انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 12 مهر1403 - 6:15am

پاسخ به موضوع  [ 1031 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 ... 104  بعدی
 فلزیاب BRN 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: وطنم ایران
حمید جان فرکانس کاری brn چنده

افتادگی آموز اگر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

چهارشنبه 5 تیر1392 - 9:14pm
YIM
مدیر کل
مدیر کل

محمد جان بنده که این فلزیاب رو اصلا ندارم! شما و دوستانی که ساختن باید فرکانس پالس سر لوپ رو با اسیلوسکوپ ببینین و اندازه گیری کنین. دقت کنین فرکانس متر همچین چیزی رو هیچوقت عدد درست نشون نمیده! حتما باید اسکوپ باشه.
البته خروجی میکرو رو هم میتونین فرکانس گیری کنین.

چهارشنبه 5 تیر1392 - 9:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ضمن تشکر از همه دوستان و اساتید منم عاشق ساخت این brn شدم ولی بعلت عدم دسترسی به پروگرامر و حتی تهیه راحت قطعاتش باید بزارمش واسه یه وقت دیگه
دم همتون گرم
موفق باشید

پنج شنبه 5 تیر1392 - 3:23am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خوب من مدارو با 2 تا دستگاه تست کردم فقط تجربم اینه که شاید ای سی خوب تاثیر داشته باشه اما تاثیرش به مقاومت و خازن خطا پایین نیست
تست با لوپ 25 س اهم 2.5با سیم اسپیکر 2 رشت سیم بدون شیلد:
فیبر مسی 20*15 در 70س
قوطی بنزین فندک زیپو 15*8 در 40-50 س
سکه ربع طلا عیار 900 19 س عیار 700 پارسیانو نزد
سینی استیل 40*15 در 1 متر
تست با لوپ 25 س اهم 2.5با سیم شیلد تک مغزی که دورش شلد (کواکسیل)
همه تست های بالا با 10 س کمتر نمیدونم چرا اما کمتر شد در صورتی که باید بیشتر بشه.گفتم شاید شیلد و اشتباه زدم که بر عکس کردم سیمو و الان 9640 توی سرد خونستو فردا تشیع جنازشه حتما حواستون باشه شیلدو اشتباه نزنید که داره فانی ودا میگه 9640
در ضمن این تست ها با ولتاژ 12 ولت بود که با مدار افزاینده ولتاژ تا 15 ولتاژو بالا بردم که تاثیری نداشت.فکر کنم باید ولتاژ] 9640 بالا ببریم نه مدارو...

پنج شنبه 6 تیر1392 - 9:55pm
YIM
مدیر کل
مدیر کل

محمد جان نتایج تست شما بد نبوده اما لوپ شما برای برد بالا مناسب نیست! باید مقاومت رو بیارین زیر 2 اهم. این خودش برای افزایش برد مهم هست.
در مورد تعویض جای سیم شیلد و مغزی امکان نداره موجب سوختن هیچ فلزیابی بشه فقط کاراییش پایین میاد. شما قطعا سیمهاتون به هم اتصال کرده و اهم صفر شده و به ماسفت فشار اومده و سوخته! اگر خود لوپ رو شیلد کرده بودین که این مساله طبیعیه! :D
در مورد افت کارایی در حالت استفاده از کابل کواکسیال این مساله هم میتونه از طول کابل باشه و هم محکم بودن اتصالات طرفین و صد البته مقاومت خود کابل! یعنی شما باید کابلی استفاده کنین که قوی و ضخیم باشه. بخصوص در مورد مغزی بعضی کابلها مغزی نازکی دارن که اصلا بدرد اتصال لوپ فلزیاب نمیخورن. طبیعتا بدلیل بحثهای امپدانسی وقتی شما کابل رو هم عوض میکنین باید پتانسیومتر رو مجدد تنظیم کنین.
در مورد افزایش ولتاژ هم سیستم این مدار طوری هست که میشه براحتی تا 15 ولت ولتاژ کل مدار رو افزایش داد و بطور قطعی باید برد هم کمی بیشتر بشه. ولی اولا باز هم پتانسیومتر باید مجدد تنظیم بشه. در ثانی مبدل شما باید دید از چه نوعی هست و آیا توان امپردهی برای سیستم پالسی رو داره یا نه؟ بهتره این مساله رو ابتدا با باطری تست کنین. اون مبدلها برای کارکرد درست روی فلزیاب های پالسی نیاز به تغییرات دارن.

پنج شنبه 6 تیر1392 - 10:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون حمید جان اما من فقط باطری 12 ولت 7 امپر دارم خوب اون 3 ولت دیگرو اگه با باطری قلمی سری کنم ایا خوبه؟؟؟ و اینکه انگار فایل هگز تیدیل به فارسی شده چون موقعی که با طری ضعیفه به صورت فینگلیش مینویسه zayif جالب بود برام.و اینکه من مقاومت 420 اهم هم تبدیل به 10 کیلو کردم گفتم شاید برد بیشتر بشه. برای افزایش برد هم از مبدل شما استفاده کردم ایا خوب نیست؟؟؟

جمعه 7 تیر1392 - 11:47am
YIM
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
آقا محمد خسته نباشی .
ممکنه در مورد تعویض مقاومت و مبدل افزایش برد کمی بیشتر توضیح بدی که برای چی هستن و مبدل کجاشت؟
یاعلی

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

جمعه 7 تیر1392 - 2:08pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
بینا جان در مورد کانفیگ که بسیار راحته! شما اون 0 و 1 ها رو جوری عوض کن که کدی که سمت چپ مینویسه بشه 1F32
کد باینریش در واقع هست 0001111100110010

سلام آقا حمید
راستش توی کانفیق16 تا خانه هستش که خانه های 4-5-12-14و15 غیر فعال هستن و نمیشه تغییری درشون داد و البته عددی هم توشون ندارن.
یاعلی مدد

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

جمعه 7 تیر1392 - 2:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مبدل افزایش ولتاژکه همونیه برای توباکس استفاده کردیم اما این تست ها با 12 ولت فعلا که افزایش ندادم بردو

جمعه 7 تیر1392 - 2:30pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید جان این عکسی که در پوشه brn هستش فکر کنم مدار تقویت شدشه اما چرا ترانزیستور2n بر عکس شده ویه قسمتهایی کلا حذف شده.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 7 تیر1392 - 2:49pm
YIM
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1031 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 ... 104  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 98 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure