انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 12 مهر1403 - 8:00am

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 37 , 38 , 39 , 40 , 41 , 42 , 43 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
explorer عزیز من دقیقا متوجه منظور شما نشدم! بهرحال موج دایره هم مگه داریم؟ :D امواج ارسالی لوپ فرستنده از نوع سینوسی و فرکانس حدود 11 کیلوهرتز هست که عملا در باند وی ال اف قرار میگیره. لوپ فرستنده تنظیم خاصی داره که نسبت به لوپ گیرنده هست تا کمترین تاثیر رو روش بذاره. و این لوپها هم باید در فاز خاصی نسبت به هم باشن! پس لوپها جهت دارن و باید جهتش رو موقع ساخت پیدا کرد تا حساسیت نسبت به فلز در ناحیه زیرین فلزیاب ایجاد بشه. از اونجایی که از سیستم قفل فاز استفاده شده نحوه تشخیص فلز در این مدار شیفت فازی هست که در امواج اتفاق میفته و دستگاه این مساله رو بعنوان تشخیص فلز با بوق و حرکت عقربه اعلام میکنه.

ممنون استاد

دوشنبه 5 خرداد1392 - 12:37am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
پس بنده لیست قطعاتی که در فایل اصلی هست رو برای قشنگی گذاشتم؟ :-w :D دیگه میله و جعبه و باطری و این چیزا که جزو لیست قطعات هیچ مداری نیست! :D
ساخت این توباکس نکات زیادی داره که بهتره دوستان داخل همین مباحث انجمن مطالعه کنن تا همه چی دستشون بیاد. اینکه یه فایل بذاریم که همه چی توش باشه و هر کسی از گرد راه رسید بسازه استفاده کنه اصلا شدنی نیست و در عین حال ممکنه زمینه های سواستفاده از این مدار رو بالا ببره!

سلام آقا حمید

من منظورم لیست آخرین تغییرات در قطعات با نام کاملشون بود . بنا به گفته شما میرم همه پست ها رو دوباره مطالعه کنم و تغییرات رو دربیارم .

در ضمن تاکید من برای اسم کامل قطعات مثل آی سی ها این هستش که وقتی توی اینترنت از فروشگاه قطعات الکترونیک اسم قطعات رو می زنم چندین مدل میاره با قیمت های متفاوت . من نمی دونم باید کدومش رو خرید بکنم که توی این مدار کارایی خوبی داشته باشه . مثل آی سی پایین

CA3140E ------- 12500
CA3140AT3 ------- 60000
CA3140A ------- 134500
CA3140AE ------- 15000

اگه لطف کنید و راهنمایی بفرمایید ممنون میشم .

دوشنبه 6 خرداد1392 - 8:09am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: شيراز
لطفا هر كي زحمت كشيد و اين توباكس ساخت و نتيجه مثبت گرفت خبرشم به بقيه بده تنها ايرادي كه اين دستگاه ميتونه داشته باشه بزرگ بودن دسته و لوپها براي حمل هست

دوشنبه 6 خرداد1392 - 1:15pm
مدیر کل
مدیر کل

mrmr16 عزیز مطمئن باشین اگر پسوند و پیشوند آیسی خیلی مهم باشه خودم عرض میکردم! CA3140 به همین عنوان هست و پسوندهاش دیگه تفاوت محسوسی توی کار نداره و دیگه وارد انواع نظامی میشه که میبینید قیمتهاش خیلی بالاتر هست.
در مورد آیسیها توصیه من استفاده از نوع معمولیه. در عوض بسیار مهمه که مقاومتها رو 1 درصد و خازنها رو ام کا تی بگیرین.

دوشنبه 6 خرداد1392 - 4:23pm
مدیر کل
مدیر کل

مهران جان ما این مدار رو تقریبا از 8 ماه پیش شروع کردیم و تا الان فکر میکنم خیلیا ساختن و جوابشو گرفتن. هیچ مشکلی نداره. تنها مساله ای که دوستان باید دقت کنن اینه که اگر بخوان پایداری و ثبات دستگاه خوب باشه نباید ولتاژ فرستنده رو از حدی بالاتر ببرن. چون درسته که قویتر میشه اما عملا دیگه همش بوق الکی میزنه و ممکنه فکر کنن بدرد نمیخوره! در صورتیکه با کم کردن ولتاژ کار فرستنده همه چیز درست میشه.
از نظر بزرگ بودن هم موافق نیستم. برد چنین فلزیابی از یک فلزیاب پالسی با لوپ 2 در 2 هم بیشتر یا حداقل یکیه! حالا شما خودتون لوپ 2 در 2 متر رو در نظر بگیرین ببینین کدومش بزرگتره؟ تازه این رو یک نفری و با یک دست میشه راحت اپراتوری کرد و با سرعت هم کاوش انجام میشه. اما لوپهای بزرگ پالسی اصلا اینجور نیستن.

دوشنبه 6 خرداد1392 - 4:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
مهران جان ما این مدار رو تقریبا از 8 ماه پیش شروع کردیم و تا الان فکر میکنم خیلیا ساختن و جوابشو گرفتن. هیچ مشکلی نداره. تنها مساله ای که دوستان باید دقت کنن اینه که اگر بخوان پایداری و ثبات دستگاه خوب باشه نباید ولتاژ فرستنده رو از حدی بالاتر ببرن. چون درسته که قویتر میشه اما عملا دیگه همش بوق الکی میزنه و ممکنه فکر کنن بدرد نمیخوره! در صورتیکه با کم کردن ولتاژ کار فرستنده همه چیز درست میشه.
از نظر بزرگ بودن هم موافق نیستم. برد چنین فلزیابی از یک فلزیاب پالسی با لوپ 2 در 2 هم بیشتر یا حداقل یکیه! حالا شما خودتون لوپ 2 در 2 متر رو در نظر بگیرین ببینین کدومش بزرگتره؟ تازه این رو یک نفری و با یک دست میشه راحت اپراتوری کرد و با سرعت هم کاوش انجام میشه. اما لوپهای بزرگ پالسی اصلا اینجور نیستن.

من با توباکس کار نکردم ولی با مقایسه فیلم تستش با تجربه ای که خودم تو استفاده از لوپ 1*1 داشتم کاملا با فرمایشات شما موافقم که کاربری توباکس خیلی راحت تر و سریع می تونه باشه

دوشنبه 6 خرداد1392 - 7:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: شيراز
explorer نوشته است:
حمید نوشته است:

من با توباکس کار نکردم ولی با مقایسه فیلم تستش با تجربه ای که خودم تو استفاده از لوپ 1*1 داشتم کاملا با فرمایشات شما موافقم که کاربری توباکس خیلی راحت تر و سریع می تونه باشه

از لحاظ برد وقدرتش شكي توش نيست من حملش گفتم حتي همون لوپ 2در2 براحتي جمع ميشه و قابل حمله اما توباكس همينجوري بايد تو ماشين گذاشت كه هركسي ببينه ميفهمه چيه وزمان حمل دوتا لوپ يكم تكون بخوره از تنظيم خارج ميشه! از طرفي بخوايم دستش كشويي بسازيم نميدونم جواب ميده يا نه

سه شنبه 6 خرداد1392 - 12:41am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
اقا مهران! تو حملش تا محل کاوش، منم با شما کاملا موافقم، واسه من یکی اگه از هم جدا نشه نساختنش بهتره تا ساختن بی استفاده
واسه همین قبلا پرسیدم از اساتید انجمن واسه چند تیکه کردنش اما فرمودن تو تنظیم کردنش به مرور مشکلاتش زیاد میشه به خاطر اینکه نمیشه از پیچ و مهره فلزی درست و حسابی استفاده کرد که بشه با خیال راحت مهکمش کرد
البته اگه بشه پیچ و مهره الومینیومی سایز مناسب پیدا کنی به زحمتش می ارزه که حداقل دو تیکه بشه
یعنی گیرنده رو ازش جدا کرد

سه شنبه 6 خرداد1392 - 1:22am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوستان سلام وخسته نباشید به همگی
بنده همین الان برگشتم و خرید هامو انجام دادم بیشتر قطعات رو همونایی گرفتم که مهندس حمید گفته بودند جز 4393
فقط تنها چیزی که قیمتش یه خورده بالا بود باطری و شارژر مخصوصش بود که حدود هشتاد تومن شد و همچنین میکرو آمپر سنج که 20 تومن شد
البته بنده یه مته و موتورش هم گرفتم و بیشترقطعات کوچیک رو بیشتر از حد نیاز گرفتم ولی در کل خریدم شد 210 هزار تومن
آقا حمید فقط یه چند تا سوال که اگه لطف کنید جواب بدید مرسی
1.باطری 3 عدد 3.7 ولت که سری شدند گرفتم و آمپرش هم 2200 هستش مشکلی پیش نمیاد؟و شارژرش هم گرفتم که فروشنده گفت به محض اینکه شارژ کامل بشه شارژر به صورت اتوماتیک قطع میشه.نحوه شارژ مناسبش چطوریه؟(وصل کردن سیم مثبث به مثبث و منفی به منفی؟)
2.جعبه ایی که بشه ازش استفاده کرد فلزی گیرم اومد که نوعش تو عکس مشخصه.مشکلی پیش نمیاره؟
3.کابل فرستنده همونی هستش که عکش رو گذاشته بودین فقط یه کم فکر کنم نازکتره در این مورد تغییری ایجاد میکنه؟
4. بهترین جایگزین برای ترانزیستور pn4393چی هستش؟بنده همpn4292و هم j111 v رو گرفتم کدوم بهتره؟
مرسی

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 6 خرداد1392 - 3:07am
مدیر کل
مدیر کل

بسیار عالی فرشاد جان واقعا خسته نباشی.
1- باطری شما کاملا مناسب هست و با این باطری دستگاه بسته به قدرتی که بخواین ازش بگیرین بین 10 تا 20 ساعت جواب میده!
2- جعبه فلزی اگر آلومینیوم باشه بد نیست. ولی اگر آهنی باشه خوب نیست! در هر صورت جعبه رو باید به نقطه شیلد مدار وصل کنین تا ثبات بسیار عالی رو برای شما بوجود بیاره.
3- ضخامت اون سیم خیلی مهم نیست. فقط سعی کنین این دو کابل اتصال اصلا پیچ و خم یا طول اضافی نداشته باشه. عملا بیشتر از 50 سانت کابل لازم نیست استفاده بشه.
4- این ترانزیستور نقش سوئیچ رو داره و فکر نمیکنم فرقی بکنه. 4292 برای ترانزیستور اصلی بعنوان مشابه نزدیک تره. پس شما اول اونو استفاده کنین بعد از اینکه جواب گرفتین 111 رو هم امتحان کنین ببینین چه فرقی داره.

سه شنبه 7 خرداد1392 - 3:36am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 37 , 38 , 39 , 40 , 41 , 42 , 43 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 12 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure