انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 7 مهر1403 - 4:50am

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 666 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 51 , 52 , 53 , 54 , 55 , 56 , 57 ... 67  بعدی
 سوال در مورد ردیاب حرفه ای FPL-22 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خبره عزیز مشکل ما اینجاست که بسیاری از دوستان اصلا تجربه ردیابی نداشتن و آشنایی زیادی با این سیستمها ندارن. ردیابی خودش یک علم هست و از جهاتی هم میشه گفت یک هنره! به سادگی یک دستگاه فلزیاب نیست که شما هر جا بوق زد بگی فلز هست یا نیست و تازه همونشم خطا داره!
ردیاب های الکترونیکی دو بخش دارن که یک بخش مدار فرکانسی مخصوصی هست که یک یا چند موج خاص رو ایجاد میکنه که طبیعتا دقت فرکانسها و شکل موجها در خطای ردیابی تعیین کننده هستن.
بخش دیگه هم میله های آنتنی هست که در واقع برای ردیابی همیشه لازمه! در این بخش بقول شما شاید فرق نمیکنن.
ولی اگر کلا تفاوتی نباشه که چرا حتی اساتید این امر از روش خوراکی استفاده نمیکنن؟ روش خوراک بمراتب پر خطا تر و ضعیف تره و این مساله ثابت شدست.
تلقین و نیروی ذهن هم همیشه از این نظر اهمیت داره که شما هیچ سیگنال مثبت یا منفی نباید از ذهن و مغزتون به دستها منتقل بشه. وگرنه خیلی راحت دستتون رو میتونین به سمتی حرکت بدین! یا برعکس جوری سفت دستتون رو بگیرین که آنتنها نتونن هیچ حرکتی بکنن.
در حال حاضر فکر میکنم برای شعاع زنی و ردیابی از راه دور متاسفانه هیچ روش بهتری وجود نداره. پس کسی اگر علاقه مند به این قضایا باشه تنها چاره استفاده از ردیاب الکترونیکی هست و یادگیری مراحل اپراتوری.

یکشنبه 2 تیر1392 - 11:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: آذربایجان
saeeed60h نوشته است:
من یه مشکل اساسی پیداکردم.تا دیروز با دستگاه که کار میکردم روی هر گزینه که میذاشتم قشنگ حرکت انتنهارو حس میکردم و روی هدف قیچی میکرد.ولی امروزهر کاری کردم وروی هر گزینه گذاشتم انتنها کوچکترین حرکتی نداشتن.حتی روی طلا هم رفتم بازم هیچی.امکان داره دستگاه خراب شده باشه؟؟؟؟کمکم کنید

باسلام

دوست عزیز بقول آقاحمید این مشکل برای همه ممکنه اتفاق بیفته .بهتون اطمینان میدم که ردیاب شما کاملا سالمه خیالتون از این بابت راحت راحت باشه. من دارم در مورد این موضوع یه سری تحقیقات و تست هایی انجام میدم که برای اینکه به نتیجه برسه لاجرم نیاز به زمان حداقل یک ماه و برای نتایج مطلوب دوماه زمان نیاز دارم تا نتایج این تست هارا کاملا دقیق خدمت دوستان عرض کنم.البته چیز خیلی ساده ایه هر کسی که کمی تجربه ردیابی اصولی (تاکید میکنم ردیابی اصولی )داشته باشه متوجه منظورم میشه.
پیشنهاد میکنم دوستان تازه کار تاحد امکان تستها را در بیرون از منزل و در هوای آرام به دور از امواج مزاحم انجام بدید .البته این ردیاب بخاطر داشتن حذف کننده قوی تا حد بسیار زیادی این امواج را حذف وخنثی میکنه ولی باز بخاطر اینکه خیالتون راحت بشه بیرون و درفضای آزاد این کار رو بکنید.

باسپاس فراوان :-BD

دوشنبه 2 تیر1392 - 12:40am
مدیر کل
مدیر کل

سلام بر همگی
باید ببخشید که دو روزی نبودم رفته بودم تهران واسه خرید قطعات و مجبور شدم دو روز بمونم تا تمام قطعات رو خریداری کنم .
در مورد دسته های انتنها هم یه فکری واسش کردم که روانتر باشه و برای کسانی که مبتدی هستند و فکر میکنند انتنها واسشون نمیچرخه و گیر میکنه . به تعداد دویست عدد بلبرینگ مخصوص سایز این انتنها خریداری شده و خیلی بهتر شده و روانتر . برای سری سوم بنده از این بلبرینگها برای درخواست کننده های ردیاب میخوام استفاده کنم و اونهایی که از قبل دستگاه خریدن و احساس میکنند دسته هاشون مشکل داره میتونن پیام خصوصی بدن و درخواست بدند تا انتن طرح جدید براشون فرستاده بشه و اون انتنهای قبلی هم برای خودشون باشه جهت یدکی قیمت انتنهای طرح جدید فقط برای کسانی که قبلا خریداری کردند 50 هزار تومان میباشد و هزینه پست هم با انها میباشد .
این شرایط فروش برای انتن فقط برای کسانی هست که قبلا دستگاه رو خریداری کردند و اصلا فروش انتن خالی نداریم .
ضمنا این قیمت رو گفتم بخدا بنده هیچ دخل و تصرفی ندارم چون وقت درست کردند انتن رو ندارم این انتنها رو میدم به استاد ردیابی و دستمزدی هم براش درنظر گرفتم و بقیه هم هزینه قطعات هست همین فقط مشکل دوستان حل بشه .
یه راه دیگه هم هست اونهایی که میتونن انتنهای خودشون رو ردیف کنن میتونم براشون اون دوتا بلبرینگ رو بفرستم و اصلا مبلغی هم دریافت نمیشه هزینه پست هم با من . فقط باید جوری جاساز کنن که مشکلی پیش نیاد دوستانی که شماره منو دارند میتونن زنگ بزنن و بهشون راهنمایی هم کنم یا اگر بتونن این سایز بلبرینگ رو تهیه کنن تو شهرخودشون که عالی میشه و من هم بصورت تلفنی راهنمایی میکنم . سایز بلبرینگ 11 میل بیرونی و 4 میل سوراخ داخلی و ارتفاع 4 سانت که این سایز استاندارده واسه این کار و موجوده تو بازار .فقط قسمت برنجی بالایی رو درمیارین این بلبرینگ میره جاش همین بقیه سرجاش قرار داره

جهت سفارش فلزیاب FPI (نسخه فول اصلی) و یون یاب تریشر فایندر میتوانید به بنده یا آقا حمید پیغام خصوصی دهید.

http://www.aparat.com/felezjoo
viewtopic.php?f=17&t=3526

دوشنبه 3 تیر1392 - 4:06pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
دوستان دقت کنین در حالتیکه دستگاه خاموشه اگر ولوم روی 0 باشه مقاومت بین تلسکوپی ها تقریبا 0 اهم هست و در صورتیکه ولوم روی 10 باشه این مقاومت حدود 20 کیلو اهم باید باشه! این روش خوبی برای تست سلامت ولوم دستگاه هم میتونه باشه.

سلام
دستگاه من وقتى ولوم روى 0 باشه مقاومت آنتنها 5.5 اهمه و وقتى روى 10 باشه مقاومت 18.7 كيلو اهمه . آيا ايرادى توى دستگاه هستش ! :-\

آخرین بار توسط hamid80 در دوشنبه 3 تیر1392 - 5:43pm ویرایش شده است، در کل 2 بار ویرایش شده است.

دوشنبه 3 تیر1392 - 5:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

hamid80 نوشته است:
حمید نوشته است:
دوستان دقت کنین در حالتیکه دستگاه خاموشه اگر ولوم روی 0 باشه مقاومت بین تلسکوپی ها تقریبا 0 اهم هست و در صورتیکه ولوم روی 10 باشه این مقاومت حدود 20 کیلو اهم باید باشه! این روش خوبی برای تست سلامت ولوم دستگاه هم میتونه باشه.

سلام
دستگاه من وقتى ولوم روى 10 باشه مقاومت 18 اهمه . آيا ايرادى توى دستگاه هستش ! :-\

دوست عزیز 18کیلو اهم نه 18

دوشنبه 3 تیر1392 - 5:33pm
مدیر کل
مدیر کل

طبق تماس ها و پیام های زیادی که بهم شده به این نتیجه رسیدم که اکثر دوستان در نحوه استفاده از دستگاه ردیاب مشکل دارند که فکر میکنند ایراد از دستگاه است درصورتی که اپراتور حرف اول را در ردیابی میزند یعنی 50 درصد موفقیت بستگی به اپراتور دارد . برای اینکه کسی در ردیابی حرفه ای شود باید حداقل 5 سال خودش کار کند تا به نقطه عالی برسد . اگر زیر نظر استادی قابل اموزش ببیند این زمان به حداقل میرسد .
برای اینکه مشکل همه دوستان حل شود و هرچه زودتر در ردیابی موفق شوند بعنوان یه دوست پیشنهاد میکنم که زیر نظر یکی از استاتیدی که خودم معرفی میکنم اموزش لازم رو ببینند که همه سئوالات و مشکلات دوستان حل شود .
شرایط:
1- درصورتیکه اپراتور برای یادگیری به شهر مورد نظر استاد (ساری) بیاید مبلغ 500 هزار تومان . البته داخل شهر استاد هزینه مکان تست و هزینه ایاب ذهاب ( اتومبیل داخل شهری ) با استاد میباشد . تایم وقت هم حداکثر دوساعت برای اموزش
2- درصورتیکه اپراتور درخواست نماید استاد به شهر مورد نظر خودشان باید به ازای هر روز یک میلیون تومان بعلاوه کلیه ایاب و ذهاب که شامل بلیط هواپیما و خورد و خوراک هم میباشد . چون طرف داره وقت و کار و زندگیشو بیخیال میشه و میاد تو شهر شما معلوم نیست شاید دوروزی هم معطل بشه .
3- درصورت تمایل اپراتور میتواند تعداد جلسات رو بیشتر هم کند که هزینه جلسات اضافی هم در ابتدا دریافت میشود .
مطمئن باشید در پایان اموزش اکثر سئوالات و اموزش ما مرتفع میگردد .
کسانی که مایل میباشند بصورت پیام خصوصی به بنده اطلاع بدن تا با ایشان هماهنگی شود و شماره تماس ایشان رو به شما ابلاغ کنم و وقت تعیین شده رو هم ایشان به شما میدهند و مبلغ واریز شده هم به حساب بنده واریز میشود و بنده هم تمام و کمال به حساب ایشان واریز میکنم تا خیال شما هم راحت باشد .
تنها راهی که به نظر بنده اومده همین بوده که دوستانی که قبلا خرید کردند و بعدا هم میخوان خرید کنند همین بوده و چون دستگاه ردیاب بنده مطمئنم هیچی مشکلی نداره و مشکل اساسی فقط حرفه ای نبودن اپراتور میباشد و بنده هم از نظر کارایی و توانایی این استاد هیچ گونه تردیدی ندارم و مطمئن باشید هیچ دخل و تصرفی هم از این اموزش به بنده هم نمیرسد .
ضمنا یاد اوری میشود این استاد هیچ ارتباطی با استادقبلی که فیلم کارکرد ایشون رو گذاشتم درانجمن ندارند و کارایی ایشون خیلی بالاتر میباشد و هم تحصیلکرده و بصورت کاملا عملی اموزش میدهند و ارتباط شما با این مهندس فقط و فقط جنبه اموزشی میباشد ( به عنوان مثال شما مکانی رو برای گنجیابی در نظر دارید و از ایشان میخواهی که بیاید ردیابی کند معذور میباشد )

جهت سفارش فلزیاب FPI (نسخه فول اصلی) و یون یاب تریشر فایندر میتوانید به بنده یا آقا حمید پیغام خصوصی دهید.

دوشنبه 3 تیر1392 - 7:27pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام اقا مجتبی و اقا حمید.لطفا بفرمایید که سری جدید رو کی ارسال میکنید با توجه به بیغامهای خصوصی که به اقا مجتبی فرستادم هنوز جوابی بهم ندادن.تاریخ سفارشم حدود18 تا 20 خرداد میباشد با تشکر.

شنبه 7 تیر1392 - 12:07am
مدیر کل
مدیر کل

googeh نوشته است:
سلام اقا مجتبی و اقا حمید.لطفا بفرمایید که سری جدید رو کی ارسال میکنید با توجه به بیغامهای خصوصی که به اقا مجتبی فرستادم هنوز جوابی بهم ندادن.تاریخ سفارشم حدود18 تا 20 خرداد میباشد با تشکر.

دوست من همین الان جواب پیام خصوصی شما رو دادم برین ببینین . ضمنا شما فقط یک بار پیام خصوصی دادین که از بس حجم پیام خصوصیها در روز بالا بود همه رو باز کرده بودم اما انگار مال شما از دستم در رفت و بسته شد بابت این موضوع از شما عذر میخوام . بهرحال باید ببخشید که دیر شد شما و دوستان کاملا حق دارین بنده تازه دو روز پیش قطعات رو از تهران خریداری کردم و یک روز هم استراحت کردم البته چه استراحتی یه سره جواب پیام خصوصیها رو میدادم که بالغ بر 40 پیام بود در دو روز و اصلا وقت نکردمیه نفسی بکشم اگر هم جواب ندم مثل شما معترض هم میشین . هرچند بنده چندین بار گفتم هرکی قصد خرید داره اول تحقیقات خودشو انجام بده بعد مطمئن شد کاملا و درخودش میبینه که ردیاب زن هست یانه بیاد درخواست خرید بده و سئوالاتی که میتونن جوابشو از همین تاپیک بگیرن رو به خودشون زحمت بدن بگردن و بنده رو که به خیلیها قول دادم شرمنده نشم اینطوری . و سئوالاتی درمورد حفاری و اموزش هم توقسمت مربوطه بپرسند لطفا . از اینکه درک میکنین کمال تشکر رو دارم .

شنبه 7 تیر1392 - 12:24am
مدیر کل
مدیر کل

قابل توجه کسانیکه تازه عضو میشن و درخواست این دستگاه رو میکنن یک پیام خصوصی اومد برای من که جالب بود شاید برای دوستان جدید دیگه هم این اتفاق بیافته و براشون مبهم باشه برای همین با اجازه ایشون پیام خصوصی ایشون و پاسخ بنده رو میذارم اینجا تا این مشکلات رو دیگران نداشته باشند .

karkas نوشته است:
سلام بر آقا مجتبی عزیز
این دستگاهی که می گین رو که توو سایت زدین هنوز دارین؟

موفق باشید

سلام
بله دارم . مشکلی نیست شما هم مانند کسان دیگه که مبلغ رو واریز کردند میرین تو نوبت سری سوم که تقریبا دو هفته دیگه میفرستم . ضمنا اول تحقیقات خودتون رو خوب انجام بدین که ایا واقعا ردیاب زدن وارد هستین یا نه اونوقت اقدام به خرید دستگاه کنید . بهرحال هروقت تصمیم نهایی رو گرفتین برای خرید بهم اطلاع بدین تا شماره حساب بدم برین تو نوبت دریافت

ممنونم که مشتری مدارانه جواب دادین
واقعیتش من حرفه ای نیستم و بیشتر بخاطره هیجانش این کار رو دوست دارم وقت ندارم بصورت حرفه ای برم دنبالش
چند تا نکته : کارائیش چه جوری ثابت می شه؟ یعنی از کجا بفهمیم این چیزائی که توو سایت گفتین درست (بقال که نمی گه ماست من ترشه :D ) در ضمن شما پست فروش رو توو سایت گذاشتین چند تا مدیر سایت ازش تعریف کردن بعدش بستین یعنی کسی از کاربرا نتونستن نظرشون رو بنویسن :-\
خلاصه می خوام خیالم راحت باشه که بخرم
یه چیزی شبیه تست می شه انجام داد

خواهش میکنم دوست من حقیقت رو باید گفت بعدا بهم نگین اگر این کار رو واسه تفریح میخواین خوبه اما اگر برنامه ریزی کردین که بیاین مشکلات خودتون رو سریع حل کنین نمیشه دوست من باید وقت گذاشت و تمرین زیاد انجام داد
بله ثابت هم شده چندین نفر چیزهایی پیدا کردند هر چند کوچک بوده و اگر هم بزرگ پیدا کنند که نمیان بگن و بعضی ها هم خطا گرفتن که انها هم باید تمرینات زیادی انجام بدن و مخصوصا حذف خطا رو خوب یاد بگیرن . برین لطفا بگردین تو این قسمتهایی که میگم
ضمنا کدوم قسمت قفل شده که میگین تو فروشگاه اون پست رو میگین که مربوط به مشخصات دستگاهست که باید قفل باشه تا نیان هی نظر بدن و عکس ها گم بشه و شما بتونین ببینین و نگردین ضمنا در مورد همین دستگاه تو فروشگاه یه تاپیک وجود داره که در مورد همین دستگاه صحبت شده و نظر دادند
viewtopic.php?f=17&t=187
برین از اول صفحه بخونین و خوب دقت کنین چی نوشتن و بعد تصمیم بگیرین و کسانیکه دستگاه بدستشون رسید هم اعلام کردند و تشکر هم کردند از این بهتر اعتماد سازی
درمورد سئوالات هم میتونین به این قسمت برین و از اول صفحه شروع به خوندن کنین
viewtopic.php?f=13&t=261

با تشکر فراوان جواباتون قانع کننده بود
بعد تحقیقات خدمتتون می رسم انشاالله

موفق باشید

خواهش میکنم من پیام خصوصی شما رو گذاشتم تو همون تاپیک سئوالات تا برای کسانیکه این مشکل شما رو دارند حل بشه و دیگه به من پیام خصوصی ندن و منم سر قولم باشم تا دستگاهها رو مونتاژ کنم و به موقع بفرستم .

شنبه 7 تیر1392 - 12:38am
کاربر فعال
کاربر فعال

با تشکر از جواب شما اقا مجتبی عزیز.عذر میخام بنده در جریان کثرت مشغله شما نبودم اما راستی و درستی شما و اقا حمید بر ما همگان ثابت شده مخصوصا از راهنماییها و اطلاعات مفیدی که در اختیار کاربران قرار میدهید.با تشکر فراوان.

شنبه 7 تیر1392 - 1:07am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 666 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 51 , 52 , 53 , 54 , 55 , 56 , 57 ... 67  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 2 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure