انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 11 مهر1403 - 4:01pm

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 63 , 64 , 65 , 66 , 67 , 68 , 69 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام حمید جان.یه مشکلی تو دستگاه هست که یک سره بوغ میزنه وشدتش با ولوم 50کیلو کمی بیشتر میشه میتر خیلی ضعیف حرکت میکنه ( 3 میلیمتر) و خازن 4 داغ میکنه در ضمن ترانزیستور j113 اشتباه وصل بود درست کردم .لطف کن پایه ولوم ها رو هم تصویری توضیح بده ممنون میشم.

دوشنبه 3 تیر1392 - 9:29am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان عزیز
بویژه مسوولین و فعالین سایت
خواهش میکنم به من کمک کنید که به یک پاسخ روشن برسم و بتونم تصمیم درست بگیرم
باید عرض کنم که من مهندس عمرانم و هیچ تخصصی با ساختن مدار و کلا کارهای الکترونیک ندارم
ولی میدونم مقاومت چیه و کارش چیه و یا خازن و .....
میخواستم بدونم که آیا خودم میتونم این دستگاهو بسازم البته بگم که شیفته این مطلب شدم و خیلی نسبت به ساختش انرژی دارم
لسفا پاسخ بدید
سپاس

باران باش و ببار .................................... نپرس کاسه های خالی ازآن کیست

دوشنبه 3 تیر1392 - 10:41am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ilanji نوشته است:
دوستان عزیز
بویژه مسوولین و فعالین سایت
خواهش میکنم به من کمک کنید که به یک پاسخ روشن برسم و بتونم تصمیم درست بگیرم
باید عرض کنم که من مهندس عمرانم و هیچ تخصصی با ساختن مدار و کلا کارهای الکترونیک ندارم
ولی میدونم مقاومت چیه و کارش چیه و یا خازن و .....
میخواستم بدونم که آیا خودم میتونم این دستگاهو بسازم البته بگم که شیفته این مطلب شدم و خیلی نسبت به ساختش انرژی دارم
لسفا پاسخ بدید
سپاس

سلام
من هم معلوماتم در حد شما ست و با کمک دوستان ساختم و جواب گرفتم. غمت نباشه! بساز و صفا کن

دوشنبه 3 تیر1392 - 11:40am
مدیر کل
مدیر کل

پوریا تیموری نوشته است:
سلام حمید جان.یه مشکلی تو دستگاه هست که یک سره بوغ میزنه وشدتش با ولوم 50کیلو کمی بیشتر میشه میتر خیلی ضعیف حرکت میکنه ( 3 میلیمتر) و خازن 4 داغ میکنه در ضمن ترانزیستور j113 اشتباه وصل بود درست کردم .لطف کن پایه ولوم ها رو هم تصویری توضیح بده ممنون میشم.

خب مدار شما که قطعا ایراد داره. خازن 4 هم گفتیم 50 ولت باشه که احتمالا شما ولتاژ پایین استفاده کردین که داغ میکنه. یا جهتشو برعکس گذاشتین!
پایه ولومها نکته خاصی نداره که نیاز به تصویر باشه! اونایی که دو سیم دارن سیم وسط و کناری استفاده میشه. و 3 سیم هم که ترتیبش مشخصه وسطی به وسط ولوم معمولی وصل میشه. اگر خواستین جهت کم و زیاد شدن ولوم برعکس بشه میتونین جای دو تا سیم کناری رو با هم عوض کنین.

دوشنبه 3 تیر1392 - 3:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید جان ممنونم . ولوم ها رو گرفتم. مدار رو کامل چک کردم .ولتاژ مبدل 26 ولته .خازن هم 16 هست چون توی فایل اصلاح شده سی چهار 1000 میکرو 16 ولت بود فکر کنم آیا ممکنه از اون باشه ؟ در ضمن به نصب آی سی 3140 هم شک دارم چون از این صنعتی هاست .زایده بدنه ای سی رو گرفتم پایه یک.درسته؟ در ضمن ترانزیستور ها رو دست دوم گرفتم ممکنه از اون باشه ؟به جاش چی بزارم ؟و اینکه دوسر لوپ فرستنده ولتاژ ندارم.بوق آروم یه سره میزنه .

دوشنبه 3 تیر1392 - 3:15pm
مدیر کل
مدیر کل

پوریا جان خازن 4 رو شما باید 470 میکرو 50 ولت بذارین! اگر 16 ولت گذاشتین سوخته و باید تعویض بشه!
آیسی ها هم یک طرفشون یا نیم دایره داره یا یک دایره فرورفتگی کوچک یا یک خط سفید که همون جهتشون رو نشون میده.
ترانزیستور دست دوم دیگه چیه؟! :D ترانزیستور که قیمتی نداره شما باید نو میگرفتی که خیالت راحت تر باشه!
اگر خروجی لوپ فرستنده فرکانس ندارین قطعا فرستنده کار نمیکنه و باید مدار رو بیشتر بررسی کنین. امکان داره اشکال از ترانزیستور 1 و 2 باشه.

دوشنبه 3 تیر1392 - 3:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جی 113 اگه اشتباه وصل باشه ممکنه تو ده ثانیه بسوزه ؟.در ضمن این ترانزیستور ها رو هم از فروشگاه مهدی تو عباسیان گرفتم فروشنده گفت نو ژاپنی نداره اما اینها فیلیپسه بهتره نوهاش بیس وامیتر هر کدوم با اون یکی فرق میکنه.حالا امر کنید همه رو معمولی میزارم.

دوشنبه 3 تیر1392 - 3:52pm
مدیر کل
مدیر کل

جی 113 رو نمیتونم بگم ممکنه سوخته باشه یا نه چون اصلا بستگی داره به چه صورت اشتباه گذاشته باشین و وضعیت مدار چی بوده باشه!
شما ترانزیستورها رو نو میگرفتی خیالت راحت تر بود. اینجوری اگر مدار کار نکنه دونه به دونه باید تست کنی که کار مشکلیه. از این گذشته با تست هم بطور دقیق مشخص نمیشه. چون گاهی اوقات قطعات به اصطلاح نیم سوز میشن ولی کامل نمیسوزن که تشخیصش خیلی سخته!
اصلا ترانزیستور دست دوم دیگه چی بود شما گرفتی؟! :D معلوم نیست چرا و از روی چه مداری باز شده و چند سال کار کرده! :D

دوشنبه 3 تیر1392 - 5:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

استاد از لطفت ممنونم @};- @};- @};-

دوشنبه 3 تیر1392 - 8:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان
خواهش میکنم به این عکسها دقت کنید
بنظر میرسه دوستان گلم همه فایل sascho_tr_pcb1_mirror بصورت مستقیم و باستفاده از روش چاپ با کاربن استفاده کردن
آیا من هم باید برای چاپ با کاربن و ماژیک زد آب از همین فایل استفاده کنم یا از فایل sascho_tr_pcb1
خواهش میکنم منو از شک درارید نمیدونید چقد عاشق این سایت شدمو واسه ساخت این دستگاه چقد مشتاقم :x :x :x

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

باران باش و ببار .................................... نپرس کاسه های خالی ازآن کیست

دوشنبه 3 تیر1392 - 8:46pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 63 , 64 , 65 , 66 , 67 , 68 , 69 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 22 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure