انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 7 مهر1403 - 8:51am

پاسخ به موضوع  [ 2062 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 117 , 118 , 119 , 120 , 121 , 122 , 123 ... 207  بعدی
 بعد از خوندن تاپیک ساخت فلزیاب چنس دلم شکست - 12 رگلاتور 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kavoshgar نوشته است:
سلام آقا رستم برادر بزرگوار از همه زحماتی که دارین در این مبحث میکشین خیلی تشکر میکنم

من توی مدار خودم مقاومت32 رو 680 اهم گذاشتم برای لوپ 1*1 هم از 17 دور سیم 1 میل استفاده کردم که اهم لوپ 1.2 اهم شد با این لوپ یه سینی 20 سانتی رو از 2.5 متری داره سنس میکنه البته اینم اضافه کنم که فرکانس مدار رو روی 137 تنظیم کردم الان یه ورق 10*10 رو تقریبا از 1.5 متری داره سنس میکنه تمام نتیایج من همین بود حالا دوستان هم نتایجشون رو به اشتراک بزارن خیلی ممنون میشم

درود
17 دور سیم یک میل با بهترین جنس ، طبق محاسبه نرم افزار ، مقاومتش میشه 1.45 اهم ، یه جای کار میلنگه آقا کاوشگر! شاید قطر سیمتونبیشتر از یک میل باشه، میشه راهنمایی کنید برادر؟
با سپاس

توانا بود هرکه دانا بود
knowledge is power

پنج شنبه 22 آبان1393 - 11:01am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آقا داوود چون جنس سیم من از نقره هست بنابراین مقاومتش کمی پایینتره روکش تفلون داره و نسوزه

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

پنج شنبه 22 آبان1393 - 11:19am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kavoshgar نوشته است:
آقا داوود چون جنس سیم من از نقره هست بنابراین مقاومتش کمی پایینتره روکش تفلون داره و نسوزه

مرسی استاد. @};-

توانا بود هرکه دانا بود
knowledge is power

پنج شنبه 22 آبان1393 - 12:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

shakib نوشته است:
سلام اساتیدعزیز ازکدوم پی سی بی استفاده کنم درچندصفحه قبل یک عددپی سی بی وجودداره اماظاهرابی کیفیت هست

..........................................................................................................
سلام و عرض خسته نباشید خدمت همگی دوستان و اساتیدعزیز
.....................................................................................................................
اقا شکیب خودت و منو تحویل نمی گیرند :D حالا هر چه دلت می خواد بگو PCB :p با کیفیت ! من هم هر چه گفتم لیست قطعات در قالب تکس یا word کسی نداشت اگر هم داشتند ندادند =(( :(( :((
مهندس رستم فدات : :x :x :ymapplause:
من و اقا شکیب هم اگه خدا خواست یک شعبه میزنیم و کار می کنیم شاید هم توی قبرستان می تو به گنج عظیمی دست یافتیم! me too :D
...............................
به هدف رسیدن خیلی دل پاک می خواد این از هر موردی به نظر من مهمتره دوستان. با تشکر فراوان @};-

پنج شنبه 22 آبان1393 - 5:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزیز چند صفحه قبل یک پی سی بی تقریبا با کیفیت گذاشتم با فرمت jpg آماده چاپ می تونی استفاده کنید
در مورد لیست قطعات خودت از روی تصویر فرد یادداشت کن مسی نداره اگه قطعات tl رو داری مشکلت حله بیشتر قطعات مشابه هست

پنج شنبه 22 آبان1393 - 8:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

vahid_vxm نوشته است:
دوست عزیز چند صفحه قبل یک پی سی بی تقریبا با کیفیت گذاشتم با فرمت jpg آماده چاپ می تونی استفاده کنید
در مورد لیست قطعات خودت از روی تصویر فرد یادداشت کن مسی نداره اگه قطعات tl رو داری مشکلت حله بیشتر قطعات مشابه هست

.....................................................................................................
اقا وحید سلام : مرسی داداش . فکر کنم صفحه 116 اونیکه اقا علیرضا گذاشته منظورت بود. بعضی از قطعات برای تازه کارهایی مثل من خوانا نبود به همین علت خواهش کردم اگر کسی لیست دست نوشته ای برای خودش تهیه کرده به ما هم بده. حالا که کسی نداشت یا نداد باز هم جای تشکر و قدر دانی داره از اینکه دسته جمعی همه روی این مدارات کار می کنند البته به شرط اینکه هرکسی توان و دانش کمک کردن داره کوتاهی نکنه نه اینکه منتظر باشه کی تمام میشه ببره بفروشه بعضی ها اطلاعات هم دارند ولی انفرادی کار می کنند و اطلاعات می گیرند ولی در اطلاعات دادن خسیس هستند.
مدار چنس را حتما دیده اید لیست کامل قطعات را داره ولی اینجا 120 صفحه تمام شده یک نفر به خودش زحمت نداده لیست قطعات را تهیه کنه ! :-? خیلی از اشتباهات و جواب نگرفتن از مدار میتونه از اشتباه جا زدن قطعات باشه.
لیست را من نوشته ام ولی کامل نیست فکر کنم اشتباهات زیادی داره خواهشا هر کسی براش مقدوره تکمیلش بکنه و برای استفاده دیگران اپش کنه. با سپاس
دستانی که برای کمک بالا میروند پاکتر از دستانیست که برای دعا بالا میروند.کورش کبیر
ما کمال تشکر را از همه دوستان و اساتید داریم و بجز دعای خیر کاری از ما بر نمیاد. :YMPRAY: :ymapplause:

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 22 آبان1393 - 9:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام
دوستان خوبم دارم احساس میکنم که اهداف تایپیک به روش خرچنگی داره منحرف میشه در ابتدای تایپیک عرض کردم که چند تن از دوستان که توانایی خوبی در بحث ساخت دستگاه دارن مدارو بسازن که اطلاعات پیوست شده برای این کار کافی است و بعد تقییرات رو با هم انجام بدیم و در نهایت اطلاعات ساخت کامل دستگاه و دلایل تفاوت عملکرد دستگاه رو مشخص کرده و برای اشخاصی که در بحث ساخت مدار ضعیفتر هستند قرار بدیم تا راحتر مدارو بسازن
مدار سادشو بعضی از دوستان که ساختند مشکل دارند وای به اینکه کل مدار رو با تقییرات بزاریم که مطمعن هستم اونایی که برای فروش دستگاه میخوان بسازند میسازنش و بقیه دوستان موفق نمیشن و شروع به لعن و نفرین کردن و اتهام زدن میکنن (چون سابقشو دارم)
خوب دوستان این دو صفحه رو خوندم ولی چرا کسی نپرسید مداری که گذاشتید چیه :-?
خودم میگم:اگر دقت کرده باشید در دو سر دیود 2 در حالت عدم وجود فلز ما باید ولتاژ 0 ولت را داشته باشیم که در حالت تقارن ولتاژ در پایه 5 آی سی 398 و پایه وسط ولوم 10 دور در حد -1 ولت افزایش ولتاژ به سمت منفی وحساسیت مدار به فلزات غیر آهنی و5 ولت به حالت آل متال و افزایش ولتاژ در دو سر دیود به مثبت و حساسیت به تمام فلزات میباشد. مداری که گذاشتم از دو عد اتوکوپلر تشکیل شده که چه ولتاژ در سر دیود + و یا - باشد در خروجیها ولتاژ + داریم
برای تصویری کردن و دیجیتال کردن مدار میخواستم برنامه ای بنویسم که با توجه به اینکه مدار آنالوگ بوده و باید تقییرات زیادی در آن به وجود می آمد
روش زیر را انتخاب کردم
دوستان خوبم شما مدار اسکنر که حمید خان در تایپیک مربوطه قرار دادند رو که مربوط به سایت ژئوتیک میباشد رو بسازید
و به این صوت به دستگاه خود نصب کنید
در مداری که گذاشتم
+D2 به مثبت دیود 2 مدار 12 رگلاتوره
-D2 به منفی دیود 2 مدار 12 رگلاتوره
0Vبه منفی خروجی مدار اسکنر
+5 به مثبت 5 ولت خروجی مدار اسکنر
V OUT1 به یکی از ورودیهای مدار اسکنر
VOUT 2به ورودی دوم مدار اسکنر
در این حالت اگر فلز آهنی باشد یکی از اعداد تقییر و اگر غیر آهنی باشد عدد دیگر تقییر میکند
در رابطه با تصویر خروجی با جناب علی خان عزیز که در زمینه اون اسکنر استاد هستند کمک بگیرید
میتونید اون هسته ای که دوستان برای اسکن کردن در مدار TL ساخته بودن رو به 12 رگلاتوره وصل کنید و از خاصیت اسکن کردن مدار هم استفاده کنید
و با یک سوئچ در ورودیهای اسکنر و استفاده از دو عدد گیرنده مادون قرمز هم میتوانید یک مدار یون یاب داشته باشید
به طور کلی با تقییراتی که گفتم شما یک نقطه زن و یک اسکنر و یک یون یاب تصویری در حد قابل قبول دارید
سعی کردم خیلی ساده بنویسم تا همه دوستان استفاده کنند در اولین فرصت یک تصویر از اتصال دستگا ها براتون میزارم
موفق باشید

جمعه 22 آبان1393 - 1:55am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون رستم جان شما مدار زمین شناسیو با این مدار یکی کردی درست میگم؟اگر یه دیتا لاگر طراحی میکردی خیلی بهتر در کل خیلی ممنون اینم لیست قطعات

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 22 آبان1393 - 2:14am
مدیر سایت
مدیر سایت

با تشكر از آقا رستم عزيز كه مردانه و با وجداني بزرگ منشانه دارن به همه ما آموزش ساخت يك سيستم كارآمد رو ميدن ؛ دوستاني كه اطلاعات بيشتري دارن لطفاً همكاري لازم رو داشته باشن ! @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

جمعه 22 آبان1393 - 2:39am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
آقا رستم تشکر فراوان دارم بابت زحمتهایی که کشیدید . انشاالله هیچ وقت نیازمند پول نشی , و سلامت باشی.

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

جمعه 22 آبان1393 - 2:56am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 2062 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 117 , 118 , 119 , 120 , 121 , 122 , 123 ... 207  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 264 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure