انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 11 مهر1403 - 12:00pm

پاسخ به موضوع  [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 67 , 68 , 69 , 70 , 71 , 72 , 73 ... 362  بعدی
 توباکس ساشو - قویترین فلزیاب جهان! 
نویسنده پیغام
آواتار کاربر

درود بر شما دوستان گرامي.
امروز كه شانس آشنايي با جمع صميمي شما عزيزان رو پيدا كردم خيلي خوشحالم.
به همگي خسته نباشيد ميگم و براتون آرزوي بهترينها رو از پروردگار عالم دارم. :YMPEACE:

جمعه 7 تیر1392 - 3:29pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون سلطان خان به فلزجو خوش اومدین :ymhug: :D

جمعه 7 تیر1392 - 4:27pm
مدیر کل
مدیر کل

پوریای عزیز شما باید خازن 6 و 7 رو دقیق تر تنظیم کنی. فلز 50 سانت رو باید بتونی از 4 متر هم بزنی ولی دیگه این بردها داخل محیط منزل به اون شکل قابل تست نیستن! ولی اون فیبر 10 در 15 رو نزدیک 2 متر بتونی بزنی بنظر من دیگه کار تمامه.
در مورد حساسیت به فلزات مختلف هم بارها گفتیم این فلزیاب به مس و روی و طلا حساسیتش بیشتره تا آهن و استیل! این چیزیه که برخلاف همه پالسی هاست و شاید کسی باورش هم نشد! :D

جمعه 7 تیر1392 - 4:31pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام به همه دوستان آقا حمید من امروز اون توباکس خودمرو به یکی از دوستام دادم و یکی دیگه دوباره برا خودم درست کردم همین الان که مونتاژ فیبر و لحیم کاری رو تموم کردم و روی اسکلت سوارش کردم ولی فیبر قدیم رو زدم چون جای پایه هاش یکم بزرگتره ولی تا دستگاه رو روشن میکنم بوق دارم لوپ فرستنده و گیرنده هم وصل هستش روتنظیم میترکه میرم با تنظیم لوپ فرستنده عقربه میتر حرکت میکنه و سمت راستش میاد ولی وقتی کلید رو رو حالت جستجو میبرم عقربه میتر سمت چپ میاد به سرعت و کلید رسیت رو که میزنم هیچ عکس العملی نشون نمیده میتر - اهن وفلز هم که جولو لوپ گیرنده میارم هیچ اتفاقی رخ نمیده باز بوق رو رو بلندگو دارم ولی وقتی رو تنظیم لوپ که میام اهن وفلز رو که تو نیم متری گیرنده میزارم عقربه میتر حرکت میکنه ولی بازبوق داره بلندگو توباکس قبلی که ساختم این مشکل رونداشت ولی من به ترانزیستور t3 t4 و ترانزیستورt7 شک دارم دستمو که روی t7 میزارم بوق دستگاه شدید میشه و عقربه هم حرکت میکنه این ایراد که از ای سی ها نیستش؟ اگه امکان داره بگین از کجا شروع کنم به ایراد یابی اگه با ولتاژ گیری میشه پیدا کرد مشکلو منو راهنمایی کنیید تا بتونم مشکلو پیدا کنم اینم بگم من به این دستگاه ایمان دارم چون تو زمین عالی کارش املاح رو نمیزنه 300 برابرپالسی قویتر و پایدار تره حتی حاضرم اگه دستور بدین دوباره یه فیبر جدید بزنم با خازن های mkt ومقاومت های جنس خوب چون ارزش خرج کردن روداره فقط از فیبر جدید ترس دارم که بزنم و بعد سوراخ ها ریز بشه و پایه های ای سی و ترانزیستور رد نشه به نظر شما چکار کنم؟

جمعه 7 تیر1392 - 11:20pm
مدیر کل
مدیر کل

مجتبی جان خیلی خوشحالم که شما بقدری از این توباکس راضی هستین که حاضرین به تعداد بسازین! :D ولی مساله مشکل در ساخت هست که اگر 10 تا هم بسازین با این همه قلقی که این مدار داره بعیده عین هم در بیان!
بهرحال مشکل از فیبر نیست. فیبر جدید بنده که اتفاقا نقاط اتصال و سیم کشیهاش بهتر و درشت تر شدن. منظور شما رو از فیبر قدیمی متوجه نشدم! در هر صورت اگر در مونتاژ دقت کنین مشکلی پیش نمیاد که مربوط به فیبر باشه.
در مورد اشکال مدار جدید شما ظاهرا قسمتی در گیرنده مدار که تقریبا کل نیمه پایینی فیبر رو در بر میگیره وجود داره! چون تنظیم لوپ شما کار میکنه ولتاژ ها و بخش تغذیه و فرستنده سالم بنظر میان. در بخش گیرنده هم تست کردن بسیار سخت هست. خیلی مهمه بار اولی که مدار روشن میشه ایرادی توی اتصالات نباشه وگرنه اگر قطعه ای این وسط خراب شده باشه پیدا کردنش مشکله.
در ضمن با توجه به رضایتی که شما از دستگاه اعلام کردین خیلی ممنون میشیم تصویری از کل دستگاه ساخته شده قبلی خودتون بذارین تا دوستان استفاده کنن.

جمعه 7 تیر1392 - 11:30pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام آقا حمید چشم اون تو باکس اولی رو میزارم عکسشو من هدف من فروش این فلزیاب نیست چون نه وقت فروشش رو دارم نه حوصله گرفتاری های بعدیشو من برای خودم داشتم این یکی رو میخواستم که جواب نداد من برای تفریح و علاقه دارم این کار رو میکنم که وقتم پر بشه و سرگم بشم چون محیط بیرون که الوده و پر از فساد پس هم یه چیز یاد میگیریم در کنار شما استاد بزرگ و هم وقتمون رو بی خود باطل نمیکنیم پس من دوباره فیبر جدید رو میزنم و دوباره وسایل درجه یک میگیریم تا ببینم نتیجه کار چی میشه این بار این فیبر رو هم عیب یابی میکنم شاید یه اشتباه کوچیک داشته باشم تو مونتاژش اگه شما هم یه عکس از فیبر مونتاژ شده خو دتون رو بزارین تو سایت عالی میشه من تو صفحه های قبلی گذاشتم فیبر مونتاز شده خودم رو که جواب داده بود

شنبه 8 تیر1392 - 12:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: iran
سلام
آیا آیسی های توباکس نیاز به پروگرم دارند؟واقعیتش توشک بود بهتربود بپرسم

خداوندا چرا؟؟؟
عزت به سگان دادی و نعمت به خران ؟؟؟گويا به تماشاى جهان آمده ايم!!!!!!

شنبه 8 تیر1392 - 6:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ARASH05550 نوشته است:
سلام
آیا آیسی های توباکس نیاز به پروگرم دارند؟واقعیتش توشک بود بهتربود بپرسم

دوست عزیز این
ای سی ها نیاز به پروگرام کردن ندارن

شنبه 8 تیر1392 - 7:55pm

سلام دوستان
اول تشکر می کنم بابت فلزیاب خوبی که در انجمن قرار دادید :D
تمام پستهای مربوط به توباکس رو خوندم فقط جهت اطمینان می پرسم:
1-برای ساخت لوپها به 700 گرم سیم 0.7 نیاز داریم؟
2-اگر برای هر لوپ از 72 دور سیم 0.7 استفاده کنیم،ظرقیت 5.5 میلی هانری بدست میاد؟یعنی دیگه نیازی به سلف سنج نداریم؟
سپاس

یکشنبه 9 تیر1392 - 9:02am
مدیر کل
مدیر کل

mehrdad جان به فلزجو خوش اومدی.
بله این اطلاعات درست هستن. کلا ظرفیت لوپ زیاد حساس نیست. به همین صورت درست کنین. سایر نکاتی که ذکر شده مهم تر هستن! :D

یکشنبه 9 تیر1392 - 9:31am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3618 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 67 , 68 , 69 , 70 , 71 , 72 , 73 ... 362  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 31 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure