انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 14 مهر1403 - 8:48am

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 323 , 324 , 325 , 326 , 327 , 328 , 329 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

استاد حمزه ممنونم از پاسختون
مد مگنت دقیقا به فاصله حدودا ۳۰ سانتی از قیچی طلا با قدرت قیچی میشد.حتی فاصله ۱۰ متر هم گرفتم ولی بازم میرفت رو هدف
البته جایی رو هم با نقره ردیابی کردم که هر دو مد گرفت و ۹۹.۰۲ نگرفت
ولی این طلا فق العاده سمج بود و تا ۴ تن فقط اینجا رو میگرفت.البته در فاصه ۲۰ متری اینجا هم حفاری شده و کلی سنگهای بزرگ در اومده بود...
کلا خیلیها اینجا به هدف رسیده اند

این مملکت بیشتر از دشمن،خائن وطن فروش داره

جمعه 8 فروردین1393 - 8:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
دوستان سلام
بعد از تجربیات و حفاری های بی نتیجه به این نتیجه رسیدم که حتما حتما باید در کنار ردیاب یک نقطه زن قوی مانند لورنز باشه ردیاب واقعا حرف نداره به جز فلز طلا تمامی فلزات رو دقیق نقطه میکنه اما این فلز طلا اگه قدیمی باشه خیلی سخت بتونی نقطه زنی کنی حالا دلیلشو نمیدونم شاید حکمتی توی کار باشه ... پشس دوستان حتما باید توفکر یک نقطه زن قوی و باثبات در کنار ردیاب باشیم...
موفق باشید

(( آیا خداوند برای بنده اش کافی نیست)){سوره زمر آیه 36}

جمعه 8 فروردین1393 - 9:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

البته توی فکر یک نقطه زن هم هستم...ایشالا ببینیم میتونیم به عشقمون(تی ام) برسیم یا نه....
حس عجیبی بهم میگه اونجا یه چیزی پیدا میشه

جمعه 8 فروردین1393 - 10:59pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان عزیز سال نو مبارک من یه مشکل بزرگ دارم با اینکه مدت زیادی هست که ردیاب دارم و غیر از 35 با ردیاب های دیگه هم کار کردم ولی نمیدونم چرا وقتی آنتن دست میگیرم و ثابت می ایستم آنتنها هیچ حرکتی ندارند و باید حتما شروع به حرکت کنم تا آنتن (اونم نه 2 تا آنتن فقط آنتن مخالف) شروع به حرکت کنه از اساتید بزرگوار تقاضای راهنمائی دارم با تشکر

جمعه 8 فروردین1393 - 11:00pm
مدیر کل
مدیر کل

رهنمای عزیز برای بنده هم کلا به همین صورته! مشکلی نیست. نوع حرکت انتنها فرد به فرد فرق میکنه و بستگی به اپراتور هم داره.

جمعه 8 فروردین1393 - 11:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

رهنما نوشته است:
سلام دوستان عزیز سال نو مبارک من یه مشکل بزرگ دارم با اینکه مدت زیادی هست که ردیاب دارم و غیر از 35 با ردیاب های دیگه هم کار کردم ولی نمیدونم چرا وقتی آنتن دست میگیرم و ثابت می ایستم آنتنها هیچ حرکتی ندارند و باید حتما شروع به حرکت کنم تا آنتن (اونم نه 2 تا آنتن فقط آنتن مخالف) شروع به حرکت کنه از اساتید بزرگوار تقاضای راهنمائی دارم با تشکر

سلام
محل قرار گرفتن دستگاه و آنتنها رو بفرمایید لطفا

جمعه 8 فروردین1393 - 11:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

رهنما نوشته است:

سلام رهنما جان !
خسته نباشی ...
هنگام شروع کار به این نکات توجه کن :
فاصله ی دست ها با یکدیگر از حدود 30 سانت کمتر نباشد ...
فاصله ی دستگاه با آنتنهای برنجی خیلی زیاد نباشد .
آرنجها چسبیده به پهلو و دستها روبروی سینه قرار گیرد.
از روش آنتن وصل و تلسکوپی روشن استفاده شود.
وزن انتخاب شده خیلی زیاد نباشد . حدالمقدور از w=9 or 10 استفاده شود.
برای ابتدای کار بهتر است از مودهای خود دستگاه استفاده شود.(مثلا iron یا copper )
ولوم قدرت دستگاه روی حد اکثر قدرت باشد.
فاین روی ok باشد.
در صورتیکه جواب نداد از روش چرخش دور ژنراتور برای ابتدای کار و جهت یابی استفاده شود تا حرکت هر دو آنتن را مشاهده کنید ...
یا حق.

جمعه 8 فروردین1393 - 11:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

bardia نوشته است:
امروز یک تست دیگه انجام دادم.حرکت آنتنها فوق العاده بود.
یک قبرستان باستانی بود که از همون اول با ۳۸.۹۳ ردیابی و نقطه کردم
حجم ۱.۵ در ۱.۲۰ بود مق هم حدود ۲ متر.
تا ۴ تن هم وزن داد.با یک تن عمق گرفتم.همه فرکانسها هم قیچی شدند.
مگنت روی ۹۰ قیچی میکرد.حفره هم داد.
حجم مگنت حدودا ازهر طرف ۳۰ سانت بیشتر و عمق مگنت هم نیم متر کمتر بود.
اینبار برای مگنت و حفره وزن را تا آخر میگذاشتم و در کلیه مراحل هم ۳ دقیقه خاموشی رو رعایت کردم
نظر اساتید چیه؟

سلام بردیا جان و خسته نباشید !

با توجه به ارقام ارائه شده و اینکه تازه با این دستگاه شروع به کار کردید ، جسارتا احساس میکنم مقداری ذهن در کار شما دخیل هست ... مگنت 90 رو بنده تا این روز تجربه نکردم و فکر هم نمیکنم بسادگی قابل دسترسی باشه ...
به این نکته توجه داشته باشید که متاسفانه چه در اهداف واقعی و چه خطا حجم مگنت بیشتر از حجم فلز سنس شده بدست میاد و نمیشه بعنوان یک اصل در تشخیص هدف واقعی ازش استفاده کرد،البته اگه نگیم تمام خطاها هم به این شکل هست ولی حد اقل در برخی از خطا ها هم به این شکل بوده ...
شما روی بدست آوردن اعداد حفره و مگنت بیشتر دقت کن و همیشه از بالا به پائین اعداد رو انتخاب کن ...مطمئنا با این پشتکار شما جزو افراد موفق خواهی بود ... با توجه به فرمایش خودتون در مورد درآوردن سنگ توسط افراد دیگه میشه فهمید منطقه دارای مگنت قوی هست و خطاها در منطقه زیاد هستند اگه امکان دارید فعلا در مکانهائی با خاک یکدست تر تمرین و تست انجام بدید و بعد در موقعیتهای اینچنین قرار بگیرید که انشااله خطاها نتونن شمارو بازی بدن ...
ضمنا بردیا جان در تستهائی که انجام میدی حتما تست فاصله هم بگیر یعنی با یک فرکانس از فواصل مختلف وزن گیری کن ...
موفق و پیروز باشید...
یا حق.

جمعه 8 فروردین1393 - 11:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

tehrani39111355 نوشته است:
سلام دوستان .
جایی رفتم که هدف میفته زیر یک سنگ بزرگ با حجم تقریبی 4 متر .تمام تست ها باسیم -تسکوپی قطع -ولوم قدرت 10 .
فرکانس های دستی 21.99 -38.93-39.51 از فاصله 10 متری واکنش خوبی دارند با وزن 900 کیلو .1331.5 از فاصله 35 متری هدف را سنس میکرد با وزن تقریبی 97 کیلو که بیشتر هم سنس میکرد.مد 2 طلا با وزن 180 از فاصله 30 متری. مد نقره 2 وزن5.5 کیلو-مد مس 8.5 کیلو.مگنت 2 وزن 62 وبالاتر نیز سنس میکرد .حفره تا 38 w.
به علت بزرگ بودن سنگ وناهموار بودن مکان نتونستم حجم فلز ومگنت کامل بگیرم .ولی از طرف شمال به جنوب که جا داشت با فاصله 1.5 متری سنگ قیچی میکرد.از طرف جنوب به شمال چسبیده به سنگ قیجی میکرد .حجم مگنت در این دو جهت تقریبا 1.20 از حجم فلز بیشتر بود .انتن خالی تا فاصله ی 12 متری بسیار عالی سنس میکرد .
در کار سنگ که قیچی میکرد ،تا 30 میشمردم وانتن ها در حالت قیچی می ماندند .آنتن موازی در 3 متری پشت به هدف تا 30 شمردم که روی شماره 18 هر دو انتن به عقب برگشتند ولی همین کار را در حالت روبرو انجام دادم که تا شماره 50 شمردم وآنتنها به حالت پیکان روبروی هدف ایستادند .
کلا3 ساعت کار کردم .به نظر خودم واکنش انتن ها خیلی خوب بودند .منتظر نظر شما عزیزان هستم .

عرض سلام و ادب خدمت استاد عزیزم جناب تهرانی !
همیشه در تست فاصله حداکثر وزن رو بدست بیار مثلا در تست فوق شما با فرکانسهای اولیه وزن 900 کیلو گرمی رو بدست آوردی و با فرکانس 1331.5 تا 97 کیلو بیشتر ادامه ندادی که بهتر بود حد اکثر وزن این فرکانس رو هم بدست میاوردی ...
گزینه ی مگنت یکی از گزینه هائی هست که خیلی تعیین کننده هست پس بدست آوردن عدد نهائی اون هم میتونه مثمر ثمر باشه ...
حجم مگنت و فلز هم خوبه وتست آنتن خالی هم میتونه کمک کنه و تست 10 ثانیه هم یکی از گزینه های مطلوب در تشخیص خطاهاست که خوشبختانه در هر سه مورد خوب جواب دادند ...
در کل باتوجه به اینکه حرکت آنتنها هم خوب بودن که البته این خوبی باید دید چطور تعبیر میشه تست خوبی انجام دادی ولی ایکاش عمق هم ذکر میشد ...
اگه مکان دارای سند یا نشانه هست که تست خوبیه و باید تستهای تکمیلی انجام بشه و در صورت مثبت بودن دستورر حفاری صادر بشه ...

نکته :
در هنگام حفاری برای هدف واقعی هرچه به هدف نزدیکتر شوید عدد مگنت افزایش پیدا میکنه و عدد وزن تا حدودی بسمت پائین تغییر میکنه که البته خیلی محسوس نیست ...

با آرزوی توفیق روز افزون برای شما عزیزان ...
یا حق.

شنبه 8 فروردین1393 - 12:19am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام مجید جان
من در هنگام ردیابی به جاهای دیگه توجه میکنم.قطعا ذهنم دخیل نیست.چون باد شدیدی هم میزید و نتنها برخلاف جهت با قدرت حرکت میکردند
تست مگنت و حفره را هم از بالا به پائین آمدم
حتی توی فرکانسها به نقره که رسیدم آنتنها با قدرت به سمت دیگری رفتند.
وزن هم در فواصل ۲۰ متری تغییری نکرد

شنبه 9 فروردین1393 - 8:38am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 323 , 324 , 325 , 326 , 327 , 328 , 329 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 32 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure