انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 12 مهر1403 - 6:13am

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 44 , 45 , 46 , 47 , 48 , 49 , 50 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام

حمید نوشته است:
sadegh1982 نوشته است:
سلام مهندس حمید
من لوپ را ساختم خیلی خوب هم به همدیگه چسبوندم سیمهای 0.70 رو و دقیقا 72 دور پیچیدم البته اندازه 27*33 دقیق در نیمد یه 0.5 سانت کم و زیاد داره .مشکلم اینجاست که نمیدونم به چه صورتی میلی هانری رو اندازه بگیرم مولتیمترم هم dec 330fc هست که ظاهرا هانری رو نمیشه اندازه گرفت اما اسیلوسکوپ دارم ولی فکر نکنم اون به درد بخوره.
یه مشکل دیگه هم دارم سر مداره افزایش دی سی اونو وصل کردم به پاور و ولتاژ رو گذاشتم روی 12 و آمپر هم روی 2 اما بعد از چند ثانیه از مقاومت lL1 دود بلند شد نمیدونم چرا این اتفاق افتاد می شه راهنماییم کنید

صادق جان همونطور که عرض کردم ابعاد دقیق و حتی تعداد دور دقیق در این دستگاه اهمیت زیادی نداره! چون در هر صورت شما باید تنظیم فرکانسی رو با میزون کاردن خازن 7 انجام بدین و از طرف دیگه فرکانس دقیق کار دستگاه مهم نیست درست 11 کیلوهرتز باشه! دوستان با 10 کیلوهرتز یا 12 کیلوهرتز هم جواب خوبی گرفتن.
بنابراین شما وقتتون رو سر اندازه گیری طرفیت لوپ نذارین! اگر ابعاد درست باشه و دورها هم 72 واقعا بوده باشه ظرفیت هم درسته. فقط لوپ رو دور تا دور چسب شیشه ای بپیچین که تمام لایه های سیمهاش بصورت فشرده روی هم قرار بگیره.
در مورد مدار افزاینده ولتاژ خیلی از دوستان تا الان مشکلاتی داشتن! شما مطالب داخل فایل رو با دقت مجددا بخونین. درست کردن اون سیم پیچ طبق دستوری که نوشته شده بسیار مهمه. ضمن اینکه پتانسیومتر 100 کیلو رو هم برای اول کار سعی کنین روی وسط بذارین یعنی حدود 50 کیلو. در این صورت ولتاژ خروجیش هم باید حدود 25 ولت باشه. اگر منظورتون از دود کردن همون سیم پیچ بوده شاید سیمتون خیلی نازک بوده یا دورها کافی نبوده یا هسته فریتش خوب نبوده.

خیر مهندس لون مقاومت L1 رو عرض کردم اون دود کرد ولی اگر ممکنه یه عکس واضخ از فیبر افزایش دیسی بزارید لظفا

شنبه 11 خرداد1392 - 11:07pm
مدیر کل
مدیر کل

صادق جان خب پس باز هم اشتباه گفتین! L1 که سیم پیچ مدار هست. شاید منظور شما Rsc باشه که من ذکر کردم بهتره نیم وات بگیرین. چون ممکنه وات بیشتری روش بیفته.
تصویری هم از مدار ساخته شده ندارم. بهرحال مدار هم که بسیار ساده هست.

شنبه 11 خرداد1392 - 11:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خیر مهندس لون مقاومت L1 رو عرض کردم اون دود کرد ولی اگر ممکنه یه عکس واضخ از فیبر افزایش دیسی بزارید لظفا[/quote]
چقدر غلط املایی داری ؟! :ymsmug:
;)
خازن عدسی مهمه و هم چنین پتانسیومتر!
بنده با افتخار 7 تا ای سی مبدل سوزوندم :ymhug:
پس روحیه خود را حفظ کنید.

شنبه 11 خرداد1392 - 11:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: iran
سلام براساتید و مدیریت محترم آقا حمید لطفا به این سایت یه سری بزنید چون درمورد توباکس توضیحات خوب وجالبی داده شده اما به زبان اصلی ‏WWW.ELECTRODA.PL

خداوندا چرا؟؟؟
عزت به سگان دادی و نعمت به خران ؟؟؟گويا به تماشاى جهان آمده ايم!!!!!!

شنبه 11 خرداد1392 - 11:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام

حمید عزیز

من میکرو آمپر متر از 0 تا 50 تونستم پیدا کنم . این جواب می ده یا اینکه عوضش کنم و حتما 0 تا 100 پیدا کنم .

یکشنبه 12 خرداد1392 - 11:33am
مدیر کل
مدیر کل

mrmr16 عزیز ؛ اگر 100 میکرو موجود بوده که همونو بگیرین. 50 میکرو حساسیتش دیگه خیلی بالاست و مدام ممکنه عقربه تا اخر بره! البته موقع کاوش با زیاد کردن پتانسیومتر 4 این قضیه تا حدود زیادی حل میشه. فقط میمونه موقع تنظیم لوپ که اون هم امیدوارم مشکلی پیش نیاد!
بهرحال تا آزمایش نکنین متوجه نمیشین. راهش هم خیلی سادست. اگر دیدین عقربه همش میره به ته میچسبه و مثلا روی وسط نمیاد یعنی زیادی حساسه.

یکشنبه 12 خرداد1392 - 5:28pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوستان سلام
مهندس من یکی از لوپ هارو ساختم فقط جای میخ ها کمی روکشش رفته میترسم به هم خورده باشه و اتصال داشته باشه.چطور میتونم هانری رو اندازه گیری کنم؟رو اهم متر با چه نمادی هستش؟مرسی @};- @};- @};-

یکشنبه 12 خرداد1392 - 7:10pm
مدیر کل
مدیر کل

فرشاد جان نماد سنجش سلف H هست که به معنی هانریه. ولی اکثر مولتی متر های معمولی رنج سلف ندارن! هانری رو هم فقط با سلف متر میشه اندازه گرفت. ولی شما از روی اهم میتونی متوجه بشی. مولتی متر رو روی رنج 200 اهم بذار و دو سر لوپ رو اهم بگیر. بین 4 تا 5 اهم برای لوپ شما درسته. اگر خیلی کمتر بود اتصالی دارین. اگرم اهمی نشون نداد که حتما قطعی داره.

یکشنبه 12 خرداد1392 - 7:42pm

سلام مهندس
با زحمات شما و آقا مجتبی عزیز من هم موفق به ساخت مدار شدم و به خوبی ازش جواب گرفتم.خواستم به نوبه خودم از شما 2 بزرگوار تشکر کنم . فقط یه مشکلی هست مهندس اونم اینه که هواسم نیود داشتم پایه 7 آیسی 741 رو اندازه میگرفتم که پراب مولتی مترم خورد به دو تا پایه و ولتاژم به یک چهارم کاهش پیدا کرد آیسی رو هم تعویض کردم اما درست نشد. میشه راهنماییم کتید لطفا؟
بازم از وقتی که در اختیار من و بقیه دوستان آماتور می زارید سپاسگذارم

یکشنبه 12 خرداد1392 - 8:05pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم صادق جان منم خوشحالم که شما نتیجه خوب گرفتین. :ymhug:
در مورد اتصالی که فرمودین خب احتمالا اتصالی روی ولتاژ 8 ولت اتفاق افتاده! بنابراین شما باید ترانزیستور 6 و دیود 9 و 10 رو مورد تست قرار بدین چون احتمال سوختن بخصوص ترانزیستور 6 تحت چنین شرایطی زیاده.

یکشنبه 12 خرداد1392 - 8:29pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 44 , 45 , 46 , 47 , 48 , 49 , 50 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 24 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure