انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 12 مهر1403 - 2:56pm

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

من این نکته رو مجددا ذکر کنم که در حالت تنظیم لوپ ؛ تنظیم ولومها اصلا مهم نیست و بوق زدن یا نزدن هم ملاک نیست فقط شما باید حواستون به عقربه میتر باشه تا لوپها نال بشن. بعدش میتونین تنظیم ولومها رو انجام بدین و درستش اینجوریه.

سه شنبه 28 اسفند1391 - 3:02am
مدیر سایت
مدیر سایت

حمید نوشته است:
من این نکته رو مجددا ذکر کنم که در حالت تنظیم لوپ ؛ تنظیم ولومها اصلا مهم نیست و بوق زدن یا نزدن هم ملاک نیست فقط شما باید حواستون به عقربه میتر باشه تا لوپها نال بشن. بعدش میتونین تنظیم ولومها رو انجام بدین و درستش اینجوریه.

مهندس حمید دقیقا درست فرمایش می کنید من این نکته رو یادم رفته بود بگم . سپاس

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 29 اسفند1391 - 10:02am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: وطنم ایران
بابا جونه من نکته هارو بگین دیگه پدرم دراومد هی با لوپا بازی میکن هی با ولومها من فکر میکردم با ید دو تاشو باهم حرکت بدین.بچه ها من ولتاژه کویل فرستندم بدون مبدل 24ولت یعنی فقط 12ولت وصله میشه 8.5 ac درسته.در ضمن اینکه وقتی میخوام تنظیم کنم این عقربه میتر هی میخوره به ته هی میاد وسط.

افتادگی آموز اگر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

سه شنبه 29 اسفند1391 - 6:02pm
YIM
مدیر سایت
مدیر سایت

محمد نوشته است:
بابا جونه من نکته هارو بگین دیگه پدرم دراومد هی با لوپا بازی میکن هی با ولومها من فکر میکردم با ید دو تاشو باهم حرکت بدین.بچه ها من ولتاژه کویل فرستندم بدون مبدل 24ولت یعنی فقط 12ولت وصله میشه 8.5 ac درسته.در ضمن اینکه وقتی میخوام تنظیم کنم این عقربه میتر هی میخوره به ته هی میاد وسط.

محمد آقا سلام داداشم
به ولتاژ AC و غیره کاری نداشته باش ، فقط فرکانس بگیر چنده ؟ و فقط لوپ عقب یعنی فرستنده رو حرکت بده هم بالا و پائین و هم به شکل الاکلنگی خیلی آروم حرکت بده تا میتر کاملاً به آخر سمت چپ بچسبه، بعد همونجا فرستنده رو محکم کن ، بعد کارهایی که در بالا گفته شده انجام بده ببین فلزات رو در چه فاصله هایی میزنه ، بعد بیا اینجا بگو تا خازنهای 6 و 7 رو مهندس حمید براتون محاسبه کنه تا گیرندگی دستگاهت بیشتر بشه

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 29 اسفند1391 - 6:17pm
مدیر کل
مدیر کل

محمد نوشته است:

محمد جان خسته نباشی برادر :D
همه نکات تقریبا گفته شدن اما نکته خیلی زیاده ممکنه شما ندیده باشین!
در مورد تنظیم لوپ توی فایل هم ذکر شده که فقط لوپ فرستنده باید حرکت داشته باشه و لوپ گیرنده کاملا فیکس و ثابت هست.
ولتاژ گیری لوپ فرستنده هم زیاد دقیق در نمیاد چون با توجه به فرکانسی که داره هر ولت متر ای سی ممکنه ولتاژ متفاوتی نشون بده. اما برای مقایسه خودتون خوبه که با تغییرات مداری تغییر قدرت فرستنده رو بتونین متوجه بشین کم یا زیاد شده.
موقع تنظیم لوپ هم طبیعیه که عقربه میتر حرکت داشته باشه! شما باید لوپ فرستنده رو در نقطه ای تنظیم کنین که عقربه به کمترین مقدار سمت چپ میتر برسه. البته با ذکر این نکته که از نظر ظاهری لوپ فرستنده عمود به محور وسط و راستای لوپ گیرنده هست و این یک تنظیم بسیار دقیق میلیمیتری هست که باید انجام بدین.

سه شنبه 29 اسفند1391 - 6:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید جان این شیلد بندی خیلی مهمه اگه بتونید یه توضیح برای جاهای مختلف مدار بدی ممنونتون میشم.من دور سیم پیچو با نوار چسب شیشهای پیچیدم بعد با فویل پیچیدم وروش سیمه لخت از همون سیم نمره هفت پیچیدم و روی همش چسب لنت پیچیدم.حالا جالبه دوتا لوپ اهمش یکی شده اما فرکانس برای هر لوپ که به مدار فرستنده وصل میکنم 12-15 هست و وقتی یه تغییره شکل کوچیک در سیم پیچ به وجود میاد وکج میشه ظرفیت بهم میخوره.حالا برای تنظیمه لوپ ولوم استانه صدارو زیاد میکنم تا عقربه بیاد اخر بعد تنظیم کنم درسته این کار اخه صدا با این ولوم کم و زیاد میشه.واین که برای بدنه المینیوم هم میشه میله پرده استفاده کرد اونم المینیومه.کاشک واسه این دستگاه یه وسیله ای مثله فایندر ماهواره بود تا قدرت گیرندرو تنظیم میکردیم.

سه شنبه 29 اسفند1391 - 9:28pm
YIM
مدیر کل
مدیر کل

محمد جان روشی که شما برای شیلد کردن لوپ فرمودین کاملا درسته. فقط این رو هم اضافه کنم قسمت پایین فویل آلومینیوم به اندازه 1 سانت باید باز باشه تا سیستم شیلد درست عمل کنه.
در مورد تغییر فرکانس هم طبیعیه چون به ظرفیت لوپ بستگی داره و شما هر چقدر هم یک جور بپیچین باز اندکی بین دو تا لوپ فرق هست. اگر تغییر حالت هم بده طبیعیه که ظرفیتش عوض میشه. برای همین باید کاملا محکمش کنین که تکون نخوره.
در مورد تنظیم ولومها هم بهتره سایر دوستانی که تجربه دارن توضیح بدن.
برای بدنه هم بله آلومینیوم خیلی مناسبه بشرطی که قطر لوله الومینیوم حداکثر 2 سانت باشه.

سه شنبه 29 اسفند1391 - 10:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید جان دلیل این کار چیه مگه روی شیلد باسیم پوشیده نیست و سیم هم به شیلده مدار وصل میشه.این کار که میگین دقیقا در شیلد دلتا پالس در یک سایت دیده بودم.

سه شنبه 29 اسفند1391 - 10:44pm
YIM
مدیر کل
مدیر کل

خب محمد جان توضیح این مساله کمی مشکله. مساله اون فاصله در واقع برمیگرده به پدیده ای که بهش اثر شیلد فارادی میگن. در واقع اولین بار فارادی کشف کرد که اگر محفظه فلزی وجود داشته باشه بار الکتریکی خارج این محفظه یا در واقع قفس به داخل اون هیچ اثرگذاری نداره! برای توضیحات بیشتر میتونین در مورد شیلد فارادی تحقیق کنین.
ولی خلاصش برای کار ما اینه که برای اینکه این شیلد فارادی درست عمل کنه باید حتما و حتما یک قسمت کوچک از اون فویل باز باشه! یعنی حالت یک دایره بسته پیدا نکنه. وگرنه اصلا لوپ شما درست کار نمیکنه!
اما اگر شما اون فاصله خالی رو رعایت کنین شیلد درست کار خودشو انجام میده و هم از نفوذ امواج مزاحم جلوگیری میکنه و هم اثرات زمین رو روی لوپ فلزیاب کم میکنه.
طبیعتا بخاطر علت علمی که این مساله داره شما تمام لوپهایی که برای فلزیاب شیلد میکنید باید به همین صورت باشه و یک قسمت در حد 1 سانت خالی مابین فویل وجود داشته باشه.

سه شنبه 29 اسفند1391 - 11:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام

من این بلا رو سر لوپهای جدید آوردم یعنی شیلد بسته است! :-?
خدا خیرت بده مهندس جان

چهارشنبه 29 اسفند1391 - 1:16am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: airjetna1 و 88 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure