و بازم سر مکان ریختن سرمون و فرار کردیم.
فقط نکته ای که توش هست رو بازم گوشزد میکنم که بهیچ عنوان با افراد مبتدی و عجول و رویایی و خیالاتی کار نکنید!!!

@};- @};- @};-

تا بوده همین بوده.من به محض برخورد با این افراد قبل از حفاری از همون اول قیچیشون میکنم چون دردسراشو کشیدم @};-

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

یکشنبه 3 فروردین1393 - 11:16am
استاد
استاد
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
حمزه جان سال نو شما مبارک و خسته نباشین. :ymhug:
تجربه شما از این حیث هم بسیار ارزشمند هست که اولین تجربه ردیابی واقعی در کنار استفاده از سیستم زمین شناسیه که تا الان توی انجمن گزارش شده! به همین لحاظ خواهش میکنم اگر در خصوص استفاده از مدار زمین شناسی هم نکات خوبی وجود داشت در مبحث خودش عنوان کنین. البته میدونم تجربه شما در ردیابی خیلی بیشتره تا استفاده از سیستم زمین شناسی! به همین لحاظ شاید نیاز به بررسی های بیشتری با اون دستگاه باشه.
بهرحال فکر میکنم اگر بشه این سیستم زمین شناسی رو بصورت مطمئن با ردیاب همراه کرد ؛ چون از یک طرف عمقزنی خوبی داره و خیلی جاها میتونه با ردیاب همراهی کنه و از طرفی هم خیلی از خطاهای فلزیاب های معمولی رو نداره ؛ در مجموع منجر به پیشرفت چشمگیری در امر کاوش خواهد شد.

منم سال نو رو به شما حميد عزيز تبريك ميگم.
چيزي كه مشخص هستش هم ردياب و هم دستگاه زمين شناسي محل رو تاييد كردن و اين محل دقيقا جاي هستش كه تو حفاري چند ماه قبل ما كتيبه ازش خارج شده و ردياب با وزن بيشتر 4متر اون طرف محل خروج كتيبه رو ميزد كه تو حفاري ما يه ديوار خشتي هم مشخص شد كه بدون اينكه بهش اسيب بزنيم تو محل وجود داره.بخاطر دستي بودن تپه و اينكه بسيار ايده ال بود براي كار با دستگاه زمين شناسي من از اين وسيله هم استفاده كردم كه دقيقا هم حفره و هم بار محل رو تاييد كرد.البته دليل اصلي من براي درست بودن محل ردياب هستش چون تجربه در زمينه كار با دستگاه زمين شناسي رو نداشتم.در كل چيزي كه در مورد دستگاه زمين شناسي مشخص بود در عمق مورد نظر كه ردياب زده بود دستگاه زمين شناسي نيم متر مونده به هدق كاهش عددي در حد 120 عدد رو داشت و دقيقا در عمق اصلي هدف هم افزايش عددي اون بسيار زياد و در حد بالاي 220 عدد بود كه اين اختلاف عدد خيلي چيزا رو نشون ميده كه البته بعد حفاري بايد ديد اين دستگاه واقعا چي رو زده.با تشكر

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

یکشنبه 3 فروردین1393 - 11:28am
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

سلام
دستگاهای زمین شناسی اگه اپراتوریش رو بلد باشید خطای بسیار کمتری از ردیاب دارند .اما عمقی که این دسته از دستگاها ارائه میدن به فاکتورهای زیادی بستگی داره که باید رعایت بشه منجمله نوع و جنس خاک و...

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

یکشنبه 3 فروردین1393 - 12:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان، سال نو مبارک
یه روز بعد از غروب افتاب خواستیم یه جا سند دار رو با 35 بررسی کنیم
تا آنتن ها رو بالا آوردیم کشیده شدن سمتی که سند گفته بود
تا حالا همچین کششی ندیده بودم، حس می کردم بهشون نخ بسته شده و کسی اونا رو میکشه
به 100 متری نقطه شروع که رسیدیم چند جا با فاصله های 2 تا سه متری قیچی می کرد، متاسفانه هوا تاریکتر شده و نشد مابقی تست ها رو انجام بدیم
اما یه نکته جالب ولی مبهم دیدم
35 رو روی سیلور2 با فاین ok و w40 و قدرت 10 گذاشته بودیم(به نظر ما اینطوری ست شده بود)
اما بعد از قیچی کردنا می خواستیم رو فرکانس ازاد تست کنیم متوجه شدیم که ولوم قدرت رو 0 صفر قرار داشته بوده!!!
حالا سوال اینجاست که ایا تو این حالت(قدرت 0) با آنتن خالی بدون دستگاه تفاوتی داره یا نه؟
و اینکه کلا آنتن خالی سمت چه باری از نظر جنس بار میره؟
ممنون میشم راهمنایی کنید

سه شنبه 4 فروردین1393 - 2:31am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

explorer نوشته است:
سلام دوستان، سال نو مبارک
یه روز بعد از غروب افتاب خواستیم یه جا سند دار رو با 35 بررسی کنیم
تا آنتن ها رو بالا آوردیم کشیده شدن سمتی که سند گفته بود
تا حالا همچین کششی ندیده بودم، حس می کردم بهشون نخ بسته شده و کسی اونا رو میکشه
به 100 متری نقطه شروع که رسیدیم چند جا با فاصله های 2 تا سه متری قیچی می کرد، متاسفانه هوا تاریکتر شده و نشد مابقی تست ها رو انجام بدیم
اما یه نکته جالب ولی مبهم دیدم
35 رو روی سیلور2 با فاین ok و w40 و قدرت 10 گذاشته بودیم(به نظر ما اینطوری ست شده بود)
اما بعد از قیچی کردنا می خواستیم رو فرکانس ازاد تست کنیم متوجه شدیم که ولوم قدرت رو 0 صفر قرار داشته بوده!!!
حالا سوال اینجاست که ایا تو این حالت(قدرت 0) با آنتن خالی بدون دستگاه تفاوتی داره یا نه؟
و اینکه کلا آنتن خالی سمت چه باری از نظر جنس بار میره؟
ممنون میشم راهمنایی کنید

با درود
به گفته سازنده ولوم قدرت بسته دستگاه خاموش حساب میشه چون هیچ امواجی فرستاده نمیشه
به نظر حقیر شما با انتن خالی کار کردین و چندین نقطه ای که گرفتین زاویه 45 و نقاط اصلی و فرعی رو قیجی کردین
مگنت قوی انتنها رو جذب کرده با تست دوباره با ولوم 10 میتونید با فرکانسهای پاین جدید در حالت تلسکوپی خاموش نقطه رو تا حدودی مشخص کنید
البته اگه سند دفینه باشه نقطه زنیش به مراتب سختتر خواهد بود که باید از توضیحات جدید استاد حمزه پیروی کنید. موفق باشید

https://t.me/joinchat/Aq56qD3yFrsliCQ9iyFDug
نقد و بررسی ردیابها وفلزیابها با حضور اساتید مجرب فلزجو

سه شنبه 5 فروردین1393 - 9:56am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام و تبریک سال نو خدمت اساتید بزرگ آقا حمید و آقا مجتبی و آقا حمزه ما منتظر نتایج کاوش جدید آقا حمزه هستیم من یک سوال داشتم من یک جا ردیاب زدم با وزن های مختلف هر کدومشون یک جا رو نگرفتن با 4 کیلو یک جا قیچی شد با 50 کیلو یک جا و با 100 کیلو یک جای دیگه این علتش چی میتونه باشه

سه شنبه 5 فروردین1393 - 11:04am
استاد
استاد
آواتار کاربر

ebi-gold نوشته است:
با سلام و تبریک سال نو خدمت اساتید بزرگ آقا حمید و آقا مجتبی و آقا حمزه ما منتظر نتایج کاوش جدید آقا حمزه هستیم من یک سوال داشتم من یک جا ردیاب زدم با وزن های مختلف هر کدومشون یک جا رو نگرفتن با 4 کیلو یک جا قیچی شد با 50 کیلو یک جا و با 100 کیلو یک جای دیگه این علتش چی میتونه باشه

سلام دوست من.
اين نشون ميده محل داراي مواد معدني با گازها هستش.وقتي ردياب با وزن هاي مختلف جاي هاي مخلفي رو گرفت نشون ميده محل داراي گاز و مواد معدني هستش

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

سه شنبه 5 فروردین1393 - 11:28am

hamze2000 نوشته است:
سلام به همه دوستان.اینم از تجربه اولین ردیابی من تو سال جدید
محلی رو که دو بار زدم و تایید کردم رو رفتم دوباره بزنم.وزن استارت من رو نقطه 79 کیلو بود که محل باز تایید شد و چون عمق زیاد هستش هنوز امکان حفاری رو نداریم.فرکانس استارت من هم فرکانس ازاد بود و با فرکانس 24.37 شروع به نقطه زنی کردم.
جا داره از دوست عزیزم جناب کاوشگر عزیز هم تشکر کنم که لطف کردن دستگاه زمین شناسی رو که ساخته بودن در اختیار من قرار دادن و من هم رو همین محل ازش استفاده کردم.تا عمق 3 متر این دستگاه با اختلاف ده و بیست عدد کاهش رو داشت که از عمق 4 متری این کاهش تا 120 عدد پایین اومد و از عمق 4.5 متری به بعد اعداد نسبت به هم افزایش داشتن که این افزایش عدد بسیار زیاد که بالا 220 بود رو نشون میداد.البته سعی کردم تمام مراحل رو ذخیره کنم که متاسفانه با زدن دکمه save تو مانتور پیامی مبنی بر اتصال به کامپیوتر رو میداد که من بی خیال شدم و فقط اعداد رو یادداشت کردم.چیزی که من از ردیابی دیزم اینکه اون زیر چیز باارزشی وجود داره که تو یه فرصت مناسب حفاری می کنیم و نتایج رو در اختیار دوستان قرار میدم.

سلام حمزه جان
خدا قوت
منظور شما از فرکانس ازاد استارت همون 1331.5 هستش؟

سه شنبه 5 فروردین1393 - 2:02pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

بله دوست من اگه فاصله سنس من زياد باشه از 1331.5 و اگه محيط كوچيك باشه سعي مي كنم از فركانس هاي 20 تا 35 استفاده كنم.

سه شنبه 5 فروردین1393 - 2:27pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 318 , 319 , 320 , 321 , 322 , 323 , 324 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 37 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure