انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 18 مهر1403 - 8:03am

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 256 , 257 , 258 , 259 , 260 , 261 , 262 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام

سلام کسی هست که بتونه این فلزیابو برام بسازه من سواد کافی برای ساختنشو ندارم متاسفانه

دوشنبه 13 بهمن1393 - 8:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ayaz mb نوشته است:
archilOعزیز اگه ممکنه یه نگاه به فیلمی که اپ کردی بنداز دانلود نمیشه یا اینکه برای من اینطوری بود ممنون

سلام دوست عزیز بدون فیل شکن دانلود کنید

دوشنبه 13 بهمن1393 - 8:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

:ymhug: مهندس کولاک کردین با این شاهکارتون

دوشنبه 13 بهمن1393 - 8:48pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام خدمت دوستان عزیز دیشب با یه سری از دوستان رفته بودیم دورو بر روستا نزدیک 4 ساعت با دستگاه روشن گشتیم اولش تو زمین کشاورزی که میگفتن اینجا قبر داره گشتیم که چند جا رو گرفت که اهن پاره بود #:-s بعدش رفتیم یه جایی رو گرفت که در عمق یک متری سنگ وجود داشت البته با سیخ فهمیدیم که وقت برای کندن نبود در کل دستگاه ثباتش خوب بود من بیشتر رو حساسیت 16 میذاشتم در ضمن یه لوپ 1.20*1.20 هم داشتم که سینی 40 استیل رو در 3.20 سنس میکرد B-)
یک سول هم داشتم از مهندس و دوستان این که شما گفتید فرکانس های پایینتر نفوذ بیشتر تو خاک دارن پس فرکانس های زیر 150 بهترن واسه کاوش؟ از چه فرکانسهایی بهتره استفاده کنیم؟

دوشنبه 13 بهمن1393 - 9:12pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون از لطف دوستان عزیز.
جناب zilan خسته نباشین. بله درسته فرکانسهای پایین تر نفوذ بیشتری در خاک دارن ولی سرعت سنسشون هم به همون نسبت پایین میاد. به اعتقاد من دور و بر 200 بهترین حدود فرکانس هست و نفوذش هم در خاک عالیه. تستها نشون داده که با این فرکانس برد داخل هوا و خاک تقریبا مساویه! پس دیگه نیاز به پایین تر بردن فرکانس نیست. با این حال دست شما در تنظیم فرکانس با این دستگاه کاملا باز هست و میتونین خودتون هم بررسی کنین.

دوشنبه 13 بهمن1393 - 9:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهندس حمید شب بخیر
یک سوال داشتم خدمتتون،اونم اینکه
امشب داشتم با لوپ جدیدی که درست کردم کار تست می گرفتم که متوجه شدم که وقتی باتری از ۱۸ ولت یه کم داره کم میشه و برمی گرده ۱۸ ولت یه بیپ میزنه.
این به علت باتری میتونه باشه ?باتریهام یه ۱۲ و یه ۶ ولت ۱،۳امپره.

ویه مطلب دیگه من یه لوپ عنکبوتی با دو سیم لاکی نیم پیچیدم.بیست دور.
اهمش شده ۱۰۵ اهم.
از نظر ثبات خیلی خوب شده.که کلا با حساسیت ۱۸ داشتم کار میکردم.
برا عمق هم نتایجم با لوپ شبیه همین لوپ که با سیم یک افشان پیچیدم با اهم ۸دهم حدود ۵ تا ۱۰ درصد بهتر بود.
بنظرتون سیمها کم نبوده?یا اینکه میشه بهتر هم بشه.
یه سینی به قطر ۲۵ سانت با لوپ ۵۰ تو ۱۵۰ سانت سنس داشتم.

دوشنبه 13 بهمن1393 - 11:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستانيکه با کابل مخابراتی يا سيم تلفن لوپ 1*1ساختن لطفا بگيد چند متر از اين سيم بخرم و چندتا چندتا باهم وصل کنم

خدايا مددی کن

دوشنبه 13 بهمن1393 - 11:58pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
ممنون از لطف دوستان عزیز.
جناب zilan خسته نباشین. بله درسته فرکانسهای پایین تر نفوذ بیشتری در خاک دارن ولی سرعت سنسشون هم به همون نسبت پایین میاد. به اعتقاد من دور و بر 200 بهترین حدود فرکانس هست و نفوذش هم در خاک عالیه. تستها نشون داده که با این فرکانس برد داخل هوا و خاک تقریبا مساویه! پس دیگه نیاز به پایین تر بردن فرکانس نیست. با این حال دست شما در تنظیم فرکانس با این دستگاه کاملا باز هست و میتونین خودتون هم بررسی کنین.

خیلی ممنون شما خسته نباشید :ymhug:

سه شنبه 13 بهمن1393 - 12:16am
مدیر کل
مدیر کل

kamal857 نوشته است:
مهندس حمید شب بخیر
یک سوال داشتم خدمتتون،اونم اینکه
امشب داشتم با لوپ جدیدی که درست کردم کار تست می گرفتم که متوجه شدم که وقتی باتری از ۱۸ ولت یه کم داره کم میشه و برمی گرده ۱۸ ولت یه بیپ میزنه.
این به علت باتری میتونه باشه ?باتریهام یه ۱۲ و یه ۶ ولت ۱،۳امپره.

ویه مطلب دیگه من یه لوپ عنکبوتی با دو سیم لاکی نیم پیچیدم.بیست دور.
اهمش شده ۱۰۵ اهم.
از نظر ثبات خیلی خوب شده.که کلا با حساسیت ۱۸ داشتم کار میکردم.
برا عمق هم نتایجم با لوپ شبیه همین لوپ که با سیم یک افشان پیچیدم با اهم ۸دهم حدود ۵ تا ۱۰ درصد بهتر بود.
بنظرتون سیمها کم نبوده?یا اینکه میشه بهتر هم بشه.
یه سینی به قطر ۲۵ سانت با لوپ ۵۰ تو ۱۵۰ سانت سنس داشتم.

در مورد باطری هیچ ارتباطی نمیتونه وجود داشته باشه. ولی اگر ولتاژ باطری از 15 کمتر بشه این اتفاق میتونه بیفته چون ثبات ولتاژ 12 بر هم میخوره! چیزی که مهمه ثابت بودن ولتاژ 12 هست.
لوپ با اهم بیشتر طبیعیه که ثباتش بیشتره چون در واقع ضعیف تر هم هست! اختلاف نتایج هم الزاما به دلیل تفاوت در مقاومت نیست. ممکنه فاکتورهای دیگری هم فرق داشته باشن که بیشتر تاثیر بذارن. نتیجه ای هم که گرفتین خوب بوده. در واقع همین برد باید بدست بیاد.

سه شنبه 13 بهمن1393 - 12:21am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

evilmanگرامی بسیار ممنون از راهنمایتون زنده باشین

سه شنبه 13 بهمن1393 - 12:35am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 256 , 257 , 258 , 259 , 260 , 261 , 262 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , Sambox و 108 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure