انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 11 مهر1403 - 12:13am

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 51 , 52 , 53 , 54 , 55 , 56 , 57 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم فرشاد عزیز.
1- لوپ شما و اهمش کلا درست هست. عرض کردم زیاد هم وسواس به خرج ندین. :D
2- پس از اتمام همه کارها و کامل کردن شیلد خیلی بهتره یک لایه چسب لنت هم روی کلش بزنین که وضعیت کلی لوپ و شیلدش استحکام و ثبات بیشتری پیدا کنه. طبیعتا این کار ضروری نیست ولی توصیه میکنم حتما این کار رو بکنین.
3- برای محکم کردن نهایی لوپ در قالب یا قاب خودش میتونین از هر چسبی که محکم باشه استفاده کنین. چسب حرارتی هم خوبه.

چهارشنبه 15 خرداد1392 - 11:17pm
مدیر کل
مدیر کل

سامی جان من چند بار در مورد ویومتر دیجیتال صحبت کردم و عرض کردم جواب میده ولی بهیچ وجه استفاده نکنین چون نه تنها بهتر نیست بلکه جایگزین مناسبی هم نیست و خودش هم دردسر ساخت و مصرف باطری و غیره داره!
از این گذشته شما همون ایسی 3914 و چند قطعه دیگه مورد نیازش رو اول قیمت بگیرین و بعد میبینین که اصلا ارزونتر هم در نمیاد! :D اگر مساله بودجه هست میتونین از ویومتر استفاده کنین که ارزانتر و فراوان تر هست و مشکل خاصی هم نداره.
بهرحال من نمیدونم اگر 20 تومن پول میتر بنظر شما زیاده اصلا چرا کلشو میسازین؟ الان یه باطری معمولی بخواین روش بذارین 50 تومن میشه! خب میتر هم فکر نکنین قسمت کم ارزشی هست که ارزش هزینه کردن رو نداره! میتر دستگاه در تنظیم دقیق تر لوپ و همینطور سنس مشخص تر فلز نقش داره. این مساله از این حیث مهمه که شما از روی درجه حرکت عقربه حتی میتونین میزان واکنش رو متوجه بشین که تا حدی به تخمین عمق هم کمک میکنه.

چهارشنبه 15 خرداد1392 - 11:23pm
مدیر کل
مدیر کل

محمد عزیز سوال بسیار خوب و جالبی کردین! :D
بنده سالها پیش زمانیکه روی فرستنده های مخابراتی کار میکردم این مساله سیم پیچ با سیم نقره رو تست کرده بودم. البته اونجا سیم پیچها بسیار کوچکتر هستن و نقششون هم کمی فرق داره. اما بهرحال بله درسته! سیم پیچ با سیم نقره کلا قوی تر هست. ولی در مورد فلزیاب من ندیدم به این صورت ساخته شده باشه! شاید یک دلیل این باشه سیم نقره علاوه بر اینکه بسیار گرانتر هست ؛ از نوع لاکی هم به اون شکل موجود نیست و مقدار زیادی هم نیاز داره که فکر نمیکنم گیر بیاد!
گذشته از این اگر فقط بحث مقاومت باشه میشه از سیم مسی ضخیم تر استفاده کرد. این مسایل رو در مورد این توباکس من قبلا بررسی کردم. باز هم عرض میکنم به نظر من سیم 0.7 ضخیم ترین سیم مناسبی هست که میتونه استفاده بشه چون وزنش هم معقول هست و مقاومتش هم کم. سیم 1 میل دو برابر وزن داره و اهمش نصف میشه اما چندان به قدرت کمک نمیکنه. علاوه بر این چون ما یک مبدل پیشنهاد کردیم که ولتاژ فرستنده رو عملا میشه به دلخواه عوض کرد ؛ پس مشکلی نیست و اون مقدار اضافی قدرت رو میشه از طریق افزایش ولتاژ هم بوجود آورد. این کار هم تا حدی انجام شده که دیگه بیش از اون از نظر علم فلزیابی دیگه جوابگو نیست و حساسیت به قدری میره بالا که دیگه دستگاه به یک تکه سنگ هم واکنش نشون بده! خب قضاوت با خود شماست. آیا میشه قدرت یا حساسیت رو از این هم بیشتر کرد؟ اون حدی که عرض کردم طبیعتا دیگه بدرد نمیخوره.

چهارشنبه 15 خرداد1392 - 11:30pm

با سلام خدمت اساتید گرامی
ایا در این مدار میتوان برای اینکه از خازن mkt استفاده کنیم از ترکیب سری و موازی خازن ها برای رسیدن به ظرفیت مطلوب استفاده کرد

چهارشنبه 15 خرداد1392 - 11:43pm
مدیر کل
مدیر کل

علی عباس عزیز به فلزجو خوش اومدی.
خدمت شما عرض کنم نه بهیچ وجه! این اشتباهی هست که خیلیا شاید بکنن. اصلا در اکثر مدارات واقعا مهم نیست که فلان خازن دقیقا عدد خودش باشه! چون در این نوع مدارات همیشه تنظیمات دقیقی هم وجود داره که این خطای قطعات رو جبران میکنه و تنظیمش میکنه. مساله خیلی مهمتر که اکثرا ازش غافل میشن این هست که نباید به مرور زمان ظرفیت اون خازن یا اهم مقاومت تغییر بکنه! این مساله بخصوص با چند درجه تغییر دمای هوا اتفاق میفته و به ویژه در مورد خازنها یک مشکل جدی در مدارات حساس مثل فلزیاب ایجاد میکنه. من خودم تستهای زیادی روی انواع خازن در این زمینه انجام دادم و فاصله کیفیت و پایداری خازن ام کا تی با سایر خازنها واقعا قابل ملاحظه هست! اگر ام کاتی نبود پلیستر هم تا حد خوبی قابل قبوله. سایر انواع به ترتیب افت کیفیت و پایداری رو دارن. تا جاییکه وقتی به خازن عدسی میرسیم عملا در نقاط حساس مدارات فلزیاب به هیچ وجه جوابگو نیست و ثبات دستگاه در شرایط مختلف مرتب بر هم میخوره که یکی از دلایلش میتونه همین مساله باشه.

چهارشنبه 15 خرداد1392 - 11:50pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

ساخت جعبه رو هم تموم کردم خیلی کار جالبی بود.من خودم که اگه نتونم این فلزیاب رو هم بسازم بازم به همین جعبه دلم خوشه. :D
یکی از کلید ها برای نوره(نور میتر هم خیلی ضروریه هم بعضی وقتا توشب دردسر ساز پس بهتر بود من براش کلیدبزارم)

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 15 خرداد1392 - 11:57pm
مدیر کل
مدیر کل

بسیار عالی فرشاد عزیز خسته نباشی :ymapplause: خوب و قشنگ بنظر میرسه. خب شما کلید فشاری رو چکار کردی؟ امیدوارم روی دسته براش جایی در نظر بگیری چون بهترین حالتش همینه.
در ضمن من یک ولوم اضافی روی جعبه میبینم! :-w نکنه یکی از اون پتانسیومتر ها رو ولوم گرفتی؟ =(( :D چون روی حساب دستگاه بیشتر از 3 ولوم نیاز نداره. ولی البته ایرادی هم نیست.

پنج شنبه 15 خرداد1392 - 12:13am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

خیلی چاکریم مهندس جان.ببخشید دیگه :YMPRAY:
بله همونی که دسته نداره(10 دور) برای تنظیم ولتاژ مبدل هست بدم نیومد بتونم حین کار کم و زیادش کنم و رو بهترین نتیجه تنظیمش کنم.همچنین یه فکر به سرم زد که با توجه به یه کم تجربه ای که از فلزیاب دارم فکر کنم عملی باشه.
این که ولتاژ رو بالا ببریم ودر عوض فاصله دو لوپ رو زیاد کنیم (بدنه فلزیاب رو هم کشویی درست کنیم)تا اینطوری عمق مفیدبالا بره و هم به ذرات و تیکه های کوچیک حساس نباشه.هر چند تا موقع تست هیچ احتمالی نمیشه داد.مرسی مهندس @};- @};- @};-

پنج شنبه 15 خرداد1392 - 12:42am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم فرشاد جان.
نه حرف شما اتفاقا کاملا درسته! شما اگر فاصله دو لوپ رو بیشتر کنین میتونین از ولتاژ کمی بیشتر هم استفاده کنین. این مساله با کشویی ساختن اسکلت هم جور در میاد! بشرطی که این اسکلت رو بتونین محکم و عالی دربیارین.

پنج شنبه 15 خرداد1392 - 1:06am
مدیر سایت
مدیر سایت

farshad نوشته است:
خیلی چاکریم مهندس جان.ببخشید دیگه :YMPRAY:
بله همونی که دسته نداره(10 دور) برای تنظیم ولتاژ مبدل هست بدم نیومد بتونم حین کار کم و زیادش کنم و رو بهترین نتیجه تنظیمش کنم.همچنین یه فکر به سرم زد که با توجه به یه کم تجربه ای که از فلزیاب دارم فکر کنم عملی باشه.
این که ولتاژ رو بالا ببریم ودر عوض فاصله دو لوپ رو زیاد کنیم (بدنه فلزیاب رو هم کشویی درست کنیم)تا اینطوری عمق مفیدبالا بره و هم به ذرات و تیکه های کوچیک حساس نباشه.هر چند تا موقع تست هیچ احتمالی نمیشه داد.مرسی مهندس @};- @};- @};-

اگر با زیاد کردن فاصله لوپ ها و افزایش ولتاژ تا 30 ولت ثبات دستگاه کم نشه خیلی عالی میشه @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 16 خرداد1392 - 8:51am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 51 , 52 , 53 , 54 , 55 , 56 , 57 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 32 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure