انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 18 مهر1403 - 7:47am

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 253 , 254 , 255 , 256 , 257 , 258 , 259 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خیلی متشکر از هردو مهندس عزیز پیر دانا وعلی جان.حقیقتش من میخوام اینترنتی خرید کنم و فکر نکنم فروشگاهی خرده فروشی کنه گفتم اگه مثلا یک فروشگاه که دوستان خرید کردن قطعات کامل وباکیفیت fpi داره از همونجا بگیرم که دوباره کاری نشه. @};-

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

یکشنبه 12 بهمن1393 - 11:20pm
مدیر کل
مدیر کل

vistac2000 نوشته است:
دوستان من هم امروز طرح مدار رو بروی فیبر چاپ کردم
و بزودی به جمع شما سازندگان این مدار می پیوندم !!!

البته مدار آقا حمید ارزش اینو داره که خیلی تمیز کار بشه
از طرح روی فیبر گرفته تا مونتاژ نهایی...

آقا حمید دستت طلا... @};-

دوست عزیز خسته نباشین.
چون چندمین باری هست که میبینم بعضی دوستان در پی تغییر فیبر هستن نظر خودم رو عرض میکنم شاید از اتلاف انرژی دوستان جلوگیری بشه! ابتدا این رو عرض کنم فیبر شما به احتمال قریب به یقین کلا جواب نخواهد داد!!! :D علتش رو هم عرض نمیکنم تا از برخی سوء استفاده ها جلوگیری بشه! ولی در همین حد بدونین تقریبا غیر ممکنه بتونین فیبری بهتر از فیبری که بنده زدم در بیارین! درسته اسکلت اصلی فیبر همون هست ولی جای برخی قطعات و همینطور نحوه سیمکشی اونها بسیار مهمه. در کنار اینها گستردگی درست زمین مدار هم از نظر ثبات و کاهش نویز و حتی جداسازی زمین قسمتهای مختلف آنالوگ و دیجیتال و همینطور نزدیکی زمین قسمتهای مرتبط از اهمیت برخورداره. طراحی فیبر نه تنها هنره بلکه باید علمی انجام بشه. بنده هم از همه چیزی که میدونستم در حد توان استفاده کردم. حتی کوچکی فیبر هم به کارایی بهترش قطعا کمک میکنه! پس هر کسی نباید تصور کنه اگر با فتوشاپ آشنایی داشت میتونه فیبر رو از این بهتر در بیاره! بهتر شدن این فیبر حتی با آلتیوم هم امکانپذیر نیست مگر اینکه تقریبا عین همین فیبر باشه! :D کسی اگر میتونه خلاف گفته بنده رو ثابت کنه راه برای آزمایش بازه! ولی در نظر داشته باشین بهترین فیبر رو کسی میتونه بزنه که بدونه هر قطعه مدار دقیقا چه کاری انجام میده و از دانش طراحی فیبر هم اطلاع کافی داشته باشه. با این حال فراموش نکنین حتی بنده هم با تمام این مسائل مجبور شدم فیبر رو دو بار طراحی کنم! ;) چون فیبر اول تمام استانداردهای کارایی مورد نظر بنده رو بر اساس اطلاعات دریافتی از اسکوپ نداشت. لذا زحمت طراحی مجدد فیبر رو بخودم دادم تا دیگه در آینده مشکلی نباشه.

یکشنبه 12 بهمن1393 - 11:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام خداقوت.بهرام دوست عزیز.چهره الکترونیک قطعات با کیفیت این مدار رو کامل داره و اگه صحبت کنین مقاومت های کمبود رو هم میتونن از شهاب طبقه ی پایین تهیه کنن..چندین سری که خرید داشتم ظرف بیست تا بیست وچهار ساعت دستم رسیده... :) http://www.chehrehelec.com/[/quote]
با عرض پوزش از PEERE DANA عزیز
بهرام جان اصلا و ابدا مقاومتها از شهاب تهیه نکن هیچ یک ازمقاومتها کیفیت و دقت لازم ندارند چند روز پیش دوستانم از شهاب خرید کرد افتضاح بود اکثرا ! اون 380 Ω که بعنوان 1% به شما میده دونه ای هزار و بدنه سبز رنگی داره
Ω390 پنج درصد کربنی بهترش هست!![/quote]
خواهش میکنم ali222عزیز .البته گویا اکثر مقاومت ها رو خود چهره داره و 390 oh 2w 5%که چهره میده (آبی رنگه )گرفتم با کیفیته.و در خرید حضوری پارسال تقریبا پکیج کامل مقاومت 1% سی عددی و پر مصرف هارو پنجاه تایی ...با کیفیت رو از شهاب(تنها مغازه ی بود که تعداد میداد) خودم تک تک از باکس انتخاب و جور کرده بودم و هنوز استفاده میکنم عالی هستن ...حالا کیفیتشون در چه سطحیه نمیدونم .فقط 380 oh 2w 1% رو جدیدا بقیمت دونه ی یکهزار تهیه کردم... :-?

یکشنبه 12 بهمن1393 - 11:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
reza2490 نوشته است:
مهندس حمید یک سوال داشتم فلزیاب های که عمق را میزنند بر چه اساسی عمق را تشخیس می دهند ؟ ~O)
ایا در مورد فلزیاب های پالسی غیر ممکن است نمیشه زمان ارسال پالس وبرخورد به فلز وبرگشت پالس را محاسبه کرد وعمق را با درصد خطای کم نشون بده
تشکر مهندس @};-

شما اول بفرمایین کدوم دستگاه عمق فلز رو درست نشون میده تا بعد بنده جواب شما رو بدم! من که در بین دستگاههای معروف چنین چیزی ندیدم! در ضمن در سیستم پالسی در این مورد محدودیت بیشتر از وی ال اف هاست.

مهندس سوال منو با سوال جواب دادی من فقط شنیدم چیزی با چشمهای خودم حتی درفیلم هم ندیدم یک شاگرد از استادش سوال می‌کنه و انتظار جواب از طرف استادش را داره
بازم ببخشید مهندس

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

دوشنبه 12 بهمن1393 - 12:18am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان سلام مجدد و عرض شرمندگی خدمت شما و استاد حمید عزیز و اهورای عزیز که فیلم ناقص اپ شده بود اهورا جان چرا نگفتی داداش اگه استاد نمیگفتن من خودم چون دان نکرده بودم متوجه نمیشدم الان جایه دیگه اپ کردم که از شرمندگی شما در بیام :ymblushing:
باز هم ببخشید تو را خدا روم سیا :ymblushing: @};- :ymblushing: @};- :ymblushing:
http://uplod.ir/lsnfw2te4dmc/test_fpi.zip.htm

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

دوشنبه 12 بهمن1393 - 12:29am
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان عزیزان
جنگ و دعوا رو بذارید کنار تست بگیرید تا اقا حمید تمام مشکلات رو حل کنه؛فعلا ک این مدار واسه من فیلمی شده نمیدونم مشکلش چیه!!!
برید تست بگیرید تا مشکلات رو پیدا کنید.
با ضایع کردن و من این جورم من اون جورم مدار ب جایی نمیرسه تاپیک رو هم طولانی میکینیم!!!!!!!!!!
@};-

دوشنبه 12 بهمن1393 - 12:44am
مدیر کل
مدیر کل

باشه رضا جان اگر از من جواب میخواین در یک کلام عرض میکنم از نظر من این کار امکانپذیر نیست و اگر بود این کار رو میکردم! نه تنها در دستگاههای بسیار پیشرفته چنین امکانی وجود نداره بلکه هیچ توجیه علمی هم نداره. فقط ممکنه برای لوپهای خاصی و مثلا بطور مشخص برای سکه اگر بدونیم چه سایزی داره بشه عمق رو مشخص کرد که طبیعتا کاری واقعی نیست! چون در عمل ما دنبال فلزی مجهول هستیم که هیچ اطلاعاتی ازش نداریم. تنوع لوپهایی هم که دوستان درست میکنن کار رو بمراتب پیچیده تر میکنه. بهرحال نه لورنز و نه مینلب چنین سیستمی ندارن.
از نظر زمان رفت و برگشت سیگنال هم که فرمودین اولا در پالسی چنین چیزی ممکن نیست و در ثانی زمانش هم بقدری کم هست که با تجهیزات عادی قابل اندازه گیری نیست! چون این امواج با سرعتی نزدیک به نور منتشر میشن و مثلا برای 1 متر عمق زمان رفت و برگشت حدود 6 نانو ثانیه میشه که امکان اندازه گیری نداره!

دوشنبه 12 بهمن1393 - 1:02am
کاربر فعال
کاربر فعال

دوست گلم کاوشگر عزیز ممنون از راهنماییت ومعرفی سایت برای ساخت pcbمنم عین گفته سایت عمل کردم یه چاپی زدم در حد تیم ملی خودم حال کردم ali rezaii عزیز پامنار که گفتید نتونستم سیم رو گیر بیارم ولی با اون کابل ۶رشته عین گفته شما دو به دو زوج کردم یه کویل ١×١ساختم انشااله دستگاه حاضر شد تستش میکنم راستی اون روز کیف کردم یه دوست انجمنی رو از نزدیک دیدم

دوشنبه 12 بهمن1393 - 1:15am

باسلام خدمت استاد حمید عزیز
دستگاهتون به نظر بنده هیچ عیببی نداره فقط باید با دقت روش کار کرد بیرون هم تست کردم بسیار عالی بود دست گلت درد نکنه اگه تفکیک هم راه بیفته ممنون میشم با ارزوی موفقیت برای شما

دوشنبه 12 بهمن1393 - 1:17am
مدیر کل
مدیر کل

archilO عزیز خیلی ممنون از شما زحمت کشیدین. خب این بار فیلم شما کامل بود! :D
بطور خلاصه عرض کنم دستگاهتون آدم رو یاد زالوت میندازه و عملکردش هم شباهت به فلزیاب های مینلب داره! :D هر چند خودم اینطور طراحیش کردم!
ابتدا عرض کنم حساسیت 1 که در ابتدا گذاشتین معادل نصف برد نهایی این فلزیاب رو ارائه میکنه که با توجه به سنس قوی باید گفت هدف مورد تست رو در عمق خیلی کمی گذاشتین! اگر تا عمق 2 برابر این هم قرار داشت باز هم براحتی سنس میشد.
از طرف دیگه کار در زمین یخ زده با هر فلزیابی بسیار مشکل هست و نیاز به کاهش پهنای پالس و بالا بردن دیلی دستی و در نهایت اگر لازم شد کاهش دادن حساسیت داره که البته شما قسمتیش رو به درستی انجام دادین و مشاهده میشه که نتیجه هم بهبود پیدا میکنه. در عین حال عملکرد سیستم صوتی در حالت تون 8 هم مشخصا خوب و جالب هست.
حالا من نمیدونم آیا فیلمی از فلزیاب های مینلب روی زمین یخزده وجود داره یا نه تا ببینیم تا چه حد بهتر از این عمل میکنه؟! چون از نظر من اصلا فلزیاب برای زمین یخزده نمیتونه جواب خوبی بده! ولی بهرحال چیزی که در فیلم دیده شده قابل قبول بود و با کار کردن روی تنظیمات و همینطور شیلد گرافیتی لوپ نتیجه میتونه از این هم بهتر بشه.

دوشنبه 12 بهمن1393 - 1:30am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 253 , 254 , 255 , 256 , 257 , 258 , 259 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Sambox و 96 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure