انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 11 مهر1403 - 5:54pm

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 59 , 60 , 61 , 62 , 63 , 64 , 65 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

اینم سیم پیچ کویل منه که 72 دور با سیم صفر 7 پیچیدم ولی هنوز فویل الومینیوم روش نگرفتم با اهم متر که اهمشو گرفتم 4.8 اهم یه سیم پیج داد سیم پیچ بعدیش 4.6 نشون داد اهم رو

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 26 خرداد1392 - 12:01pm
کاربر فعال
کاربر فعال

فقط یه چیز برای من هنوز مبهمه من تو جا گذاری قطعات روی فیبر چون لوپ من الان با سیم صفر هفت پیچیده شده و فعلان نمیخوام برد افزایش ولتاز رو بهش اضافه کنم ایا تغییرات مدار توباکس ساشو رو نیاز هست انجام بدم؟ یا فقط خازن c5 رو 470 نانو بزارم ؟

یکشنبه 26 خرداد1392 - 12:12pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوستان سلام و خسته نباشید
کابل و لوپ گیرنده رو باهاش یه کم مشکل دارم هر کاری کردم متوجه نشدم چطوری باید وصل کنم.اساتید گرامی اگه لطف کنید با توجه به شماره های که تو عکس هست کدوم شماره رو به کجا باید بزنم؟؟؟مرسی L-)

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 26 خرداد1392 - 1:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آقا فرشاد واقعا از سلیقه ت تو ی ساخت دستگاه خوشم می اد @};-

آقا این لوپ ها رو چطوری درست کردی از مراحل ساختش عکس میزاری

در رابطه با کابل مورد استفاده بگم که با این نوع کابل نمیشه لوپ فرستنده رو وصل کرد این کابل تنها یک مغزی و یک شیلد داره شما باید از کابلی استفاده کنی که

دوتا مغزی و یک شیلد داشته باشد

یکشنبه 26 خرداد1392 - 1:14pm
مدیر کل
مدیر کل

mojtaba gold عزیز افرین خسته نباشین. نگفته بودین با پردازنده دو هسته ای دارین روی مدار کار میکنین! :D
فیبر شما خیلی خوبه. اهم لوپهاتون هم درسته.
در مورد عدم استفاده از افزاینده ولتاژ چند پست قبل عرض کردم مشکلی نداره. شما غیر خازن 5 به هیچ تغییر دیگه ای نیاز ندارین. میتونین از هر ترانزیستوری هم استفاده کنین. خازن 5 هم اگر عوض نشه فقط قدرت پایین تر و نزدیک به مدار اصلی در میاد و توصیه میکنم حتما عوض کنین.

یکشنبه 26 خرداد1392 - 1:21pm
مدیر کل
مدیر کل

farshad نوشته است:
دوستان سلام و خسته نباشید
کابل و لوپ گیرنده رو باهاش یه کم مشکل دارم هر کاری کردم متوجه نشدم چطوری باید وصل کنم.اساتید گرامی اگه لطف کنید با توجه به شماره های که تو عکس هست کدوم شماره رو به کجا باید بزنم؟؟؟مرسی L-)

فرشاد جان من خصوصی هم به شما توضیح دادم. اولا که گیرنده ال2 هست و فقط 2 تا سیم داره! یعنی یکیش هم شیلد هست و هم به یکی از دو سر لوپ وصل میشه. مغزی هم به سر دیگر لوپ.
ال 1 فرستنده هست و 3 تا سیم بهش میره که یکیش همون شیلد هست. دو تا مغزی هم به دو تا سیم خود لوپ فرستنده وصل میشه.
همونطور که دوستمون فرمودن برای فرستنده سیم شیلد استریو مناسبه و برای گیرنده هم کابل کواکسیال مشابه تصویری که گذاشتین خوبه.

یکشنبه 26 خرداد1392 - 1:25pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

مرسی مهندس جان
دیگه متوجه شدم.mrmrعزیز چشم حتما مراحل ساخت لوپ رو هم قرار میدم و لی یه کم سنگین شدن.

یکشنبه 26 خرداد1392 - 2:29pm

سلام و عرض ادب خدمت مهندس حمید
آقا من به علت بی دقتی خراب کاری کردم. خازن 4.7 کیلو رو یه کم بالاتر از روی برد گزاشته بودم دو سر خازن به همدیگه برخورد کرد و مجبور شدم ترانزیستورها و دیودها رو تعویض کنم تا ولتاژ 8 و 4 درست بشه الان ولتاژها کار میکنه ولتاژها اما میترم کار نمیکنه هر کاری میکنم حتی از یک میتر دیگه هم استفاده کردم که نو بود اما بازم جواب نداد. البته یک مشکل دیگه هم هست که اونم مربوط به اسپیکر هست اسپیکر هم وقتی وصل میکنم صدای بوق نداره البته صدای ویز ویز میکنه وقتی ولوم رو از یه حدی بیشتر میکنم اما صدای بوق نداره اسپیکر هم بسیار کوچک تهیه کردم تقریبا اندازه یه سکه 100 تومنی هست و آهنرباش هم ایزوله هست البته اینو فروشنده گفت ولی در هر صورت آهنرباش خیلی کوچک و جم و جور هست من دیودها و ترانزیستورهای اطراف اسپیکر که مربوط به نوسانساز ها بود رو تعویض کردم اما مشکلم حل نشد. اگر براتون امکان داره راهنمایی بفرمایید.

یکشنبه 26 خرداد1392 - 6:40pm
مدیر سایت
مدیر سایت

آقاي مجتبي گلد ؛ گوشه هاي كوئل رو بايد بصورت حلالي باشه شما خيلي زاويه دار كردي

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

یکشنبه 26 خرداد1392 - 7:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان خسته نباشید
درمورد شاسی سوال داشتم که قوطی آلومینیومی 2*3 به طول 135 سانت پیداکرم و میخوام باهاش بسازم ولی نمیدونم آیا قوطی بیش از اندازه بزرگ هست یا مناسبه و آیا باعث کاهش برد دستگاه میشه یان نه؟ ممنون

یکشنبه 26 خرداد1392 - 9:12pm
YIM
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 59 , 60 , 61 , 62 , 63 , 64 , 65 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: khani و 26 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure