انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 18 مهر1403 - 3:53pm

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 244 , 245 , 246 , 247 , 248 , 249 , 250 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

sabbas نوشته است:

سیم لیتز

او ف ف ف ف ف ف ف \M/

توانا بود هرکه دانا بود
knowledge is power

شنبه 11 بهمن1393 - 9:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقای عباس عزیز : پیچش سیم اتفاقا یکی از نکات موضوعه و اون نوعی که شما می فرمایید بدون پیچش هست و مد نظر من نیست و برای کار ما هم خوب نیست. برای کار ما باید سیم لیتز لاکی بهم پیچیده باشه البته نظر مهندس شرطه. مقدار پیچش قابل کنترل و دست شماست. اگر خوب کار کنید خطای انسانی در مورد مقدار پیچش چندان مهم نیست و تاثیری نداره و بهت قول میدم از نظر تست با سیم کارخانه ای فرقی نداره. فکر نکنید اسم لیتز میاد وسط همه چیز فرق می کنه . همان سیم لاکی با جنس خوب را بهم می پیچند و اصطلاحا میگن لیتز. سیم لیتز لاکی با رنگ های مختلف هم هست. جنسش چیه ؟ مس . روکش چیه ؟ لاکی. نکات مهم در جاهای دیگه نهفته است.با تشکر
.......................................
سیم مورد نظرت را دیدم. از نظر کارایی با سیم حرارتی اقا مهدی یکیست. اگر بدون روکش لاکی باشه که همان سیم حرارتی اقا مهدی کفایت می کنه.حالا ببینیم نظر مهندس سیم روکش دار بهم بافته است یا بدون روکش؟ :-?

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

آخرین بار توسط amiri11 در شنبه 11 بهمن1393 - 10:28pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

شنبه 11 بهمن1393 - 9:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بنده هم با اینکه سیم های لیتز باید دارای پیچش و حتی بافته شده باشند موافقم چون باعث میشه تمام رشته های باریک با شانس یکسان در تمام نقاط سطحی ، میانی و هسته ای سیم مرکب بدست اومده ، حضور داشته باشند و مثلا یه رشته همیشه در سطح نباشه و یه رشته دیگه همیشه در مرکز...
به عبارتی بافت منظم این رشته ها شبیه به پیچش لوپ بسکت هست و مزایای پنهان زیادی درش هست

توانا بود هرکه دانا بود
knowledge is power

شنبه 11 بهمن1393 - 9:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سیم لیتز انواع مختلف داره ؛ این هم دو نوع دیگه سیم لیتز: سیم زرد رنگ (دومی )از نظر کارایی با سیم حرارتی برابری می کنه. و اما سیم اول را هم به دقت ببینید. اون سیم اقا عباس یا این سیم زرد رنگ یا سیم حرارتی اقا مهدی در مجموع به عنوان یک سیم تک رشته عمل می کنه در صورتیکه در سیم لیتزلاکی بهم بافته شده سیم ها به صورت موازی عمل می کنند و از نظر کارایی خیلی با هم فرق دارند. با تشکر
......................................................
دقت کنید این سیم افشان برق که می بینید حدود 40 سالی میشه اومده تو بازار. قبلا سیم های برق کشی ساختمان همه تک رشته به قولا سیم خشک(مفتولی) بود. چرا افشان اومد ؟ چون دیدند در رسانایی نسبت به سیم تک رشته موفق عمل می کنه و حتی افت کمتری داره و ........

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

آخرین بار توسط amiri11 در شنبه 11 بهمن1393 - 10:16pm ویرایش شده است، در کل 5 بار ویرایش شده است.

شنبه 11 بهمن1393 - 9:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقا حمید .من داشتم دو مدل لوپ رو تست می کردم .مدل اول دیلی رو 27 تشخیص می داد .و فیبر 15*15 رو تو 85 می زد .اما مدل دوم .دیلی رو تو 18 تشخیص میداد و توی 79 می زد (با همون تنظیمات قبل ) .بااینکه مدل اولی دیلی بالاتر تشخیص داده شده اما مشخصا برد بیشتری داشت .می خواستم علت را بپرسم . اینکه طبق چه ضابطهای دیلی لوپ تعیین می شه.؟ مرسی

آخرین بار توسط talar در شنبه 11 بهمن1393 - 10:00pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

شنبه 11 بهمن1393 - 9:59pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

ok
پس منتظر مهندس حمید هستیم تا نظرشون رو در مورد این بحث بگن

بنده آنیم که در بند آنیم

آخرین بار توسط sabbas در شنبه 11 بهمن1393 - 10:33pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

شنبه 11 بهمن1393 - 10:00pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

این لوپ هم عجب دردسری شد...از مهندس حمید خواهش میکنم که بیس مطلبو بگه و همه از این اصول کلی استفاده کنیم،که هم نتایج دوستان با هم قابل مقایسه باشه و هم باعث پیشرفت موضوع بشه
من خودم تست میگیرم نمیدونم نسبت به چه چیزی مقایسه کنم تا بدونم کار مدار و لوپ(کلا دستگاهم) خوبه یا یا مشکلی داره.و کیفیت در چه
سطحی قرار داره. من خودم که دارم دیگه سردرگم میشم با این همه لوپ و سیم و...

شرایطو که خود مهندس مطمئنا بهتر از همه میدونه ...
حالا نمیدونم منظورمو خوب بیان کردم یا نه،دوستان باید ببخشید دیگه

شنبه 11 بهمن1393 - 10:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان ، یکی از خواص سیم لیتز تابیده شدن سیمها دور هم هست . بنده هم از ابتدا با تابانده شدن سیمها موافق بودم . من در خیلی از دستگاههای ژاپنی و آلمانی دیده بودم که حتی سیمهای ارتباطی داخلی بهم تابیده شده بودند در نظر بگیرید حتی برای یک ولوم و یک سلکتور هم سیمها تابیده میشدند سپس با نخ ابریشمی موم اندود یا بست کمربندی ( تایرپ) فیکس میشدند.
شما اگر به این فکر کرده باشید در یک کابل مخابراتی 2400 زوجی که 2400 مشترک تلفن و دیتا و کاربر adsl که وجود داره چطوری تداخل یا همشنوایی رخ نمیده ؟ اونم در طول 1 هزار متر؟
بله این هنر تابیده شدن زوجهای داخلی هست که این خاصیت شگفت انگیزو ایجاد میکنه .
جهت اطلاعات فنی دوستان عرض میکنم در کابلهای مخابراتی بعد از اینکه دو زوج دو زوج سیمها بهم تابیده شدند 25 زوج 25 زوج دسته بندی میشوند و چهارتا 25 دوباره تابانده میشوند یعنی دسته های 100 زوجی ، که دوباره این دسته های100 زوجی باهم تاب میخورند .و....
باور بفرماید حتی اگر در هنگام مفصل بندی حتی یک زوج در یک فاصله ی 250 متری اگر آدرسش جابجا شود اون خط دچار همشنوایی با خطهای دیگه میشه .
در هر صورت این اصل بسیار مهمی هست که کاهش خاصیت خازنی و مقاومت الکتریکی زیادی بدنبال خواهد داشت .

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

آخرین بار توسط hoshyar191 در شنبه 11 بهمن1393 - 10:43pm ویرایش شده است، در کل 2 بار ویرایش شده است.

شنبه 11 بهمن1393 - 10:39pm
مدیر کل
مدیر کل

talar نوشته است:
اقا حمید .من داشتم دو مدل لوپ رو تست می کردم .مدل اول دیلی رو 27 تشخیص می داد .و فیبر 15*15 رو تو 85 می زد .اما مدل دوم .دیلی رو تو 18 تشخیص میداد و توی 79 می زد (با همون تنظیمات قبل ) .بااینکه مدل اولی دیلی بالاتر تشخیص داده شده اما مشخصا برد بیشتری داشت .می خواستم علت را بپرسم . اینکه طبق چه ضابطهای دیلی لوپ تعیین می شه.؟ مرسی

خسته نباشین.
البته تفاوت در حد کمی بوده ولی باز هم محسوس هست. الزاما هم نمیشه گفت بخاطر دیلی بوده! کیفیت کلی لوپ و ظرفیت و مقاومتش هم کمی تاثیر دارن. بهرحال فلزاتی مثل مس بزرگ در دیلی های بالاتر قوی تر هم سنس میشن! پس از این حیث هم جای تعجبی نیست. شما اگر دیلی دستی رو با لوپ دوم 10+ تنظیم کنین احتمالا نتیجش نزدیک تر به لوپ اول خواهد بود.
دیلی لوپ بر اساس لحظه ای که موج میرای معکوس شده شروع به صعود از دامنه صفر میکنه و در واقع لحظه شروع معنا دار موج میرا بر حسب میکروثانیه نسبت به لحظه پایان پالس اندازه گیری میشه و روی صفحه نشون داده میشه! :D

شنبه 11 بهمن1393 - 10:39pm
مدیر کل
مدیر کل

دوستان بحث لوپ رو خیلی پیچیده نکنین! این مدار که با انواع لوپ و سیم بهتر از همه مدارات موجود جواب میده و دیگه نتیجه تقریبا ثابت شدست! حالا دوستان اگر میخوان مثلا 10-20 درصد قدرت بیشتر بگیرن خب باید هم هزینه زیادی بکنن و هم زحمت بکشن! اگر قرار نیست کسی سختی و هزینه این مسیر رو متقبل بشه پس بحث بیهودست. بهتره از بحث اصلی این فلزیاب زیاد دور نشیم. بنده به نوبه خودم در مورد لوپ شاید بیش از همه تحقیق و تست و محاسبه کردم. شرمنده هستم دیگه لقمه آماده تر از این نمیتونم در اختیارتون بذارم! بهرحال همون لوپ عنکبوتی هم نتیجه ای نزدیک به نهایت کار رو ارائه میده. دوستان باید بیشتر توجهشون به تست خود فلزیاب باشه که متاسفانه من اثری از تستهای درست و حسابی نمیبینم. فیلم هم که ظاهرا قرار نیست کسی بگیره. اینجور باشه من دیگه فعلا ادامه نمیدم. چون تا همینجا هم خیلی کار کردم. این پروژه وقت زیادی از من گرفت ولی دوستانی که قراره مثلا مصرف کننده باشن هیچ اثری از بررسی و تست حرفه ای در کارشون نیست! درسته هوا در این موقع سال خوب نیست ولی دیگه چقدر خوب نیست؟ نیم ساعت کاوش رفتن که دیگه چند هفته بهانه آب و هوا نداره! [-( :D

شنبه 11 بهمن1393 - 10:49pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 244 , 245 , 246 , 247 , 248 , 249 , 250 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 , maziyar و 133 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure