انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 12 مهر1403 - 7:55am

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 40 , 41 , 42 , 43 , 44 , 45 , 46 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: iran
سلام از این پی سی بی خوب بود مدیریت محترم تایید بفرمایند تا با فایل زیپ و با اندازه واقعی آپولود کنم الان باگوشی وارد شدم باتشکر

خداوندا چرا؟؟؟
عزت به سگان دادی و نعمت به خران ؟؟؟گويا به تماشاى جهان آمده ايم!!!!!!

پنج شنبه 9 خرداد1392 - 5:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان تو یکی از انجمن ها نوشته بود: مشخصات هر دو لوپ مستطیل 27 در 33 سانت و 100 دور سیم 0.31 هست.
الان منم سیم هفتاد نداشتم و سیم شصت و پنج دارم بنظر دوستان میتونم همین رو استفاده کنم؟ تغییری لازمه در 72 دوری که گفته بودن بدم؟ ممنون

پنج شنبه 9 خرداد1392 - 7:11pm
YIM

سلام

مهندس حمید من اسکلت هم واسه توباکس درست کردم.دوربین ندارم عکس بگیرم.شب با گوشی یکی از بچه ها میگیرم میندازم.

مدارم روز اول که بدون اسکلت زدم به باطری و روشن کردم کار کرد.عقربه میتر پریدتا آخر رفت و برگشت.اما الان هیچی انگار نه انگار

فقط وقتی مدار رو خاموش میکنم از بلند گو یه صدای قیژ میاد.بوق نه ها قیژ اونم خیلی ضعیف.تازه آی سی u7 هم داغ میکنه.اون روزا داغ نمیکرد.اما الان

داغ میکنه.

اسکلت هم آلومینیوم ۲ در ۳ گرفتم.

کمکم کنید این مدار رو راه بندازم.خیلی زحمت کشیدم.
ممنون

پنج شنبه 9 خرداد1392 - 7:42pm

ولتاژ پایه ۷ u7 که باید ۸ ولت باشه رو اندازه گرفتم ۱۲ ولته.۴ولت بیشتره.خازن های کنار u7 رو هم درست وصل کردم.

به یه چیز دیگه تردید دارم اونم جاییه که کابل کواکسیال رو وصل کردم به لوپ اولا شیلد دور کابل کواکسیال اصلا نمیچسبید به لحیم.یعنی لحیم برنمیداشت.فک کنم آلومینیوم
بود.فقط تونستم با چسب وصل کنم.اما بعد لوپ رو تست کردم با آرمیچر قطعی نداشت.روی مدار هم به همین ترتیب انجام دادم.اما مشکل اینجاست که چون این کابل انعطاف پذیر نیست و سفته ممکنه وقتی مدار رو جابجا میکردم و.. قطع بشه.اما بازم با ولتمتر تست کردم قطعی نداره.

پایه های ولوم و مولتی ترن ها رو هم درست وصل کردم.یکی از مولتی ترن ها ۳ تا پایش هم وصل میشد به مدار درسته؟

پایه بیرونی مولتی ترن هم سوراخ وسط مربوط به RV ها در روی فیبره.تو ولوم معمولی هم پایع وسط همون پایه وسط روی فیبره.

واسه پتاسیومتر میتر یه ولوم گذاشتم پتاسیومتر داشتم اما حواسم نبود سیم زدم براش بعد دیدم دیگه سیم زدم یه ولوم گذاشتم.فک نکنم مشکلی داشته باشه.نه؟

ممنونم

پنج شنبه 9 خرداد1392 - 8:23pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوستان سلام و خسته نباشید به همگی
اگه بخوایم رو دستگاه بلند گو بزاریم و همچنین سوکت هدفون هم داشته باشه(دستگاه در حالت عادی با بلندگو کار کنه اما به محض اتصال هدفون صدای بلندگو قطع بشه و به هدفون انتقال پیدا کنه)چطور باید عمل کرد.لطفا دوستانی که به الکترونیک آشنا هستن کمک کنن چون فکر کنم خیلی لازم باشه. رو اکثر فلز یاب ها هم همین طور هستش آدم حیفش میاد دستگاهی با این قدرت اینو نداشته باشه. :D

جمعه 9 خرداد1392 - 12:32am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

farshad نوشته است:
اگه بخوایم رو دستگاه بلند گو بزاریم و همچنین سوکت هدفون هم داشته باشه(دستگاه در حالت عادی با بلندگو کار کنه اما به محض اتصال هدفون صدای بلندگو قطع بشه و به هدفون انتقال پیدا کنه)چطور باید عمل کرد.لطفا دوستانی که به الکترونیک آشنا هستن کمک کنن چون فکر کنم خیلی لازم باشه. رو اکثر فلز یاب ها هم همین طور هستش آدم حیفش میاد دستگاهی با این قدرت اینو نداشته باشه. :D

سلام
فرشاد جان از مادگی سه پایه استفاده کنی همین اتفاق می افته
یک پایه مشترک داره با منفی برد و منفی بلندگو، در حالت بدون هدفون دوپایه دیگه بهم وصل میشن و وقتی هدفون رو بزنی از هم جدا میشن
ببینیش خودت متوجه نحوه اتصالش میشی

جمعه 9 خرداد1392 - 1:27am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

exolorer جان دست گلت درد نکنه مرسی
در واقع دو تا از پایه های این مادگی به صورت کلید عمل می کنن و وقتی که سوکت نر بهش وصل میشه جریان از رو این دوتاپایه برداشته میشه که می تونیم به بلندگو بزنیم (البته یکیشو چون سوکت من استریو هستش)! :-o @};- @};- @};-

آخرین بار توسط farshad در جمعه 9 خرداد1392 - 3:12am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

جمعه 9 خرداد1392 - 3:10am
مدیر کل
مدیر کل

sami222 نوشته است:
دوستان تو یکی از انجمن ها نوشته بود: مشخصات هر دو لوپ مستطیل 27 در 33 سانت و 100 دور سیم 0.31 هست.
الان منم سیم هفتاد نداشتم و سیم شصت و پنج دارم بنظر دوستان میتونم همین رو استفاده کنم؟ تغییری لازمه در 72 دوری که گفته بودن بدم؟ ممنون

اون مشخصات مربوط به نوع لوپ دیگه ای هست و لوپ معمولی برای سیم 0.3 باید 67 دور باشه. سیم 0.65 تفاوت چندان محسوسی با سیم 0.7 نداره. همون 72 دور مناسبه.

جمعه 9 خرداد1392 - 3:12am
مدیر کل
مدیر کل

test1 نوشته است:
سلام

مهندس حمید من اسکلت هم واسه توباکس درست کردم.دوربین ندارم عکس بگیرم.شب با گوشی یکی از بچه ها میگیرم میندازم.

مدارم روز اول که بدون اسکلت زدم به باطری و روشن کردم کار کرد.عقربه میتر پریدتا آخر رفت و برگشت.اما الان هیچی انگار نه انگار

فقط وقتی مدار رو خاموش میکنم از بلند گو یه صدای قیژ میاد.بوق نه ها قیژ اونم خیلی ضعیف.تازه آی سی u7 هم داغ میکنه.اون روزا داغ نمیکرد.اما الان

داغ میکنه.

اسکلت هم آلومینیوم ۲ در ۳ گرفتم.

کمکم کنید این مدار رو راه بندازم.خیلی زحمت کشیدم.
ممنون

ایسی 7 بهیچ وجه نباید داغ بکنه! داغ کردنش نشانه اتصالی در پایه های این ایسی یا روی ولتاژ 4+ ولت که همون شیلد مدار هست میتونه باشه. اتصالات رو به دقت چک کنین و بخصوص ببینین شیلد به کجا ممکنه اتصالی کرده باشه.

جمعه 9 خرداد1392 - 3:14am
مدیر کل
مدیر کل

farshad نوشته است:

فرشاد جان باز هم سوال خوبی کردین! :D
شما وقتی از مادگی هدفون مونو هم استفاده میکنین دقت بکنین 3 تا پایه داره! یکی از این پایه ها وقتی فیش هدفون از داخل مادگی در بیاد به پایه دیگش اتصال پیدا میکنه و وقتی فیش رو داخل میکنین قطع میشه! تقریبا حالت یک کلید رو داره. شما از این قابلیت باید استفاده کنین تا وقتی فیش داخل میشه هدفون وارد مدار بشه وگرنه بلندگو عمل کنه!
برای این کار اون پایه اصلی که در هر حالت به فیش اتصال پیدا میکنه رو شما به نقطه هدفون و بلندگو که به منفی باطری متصل هست وصل میکنین. این نقطه رو به یک سر بلندگو هم وصل میکنین. اون دو پایه ای که عرض کردم یکیش به بلندگو وصل میشه! دیگری به نقطه اتصال دوم بلندگو روی فیبر. اینجوری حالت عادی چون دو تا پایه به هم اتصال میکنن عملا بلندگو در مدار هست. وقتی فیش رو وارد کنین اون پایه که به بلندگو میره قطع میشه و هدفون به جاش اتصال پیدا میکنه.
باید دقت کنین از مدل مادگی مرغوب استفاده کنین وگرنه بعد یه مدت دچار قطع و وصلی میشه و ممکنه بلندگو هی قطع و وصل بشه!
مادگی استریو هم ساختار مشابهی داره ولی تعداد پایه هاش بیشتره و باید طبق روشی که عرض کردم با اهم متر این حالت رو بهش برسین.

جمعه 9 خرداد1392 - 3:21am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 40 , 41 , 42 , 43 , 44 , 45 , 46 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 2 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure