انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 14 مهر1403 - 6:25am

پاسخ به موضوع  [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 326 , 327 , 328 , 329 , 330 , 331 , 332 ... 640  بعدی
 بخش آزاد آموزش اپراتوری با ردیاب فوق حرفه ای FPL-35 
نویسنده پیغام
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
استاد تهرانی عزیز بنده که بارها تاکید کردم اگر تلسکوپی رو کلا بردارین و از روش باسیم هم استفاده نشه ؛ دیگه امواج به درستی ارسال نمیشن و نمیشه توقع داشت ردیاب بواسطه فرکانس هدف رو ردیابی کنه! در این صورت بیشتر واکنش ردیاب بواسطه آنتنهای خالی خواهد بود که میدونین دیگه فرکانسی نیست و نمیشه روش حساب کرد.

ممنون مهندس حمید عزیز.
کل ردیابی ام باسیم بود.

***به اندازه ی شناختمان ازدنیا ،بهره مندیم***

یکشنبه 9 فروردین1393 - 1:28am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
tehrani39111355 نوشته است:
اصل ماجرا ازاین قراره که آنتنهای تلسکوپی را بازکردم.چون حذف ذرات نداره.مکان راخیلی پرقدرت گرفته.بعدازحفاری .امروز با تلسکوپی متصل ،مکان را تست کردم .چندان رضایت بخش نبود.ضعیف سنس میکرد.فکرکنم خاکش ........

تهرانی جان بدون تلسکوپی انتن زدن سخته چون انتها دو دو میزنه و مجبور میشی ذهنت را دخالت بدی سعی کن انتهای تلسکوپی را وصل کنی لااقل برای من که این‌جوریه

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

یکشنبه 9 فروردین1393 - 1:37am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ramin نوشته است:
بله بنیامین جان اتفاقا با تلسکوپی خاموش این کارو کردم و وزن رو روی 1کیلو گذاشتم که احتمالا ذرات حریف ردیاب نشه50گرم یا100گرم میتونه ذرات رو هم بکشونه با خودش من با 200یا 300گرم هم این کارو کردم قبلا.روی 1کیلو بازم بهتره که از گزند ذرات در امان باشیم.هدف واقعی اگه باشه نیم کیلو یا 1کیلو این ور یا اون ور فرقی نداره اپراتور اپراتور باشه میتونه تشخیص بده @};-

سلام رامین جان !
یعنی شما برای استارت وزن یک کیلو رو انتخاب میکنید و راحت نیم کیلو فلز رو سنس میکنید ؟اصولا وقتی وزن 1 کیلو انتخاب شده باشه باید فلزهای یک کیلو و بیشتر رو سنس کنه نه فلز با وزن کمتر رو... بارها برای من پیش اومده مثلا یک فلز 3 کیلوئی رو با وزن بیشتر از 1 کیلو نتونستم سنس کنم چه برسه به انتخاب وزن بالاتر... فکر نمیکنم این قضیه به اپراتور خیلی بستگی داشته باشه بیشتر به فرکانس مربوط میشه که با این حساب فرکانسی که شما برای مس انتخاب کردید خیلی برای شما مناسب نیست... در اصل شما از فرکانسی استفاده کنید که وزن انتخابیش کمتر یا مساوی وزن فلز سنس شده باشه ...
یا حق.

یکشنبه 10 فروردین1393 - 5:18am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ramin نوشته است:
سید جواد جان اگه طلا تو دیگ مسی باشه و رو فرکانس مس گذاشته باشی طلا رو میگیره ولی ضعیف مس رو قویتر میگیره.من فرکانس طلا رو روی مس دفن شده تست کردم ضعیف میگرفت یا بعضا انتنها گیج میزدن ولی فرکانس هر فلزی رو استفاده کنی معمولا به سمت خود فلز مورد نطر میره حالا میخواد طلا باشه روی مس گذاشته باشی یا مس باشه بخواد رو طلا سنس بشه هر فرکانس مربوط به فلز رو روی همون فلز معمولا سرچ میکنه شاید روی نقره یا طلا هم جواب بده ولی ضعیف روی خود فلز مورد نظر بهتر سنس و نقطه میشه

اگر فرکانس شما مختص به طلا باشه نبایدمس روسنس کنه... اگر فرکانس مس استفاده کنید امکان داره طلای ساخته شده و عیار پائین رو سنس کنه چون بخشی از طلاهای ساخته شده دارای مس نیز هستند البته در صورتیکه از وزن خیلی کمتری نسبت به وزن طلا استفاده کنید...اگر فرکانسی که فکر میکنید مربوط به طلاست بتونه مس رو سنس کنه ،مطمئن باشید هنگام فرکانسگیری این فرکانس به مس داخل طلا واکنش داشته نه خود طلا ...
یا حق.

یکشنبه 10 فروردین1393 - 5:26am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

jafar نوشته است:
tehrani39111355 نوشته است:
اصل ماجرا ازاین قراره که آنتنهای تلسکوپی را بازکردم.چون حذف ذرات نداره.مکان راخیلی پرقدرت گرفته.بعدازحفاری .امروز با تلسکوپی متصل ،مکان را تست کردم .چندان رضایت بخش نبود.ضعیف سنس میکرد.فکرکنم خاکش ........

تهرانی جان بدون تلسکوپی انتن زدن سخته چون انتها دو دو میزنه و مجبور میشی ذهنت را دخالت بدی سعی کن انتهای تلسکوپی را وصل کنی لااقل برای من که این‌جوریه

سلام آقا جعفر عزیز سال نوی شما مبارک!
عزیز کمتر به ما افتخار میدید زیارتتون کنیم ؟! دلمون تنگ شد ... بیشتر به تاپیک خودتون سر بزنید آقا جعفر ... مارو از تجربیات گرانبهاتون بی نصیب نزارید لطفا ...
بهرحال هر کجا هستید موفق و پیروز باشید و ایام رو به شادکامی سپری کنید ...
در مورد جمله ای که فرمودید اگه امکان داره یه توضیح در مورد دخالت دادن ذهن بفرمائید ...
با تشکر.
یا حق.

یکشنبه 10 فروردین1393 - 5:36am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام مجید جان عید شما و همه دوستان عزیزم مبارک باشه . راستش شما میدونی من مشکل کار کردن تو اینترنت دارم ,یعنی بلد نیستم .خدایی خیلی دلم میخواد بیشتر مطالب بنویسم اما نمیشه .من چند وقتی انتن های تلسکوپی را برداشتم رو هدف واقعی تو بیابان که میرفتم از فاصله پنجاه متری حتی آنتنها واکنش ضعیفی داشتن در نزدیکی هدف آنتنها بازی داشتن و یه جورایی باید محدوده هدفو حدس میزدی تا بتونی بری رو هدف اما با خود تلسکوپی های وصل نیازی به این حدس زدن نبود برام. من با این ردیاب جدیدا جایی رو زدم که نسخه داشت اما من اطلاعی از میزان بار و اطاق نداشتم زمانی که به طرف گفتم 25 کیلو بار داره و یک اطاق 3در4با ارتفاع 2متر داره کفت حرفات با نسخه میخونن فقط یه مشکل هست سر حفاری هم سفته هم خطرناک.

یکشنبه 10 فروردین1393 - 9:07am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مجید عزیز من اعتقاد دارم هر فرکانسی تو یک فاصله مشخص وزن دقیقی میده این برای فرکانسای بالاتر از 100 هست.اما فرکانس پاین وزن بالا میده .

یکشنبه 10 فروردین1393 - 10:45am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمزه جان عیدت مبارک من یک نظری داشتم برای این که آنتنها به مغناطیس زمین واکنش ندن,اگه ما مثلا فرض بگیریم مغناطیس زمین مثبت باشه و این دلیل بر کشش آنتنها به سمت خطای مغناطیس باشه دلیل این باشه که هر فرکانسی به ردیاب میدیم باز انتن به طرف مغناطیس زمین کشیده میشه .. .حالا من میگم نمیشه ما یک کاری کنیم که همان ابتدای کار مغناطیس رو مثلا بواسطه یک چیزی از بین برد مثلا دور آنتنها رو با سیم سیمپیچی کنیم .این فکرم شاید احمقانه باشه اما این فکر برای این به ذهنم رسید که میگن ردیاب با استفاده از انرژی الکترومغناطیس بدن کار میکنه.

یکشنبه 10 فروردین1393 - 11:05am
استاد
استاد
آواتار کاربر

سلام
جعفر عزيز سال نوي شما هم مبارك.
راستش رد كردن مغناطيس زمين كار پيچيده اي هستش از يه طرف هم همين مغناطيس بار باعث ميشه از فاصله دور بار سنس بشه.
در واقع اولويت اول براي ردياب سنس مغناطيس و بعد خود بار هستش يعني اگه جاي بار باشه و در همون محل مغناطيس قوي هم باشه ردياب واكنش اول رو به مغناطيس خواهد داشت.
جا داره همين جا از دوستاني كه بهشون قول داده بودم برم ديدنشون هم عذر بخواهم چون بخاطر برخي مشكلات نتونستم برم ديدنشون.با تشكر

با شاد بودن..زيبا بودن...رنگي بودن...خنديدن...رقصيدن و اواز خواندن هم مي توان به بهشت رفت..........كافيست خوب باشيم

یکشنبه 10 فروردین1393 - 11:36am

majid_famali نوشته است:
ramin نوشته است:
بله بنیامین جان اتفاقا با تلسکوپی خاموش این کارو کردم و وزن رو روی 1کیلو گذاشتم که احتمالا ذرات حریف ردیاب نشه50گرم یا100گرم میتونه ذرات رو هم بکشونه با خودش من با 200یا 300گرم هم این کارو کردم قبلا.روی 1کیلو بازم بهتره که از گزند ذرات در امان باشیم.هدف واقعی اگه باشه نیم کیلو یا 1کیلو این ور یا اون ور فرقی نداره اپراتور اپراتور باشه میتونه تشخیص بده @};-

سلام رامین جان !
یعنی شما برای استارت وزن یک کیلو رو انتخاب میکنید و راحت نیم کیلو فلز رو سنس میکنید ؟اصولا وقتی وزن 1 کیلو انتخاب شده باشه باید فلزهای یک کیلو و بیشتر رو سنس کنه نه فلز با وزن کمتر رو... بارها برای من پیش اومده مثلا یک فلز 3 کیلوئی رو با وزن بیشتر از 1 کیلو نتونستم سنس کنم چه برسه به انتخاب وزن بالاتر... فکر نمیکنم این قضیه به اپراتور خیلی بستگی داشته باشه بیشتر به فرکانس مربوط میشه که با این حساب فرکانسی که شما برای مس انتخاب کردید خیلی برای شما مناسب نیست... در اصل شما از فرکانسی استفاده کنید که وزن انتخابیش کمتر یا مساوی وزن فلز سنس شده باشه ...
یا حق.

آقا مجید

وزن روی هر عددی که قرار داده میشه دستگاه به وزن های پایین تر از اون حساس میشه نه بالاتر. روی 1 کلو باشه دیگه بالای 1 کیلو رو نمی زنه

یکشنبه 10 فروردین1393 - 11:37am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6396 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 326 , 327 , 328 , 329 , 330 , 331 , 332 ... 640  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 57 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure