انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 11 مهر1403 - 6:07pm

پاسخ به موضوع  [ 1031 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 ... 104  بعدی
 فلزیاب BRN 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: وطنم ایران
مهدی جان منظوره شما از شاگرد خوبی باشید چیه؟؟؟ بنده این سوالو از کسی پرسیدم که استاده و در دانشگاه تدریس داره من دیدم کسی قادر نیست به این سوال پاسخ بده گفتم اینجا مطرح کنم تا شاید دوستان انجام دادن ونتیجه گرفتن.حمید خان حرف شما هم درسته و ایشون حرف شمارو به من زد اما میبینید که بازم مشکل وجود داره و نه تنها در این مدار بلکه در اون دستگاه زمین شناسی شما هم این مشکل به چشم میخوره پس باید یه راه حلی باشه شما هم حمید جای خورد کردن بچه ها میتونید کمک کنید تا مشکل حل بشه نه همرو بیسواد فرض کنید.

افتادگی آموز اگر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

یکشنبه 26 خرداد1392 - 11:22am
YIM
مدیر کل
مدیر کل

محمد جان ترکیب سوالات و مطالب اخیر شما 2 نکته مهم داره! اول اینکه شما در زمینه الکترونیک خیلی وارد نیستین! دوم اینکه در عین وارد نبودن نظرات و پیشنهاداتی دارین که در جایگاه یک آدم وارد میتونه مطرح بشه! :D خب این دو تا با هم جور در نمیاد! هر کسی هم پست های شما رو جستجو بکنه به حرف من میرسه.
از این گذشته کی گفته بی آر ان مشکلی داره که مربوط به ال سی دی هست؟ اصلا شما ساده تر از این فلزیاب سراغ دارین؟ اخه مشکل توی کنتراست ال سی دی مدار هم شد مشکل؟ شما فکر نمیکنی طراح یک مدار ساده ترین چیزی که میتونه حساب بکنه همین مسایل کوچک مثل کنتراست ال سی دیه؟ در اینکه بین پایه 3 ال سی دی و زمین باید پتانسیومتر 5 کیلو باشه و این بهترین حالتشه شما شک نکن! استادجون شما هم هر چقدر استاد باشن این چیزا رو که اختراع نکردن. ولی ما تا دلتون بخواد با همین مساله سر و کله زدیم. بنده هم در حد خودم سواد دارم. اما در این کارها حتی تجربه خیلی بالاتره.
اون دستگاه زمین شناسی هم اگر کار نمیکنه بخاطر کنتراست ال سی دی نیست. هر ال سی دی هم که روی صفحه ردیف مربع نشون میده به علت تنظیم کنتراستش نیست! میتونه از درست پروگرام نشدن میکرو باشه. اگر هم از کنتراست باشه کسی که یه خورده وارد باشه بلافاصله از نوع نمایش ال سی دی و کمی کج و راست کردنش متوجه میشه و براحتی کنتراست رو تنظیم میکنه.
شما یه سوالاتی میکنین و در نهایت جوری برخورد میکنین که بنده دیگه نیام یه مدار بذارم که بعدش علاوه بر صدها جواب سوال مجبور بشم با امثال شما هم مواجه باشم! در مورد خورد کردن هم من با کسی جز شما برخورد نداشتم! این همه پست من رو میتونین ببینین. اما اگر کسی از موضع یک آدم وارد ولی در واقع ناوارد بخواد خودشو جا بزنه و ادعای وارد بودن کنه به شدت بسیار زیادی باهاش برخورد میکنم. این اخلاق همیشگی من هست. یاد بگیریم خودمون و سوادمون رو در همون حدی که هست عنوان کنیم! نه چیزی بیشتر. در ضمن به قوانین هم رجوع کنین ؛ دادن اطلاعات درست و گمراه نکردن دیگران در این انجمن یک قانون اصلیه!

یکشنبه 26 خرداد1392 - 12:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان عزیز سلام
مدار رو کامل کردم لوپ 30 سانتی رو بصورت تخت با سیم 0.65 پیچیدم و از مدار خیلی راضی ام ثباتش خوبه. سینی استیل 35 سانتی رو تو یه متری میزنه و از همه دوستان مخصوصا استاد شهریار و استاد حمید کمال تشکر و قدردانی رو دارم

یکشنبه 26 خرداد1392 - 1:12pm
YIM
مدیر کل
مدیر کل

افرین سامی جان :ymapplause: خیلی ممنون. منم خوشحالم که شما از این مدار جواب گرفتین و راضی هستین.

یکشنبه 26 خرداد1392 - 1:27pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان وقت همه بخیر
سامی جان بهتون تبریک میگم امیدوارم همیشه موفق باشین.
راستی لطفا عکسی از پشت و روی مدار - لوپ و بقیه متعلقات دستگا رو بزاری ممنون میشم.
یاعلی مدد

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

یکشنبه 26 خرداد1392 - 3:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

bina نوشته است:
سامی جان بهتون تبریک میگم امیدوارم همیشه موفق باشین راستی لطفا عکسی از پشت و روی مدار - لوپ و بقیه متعلقات دستگا رو بزاری ممنون میشم.

عکس برای چی؟ از کجاش مدنظرته همونو بگیرم بذارم؟

یکشنبه 26 خرداد1392 - 5:02pm
YIM
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
سامی جان میخواستم با مدار خودم مقایسه اش کنم ببینم ایرادی توی مونتاژ ندارم؟؟%%
در مورد جعبه و لوپ و کلیدها و اتصالات میخواستم ببینمش%
راستی وقتی من برق مدار رو قطع میکنم جندثانیه ای (5-6 ثانیه)طول میکشه تا ال سی دی خاموش بشه ایرادی نداره که؟
یاعلی مدد

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

یکشنبه 26 خرداد1392 - 6:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: وطنم ایران
حمید جان من ادایی ندارم اما این طرف کسیه که با بلوتوس موبایل ادا میکنه فلزیاب ساخته.در ضمن حمید جان منظور از r 14 مقاومت 330 اهم بود نه اون چند کیلو.اگر ظهذر کمی تند حرف زدم معذرت میخوام. کمی عصبانی بودم

افتادگی آموز اگر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

یکشنبه 26 خرداد1392 - 8:31pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درمورد برد باید بگم که بینا جان اگر مدارت کار نمیکنه ازش عکس با کیفیت بذار تا دوستان راهنمایی کند. در مورد لوپ باید بگم لوپ رو باسیم 0.65 به دور دایره ای به قطر 30 سانت بتعداد دور 42 دور پیچیدم که مقاومتش حدود 2.1 اهم شد. عکس هم میذارم ولی قالب مدار آماده نبود و فعلا مشغول امر کشاورزی هستم دوسه روزی نمیتونم روش وقت بذارم تمومش کردم چشم حتما موفق باشید

یکشنبه 26 خرداد1392 - 9:06pm
YIM
مدیر کل
مدیر کل

محمد نوشته است:
حمید جان من ادایی ندارم اما این طرف کسیه که با بلوتوس موبایل ادا میکنه فلزیاب ساخته.در ضمن حمید جان منظور از r 14 مقاومت 330 اهم بود نه اون چند کیلو.اگر ظهذر کمی تند حرف زدم معذرت میخوام. کمی عصبانی بودم

خواهش میکنم محمد عزیز. بحثی بر ادعا نیست ولی قرار شد به هر عنوانی اطلاعات غلط داده نشه! :-w

محمد نوشته است:
شهریار جان درسته اون پتاسمتر 1 کیلو فقط نوره صفحرو کم وزیاد میکنه.من از کسی پرسیدم گفت بایدr14 حذف بشه عنی مستقیم به زمین وصلش کن. 90% حله حالا باد امتحان کنم

اولا توی شماتیک اصلی به غلط دو تا مقاومت 14 اومده. یکیش همون 1 کیلو هست که مربوط به کنتراست ال سی دی میشه. ولی اون یکی که 330 اهم هست اصلا مال طبقه درایور بلندگو هست! چه ربطی به بحث ال سی دی داشت؟ شما رو چه حسابی منظورتون به اون بوده که به زمین وصل بشه؟؟؟ خواهشا یک مقدار بیشتر دقت کنین! اومدی مثلا درستش کنی خرابترش کردی. :D
بازم تاکید میکنم یکسره کردن مقاومت 1 کیلو کاملا غلط هست و کنتراست ال سی دی رو خراب میکنه ضمن اینکه دیگه هم قابل تنظیم نیست. پتانسیومتر 5 کیلو به علت متغیر بودن این امکان رو میده که از 0 اهم تا 5 کیلو هر مقداری لازم باشه تنظیم بشه.

یکشنبه 26 خرداد1392 - 11:44pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1031 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 ... 104  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , hadi07 , محمد نیکی و 306 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure