انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 11 مهر1403 - 7:50pm

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 57 , 58 , 59 , 60 , 61 , 62 , 63 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید جان سلام
مدار رو بستم چند بار مدار رو برسی کردم درسته لوپ هارو وصل کردم و تغذیه مدار رو وصل کردم هنگام اتصال تغذیه یه جرقه کوچیکی میزنه که نشان دهنده سلامت تقریبی مداره ولی در دوسر لوپ ها ولتاژ و فرکانسی ندارم! چیکار کنم؟

پنج شنبه 23 خرداد1392 - 10:29pm
YIM
مدیر کل
مدیر کل

سامی جان خب یک جای مدار شما ایرادی داره. باید مرحله به مرحله جلو بری. اول ببین ولتاژ نقطه شیلد شما نسبت به منفی باطری 4 ولت هست یا نه؟ اگر مدار کاملا سالم باشه دیگه ممکنه در قطعات اشکالی داشته باشین.

پنج شنبه 23 خرداد1392 - 11:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

الان ولتاژ گرفتم شیلد تقربا 4 ولته ولی هردو کویل خاموشن ولتاژ فرکانسی روشون نیست! میتر حرکت میکنه وتقریبا تا ته میره وبا تغییر مولتی ترن میشه تاحدودی تغییرش داد. وقتی دوتا پراپ مولتی متر رو به جاهای 1L یا L2 در حالت خاموشی و بدون لوپ به مدار میزنم که ببینم مقاومت مدار چنده اتصال باز نشون میده بنظرت میتونه مشکل از 4046 باشه؟ L1 بعد ترانزیستوهای T1,T2 به 4046 و L2 هم بعد TL082 به 4046 میرن برای همین میگم؟ ممنون :ymhug:

پنج شنبه 23 خرداد1392 - 11:53pm
YIM
مدیر کل
مدیر کل

سامی جان لوپ گیرنده که هیچ ولتاژی نباید داشته باشه! لوپ فرستنده هم ولتاژ متناوب باید داشته باشه. ولی بارها گفتم مدار رو بدون لوپ فرستنده روشن نکنین چون ترانزیستور 1و 2 ممکنه بسوزه. آیسی 4046 هم هیچ ربطی نداره و تا حالا برای کسی عیب نکرده.

جمعه 23 خرداد1392 - 12:14am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان مخصوصا حمید خان
استاد حمید من که گفتم * پراپ مولتی متر رو به جاهای 1L یا L2 در حالت خاموشی و بدون لوپ به مدار میزنم* پس چرا خودتو ناراحت میکنی؟!!؟؟ :D
حالا ولتاژ ac و فرکانس 11.2 کیلو دارم. گالوانومتر رو بجای ویومتر استفاده کردم که تا تهش میرفت ولی با تغییر مولتی ترن از 10ک به 100 ک درست شد که میشه تنظیمش کرد. فقط الان صدا ندارم موقع وصل تغذیه یه صدای تق کوچیک مید و بس. ولوم ها تاثیری ندارند و کلا بگم چیزی رو سنس نمیکنه راهنمایی کنید ممنون :D

جمعه 24 خرداد1392 - 10:41am
YIM

1- فلزيابهاي TR مثل garrett 2500 كه كوئل گرد هم دارد يعني هم ميشود Pi هم tr . اين گونه فلزيابها تا جائيكه بنده اطلاع دارم بردشان زياد است ولي دقتشان كم است و به فلزات كوچك حساسيت ندارند. ولي من نه ساخته ام و نه كار كرده ام.

2- دو صفحه قبل در مورد پيچ پلاستيكي كه نوشته بوديد 7500 تومان در حسن آباد بايد بگم كه پيچش گويا ساخت آلمانه ولي مدل آلنش 7500 هست و پيچ معموليش 4500 هستش.

جمعه 24 خرداد1392 - 8:58pm

mojtaba gold نوشته است:
سلام
من مجتبی هستم تازه وارد سایت شما شدم فلز یاب های زیادی رو درست کردم تا به امروز ولی در خاک به نتیجه خوبی نرسیدم الان این فلزیاب رو که دیدم مشتاق شدم که درستش کنم فقط میخواستم ببینم از نظر قطعات و یا منتاژ این دستگاه برام مشکلی پیش بیاد تو سایت اگه مطرح کنمش جواب بهم میدن؟ اینم بگم من از نظر مونتاژ وساخت تجربه خوبی دارم چون فلز یاب دلتا پالس 3 و گری و پی ای رو ساختم جواب هم داد ولی تفکیک به طلاش ضعیف بود

با سلام آقا مجتبی شما اگر فلزیاب دلتا پالس 3 رو ساختید وجواب خوب نداد اول باید از قطعات نظامی استفاده میکردی و تا فایل پروگرامی اصلی رو تهیه نکنی که باید از حسین دمیر از ترکیه خریداری کنید تا بهت جواب بده و دلتا 3 یکی از بهترین فلزیاب ها با قدرت تفکیک خیلی عالی که حتی یک اسکوپ هم داره که زمانی که سیگنالی که از کویل خارج میشه قبل از اینکه وارد قسمت بافر بشه یک نمونه برداری از کویل رو در ال سی دی نشون میده که با پتانسیومتر مولتی ترین 1 باید تنطیم بشه و اگر درست تنظیم نشه مدارتون جواب نخواهد داد و اگر شما مدار دلتا 3 رو نقششو از سایت دانلود کنی و بسازی به هیچ عنوان جواب نخواهی گرفت چون روی این مدارها باید خیلی تغییرات بدی تا به طلا حساس بشن من 3 ماه با دلتا 3 سرو کله زدم تا جواب داد و در مورد فلزیاب گری که یکی از بهترین فلزیاب هایی هست که به املاح زمین هیچ حساسیتی نداره و من تا حالا 10 تا از این مدار گری را ساختم و فروختم با تست در روی زمین در جایی که پر از املاح بود شما باید در این مورد مطالعه و تلاش زیادی کنی

شنبه 24 خرداد1392 - 1:07am

آقاي MORTEZA-3282
با سلام
به نظر شما بهترين كوئل براي گري چه مقاديري هست؟
شما به چه نتايجي در زير خاك با گري دست پيدا كرديد ؟

ضمنا فلزيابهاي Pi به طلا حساسيت زيادي ندارند مخصوصا طلاي خام يا همان ناگت. البته از آنجايي كه در ساخت مصنوعات با طلا آنرا با ساير فلزات تركيب ميكنند لذا به طلاي ساخته شده هم عكس العمل نشان ميدهد ولي نه به شدت آهن.
باتشكر

شنبه 25 خرداد1392 - 6:32am
مدیر سایت
مدیر سایت

دوستان اگر فاصله لوپهارو 115 تا 120 بگیرید هم ثبات بالا میره و هم میشه قدرت دستگاه رو بیشتر کرد ، بنده همیشه با ثبات دستگاه مشکل داشتم ولی وفتی فاصله لوپها رو 115 گرفتم خیلی باثبات شده و از 95 سانت خیلی خیلی بهتر جواب میده

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 25 خرداد1392 - 7:59am
مدیر سایت
مدیر سایت

MORTEZA-3282 نوشته است:
mojtaba gold نوشته است:
سلام
من مجتبی هستم تازه وارد سایت شما شدم فلز یاب های زیادی رو درست کردم تا به امروز ولی در خاک به نتیجه خوبی نرسیدم الان این فلزیاب رو که دیدم مشتاق شدم که درستش کنم فقط میخواستم ببینم از نظر قطعات و یا منتاژ این دستگاه برام مشکلی پیش بیاد تو سایت اگه مطرح کنمش جواب بهم میدن؟ اینم بگم من از نظر مونتاژ وساخت تجربه خوبی دارم چون فلز یاب دلتا پالس 3 و گری و پی ای رو ساختم جواب هم داد ولی تفکیک به طلاش ضعیف بود

با سلام آقا مجتبی شما اگر فلزیاب دلتا پالس 3 رو ساختید وجواب خوب نداد اول باید از قطعات نظامی استفاده میکردی و تا فایل پروگرامی اصلی رو تهیه نکنی که باید از حسین دمیر از ترکیه خریداری کنید تا بهت جواب بده و دلتا 3 یکی از بهترین فلزیاب ها با قدرت تفکیک خیلی عالی که حتی یک اسکوپ هم داره که زمانی که سیگنالی که از کویل خارج میشه قبل از اینکه وارد قسمت بافر بشه یک نمونه برداری از کویل رو در ال سی دی نشون میده که با پتانسیومتر مولتی ترین 1 باید تنطیم بشه و اگر درست تنظیم نشه مدارتون جواب نخواهد داد و اگر شما مدار دلتا 3 رو نقششو از سایت دانلود کنی و بسازی به هیچ عنوان جواب نخواهی گرفت چون روی این مدارها باید خیلی تغییرات بدی تا به طلا حساس بشن من 3 ماه با دلتا 3 سرو کله زدم تا جواب داد و در مورد فلزیاب گری که یکی از بهترین فلزیاب هایی هست که به املاح زمین هیچ حساسیتی نداره و من تا حالا 10 تا از این مدار گری را ساختم و فروختم با تست در روی زمین در جایی که پر از املاح بود شما باید در این مورد مطالعه و تلاش زیادی کنی

آقا مرتضی این انجمن به شما خوش آمد گفته @};- و امیدواریم شاهد کمک های علمی و تجربی شما در کنار مهندسین عزیزمون جهت ساخت سیستمهای کارآمد و قوی باشیم ، و اینکه این انجمن محل کمک و راهنمایی به کاربران کم اطلاع بوده تا بتونن دور از دست کلاهبرداران و فروشندگان بی انصاف برای خودشون دستگاهی مستقل و قوی و با قیمتی مناسب بسازند ، امیدواریم هدف شماهم مثل هدف انجمن بوده و از این راه پیروی کنید .. به امید موفقیت.. یاعلی مدد @};- @};- @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 25 خرداد1392 - 8:07am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 57 , 58 , 59 , 60 , 61 , 62 , 63 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 9 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure