انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 11 مهر1403 - 1:50pm

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 66 , 67 , 68 , 69 , 70 , 71 , 72 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان یه موفقیت دیگه تو انجمن.توباکس من هم به درستی کار میکنه و مشکلش برطرف شد البته هنوز تنظیم دقیق خازن سی 7 مونده که دوستان کمک کنند اون هم انشااله درست میشه در ضمن فرکانس خروجی هم 12.5 کیلو هرتزه . به همه دوستان تبریک میگم .واز همه عزیزان مخصوصا آقا حمید و آقا مجتبی و اقا مهدی تشکر میکنم . @};- @};- @};-

پنج شنبه 6 تیر1392 - 11:28am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام
خب به یاری خدا به قول یکی از دوستان نازنین کارخونه سازنده باطری یکی واسه ما ساخت :D
تستی که انجام شد بدین صورته که فیبر مسی 15*15 را بدون مدار افزاینده ولتاژ در حال کاوش توی 1.50 میگیره ( که نمیدونم چرا کم شده چون قبل از اینکه بیاد روی دسته خیلی بیشتر میزد) ولی طی 20 ثانیه که مگزره برد میاد روی 80 سانت وقتی دکمه رسیت را میزنیم میتر میچسبه آخر و یک سر بوق میشه تا لوپ فرستنده دوباره تنظیم نشه همین حکایته
لطفا همیاری ، همکاری ، همدردی

............................... بیا گنــاه کنیــم، جایی که خــدا نباشد..........................

پنج شنبه 6 تیر1392 - 4:39pm
مدیر کل
مدیر کل

سلام mrmr16 عزیز.
ظرفیت و ولتاژها درست هستن. البته خازن 26 و 27 و 31 خیلی مهم نیست ظرفیتشون چقدر باشه میتونه کمتر از این مقادیر هم باشه. ولی در مورد خازن 4 در صورت استفاده از مبدل ولتاژ باید حتما حداکثر ظرفیتش 470 میکرو و حداقل ولتاژش 50 ولت باشه! خود 470 میکرو 50 ولت مناسب هست.
خازن 14 هم اصلا مهم نیست میتونین 1 میکرو 10 ولت به بالا بذارین.

پنج شنبه 6 تیر1392 - 6:28pm
مدیر کل
مدیر کل

پوریا و امیر عزیز منم خوشحالم دستگاههای شما هم راه افتاد بالاخره! :ymhug: #:-s :D
امیر جان اولا عرض کنم بدون قسمت تقویت تقریبا غیر ممکنه شما فیبر 15 سانتی رو از 1.5 متر بزنی! البته بستگی هم داره که لوپ رو سیم ضخیم گرفتی یا نه. اگر باشه شاید نهایت بردش همین میشه! ولی تحت چنین شرایطی ثباتش نمیتونه زیاد جالب باشه.
مشکلی هم که گفتین فکر میکنم مربوط به اسکلت شما هست شاید استحکام لازم رو نداره.

پنج شنبه 6 تیر1392 - 6:32pm
مدیر سایت
مدیر سایت

پوریا تیموری نوشته است:
سلام دوستان یه موفقیت دیگه تو انجمن.توباکس من هم به درستی کار میکنه و مشکلش برطرف شد البته هنوز تنظیم دقیق خازن سی 7 مونده که دوستان کمک کنند اون هم انشااله درست میشه در ضمن فرکانس خروجی هم 12.5 کیلو هرتزه . به همه دوستان تبریک میگم .واز همه عزیزان مخصوصا آقا حمید و آقا مجتبی و اقا مهدی تشکر میکنم . @};- @};- @};-

آقا پوريا ، همين فركانس بذار بمونه و تغييرش نده @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 6 تیر1392 - 6:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید جان برای این فرکانس خازن 2.2نانو خوبه برای سی هفت .رابطه فرکانس به این خازن رو میشه تعریف کنید .در ضمن من ایراد مدارم اشتباه زدن پایه های آی سی 3140 بود البته از نوع فلزی بود پایه 8 رو به جای 1 گرفته بودم بعد درستش کردم دستگاه راه افتاد ممکنه ایسی 2 نیمسوزشده باشه در ضمن با تعویض ایسی ها به نوع معمولی تغییری تو برد نمیبینم .

پنج شنبه 6 تیر1392 - 7:26pm
مدیر کل
مدیر کل

پوریا جان من در مورد آیسیها بارها عرض کردم و البته دوستان هم تست فرمودن اصلا بحث آیسی نظامی بهیچ وجه اونقدر که روش مانور و تبلیغ میشه مهم نیست! فریب این تبلیغات بعضیا رو در مورد مدارات نخورین. آیسی نظامی فقط تحت شرایط کاملا ویژه ای توی کارکرد مدارات اثر داره. برعکس ؛ اون چیزی که در فلزیابها جنبه حیاتی داره کیفیت و دقت خازنها و مقاومتهاست! در مورد نیمسوز شدن هم بعید میدونم مشکلی پیش اومده باشه. بهرحال تست این مورد خاص تقریبا بدون تعویض ایسی و مقایسه کارکرد مدار در دو حالت امکانپذیر نیست!
در مورد تنظیم خازن 6 و 7 فرمول محاسبه رو بنده توی فایلهای اولیه گذاشتم. شما برای محاسبه تقریبی هم نیاز به فرکانس لوپ فرستنده دارین و هم ظرفیت دقیق لوپ گیرنده! و تازه باز هم دقیقا طبق فرمول در نمیاد معمولا نیم نانو کمترشو باید بذارین. و مساله خطای خود خازنها هم باعث میشه در نهایت نیاز به ازمون و خطا باشه تا بشه دقیق حساسیت گیرنده رو تنظیم کرد.
بصورت کلی هر چقدر فرکانس در اینجا بالاتر باشه مجموع خازن 6 و 7 باید کمتر باشه. یعنی نسبت عکس دارن. شما بهتره علاوه بر خازن 7 روی خازن 6 هم کار کنین و مثلا 27 نانو بذارین و بعد خازن 7 رو بین 1 تا 6.8 نانو تغییر بدین. یک بار هم خازن 6 رو 33 نانو بذارین و بعد خازن 7 رو بین 1 تا 6.8 نانو تغییر بدین. در نهایت با اندازه گیری برد در هر حالت به حداکثر برد و نتیجه نهایی دست پیدا میکنین.
البته من توصیه میکنم تنظیم دقیق تر رو در پایان همه کارها انجام بدین! چون احتمال داره هر تغییری در اسکلت یا لوپها و یا جای دیگه ای از مدار کمی تنظیم این دو خازن رو عوض بکنه و اونوقت دوباره نیاز به تست دارین!
نکته بسیار مهم دیگه اینکه اگر میخواین مدار شما ثبات فرکانسی عالی داشته باشه هم خازن 1 و هم 6 و 7 حتما از نوع ام کا تی باشن. سایر خازنها هم اگر همین باشه که دیگه تکمیل میشه! :D

پنج شنبه 6 تیر1392 - 7:47pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام اقاحمید من امروز مدار رو چک کردم دیدم دو تا از مقاوت ها رو اشتباه جا زده بودم بخاطر خستگی بود که داشتم اصلاحش کردم و بعد داخل جعبه رو حسابی شیلد کردم و برد و با باطری رو جا زدم ولوم ها با میتر رو جا زدم و لوپ ها رو رو اسکلت سوار کردم وقتی دستگاه رو روشن میکنم صدا داره بلندگو البته بگم من داخل مغازه تستش کردمو بالای سقف مغازه که 2 متر با من فاصله داره تیر اهن هستش و اینم بگم وقتی کلید تنظیم لوپ رو میزنم و لوپ فرستنده رو تکون میدم عقربه میتر به سمت راست میادش ولی باز صدا داره بلندگو و وقتی کلید رو رو حالت جستجو میبرم عقربه میتر به سرعت سمت چپ میاد این حالت عادی یا نه؟ احتمال داره که تو فضای باز برم درست بشه مشکلم ؟ فردا که جمعه قراره برم یه جای باز ببینم چی میشه فرکانس لوپ هارو هم میگیرم و میزارم تو سایت

پنج شنبه 6 تیر1392 - 10:32pm
مدیر کل
مدیر کل

mojtaba gold عزیز خسته نباشین.
بله چیزی که شما فرمودین بنظر میرسه درست باشه و مشکلی هم نداره. در حالت تنظیم لوپ گیرنده فقط به میتر وصل میشه و شما حواستون باید فقط به میتر باشه! وضعیت بوق در این حالت بسته به تنظیم ولومها عوض میشه و هیچ ربط و تاثیری به تنظیم لوپ ندارن چون عرض کردم گیرنده مدار در این حالت از قسمتهای بعدی قطع و فقط به میتر متصل میشه و شما باید بر اساس حرکت میتر لوپ فرستنده رو تنظیم و ثابتش کنین.
در حالت کاوش طبیعتا میتر بر میگرده روی صفر و باید در صورت نزدیک کردن فلز هم بوق و هم حرکت عقربه میتر رو داشته باشین.
محیط شما هم هر چقدر پر از فلزات باشه بازم میتونین بفهمین دستگاه کار میکنه یا نه! ولی به خوبی نمیشه کارکرد نهایی و بردش رو متوجه شد. برای تنظیمات و تست نهایی باید حتما از همه طرف دستگاه تا چند متر فلز بزرگی وجود نداشته باشه.

پنج شنبه 6 تیر1392 - 11:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید جان ممنونم .من خازن رو 2.2 گذاشتم کمی بهتر شد ولی هنوز راضی کننده نیست نتایج تستم فعلا اینها بوده:

سینی روی قطر 50 سانت رو تو 2.5 میزنه البته تو خونه هنوز بیرون نبردم

سینی استیل قطر 50 رو تو 70 سانت میزنه نمیدونم چرا اصلا استیل رو نمیزنه.

فیبر 15*10 رو هم تو 90 سانت میزنه.

حالا میخام ظرفیت لوپ رو دقیق در بیارم بزارم تو فرمول انشاالله به حداکثر برد برسیم.باز هم از لطف همه دوستان تشکر میکنم.

جمعه 7 تیر1392 - 9:34am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 66 , 67 , 68 , 69 , 70 , 71 , 72 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 6 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure