انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 16 مهر1403 - 12:04am

پاسخ به موضوع  [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 296 , 297 , 298 , 299 , 300 , 301 , 302 ... 2777  بعدی
 فلزیاب پالسی فلزجو - FelezJoo PI 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kurosh نوشته است:
ahoora94 نوشته است:
کورش جان مبارک باشه :D

با سپاس از شما اهورا جان فقط الان وقتی دستگاهو روشن میکنم یه تاخیر 7 هشت 10 ثانیه ای داره تا السیدی روشن بشه آیا این عادی هست یا بازم مشکل دارم؟

کوروش جان سلام
خوشحالم که مدار شما هم راه افتاد اما تاخیر در روشن شدن ال سی دی غیر عادیه و نباید این قدر طول بکشه چون تا کلید پاور رو میزنی باید روشن بشه
توصیه اول خوب مدارتو بررسی کن که جایی نشتی تو قطعه ای نداشته باشی و بعد برو سراغ پروگرام میکرو و فیوز بیتها
پیروز باشی برادر @};-

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

شنبه 18 بهمن1393 - 2:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام بر همه دوستان. بنده نیز یه لوپ 8 متری با دقت و حساسیت بالا درست کردم. از یک کابل با 8 رشته سیم که دارای شیلد و فویل هم هست 6 تاشونو جفت-جفت موازی کردم و2 تاشون تک موندن نهایتاً کابلی شد با مقاومت 0.9 اهم. اندوکتانس در فریم 2 متری 250 ودر حالت تابیده( فریم 1 متری) 350 میشه. کابل رابط هم RG58 که مغزیشو به Loop2 و شیلدشو به Loop1 وصل کردم. یعنی از شیلد مدار استفاده نکردم.

همه چی ردیف بود دیروز بردمش بیابون بستیمش رو فریم تا یه تست جانانه از هدف مدفون در 3 متری بگیریم که هرکاریش کردم همش کویل ارور میداد. در همه سایزها؛ 2 متری، 1 متری تا حتی گرد 30 سانتش کردم. محل لوپ(زمین) رو هرچی تغییر دادیم همونطور ارور میداد. هیچی دیگه دست از پا درازتر برگشتیم. بدبختی کابل دیگری هم براش آماده نکرده بودم. برگشتیم خونه دیدم کابلو فبول میکنه!!!!!!!!!!!!! میخواستم سرمو بزنم به دیوار. ~X( نظر دوستان چیه آیا از شما هم فرد دیگری به این مسأله برخورد کرده؟

شنبه 18 بهمن1393 - 2:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محمود عزیز سلام
من هم به همین مشکل بر خوردم که با کمی تغییر پهنای پالس و پایین آوردن اون مشکل حل شد اما دیلی رو زیاد میزد تا اینکه کابل لوپ رو کلا عوض کردم و دیگه این مشکل برام پیش نیومد دیگه (لوپ یک در یک)
اخه اول از شش زوج درست کرده بودم که بعد از ده زوج درست کردم که مشکل حل شد.
البته منم در هر دو مورد لوپ از شیلد مدار استفاده نکرده بودم
موفق باشی عزیز @};-

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

شنبه 18 بهمن1393 - 2:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kurosh نوشته است:
ahoora94 نوشته است:
کورش جان مبارک باشه :D

با سپاس از شما اهورا جان فقط الان وقتی دستگاهو روشن میکنم یه تاخیر 7 هشت 10 ثانیه ای داره تا السیدی روشن بشه آیا این عادی هست یا بازم مشکل دارم؟

کورش جان به احتمال زیاد فیوزهای میکروت هم درست تنظیم نیستن که مربوط به تنظیم فیوز کریستال میشه
یه بار دیگه میکرو رو ریست کن و با دقت پروگرم کن
از چه برنامه ای برا پروگرم استفاده میکنی کورش جان؟

درسته ما فقریرا پول نداریم ولی دل داریم

شنبه 18 بهمن1393 - 2:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

archilO نوشته است:
محمود عزیز سلام
من هم به همین مشکل بر خوردم که با کمی تغییر پهنای پالس و پایین آوردن اون مشکل حل شد اما دیلی رو زیاد میزد تا اینکه کابل لوپ رو کلا عوض کردم و دیگه این مشکل برام پیش نیومد دیگه (لوپ یک در یک)
اخه اول از شش زوج درست کرده بودم که بعد از ده زوج درست کردم که مشکل حل شد.
البته منم در هر دو مورد لوپ از شیلد مدار استفاده نکرده بودم
موفق باشی عزیز @};-

سلام آرچیلوجان. ممنونم بابت توجه و راهنماییت. کابل منم دقیقاً در فریم 2متر در 2 متر دیلی بالا میزنه ولی کوچکترش که میکنم دیلی پایینتر میاد. پس با این حساب نمیشه گفت این ایراد هم مربوط به BS170 باشه. ولی چه اتفاقی میافته که تو بیابون ارور میده و در خونه عادیه؟!!!!

محبت میکنی مشخصات کامل ودقیق اون کابلو بفرمایی؟ شماره دقیق کابل که کنارش AWG نوشته. آیا شیلد و فویل هم داره؟

شنبه 18 بهمن1393 - 3:12pm
مدیر کل
مدیر کل

reza68 نوشته است:
سلام استاد حمید عزیز.یک سوال داشتم ممنون میشم لطف کنید و پاسخ بدید:
در چه شرایط و موقعیتی باید فرکانس و پهنای پالس رو زیاد و یا کم کرد و رابطه دیلی و انتگرال برای این دو فاکتور چیه؟

خواهش میکنم. پاسخ میدم هر چند میدونم پاسخهای من بیفایدست و دوستان مشغول خود درگیری های ویژه خودشون خواهند بود!!!
فرکانس از نظر من لازم نیست خیلی تغییری پیدا بکنه. چون ما برای اهداف دفینه ای و در سایزهای قابل ملاحظه و در عمق خاک بیشتر برنامه داریم ؛ بنابراین فرکانس حدود 200 بهترین جواب رو میده. پایین تر از این فرکانس هم سرعت سنس از نظر من چندان جالب نیست. با این حال دوستان میتونن بنا به سلیقه خودشون عمل کنن.
پهنای پالس به اعتقاد من برای اهداف بزرگ و در عمق بالا باید بیشتر باشه. این کمک میکنه اینجور اهداف رو بشه تا عمق بیشتری هم سنس کرد. هرچند میزان افزایش عمقزنی با پهنای پالس خیلی زیاد نیست. از طرف دیگه افزایش پهنای پالس منجر به حساسیت بیشتر به زمین هم میشه! بنابراین مقادیر 150-170 به اعتقاد من مناسبترین هستن.
دیلی هر چه بالاتر بره حساسیت به ذرات و فلزات کوچک و خود زمین کمتر میشه! برای اهداف بزرگ و لوپهای بزرگ باید سعی کنین دیلی دستی رو بالاتر بذارین.
بازه انتگرال هم بهتره بهش دست نزنین مگر اینکه بدونین دارین چکار میکنین! همون تنظیم پیش فرض مناسبه.

شنبه 18 بهمن1393 - 3:35pm
مدیر کل
مدیر کل

محمود عزیز بارها عرض کردم لوپ اون هم به این بزرگی هیچ چیزش داخل منزل قابل بررسی نیست! از جمله دیلی. شما اگر واقعا با تغییر محیط دچار خطای لوپ میشین بدون اینکه هیچ جزئیاتی از دستگاه تغییر بکنه ؛ علتش محیط منزل و وجود فلزات و حتی میدان های مغناطیسی حاصل از دستگاههای برقی موجود در شعاع چند متری اطراف لوپ هست.
دیلی فقط یک عدد نیست! دیلی خیلی بالا یعنی کارایی فلزیابی بشدت افت میکنه. پس اگر بدلیل بالا رفتن دیلی خطای لوپ اعلام بشه به این معنی هست که دیلی شروع به کار لوپ شما بالاتر از 150 میکرو ثانیه بوده!!! خب کجای دنیا و چه فلزیاب پالسی با چنین دیلیی تا حالا عملکرد خوب داشته که شما توقع داشته باشین تشریف ببرین بیابون و ازش جواب بگرین؟ اگر خطای لوپ هم اعلام نشه باز عملکرد فلزیابیش خوب نیست. قبلا عرض کردم سعی کنین دیلی رو زیر 50 در بیارین. حتی برای لوپهای بزرگ. این دیگه بستگی به کیفیت سیم و روش پیچیدن لوپتون داره. از این گذشته قالب لوپ شما هم نباید دارای هیچ قطعه فلزی درون خودش باشه! این اشتباهی هست که خیلیا مرتکب میشن و همین باعث بالا رفتن دیلی لوپ میشه. طبیعتا نوع کابل هم تاثیر داره که میتونین به سادگی چند کابل رو تست کنین.

شنبه 18 بهمن1393 - 3:44pm
مدیر کل
مدیر کل

نکته دیگری که مشخصا مهم هست اینه که شما جایی که لوپی رو روی زمین قرار میدین و بالانس میکنین باید مطمئن باشین فلزی اون زیر نیست!!! وجود فلز هر چند شما ازش بی اطلاع هم باشین خودش منجر به بالا رفتن دیلی و حتی عدم شناسایی لوپ میشه. پس در این مواقع در چند نقطه مختلف تست کنین تا مطمئن باشین به علت وجود هدف احتمالی در زیر زمین نبوده.

شنبه 18 بهمن1393 - 4:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: بهشت ایران
حمید نوشته است:
reza68 نوشته است:
سلام استاد حمید عزیز.یک سوال داشتم ممنون میشم لطف کنید و پاسخ بدید:
در چه شرایط و موقعیتی باید فرکانس و پهنای پالس رو زیاد و یا کم کرد و رابطه دیلی و انتگرال برای این دو فاکتور چیه؟

خواهش میکنم. پاسخ میدم هر چند میدونم پاسخهای من بیفایدست و دوستان مشغول خود درگیری های ویژه خودشون خواهند بود!!!
فرکانس از نظر من لازم نیست خیلی تغییری پیدا بکنه. چون ما برای اهداف دفینه ای و در سایزهای قابل ملاحظه و در عمق خاک بیشتر برنامه داریم ؛ بنابراین فرکانس حدود 200 بهترین جواب رو میده. پایین تر از این فرکانس هم سرعت سنس از نظر من چندان جالب نیست. با این حال دوستان میتونن بنا به سلیقه خودشون عمل کنن.
پهنای پالس به اعتقاد من برای اهداف بزرگ و در عمق بالا باید بیشتر باشه. این کمک میکنه اینجور اهداف رو بشه تا عمق بیشتری هم سنس کرد. هرچند میزان افزایش عمقزنی با پهنای پالس خیلی زیاد نیست. از طرف دیگه افزایش پهنای پالس منجر به حساسیت بیشتر به زمین هم میشه! بنابراین مقادیر 150-170 به اعتقاد من مناسبترین هستن.
دیلی هر چه بالاتر بره حساسیت به ذرات و فلزات کوچک و خود زمین کمتر میشه! برای اهداف بزرگ و لوپهای بزرگ باید سعی کنین دیلی دستی رو بالاتر بذارین.
بازه انتگرال هم بهتره بهش دست نزنین مگر اینکه بدونین دارین چکار میکنین! همون تنظیم پیش فرض مناسبه.

ممنون استاد حمید عزیز
خیلی ساده و روان توضیح دادید عالی بود.

شنبه 18 بهمن1393 - 4:46pm
مدیر سایت
مدیر سایت

mahmood51 نوشته است:
سلام بر همه دوستان. بنده نیز یه لوپ 8 متری با دقت و حساسیت بالا درست کردم. از یک کابل با 8 رشته سیم که دارای شیلد و فویل هم هست 6 تاشونو جفت-جفت موازی کردم و2 تاشون تک موندن نهایتاً کابلی شد با مقاومت 0.9 اهم. اندوکتانس در فریم 2 متری 250 ودر حالت تابیده( فریم 1 متری) 350 میشه. کابل رابط هم RG58 که مغزیشو به Loop2 و شیلدشو به Loop1 وصل کردم. یعنی از شیلد مدار استفاده نکردم.

همه چی ردیف بود دیروز بردمش بیابون بستیمش رو فریم تا یه تست جانانه از هدف مدفون در 3 متری بگیریم که هرکاریش کردم همش کویل ارور میداد. در همه سایزها؛ 2 متری، 1 متری تا حتی گرد 30 سانتش کردم. محل لوپ(زمین) رو هرچی تغییر دادیم همونطور ارور میداد. هیچی دیگه دست از پا درازتر برگشتیم. بدبختی کابل دیگری هم براش آماده نکرده بودم. برگشتیم خونه دیدم کابلو فبول میکنه!!!!!!!!!!!!! میخواستم سرمو بزنم به دیوار. ~X( نظر دوستان چیه آیا از شما هم فرد دیگری به این مسأله برخورد کرده؟

درود
محمود جان شما اگر از شیلد برای لوپ استفاده کردین حتما میبایست از کابل شیلد استریو برای اتصال لوپ به مدار استفاده کنید یعنی دوسر لوپ به نقاط 1 و 2 لوپ روی مدار و شیلد لوپ هم به نقطه شیلد روی مدار
موفق باشید دوست من

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

شنبه 18 بهمن1393 - 5:28pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 27764 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 296 , 297 , 298 , 299 , 300 , 301 , 302 ... 2777  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , Majestic12 , peymankharrat و 163 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure