انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 17 مهر1403 - 10:51pm

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 269 , 270 , 271 , 272 , 273 , 274 , 275 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
در مورد اون کابل یا مقاومتش خیلی بالا بوده یا حالت خازنیش خیلی کم! اگر مورد دوم بوده باشه که قطعا کابل بهتری هست. با این حال دیلی زیر 10 زیاد معقول نیست.
ganbari عزیز میزان دیلی بر حسب میکروثانیه و درست بعد از اتمام پالس محاسبه میشه و طبق اطلاعات اندازه گیری شده از اسکوپ کاملا درست هست. حداقل دیلی قابل محاسبه برای برنامه هم 6 هست. دیلی 8 هم البته غیر ممکن نیست و با ترکیباتی خاصی از لوپ و کابل میشه بهش رسید ولی دیگه تاثیر مثبتی نداره. اصولا در بهترین طلایاب ها هم این دیلی زیر 10 نیست. بهرحال چون دوستان معمولا دنبال خورده طلای ریز نیستن ؛ بالاتر بودن دیلی هم اهمیت زیادی نداره.

مهندس فکر کنم علت همون مقاومت زیاد باشه.چون خاصیت خازنی هرچقدر هم کم باشه دیگه بیشترین تاثیر خاصیت خازنی لوپ دستگاه می زاره .سیم رابطش تا این حد فکر نکنم تاثیر بزاره حالا جناب کاوشگر باید مقاومت رو اندازه بگیره ببینیم چقدره.

سه شنبه 14 بهمن1393 - 11:35pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

چنگیز نوشته است:
سلام مهندس، ایا میشه بجای ال سی دی این مدار از یک ال سی دی بزرگتر استفاده کرد.؟ مثلا lcd تبلت یا موبایل.

چنگیز خان مهندس حمید قبلا جواب سوال شمارو داده
تمام تلاش مهندس اینه که راهو برای شیادان و فروشنده های بی انصاف ببنده , با این کار راه برای سود جویی باز میشه

بنده آنیم که در بند آنیم

سه شنبه 14 بهمن1393 - 11:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

چنگیز نوشته است:
سلام مهندس، ایا میشه بجای ال سی دی این مدار از یک ال سی دی بزرگتر استفاده کرد.؟ مثلا lcd تبلت یا موبایل.

با اجازه مهندس حمید.
چنگیز جان هدف مهندس حمید فقط ارایه یه دستگاه خوب و کم خرج واز همه مهم تر کوتاه کردن دست فروشندگاه و سو استفاده کنندگان از دستگاه هست.وگر نه با چند خط برنامه می تونن یه تاچ روش بندازن و یه دستگاه تمام دیجیتال لمسی کنند .ولی این دست فروشندگان باز می کنه برای فروش و سودجویی.

سه شنبه 14 بهمن1393 - 11:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: بهشت ایران
خب یکی هم تست منو تجزیه تحلیل کنه...

سه شنبه 14 بهمن1393 - 11:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام به مهندس حمید گرامی و با مرام
و سلام به تمام دوستان و کاربران گرامی که مثل من چشم امید به سخاوت و منش استاد حمید عزیز دوختند و با تمام اشتیاق این انجمن و بخصوص این تاپیک رو دنبال میکنن و در ارزوی موفقیت هر چه زودتر خود و تمام اعضا هستند
این اتفاق خیلی ناراحت کننده بود و امیدوارم عاملین این اتفاق هم به سزای اعمالشون برسند
استاد حمید عزیز من و تمام کسانی که به این مدار و این پروژه امید بستیم برا رسیدن به موفقیت رو نا امید نکن امیدوارم تو ابدیتهای بعدی تمهیداتی در این خصوص در نظر بگیرید تا هر چه بهتر دست فروشندگان کوتاه بشه
استاد یه سوال در مورد لوپ داشتم اونم اینکه اگه دورشته سیم 05 رو باهم موازی کنیم معادل چند میشه و یا اینکه چند رشته 05 میشه معادل سیم 1 میل :D
ممنون از شما @};- @};-

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

سه شنبه 14 بهمن1393 - 11:49pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون archilO عزیز.
اگر منظورتون این هست که بجای سیم 1 میل سیم 0.5 میل استفاده کنین ؛ در این صورت 4 رشته سیم موازی شده نیاز دارین! کلا هر مقدار قطر سیم کم میشه ؛ برای معادلسازی با سیم ضخیم تر باید به توان دو این نسبت ؛ تعداد رشته ها رو در نظر گرفت تا مقاومتش یکسان در بیاد.

سه شنبه 14 بهمن1393 - 11:55pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام دوستان انجمنی گل و سلام مهندس حمید. من به عنوان یک مبتدی از زمانی که خودم از پایه شروع به ساخت این مدار کردم، همین که فهمیدم فرق دیود با مقاومت چیه، همین که یه سررشته ای از الکترونیک یاد گرفتم خودش برام یه عالمه با ارزشه. همینکه توی انجمنی هستم که مهندس حمید مدیرشه و انقد انسان شریفیه باعث خوشحالیه. حالا اینکه یک سری از آدما نمک نشناس هستن واقعا عجیبه. اینکه انقد طمعکار هستن از اوون عجیبتره. طرف قول تفکیک هم دادهبه خریدارهاش :)) بخدا من به ورژن 1 هم راضی بودم. عججججججججججججب
خلاصه من از طرف همه دوستان انجمنی از شما مهندس حمید گل تشکر میکنم واسه زحمتایی که واسه ما کشیدین. خودتون هم میدونید همه چیز پول نیست. علمی که خداوند به جنابعالی عنایت کرده از هزاران ثروت بهتره. دعای ما بچه های انجمن پشت و پناه خودت و خانوادت. ومن الله التوفیق

همه روز روزه بودن، همه شب نماز کردن، همه ساله حج نمودن، سفر حجاز کردن، ز مدینه تا به کعبه ، سر و پا برهنه رفتن، شب جمعه ها نخفتن، به خدای راز گفتن، ز وجود بی نیازش، طلب نیاز کردن،بخدا که هیچ کس را، ثمر آنقدر نباشد،که به روی نا امیدی ، در بسته باز کردن

سه شنبه 14 بهمن1393 - 11:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

reza68 نوشته است:
امروز با لوپ 45که قبلا عکسشو گذاشتم با ورژن جدید یه تستی گرفتم که لوپ رو رو با دیلی 18 شناخت و فرکانس 201
پهنای پالس 160
گراند2
انتگرال42
سنس16
سکه 200تومانی در فاصله 45
بشقاب استیل 23سانتی در فاصله 110
یه لوپ 1متری هم درست کردم که دستگاه اونو با دیلی 16شناخت که مقدار دیلی رو 10شماره افزایش دادم و بقیه تنطیمات مثل تنظیمات بالا که همون بشقاب 23سانتی رو در فاصله 170سنس کرد.
حالا نمیدونم نتیجه خوبه یا نه؟!

سلام داداش ببخشید فکر کنم همه مثل من مشغول خوندن تاپیک شدن
خوب داداش نتیجه تست شما هم خوب بوده و به نظرم در حد انتظار هست و شاید با کمی تغییر تنظیمات بیشر هم شد
شما لوپتو با سیم تفلون ساختی یا معمولی ؟

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

سه شنبه 14 بهمن1393 - 11:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بلای به سر سایتش اوردم که به گریه افتاد :(( گفت همین یک بار منو ببخشید دیگه تکرار نمیشه لطفا انجمنو به هم نریزید ~X(

منم دلم به حالش سوخت :-ss

ذهن های بزرگ ، ایده ها را مورد بحث قرار می دهند ؛ ذهن های متوسط در مورد رویدادها صحبت می کنند ، ذهن های کوچک در مورد افراد صحبت می کنند

سه شنبه 14 بهمن1393 - 11:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

archilO نوشته است:
سلام به مهندس حمید گرامی و با مرام
و سلام به تمام دوستان و کاربران گرامی که مثل من چشم امید به سخاوت و منش استاد حمید عزیز دوختند و با تمام اشتیاق این انجمن و بخصوص این تاپیک رو دنبال میکنن و در ارزوی موفقیت هر چه زودتر خود و تمام اعضا هستند
این اتفاق خیلی ناراحت کننده بود و امیدوارم عاملین این اتفاق هم به سزای اعمالشون برسند
استاد حمید عزیز من و تمام کسانی که به این مدار و این پروژه امید بستیم برا رسیدن به موفقیت رو نا امید نکن امیدوارم تو ابدیتهای بعدی تمهیداتی در این خصوص در نظر بگیرید تا هر چه بهتر دست فروشندگان کوتاه بشه
استاد یه سوال در مورد لوپ داشتم اونم اینکه اگه دورشته سیم 05 رو باهم موازی کنیم معادل چند میشه و یا اینکه چند رشته 05 میشه معادل سیم 1 میل :D
ممنون از شما @};- @};-

با اجازه ،،،،،از نظر من درصورتی اين دو سيم د7 به يک ميل واقعى اتلاق يا اطلاق ميشه که حالت پيچشی به خودشون بگيرن در حالت موازی خالی خير و درصورت پيچيدن اگه لاکى باشن رو بايد بقيه نظر بدهند اما اگه لايه محافظ نداشته باشه قطعا حالت پيچش حکم سيم يک ميل رو داره

چهارشنبه 14 بهمن1393 - 12:00am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 269 , 270 , 271 , 272 , 273 , 274 , 275 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: 13610101 , Aliavazpour , Arashmadady , Majestic12 , teacher12 و 500 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure