انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 17 مهر1403 - 9:07am

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 285 , 286 , 287 , 288 , 289 , 290 , 291 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

ehsanajal نوشته است:
سلام
میشه کویل مسطح یا همون صفحه ای براش ساخت؟
مهندس حمید جریان مصرفیش حدودا چند میلی امپره در ماکزیمم پالس؟
اطلاعات لوپ یک در یک رو میشه بزارین.اهم و اندوکتانسش؟
تشکر.

باز هم سوالات مشکوک و تکراری! :-w :D مشخص میشه تاپیک رو درست مطالعه نمیکنین!
1- بله. همه نوع لوپ جواب میده. اتفاقا انواع مسطح یا بهترش یعنی عنکبوتی قوی تر هست.
2- با تنظیمات پیشفرض حدود 100 میلی آمپر. با فرکانس 500 و پهنای پالس 300 یعنی در حداکثر حالت خودش حدود 500 میلی آمپر!
3- 9 دور سیم با ضخامت مغزی 1.2 میل. معادل حدودا 350 میکروهانری اندوکتانس و 1 اهم مقاومت.

پنج شنبه 16 بهمن1393 - 11:13pm
مدیر کل
مدیر کل

Soheil2014 عزیز جواب شما رو بصورت ترکیبی هم بنده و هم دوستان در صفخات قبل عرض کردیم. ظرفیت بین 300 تا 350 میکرو و مقاومت حدود 1 اهم طبق محاسبات تئوری بنده بهترین جواب رو میده و اتفاقا دوستان هم در نمونه های ساخته شده خودشون این مساله رو تایید کردن. البته مساله ثبات زیاد ارتباطی به این مشخصات لوپ نداره و بیشتر بحث قدرت فلزیابی مطرح هست.

پنج شنبه 16 بهمن1393 - 11:15pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام خدمت مهندس حمید عزیز
حمید جان یه سوال میخوام بپرسم ولی جوابشو یه جایی خوتون گفتید ولی نمیدونم تو کدوم صفحه بود شرمندم که دوباره میپرسم اونم اینکه اگه از 357 تقلبی استفاده بشه چند درصد توان فلزیاب کم میشه؟
و آیا با ولت گیری میشه تقلبی بودنشو فهمید یا لزوما به اوسکوپ نیازه؟
ممنونم

بنده آنیم که در بند آنیم

پنج شنبه 16 بهمن1393 - 11:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

از دوستان کسی بچه قزوين نيست فردا ميکرو رو بدم برام پروگرم کنه ،والله منکه نتونستم ميکرو رو پروگرم کنم ،يا پروگرمرم خرابه يا سيتمم. قرار فردا برم واسه دستگاه زدن پس اگه کسی هست بگه آقا رضا68که رفته خارج از قزوين ،آقای 48552524هم که گويا پيام خصوصی بنده رو نخوندن هنوز

خدايا مددی کن

جمعه 16 بهمن1393 - 12:05am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با درود به دوستان
استاد حمید گرامی من مدارمو استارت زدم روشن شد ولی خیلی خیلی کند عمل میکنه برای هر پیامی روی منو که میاد حدود 50 ثانیه طول میکشه تا پیام بعدی بیاد، در ضمن در نهایت هم پیام LOW BATTERY 0.3 میاد، حتی من فکر کردم باطری ضعیف هست 5 ساعت توی شارژ گذاشتم ولتاژم 18.6 بود ولی بازم همون حالت ادامه داره . ممکنه راهنمایی بفرمایید اشکال از کجا میتونه باشه؟
با سپاس از شما @};- @};- @};-

آخرین بار توسط kurosh در جمعه 16 بهمن1393 - 12:51am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

جمعه 16 بهمن1393 - 12:09am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام.چند صفحه ی قبل نتیجه ی تست هام رو قرار داده بودم:که ابعاد فیبر مسی (9*18/5) سانت رو اشتباه قید کردم و (9*12) صحیح میباشد که در (115 و 110) سانتی متر سنس شده بود.{بخاطر جریانات اخیر شب تست حالم گرفته بود و نتونستم پست بزارم و دیشب هم ... :(
قابل ذکره چند نوع آیسی LF جهت تست تهیه کرده بودم :LF351N/LF356N/ که از لحاظ کارایی و برد با LF357N پایا الکترونیک (نوع تقلبیش که جواب داده بود )تقریبا در یک سطح هستن و برابری میکنن.!
و lf357n چهره الکترونیک اصلی میباشد و حدودا 15% بردش از ایسی های ذکر شده بیشتر میباشد...!
و جا داره از استاد عزیز تشکر کنم ...fpi فلزجو عالیه.ازش راضیم/چیزی که مشهوده حساسیت به طلا نسبت به مدارات دیگر در نوع خودش بی نظیره...و از کار کردن باهاش لذت میبرم و تنظیمات انحصاری و حرفه ی داره و با تمرین و قلق گیری در اپراتوریش میشه به کارایی ایده آلش پی برد و بهره برد... :ymparty:

جمعه 16 بهمن1393 - 12:22am
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون دوست عزیزم لطف بزرگی میکنی استان زنجانم

جمعه 16 بهمن1393 - 12:31am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهندس ، قطعا شما حالتهای مختلف طراحی lcd رو در نظر گرفتید . و بهترین حالت رو انتخاب نموده اید. ولی موردی هست امیدوارم در موردش فکر کنید و اگر صلاحی در کار بود روی این پروژه پیاده فرمایید.
بنظر من چون سیستم خودش هشدار low battery رو اعلان میکنه پس مشاهده ی همیشگی ولتاژ باطری شاید ضرورت کمتری داشته باشه در عوض فضای اشغال شده برای این کاراکترها (ولتاژ باطری ) به میتر دیجیتال و گراف سنس اختصاص داده شود بهتر است . واقعیتش چون ال سی دی کوچیک هست و گراف سنس هم کوچکتر پس دید کمی رو در اختیار کاربر قرار میده و در سنسهای قوی این حرکت گراف ، بسیار سریع است . بنده پیشنهادی دارم امیدوارم مورد قبول واقع بشه . و آن اختصاص کل مربعهای سطر پایینی به سنس می باشد. مثل شکل زیر .
و اما برای نمایش ولتاژ باطری : از کلید جهت ^ جهت نمایش ولتاژ باطری هم کمک گرفته بشه .
منطقی است که برای این تغییر کوچیک باید چند روز تلاش نمود و چندین خط برنامه نوشت ولی فکر میکنم ارزشش رو داشته باشه .

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

آخرین بار توسط hoshyar191 در جمعه 16 بهمن1393 - 12:48am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

جمعه 16 بهمن1393 - 12:43am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kiansk نوشته است:
ممنون دوست عزیزم لطف بزرگی میکنی استان زنجانم

دوست عزیز بنده قزوین هستم اگر بتونی دستگاه رو یه جوری به من برسونی مشکلشو براتون حل میکنم

جمعه 16 بهمن1393 - 12:46am
مدیر کل
مدیر کل

sabbas نوشته است:
سلام خدمت مهندس حمید عزیز
حمید جان یه سوال میخوام بپرسم ولی جوابشو یه جایی خوتون گفتید ولی نمیدونم تو کدوم صفحه بود شرمندم که دوباره میپرسم اونم اینکه اگه از 357 تقلبی استفاده بشه چند درصد توان فلزیاب کم میشه؟
و آیا با ولت گیری میشه تقلبی بودنشو فهمید یا لزوما به اوسکوپ نیازه؟
ممنونم

خواهش میکنم.
بله این مطلب که خیلی تکرار شده و حتی در فایل توضیحات هم بنده تجربه خودم رو در این زمینه عرض کردم! واقعیتش نوع تقلبی که بنده دارم 10 درصد برد کمتری میده و شکل موجش هم خیلی متفاوت هست. با ولتاژ گیری نمیشه متوجه شد. بهرحال سایر انواع تقلبی اصلا معلوم نیست کار هم بکنن! چون تقلبی دیگه استاندارد مشخصی نداره و معلوم نیست دقیقا چه ایسی رو جای 357 اصلی مود کرده باشن. کما اینکه بعضی نمونه های تقلبی که دوستان تهیه کردن برخلاف تجربه بنده اصلا کار هم نکرده!

جمعه 16 بهمن1393 - 12:46am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 285 , 286 , 287 , 288 , 289 , 290 , 291 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , parparvazsofi , Sambox و 147 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure