انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 12 مهر1403 - 9:50am

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 35 , 36 , 37 , 38 , 39 , 40 , 41 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

اتصال سیم ها اونجور که فرمودین اگر درست وصل کرده باشین اشکالی نداره.
ترانزیستور 4393 نوع پی ان و 2ان داره که تصاویر پایه هاش در صفحات قبلی هست و با هم فرق میکنه. 111 هم اگر طبق دیتاشیت بسته باشین مشکلی نداره. مساله اینه کسی 111 تا حالا پیدا نکرده بذاره! شما از کجا گرفتین؟ :D
مدار رو بدون اتصال لوپ فرستنده اگر روشن کنین ممکنه ترانزیستور 1 و 2 اسیب ببینن! پس مراقب باشین. بنظر هم میرسه گیرنده مدار شما تقریبا سالم باشه. بله صداش شبیه بچه اردک هست :-w :D ولی تمومش که کردین میبینین تبدیل به قو شده :D

شنبه 4 خرداد1392 - 9:27pm

حمید نوشته است:
اتصال سیم ها اونجور که فرمودین اگر درست وصل کرده باشین اشکالی نداره.
ترانزیستور 4393 نوع پی ان و 2ان داره که تصاویر پایه هاش در صفحات قبلی هست و با هم فرق میکنه. 111 هم اگر طبق دیتاشیت بسته باشین مشکلی نداره. مساله اینه کسی 111 تا حالا پیدا نکرده بذاره! شما از کجا گرفتین؟ :D
مدار رو بدون اتصال لوپ فرستنده اگر روشن کنین ممکنه ترانزیستور 1 و 2 اسیب ببینن! پس مراقب باشین. بنظر هم میرسه گیرنده مدار شما تقریبا سالم باشه. بله صداش شبیه بچه اردک هست :-w :D ولی تمومش که کردین میبینین تبدیل به قو شده :D

بله من J111 گذاشتم دقیق یا دم نیست از امجد گرفتم یا عباسیان.فک میکنم از پاساژ عباسیان گرفتم اما بخدا فروشگاهش یادم نیست چون اونروزی که اینارو خریدم تقریبا
۱۵ بسته قطعه داشتم بسته بندی همشونم از این نایلونای کوچیک که روش تبلیغات مینویسن بود اما احتمال ۹۹ درصد از عباسیان گرفتم.وطبق دیتاشیت و شماتیک جا زدم.

وقتی مدار رو روشن کردم لوپ ها وصل بودن.یعنی همه چی وصل بود.

منظورتون از گیرنده تقریبا سالم چیه؟؟

البته اینو بگم من هنوز اسکلت ندارم و لوپ هارو همینطوری تو دستم گرفتم روشن کردم:d

شنبه 4 خرداد1392 - 9:36pm
مدیر کل
مدیر کل

خب خیلی ممنون.
همین که بوق میزنه نشون میده احتمالا مشکل خاصی نداره. طبیعتا توباکس بدون اسکلت و تنظیم دقیق لوپها اصلا کار نمیکنه که بتونین متوجه بشین فلز رو میزنه یا نه! پس در حال حاضر بهتره که دنبال ساخت اسکلت باشین.

شنبه 4 خرداد1392 - 9:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان عزیز سلام منم چند تا سوال دارم البته با اجازه دوستان ;;)
1. sfd108 or AA117 or OA91 or 1N60 یا هیچ کدوم از مشابهاشو نتونستم پیدا کنم ولی طرف که وارد بود گفت مشابهش همون 1n4148 معمولیه آیا درسته؟
2. PN4393 PN4292 , PN4392 , 2N4393 , J108 , J111 , J113 - JFET N-Channel Switch اینم پیدا نکردم دوستان لطف کنن مشابهشو معرفی کنن!!!
3.LM741 با ua741 تفاوتشون زیاده چون تا اونجا که من بدونم قط کارخونشون که دوتا حرف اولشه باهم فرق دارن!
ممنون از همه دوستان :D

شنبه 4 خرداد1392 - 9:43pm
YIM
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم سامی جان.
1- اون فرد وارد رو شما برو یه چیزی بهش بگو :D دیود 1N60 از نوع ژرمانیوم هست که کلا با 4148 که سیلیکن هست متفاوته! خود دیود 1N60 در بازار فراوان هست و به عنوان دیود ژرمانیوم هم میشناسن.
2- در مورد این ترانزیستور زیاد صحبت کردیم. الان دوستمون گفتن که J111 رو از پاساژ عباسیان که در خیابان جمهوری تهران هست تهیه کردن. خود 4393 هم دارن.
3- آیسی 741 تفاوتی نمیکنه پیشوندش چی باشه. خیالتون راحت.

شنبه 4 خرداد1392 - 9:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

منم بهش گفتم که فرق دارن و ژرمانیمیه اتفاقا زنگم زد از یه نفر دیگه هم پرسید ولی نمیدونم چرا اینو گفت که مشابه هستند هرچند که طرف درس خونده و فروشنده با تجربه ایه! چون نقده هستم و دسترسی به تهران ندارم برای همین میخواستم از قطعات مشابه استفاده کنم بازم میگردم ببینم میتونم قطعات اصلی رو پیدا کنم ممنون از همه دوستان

شنبه 4 خرداد1392 - 10:31pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

آقا حمید دست گل شما درد نکنه
فقط قضیه باطری ها رو متوجه نشدم یعنی 3 عدد باطری4 ولت بگیرم؟آمپر هر یک از باطری های 4 ولت چقد باید باشه؟(و در حالی که یه دونه 12 ولت بگیرم چند آمپر باشه)
و دستگاه چه طوری شارژ میشه؟جایی رو روی مدار ندیدم که مربوط به شارژر باشه.و اینکه اگه باید سیم شارژر رو مستقیم به باطری بزنیم مدار دچار مشکل نمیشه؟بازم ببخشید گفتم که زیاد وارد نیستم :YMPRAY: :YMPRAY:

شنبه 4 خرداد1392 - 10:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام آقا فرشاد

با اجازه مهندس حمید من یه خورده توضیح میدم.
مصرف باطری برای این فلزیاب پایینه کمتر از 50 میلی آمپر. زیاد گیر به آمپر نده. یه باطری بگیر که خیلی سنگین نباشه.
شارژر نداره بعدا خودت تهیه کن. لزومی نداره شارژر تو دستگاه کار بزاری. هر چی کمتر شلوغ کاری کنی بهتره.
فعلا فیبر پایه رو بساز ببین جواب میده.
حالا حالا در خدمت شما هستیم. خود من هم مدت ها این جا موهامو می کشیدم که مدارم سوخت و فلان و بهمان ;)
مهم اینه که تنها نیستی و اگر تمیز کا کنی حتما جواب می گیری.
یا حق

شنبه 4 خرداد1392 - 11:08pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم فرشاد جان.
بله منظورم باطری های لیتیوم یون یا پلیمر هست که ولتاژش در حالت شارژ 50 درصد 3.7 ولت هست و وقتی فول شارژ میکنین تا 4.2 هم بالا میره. آمپر هر کدومش باید بین 1 تا 2 آمپر باشه. توصیه من لیتیوم پلیمر هست که سبک تر و کم حجم تر هست و خطرش در صورت شارژ نامناسب کمتره!
شارژ باطری خودش داستان جداگانه ای داره! شما باید خودت یک فیش مخصوص آدابتور شارژ درست کنی و از یک مقاومت متناسب با ادابتور و باطری که میخری در مسیر شارژر استفاده کنی تا درست شارژ بشه. آدابتور های سوئیچینگ 12 ولت برای شارژ مناسب هستن.

شنبه 4 خرداد1392 - 11:24pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

آقا حمید گل و علی خان عزیز دست شما درد نکنه
واقعا اینکه سوال میپرسیم و دوستان راهنمایی میکنن خیلی دل گرمی میده به آدم
تنهامشکل من اینه که فردا به امید خدا دارم میرم تهران برا خرید قطعات.و ازشهرکوچیک ما که حتی یه سوکت معمولی هم توش پیدا نمی یشه تا تهران در حدود 15 ساعت راهه و هزینشو که چی بگم.فقط میترسم برم چیزی یادم بره یا اشتبا بگیرم که بعدش واقعا هیچ کاری نمیتونم بکنم.و باید فقط با حسرت قطعات رو نگاهشون کنم.دوستان گلم فکر کنم اگه برا خرید قطعات رفتن ،برا خودشون لیست تهیه کرده باشن(برای ساخت دستگاه کامل با تقویت :x :x کننده ولتاژ و حتی یه ابزار های کاری که ضروریه)اگه اون لیستو داشته باشن بهم بدن خیلی عالی میشه. مرسی از همتون :x :x :x

شنبه 4 خرداد1392 - 11:52pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 35 , 36 , 37 , 38 , 39 , 40 , 41 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 14 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure