انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 14 مهر1403 - 7:13am

پاسخ به موضوع  [ 6478 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 ... 648  بعدی
 دستگاه زمین شناسی Earth Resistivity Logger 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

بینا جان کابلهایی که برای اتصال پراب ها استفاده میشن باید از نوع مرغوب باشن که قطعی پیدا نکنن! پس طبیعتا زیاد نباید نازک باشن. مهم اینه دوام داشته باشن. کمی ضخیم تر باشن بهتره. در ضمن طول هر کدومشون رو هم باید خیلی بلند در نظر بگیرین. مثلا هر کدوم 10 متر باید باشه تا بدرد محوطه وسیع بخوره! البته برای تست اولیه لازم نیست فعلا اینقدر سیم استفاده کنین ولی برای بهره برداری نهایی لازم میشه.
برای اتصال پورت 9 پینی سریال هم توضیحشو دادم ؛ شما فقط اون سوکتی که به کامپیوتر یا مبدل سریال به یو اس بی متصل میشه رو از پشت اتصالات اضافیشو انجام میدین. سمتی که به مدار میخوره که طبیعتا این اتصالات اضافی رو نیاز نداره! کابل هم گفتم دو رشته فقط لازمه که میتونین از سیم آنتن تلویزیون استفاده کنین. قسمت شیلد به 0V مدار وصل میشه.

یکشنبه 8 تیر1392 - 1:03am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

bina نوشته است:
سلام مجدد
علیخان عزیز میشه در مورد کابلی که درست کردی کمی توضیح بدی و عکسی هم بود بذاری؟
منظورم اینه من توی فیش 9 پینی که روی جعبه گذاشتم کلیه اتصالات رو زدم و میخوام بدونم من باید فقط 2تا فیش دیکه نر بگیرم و 2 سر کابل رو به فیشها بزنم (به 2 شماره اعلامی) بازم باید توی فیشهای نر اتصالات قبلی رو بزنم یا لازم نیست؟؟؟
یاحق

سلام
برای کابل به نظر من میشه انطور ادامه داد. یه کابل 9 رشته ای (البته ظاهرا اینجا چند تا سیمش استفاده نخواهد شد می تونید به تعداد پین های در گیر یعنی 7 رشته بیارید) بیارید و عینا شماره به شماره از نری اول به نری دوم پایه به پایه از روی شماره وصل کنید.
این میشه پورت شما. را حل دوم که حمید جان اشاره کردند این بود که همون دوتا سیم که از فیبر میاد به مادگی روی دستگاه شما از نوع کواکسیال بگیرید و حدود 1 تا دو متر. مستقیم سر آزادشو بزنید به یه فیش ند و بعد کامپیوتر.

یکشنبه 8 تیر1392 - 1:06am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

bina نوشته است:
سلام علیخان عزیز شب بخیر
راستش یکی از دوستان پراپ برنجی داره که قراره امانت بده برام.
فقط یه مساله: اولش که کلید ارسال اطلاعات به کامپیوتر رو میزدم (البته بدون اتصال کابل) بعد از چند دقیقه پیام میداد که ارسال اطلاعات تموم شد ولی الان یه پیغام دیگه میده و همینجوری رو همون پیغام میمونه.
ضمنا لطفا اکه از کارکرد کلیدها و اعداد و ارقام و سلکتورها و ... چیزی متوجه شدین ما رو بیخبر نذارین.
سوال آخر اینکه اگه باطری کمتر از 9 باشه سیستم کارش درست در میاد یا حتما باید بین 9 تا 15 باشه؟
یاعلی

در مورد سوالات قبلی شما یه بار من مدارو گذاشتم چند ساعت کار کنه بعدش ولتاژ باطری افت کرد و دستگاه مشکل پیدا کرد. یعنی ولناژ کم بشه درست کار نمیکنه. اگر من مطلب بیشتری متوجه شدم با کمال میل در انجمن قرار میدم. الان تو نخ پالسی ساشو ام ;)
در مورد کلید اطلاعات نمیدونم چی بگم!
یه بار حافظه رو پاک کن یعنی دستگاه رو خاموش کن کلید ذخیره رو نگه دار و دستگاه رو روشن کن. بعد می بینی که حافظه داره پاک میشه دکمه رو رها کن.
بعد ببین کلید ارسال کار میکنه یا نه.
lمادگی پورت رو بد وصل نکردی؟ سیمها ی جابه جا یا اتصالی؟!
یا حق

یکشنبه 8 تیر1392 - 1:12am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام
دستگاه من تو او قسمتهايي كه مشخص شده بايد 5 ولت باشه همشون 10 ولته :(
لطفاً بگين مشكل از كجاست!؟ :-\

یکشنبه 9 تیر1392 - 4:59am
مدیر کل
مدیر کل

حمید جان متاسفانه احتمالا شما آیسی رگولاتور رو درست نذاشتین یا اینکه اتصالی داشته یا سوخته و بهرحال با این ولتاژ ممکنه هم میکرو و هم چند آیسی دیگه سوخته باشن! :(
بهر حال شما و سایر دوستان باید دقت کنین در این جور مدارات حساس که رگولاتور هم داره ابتدا از ولتاژ درست رگولاتور مطمئن بشین و بعد آیسی ها رو جا بزنین. وگرنه مثل این مدار احتمال سوختن چند آیسی وجود داره.

یکشنبه 9 تیر1392 - 7:39am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
حمید جان متاسفانه احتمالا شما آیسی رگولاتور رو درست نذاشتین یا اینکه اتصالی داشته یا سوخته و بهرحال با این ولتاژ ممکنه هم میکرو و هم چند آیسی دیگه سوخته باشن! :(
بهر حال شما و سایر دوستان باید دقت کنین در این جور مدارات حساس که رگولاتور هم داره ابتدا از ولتاژ درست رگولاتور مطمئن بشین و بعد آیسی ها رو جا بزنین. وگرنه مثل این مدار احتمال سوختن چند آیسی وجود داره.

سلام آقا حميد طريقه تست گيري رو روي شكل قيل از راه اندازي مدار و جا زدن آي سي ها اگر امكان داره بگيد كه ما به اين مشكل بر نخوريم با تشكر

اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد. پیامبر (ص)

یکشنبه 9 تیر1392 - 9:26am
مدیر کل
مدیر کل

خب کاملا مشخصه ولتاژ نقطه 5+ نسبت به منفی باطری باید 5 ولت باشه! با ولت متر باید اندازه بگیرین.

یکشنبه 9 تیر1392 - 9:30am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:

سلام مهندس عزيز
مشكل اينجاست كه آيسى رگولاتور رو هم كه نميزارم همون پايه بازهم ١٠ ولته
ضمناً pic رو هم با ميكرو تست كردم سالمه :)

یکشنبه 9 تیر1392 - 11:16am
مدیر کل
مدیر کل

حمید جان خب شما شاید توی مدار اتصالی داشته باشین. شاید اصلا اشتباه دارین اندازه میگیرین. شاید ولت متر شما ایرادی داره! بهرحال همه اینا میتونه باشه. فعلا ایسی ها رو در بیارین تا از ولتاژ درست مطمئن بشین. چیزی که من میدونم اینه اگر 10 ولت به تغذیه میکرو داده شده باشه بعیده سالم بمونه! شما احتمالا اشتباه میکنی. ضمن اینکه مدار تغذیه دوبل داره اگر ولتاژ 5+ تا 5- رو بگیری که درسته باید 10 باشه! ولی برای تست شما ولتاژ هر نقطه رو نسبت به منفی خود باطری باید بگیرین.

یکشنبه 9 تیر1392 - 5:54pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
حمید جان خب شما شاید توی مدار اتصالی داشته باشین. شاید اصلا اشتباه دارین اندازه میگیرین. شاید ولت متر شما ایرادی داره! بهرحال همه اینا میتونه باشه. فعلا ایسی ها رو در بیارین تا از ولتاژ درست مطمئن بشین. چیزی که من میدونم اینه اگر 10 ولت به تغذیه میکرو داده شده باشه بعیده سالم بمونه! شما احتمالا اشتباه میکنی. ضمن اینکه مدار تغذیه دوبل داره اگر ولتاژ 5+ تا 5- رو بگیری که درسته باید 10 باشه! ولی برای تست شما ولتاژ هر نقطه رو نسبت به منفی خود باطری باید بگیرین.

سلام ,خسته نباشید
میکرو را با پروگرامر تست کردم ok هنوز نسوخته :D
همونطور که فرمودید من نقاط تست رو با منفی خود باطری تست میکنم ضمناً مولتی مترم هم تازه خریدم victor 88c
سؤالم اینه که چرا وقتی آیسی رگولاتور را وصل نکردم قسمت خروجیش (پایه 5 روی فیبر) 10 ولت رو نشون میده :-\ :-?

یکشنبه 9 تیر1392 - 10:24pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6478 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 ... 648  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 286 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure